تبلیغات ادموب (Google ad mob) چیست؟ کسب درآمد دلاری با تبلیغات ادموب

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 6 دقیقه دیدگاهها

در دنیای امروز، تاثیر و کاربرد فراوان اپلیکشن‌ها و یا تلفن‌های همراه هوشمند را نمی‌توان نادیده گرفت. کاربران گوشی‌های همراه هوشمند روزبه‌روز افزایش می‌یابد و این روند باعث افزایش استقبال کاربران این نوع تلفن‌ها از اپلیکیشن‌های مختلف می‌شود.

به همین جهت توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های موبایل به دنبال استفاده مناسب از این بستر و کسب درآمدهای دلاری از طریق ارائه تبلیغات ادموب در بسترهای جهانی هستند.

به طور کلی مزیت تبلیغات ادموب این است که به صاحبان یا مدیران کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا نظر مخاطبان را به کسب و کار خود جلب کنند. توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها از این راه استفاده کرده و به کسب درآمد دلاری از طریق این راه تبلیغاتی با بیشترین میزان سود دهی می‌پردازند.

برای شناخت کامل تبلیغات Google Ad mob و نحوه کسب درآمد دلاری از این طریق و مزایای آن با ما همراه باشید.

تبلیغات ادموب چیست؟

گوگل ادموب Google Ad mob که یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های شبکه گوگل و از مهم‌ترین سرویس‌های تبلیغاتی جهانی است. پلتفرمی است که به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها این قابلیت را می‌دهد تا در اپلیکیشن خود با نمایش دادن تبلیغات با کیفیت مختلف، درآمد داشته باشند.

استفاده از این سرویس هم برای تبلیغ‌کنندگان و هم برای کاربران یک پیروزی محسوب می‌شود. به این دلیل که کاربران در همان زمان که به طور رایگان در حال استفاده از برنامه هستند می‌توانند محصولات و خدمات جدید (در حال تبلیغ) را شناسایی کنند. همچنین تبلیغ‌کنندگان نیز می‌توانند به مشتری‌های جدیدی برسند.

پلتفرم گوگل ادموب تفاوت‌های زیادی با سایر شبکه‌های تبلیغات جهانی دارد. پلتفرم گوگل ادموب از عواملی مثل فرمت‌های خلاقانه و جدید تبلیغاتی، تکنولوژی‌های پیشرفته کسب درآمد از نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها و همچنین تاثیر میزان و بررسی اولویت‌های تقاضای تبلیغ‌کنندگان جهانی، ارزش تبلیغ‌های خود را به حداکثر می‌رساند.

گوگل ادموب این قابلیت را به توسعهءدهندگان اپلیکیشن‌ها می‌دهد تا به یک منبع درآمد پایدار و نسبتا مناسب برای کسب درآمد رسیده و در عین حال روی ایجاد یا توسعه اپلیکیشن‌های با کیفیت تمرکز کنند.

تبلیغات گوگل ادموب چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات ادموب که یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی گوگل است، دربرگیرنده میلیون‌ها کسب‌وکار مختلف به صورت جهانی است. ین سرویس یک بستر مناسب برای برقراری ارتباط بین کاربران و صاحبان یا مدیران کسب و کار فراهم می‌کند.

می‌توان گفت تبلیغات ادموب مناسب مشاغل و یا کسب و کارهایی است که می‌خواهند کاربران اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها را با خدمات یا محصولات جدید خود آشنا کنند.

به این منظور و برای انجام این کار، فرد توسعه دهنده اپلیکیشن باید یک فضای مناسب را (در برنامه یا اپلیکیشن مدنظر) برای تبلیغات کسب و کار، در نظر گرفته و با به کارگیری بهترین و مناسب‌ترین سیاست‌گذاری‌ها، اپلیکیشن خود را در بهترین ورژن ممکن خود، ارائه دهد. به این ترتیب رقابتی بین مشاغل مختلف به منظور نمایش آگهی تبلیغاتی، شکل خواهد گرفت و شما به عنوان فرد توسعه دهنده اپلیکیشن و میزان این آگهی‌های تبلیغاتی، به منبع درآمدی روزافزون و همچنین پایدار خواهید رسید.

یکی از ویژگی‌های گوگل ادموب این است که این پلتفرم، درخواست‌ها و تقاضا را برای انجام نمایش‌ فیلم‌ها یا ویدیوهای تبلیغاتی در شبکه‌های شخص ثالث  را بالا می‌برد و به وسیع‌تر شدن شبکه‌های بازاریابی کمک زیادی می‌کند. همچنین به دست آوردن بالاترین مبلغ درآمد را در ازای هزار CPM یا ایمپرشن می‌تواند ممکن سازد.

به این روش گوگل ادموب یک روش درآمدزایی هیبریدی می‌گویند که می‌تواند با ترکیب کردن عواملی مثل خریدهای درون برنامه‌ای و تبلیغات در هنگان کار با اپلیکیشن، به شما کمک کند تا به یک منبع درآمد پایدار و متعادل دست پیدا کنید.

فرمت‌ها (قالب) تبلیغاتی گوگل ادموب

تبلیغات ادموب جایزه دار یا Rewarded:

در این گونه تبلیغات ادموب، این امکان برای کاربران برنامه یا اپلیکیشن وجود دارد تا به ازای دریافت پاداش از سمت اپلیکیشن، بتوانند با آگهی تبلیغاتی یا فیلم و ویدیو تعامل داشته و آن را مشاهده کنند. تعریف دیگر این نوع تبلیغات این است که کاربر می‌تواند به ازای دریافت کردن پاداش‌ها یا جوایز درون برنامه‌ای (مثل گرفتن امتیاز، جایزه یا سکه و یا عمر و جان اضافی) فیلم تبلیغاتی را مشاهده کند.

تبلیغات اد موب همسان یا Native:

این نوع از تبلیغات ادموب به شکل کاملا طبیعی در محتوای برنامه یا اپلیکیشن قرار گرفته و کمترین مزاحمت یا مداخله را برای کاربران برنامه به همراه دارد. به عبارت دیگر این نوع از تبلیغات ادموب یک تبلیغ سفارشی محسوب می‌شود که همانند یک قسمت طبیعی از برنامه یا اپلیکیشن شما به نظر می‌رسد.

تبلیغات اد موب بنری یا Banner:

احتمالا برای شما نیز پیش‌آمده است که در هنگام کار با یک برنامه یا اپلیکیشن، یک بنر تبلیغاتی در بالا یا پایین صفحه برای شما به نمایش درآمده بشد. این بنرهای تبلیغاتی یکی از قالب‌های تبلیغات ادموب هستند و کمترین مداخله یا مزاحمت را برای کاربران دارند. نکته قابل توجه این است که این از تبلیغات ادموب با سوددهی خوبی نیز همراه است.

تبلیغات ادموب بینابینی یا Interstitial:

این نوع از تبلیغات ادموب به صورت فیلم‌ها و ویدیوهای تبلیغاتی یا تصاویر ایستا در فاصله‌های زمانی مشخص و تعیین شده، در حالت تمام صفحه و به صورت طبیعی نمایش داده می‌شود و معمولا بدون ایجاد اختلال یا مزاحمت برای کاربر پخش می‌شوند. این نوع از تبلیغات ادموب را می‌توان رایج‌ترین نوع تبلیغات ادموب دانست.

مزایای تبلیغات اد موب نسبت به سایر  تبلیغات آنلاین 

تبلیغات ادموب از مزیای ویژه‌ای نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است. همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، پلتفرم گوگل ادموب با ایجاد کردن فضای مناسب به منظور بالا بردن تعداد بازدید و بهبود بخشیدن به درآمد توسعه دهندگان و همچنین با ایجاد فرمت‌های مختلف و گوناگون تبلیغاتی، به افزایش درآمد از این طریق کمک زیادی کرده و آمار میزان تعامل بین کاربر و  اپلیکیشن را زیاد می‌کند.

از مزایای اصلی این روش تبلیغ می‌توان به امکان فیلترینگ تبلیغات، انتخاب آگهی‌های مرتبط با محتوای برنامه، بهره‌‌گیری از امکانات و ابزارهای خودکار و پیشرفته گوگل ادموب، بهینه‌‌سازی مدیریت تبلیغات و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت اشاره کرد.

دو ویژگی خاص دیگر پلتفرم گوگل ادموب، Mediation و Open Bidding است.

Open Bidding: با این قابلیت شخص توسعه دهنده برنامه اطمینان پیدا می‌کند که بالاترین CPM را برای هر impression کسب خواهد کرد. درواقع این ویژگی به این معنا است که با فراخوانی همزمان و یک‌جا همه شبکه‌های تبلیغاتی جهانی، آگهی تبلغاتی شما می‌تواند برای هر پیشنهاد تبلیغ در زمان واقعی قیمتی را پیشنهاد کند.

Mediation: این ویژگی نیز کمک زیادی به کسب درآمد توسعه‌دهندگان خواهد کرد. این بستر این قابلیت را به فرد توسعه دهنده برنامه می‌دهد تا به طور همزمان چند شبکه تبلیغاتی موبایل را تنظیم، مدریت و بهینه‌سازی کند.

در ادامه لیستی از عمده‌ترین و بارزترین مزایای تبلیغات ادموب را آماده کرده‌ایم.

 • ارائه محیطی یکپارچه و هوشمند
 • قابلیت کنترل کردن ناشران
 • بهبود بخشیدن تجربه کاربری
 • ارائه دادن قالب‌های تبلیغاتی خلاقانه و جدید
 • بهبود میزان رضایت کاربران
 • امکان ایجاد یک محیط رقابتی
 • به وجود آمدن امکان استفاده از درآمد به دست آمده در راستای ارائه آگهی در کلیه شبکه‌های تبلیغاتی Google
 • به وجود آمدن فضایی برای بهره‌برداری از شبکه‌های تبلیغاتی چندگانه
 • امکان ارائه پیشنهادهای مختلف و گوناگون برای کسب بالاترین CPM به ازای هر ایمپرشن

سخن آخر

شما به عنوان یک فرد توسعه‌دهنده برنامه و اپلیکیشن برای استفاده از پلتفرم گوگل ادموب باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید. درک خود را از سرویس گوگل، شبکه‌های جهانی تبلیغاتی و پلتفرم گوگل ادموب کامل‌تر و دقیق‌تر کنید.

اجازه دهید تا کارهای تبلیغاتی، روند از پیش تعیین شده و خودکار خود را، که از طرف سرویس گوگل از قبل مشخص شده است را طی کند. به هر روشی از برنامه یا اپلیکیشن  و یا برند خود محافظت کنید. با استفاده از روش‌ها، قالب‌ها، فرمت‌های جدید و خلاقانه کاربران را به خود جذب کنید. گوگل ادموب روش خوبی برای رسیدن به یک درآمد ثابت و پایدار، همین طور با نرخ صعودی است.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره