وبینار (Webinar) چیست، از یادگیری تا کسب درآمد از سمینار آنلاین

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

وبینار چیست؟

وینار را شما می‌‎توانید مخفف Web-based seminar در نظر بگیرید. وبینار به برگزاری انواع همایش، کارگاه و سمینار به صورت آنلاین و اینترنتی گفته می‌شود.

این همایش ‎های آنلاین به صورت کاملا زنده به صورت تعاملی برگزار می‌شود. مهم‌تر از همه این که شما برای وینار به هیچ گونه مکان و فضای خاصی نیاز ندارید تا بخواهید کلاس‌های مورد نظر خود را در آن فضا برگزار کنید. حتی نیازی به حضور فیزیکی افراد نیست. شما به صورت جلسه‌ای و به صورت مجازی و آنلاین می‌توانید همایش مورد نظر خود رابرگزار کنید.

کاربران شما به راحتی به کمک دستگاه‌های همانند تلفن همراه، کامپیوتر و لپ‌تاپ خود می‌توانند در وبینار شما شرکت کنند. به همین دلیل شما می‌توانید به کسب در آمد از سمینار آنلاین نیست بیاندیشید اگر راه و روش آن را به خوبی بیاموزید.

مزیت کلاس آنلاین

با توجه به آنلاین بودن برگزاری همایش و بسیاری از کلاس‌هایی که با استفاده از وبینار افراد در شرایطی و در هر مکانی که حضور داشته باشند می‌توانند به راحتی در وبینار شرکت کنند.

این چنین شما هزینه‌های بسیار پایین‌تری را می‌توانید برای برگزاری همایش‌ها در نظر بگیرید. از جمله مزایای واقعی وبینار به هزینه پایین و مهم‌تر از همه شرکت کنندگان بالای آن می‌توان اشاره کرد.

شاید برای شما این نکته جالب باشد که بدانید افرادی که به عنوان مدرس در وبینار شرکت می‌کنند دقیقا با کاربر در ارتباط هستند و در لحظه به سوالات می‌توانند پاسخ دهند.

درواقع به صورت کلاس‌های حضوری برگزار می‌شده است که شما روی صندلی کلاس حضور داشتید و در مقابل شما استاد حضور داشت و به سوالات شما پاسخ می‌داد.

اما در کلاس آنلاین شما در هر مکانی حضور داشته باشید می توانید در کلاس خود شرکت کنید. از خدمات کلاس آنلاین خود بهره‌مند شوید و تنها کافی است یک اتصال اینترنت برای برقراری ارتباط داشته باشید و با استفاده از انواع دستگاه مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل می‌توانید به آن متصل شوید و هیچ وسیله خاصی دیگری مورد نیاز نیست. به همین دلیل است که حتی می‌توان به کسب در آمد از سمینار آنلاین توجه داشت.

وبینار چگونه برگزار می‌شود

نحوه برگزاری وبینار

وبینار یکی از پول‌سازترین شغل‌ها شمرده می‌شود که البته در ایران توانسته جایگاه خوبی را برای خود رقم بزند. شما برای برگزاری وبینار باید به:

 1. مشخص کردن موضوع
 2. ساخت فایل ارائه
 3. انتخاب پلتفرم برگزاری
 4. بازاریابی وبینار

بیندیشید و بتوانید به واسطه آن به کسب در آمد از سمینار آنلاین دست پیدا کنید؛ چرا که این‌گونه شما یک زمان خاص به صورت آنلاین آموزش‌های خود را به شکل خاص ارائه می‌دهید تا کاربران مورد استفاده قرار دهند.

امروزه وبینار را به عنوان یک ابزار خاص می‌شناسند که این ابزار برای بازاریابی و فروش می‌تواند کاربرد بسیار ویژه داشته باشد. شما محتوای خود را به شکل رایگان می‌توانید در اختیار دیگران قرار دهید. حتی از جلسات پرسش و پاسخ نیز در بین آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

اهدافی مانند کارآموزی، طرح توجیهی و یا اهداف آموزشی از جمله دلایل برگزاری سمینار آنلاین است و چنانچه شما قصد دارید سمینار را به شکل آنلاین معرفی کنید نباید از وبینار غافل شوید.

تفاوت وبینار و سمینار

در این بین کلاسی که به صورت آموزشی برگزار می شود را کلاس وبینار می‌گویند که مدرسی در آن  وجود ندارد و به واسطه پاورپوینت و یا حتی یک ویدیو خاص را می‌توان برای یک کلاس استفاده کرد. در سمینار و وبینار شما باید بدانید که سمینار به شکل حضوری برگزار می‌شود و هزینه خاصی را در بر می‌گیرد.

حتی افراد باید تحت هر شرایطی در یک موقعیت مکانی خاص حاضر باشد تا بتوانند از سمینار استفاده کنند.  در مورد وبینار این‌چنین نیست. هیچ‌گونه هزینه خاصی برای رفت و آمد و یا استفاده از مکان خاصی وجود ندارد و به همین دلیل، شما صرفه‌جویی را به بهترین شکل ممکن در زمان و هزینه مشاهده می‌کنید.

در برگزاری سمینارها از روش‌های کلاسیک استفاده می‌کنند در صورتی که در وبینار تنها شما از اینترنت می‌توانید استفاده کنید. برای رشته‌های گوناگون و برگزاری بسیاری از دوره‌ها که به کلاس آنلاین نیاز است از وبینار استفاده می‌کنند. حتی برای بازاریابی اینترنتی از وبینار استقبال بی‌نظیری به حساب می‌آید که شما می‌توانید بدین طریق به کسب در آمد از سمینار آنلاین نیز توجه کنید.

مزایای وبینار

از جمله مزایای وبینار که گفته شد، شما بدون محدودیت زمانی می‌توانید از کلاس آنلاین استفاده کنید و فایل ضبط شده را مورد استفاده قرار دهید. راه‌های اشتراک گذاری خاصی برای وبینار وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها نیز غافل نشوید مانند پاورپوینت، فایل pdf که شما قادر هستید در آن وبینار را به اشتراک بگذارید.

شما برای برگزاری وبینار سعی کنید زمان آن را مشخص و به دیگر کاربران اطلاع دهید. اما در برخی از مواقع می‌توانید از پاورپوینت و فایل pdf به راحتی برای منتقل کردن اطلاعات خود استفاده کنید. حتی کاربران به صورت صوت یا ویدیو سوالات و همچنین چت انلاین می‌توانند سوالات خود را از مدرس بپرسند و تعاملی که در این بین وجود دارد به راحتی می‌تواند به کیفیت کار وبینار اضافه کند.

نرم افزارهای متفاوتی وجود دارد که به واسطه آن‌ها شما بتوانید به راحتی به وبینار دسترسی پیدا کنید. مانند Google Hangouts  که برای اشتراک گذاری به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. نرم افزاری مانند ادوبی کانکت جزء نسخه‌های اندروید و آیفون است که از امکانات فوق‌العاده خاص دیگر شما را بهره‌مند می‌کند.

بسیاری از نرم افزارهای کاربردی دیگر و البته موفق را می‌توان مورد کاربرد قرار داد. شاید در ابتدا اطلاع رسانی را باید کاملا انجام دهید تا بازدهی خوبی را انتظار داشته باشید.

بعد از این نکته اهداف خود را به راحتی مشخص کنید و برای مشخص کردن اهداف از ابزار و وسایل خاصی با فرمت‌های قابل قبول استفاده کنید. انواع تبلیغات در سایت‌ها و پیج اینستاگرام می‌تواند برای اطلاع رسانی گزینه مناسبی محسوب شود و البته بهتر است وبینار را شکل دوره‌ای و سریالی دنبال کنید. با توجه به موارد گفته شده به کسب در آمد از سمینار آنلاین اقدام کنید.

درآمد از طریق وبینار

کسب درآمد از طریق وبینار

از جمله راهکارهایی که شما می‌توانید به واسطه آن کسب در آمد از سمینار آنلاین داشته باشید این است که از ایده‌های جدید کسب و کار اینترنتی استفاده کنید. این ایده‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا به درآمد قابل قبولی دست پیدا کنید. محتوا و ایده شما تعیین کننده درآمد فروش شما است، که بهتر است به واسطه وبینار به سود بالایی نیز بیندیشید.

بسیاری از افراد در فروش بلیط وبینار که به درآمد قابل توجهی دست پیدا می‌کنند. البته شما باید از یک سیاست و استراتژی خاص استفاده کنید که در ابتدا کیفیت محتوای خود را بیشتر کنید و آن را رایگان ارائه دهید؛ بعد از آن که با بازدهی خوبی برای استقبال مردم روبه‌رو شدید، از فروش بلیط استفاده کنید.

محتوای ضبط شده به چنانچه کیفیت و بازدهی بالایی داشته باشد یک راه درآمدی محسوب می‌شود. اما توصیه ما به شما این است که سعی کنید به ساخت سایت بپردزاید تا بتوانید به برای برگزاری وبینار اقدام کنید. البته استفاده از سایت‌های دیگر نیز می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند که بتوانید در این زمینه موفق ظاهر شوید.

اهداف وبینار

برای معرفی خدمات نرم افزار و اپلیکیشن‌های جدید می‌توان از وبینار استفاده کرد. همچنین به معرفی آن‌ها  به دیگران پرداخت و برای انواع آموزش‌های درسی و غیر درسی استفاده از وبینار گزینه مناسبی است. در این بین، حتی برای کسب در آمد از سمینار آنلاین می‌توان از وبینار استفاده کرد. جلسات تیمی از جمله موارد دیگر برگزاری وبینار است که شما باید به اهداف بالایی بیندیشید.

طبق آمار به دست آمده بیشتر از ۲۵ درصد انجمن‌های آموزشی به استفاده از وبینار می‌پردازند و به صورت کلاس آنلاین برگزار می‌شود. شما می‌توانید تجربه بالایی را به دست آورید تا بازدهی خوبی را انتظار داشته باشید و تمرین یکی از ارکان مهم برای کیفیت کار است. با انجام تمرین می‌توانید از توانمندی‌های خود مطلع شوید و بهتر است مدیریت کافی برای برگزاری کلاس را از یاد نبرید.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی بهتر است بدانید که شما می‌توانید برای کسب در آمد از سمینار آنلاین به راحتی برروی وبینار حساب کنید و مورد استفاده قرار دهید؛ چرا شما در دنیای آنلاین وبینار حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که با توجه به کاهش هزینه صرفه جویی در زمان می‌توان به محتوای آموزشی و غیر آموزشی پرداخت.

بسیاری از روش‌های بازاریابی در وبینار نهفته است که شما باید باهوش باشید و از آن‌ها استفاده کنید. تنها کافی است در این زمینه بدانید دقیقا باید چه کنید و اهداف وبینار را بشناسید؛ چرا که امروزه دنیا، دنیای اینترنت و تکنولوژی است و به راحتی می‌توان در آن به راه‌های کسب درآمد بالایی پرداخت.

حال که در مورد اهداف،مزایا و نحوه استفاده وبینار صحبت کردیم بهتر است بدانید که این شیوه کاربردی از جمله شیوه های مدرن با راندمان بالا محسوب می‌شود. شما می‌توانید در جلسات آنلاین مفاهیم خود را به اشتراک بگذارید و از راه‌های بازاریابی و تبلیغاتی قوی به واسطه وبینار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره