راهنمای جامع برای شروع بازاریابی CPA

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 4 دقیقه دیدگاهها

 CPA مخفف Cash per action  یک نمونه از بازار یابی مدل افیلیت است.

افیلیت مارکتینگ به ازای تبلیغ باید کمیسیون پرداخت شود.. پس از آن شبکه های پرداختcpaزمانی که بازدیدکنندگان عمل خاصی را انجاد دادند و آن را به پایان رساندند، باید مبلغی را به شرکت افیلیت پرداخت کنند.

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی امروزی و کسب و کارها درآمد از وب سایت‌ها است که بازار یابی در این خصوص بسیار موثر است.

نکته‌ای که درباره‌ی این نوع بازاریابی توجه همگان را به خود جلب می‌کند این است کهcpa برخلاف سایر شرکت‌های بازاریابی که برای تبلیغ برند خود باید قبل از تبلیغ مبلغی را پرداخت می‌کردید، در صورتی که هیچ تضمینی برای فروش نداشتید، این بازاریابی به شما این امکان را می‌دهد که بعد از آن ‌که به مقدار نرخ تعیین‌ شده فروش داشتید هزینه آن را بپردازید.

روش بازاریابی CPA

اشخاص شرکت کننده در این مدل از روش:

ناشر افیلیت: اینفلوئنسری ( بلاگر، برند، کسب ‌و کار ) که کسب‌ و کار و یا محصولات شما را به قصد جذب ترافیک به یک وب ‌سایت تجاری معرفی می‌کند و یا انجام یک تبدیل یا کانورژن خاص را تبلیغ می‌‌نماید.

کسب و کار یا تبلیغ کننده: برندی که می‌خواهد با هدف هدایت ترافیک مرغوب و با کیفیت در وب ‌سایت کسب ‌و کاری داشته باشد و فروش خود را بیشتر کند. همچنین بتواند با تولید لیدها (سرنخ) و یا تقویت و بهتر کردن کانورژن یا همان تبدیل با افیلیت شراکت کند.

شرکت CPA :

پلتفرمی است که افیلیتی که راغب کسب درآمد به‌ کمک تبلیغ محصولات است را با کسب‌ و کاری که می‌خواهد محصولاتش را تبلیغ کند، تا بتواند به نتیجه‌ی مطلوب خود برسد.

 روش پرداختی بازاریابی CPA

همان طور که در ابتدا گفتیم نکته ‌ مهم و قابل توجه‌ این روش از بازاریابی این است که شما بدون این که ضرری کنید تبلیغ می ‌کنید؛ در حقیقت شما به این شرکت بازاریابی مبلغی را پرداخت نمی‌‌کنید تا زمانی که نتیجه مطلوبی از آن تبلیغ می‌خواستید را دریافت کنید.

هزینه‌ها نیز طبق مواردی مانند رقابت‌ها، نرخ متوسط کمیسیون متفاوت است. اما به هیچ وجه نگران نباشید زیرا شما فقط زمانی پرداخت را انجام می‌دهید که عمل مورد نظرتان انجام شده باشد.

واژه های مهم در بازاریابی CPA

مدیر افیلیت: کسی است که برنامه ‌ افیلیت را برای صاحبان محصولات یا همان تبلیغ ‌دهنده مدیریت می‌کند. آن‌ها همچنین مسئول استخدام‌، تعامل با افیلیت‌ها و تولید درآمد برای تبلیغ‌ دهنده هستند.

بازگشت شارژ: در مواقعی که فروش برای طراحی که افیلیت برای آن پرداخت انجام داده شده‌، با شکست مواجه و ناموفق باشد پول شما برگشت می‌خورد و به شما پس داده می‌شود؛ از آن‌ جایی که فروش هرگز به پایان نرسیده یا موردی پس داده نشده باشد، پورسانت یا همان کارمزد پرداخت شده‌ی قبلی به حساب تبلیغ ‌دهنده بازخواهد گشت.

کمیسیون: مبلغی است که افیلیت از شما دریافت می‌‌کند البته زمانی که یک تبدیل ( کانورژن ) با موفقیت روبه‌رو شود.

کوکی ها: در بازاریابی افیلیت، کوکی‌ها برای آن استفاده می‌‌شوند که مخاطبانی که در یک دوره‌ی خاص و مداوم روی لینک افیلیت کلیک کرده باشند و به سایت تبلیغ ‌کننده رسیده‌اند را با یک آیدی تک و منحصر‌به‌‌فرد نشانه‌گذاری کنند. شرکت افیلیت این آیدی منحصربه‌فرد ذکر شده را به طور معمول بین ۳۰ تا ۹۰ روز به شما می‌دهند.

لینک متنی: لینکی است که شما را از وب سایت افیلیت به وب سایت تبلیغ کننده متصل می‌کند‌.

درآمد بخاطر هر کلیک: متوسط مبلغی که افیلیت با هر کلیک کاربران روی لینک‌های افیلیت دریافت می‌کنند‌.

بازگشت سرمایه: به مقدار پولی گفته می‌شود که از یک کمپین مقدار درآمدی که دارد را تقسیم بر هزینه‌‌ تبلیغات و ضرب ‌در ۱۰۰ می‌کند و به شما می‌هد.

مزایای بازاریابی CPA

این بازاریابی بسیار سودمند است. اگر به عنوان یک افیلیت، مخاطب خود را به درستی تشخیص داده و مورد هدف قرار دهید؛ و اگر به عنوان صاحب کسب ‌و کار، با اینفلوئنسرهای موفق و باکیفیت ارتباط برقرار کنید. در مقایسه با دیگر کانال‌های دیده شده در بازاریابی، بسیار موثر‌تر است و همچنین هزینه در ازای عمل شامل مزایای بسیار متفاتی نسبت به سایر بازاریابان دارد؛ این مزایا شامل:

۱ ) توسعه‌ی بازاریابی:

 بهترین گزینه برای cpa اگر می‌خواهید پیام برند شما پیوسته‌تر و سریع‌تر به مشتریان و مخاطبان شما برسد بازاریابی شما است . در این بازاریابی فرقی نمی‌‌کند که برند شما لوازم آرایش باشد یا مد، الکترونیک، لوازم خانه و ….
شما اطمینان داشته باشید که می‌توانید آگاهی از برند خود را با اجازه  دسترسی به مخاطبان به وسیله ‌افیلیت توسعه دهید‌؛ مشتریان زیادی که احتمالا به هیچ روش دیگری اجازه‌ی دسترسی به آن‌ها را نخواهید داشت‌.

۲ ) کم خطر بودن !

می‌دانیم که تبلیغات جز در مورد‌هایی که بازدید ‌کننده را به مشتری تبدیل می‌‌کند و یا کار خاصی را به پایان رسانده باشد، برای کسی که تبلیغ می‌‌کند هزینه‌‌ای ندارد و لازم به ذکر است که این مدل تبلیغات به‌خصوص برای تجارت‌‌های الکترونیکی بسیار کم‌‌ریسک و کم‌خطر است.

۳ ) راه اندازی آسان !

 تنها لازم است که شما یک شبکه و یک وب سایت از این بازاریابی cpa را داشته باشید. اصلا برای راه‌اندازی بازاریابی نگران سرمایه نباشید زیرا شما می‌توانید با سرمایه کم نیز شروع به کار کنید.

قفط کافی است که شما با یک شبکه‌ی افیلیت شریک بشوید سپس می‌توانید کارتان را به صورت حرفه‌ای آغار کنید. اگر می‌خواهید خیلی سریع جذب ترافیک این بازاریابی بشوید نیاز است که به یکی از پیشنهادات این شبکه پاسخ دهید.

۴ ) بازگشت نرخ بالا

در این بازاریابی حدود ۱۶ درصد بازاریابی متعلق به افیلیت است. لازم به ذکر است که مشتریان معمولا برای خریدی که به‌ وسیله  پیشنهادات افیلیت انجام می‌‌دهند بیشتر از سایرین هزینه می‌کنند. این بدان معنی است که این نوع از کمپین‌های بازاریابی مانند افیلیت، نسبت به سایرین منابع ترافیکی، ترافیک باکیفیت‌‌تر و پیشنهادهای با ارزش‌‌تری به وجود می‌آورد.

ترند های بازاریابی CPA

دنبال کردن جذاب‌ترین ترندهای  cpa از سال ۲۰۲۰ باعث افزایش درآمد شما خواهد شد. همچنین به شما کمک می‌کند که برای سال آینده یک رویکرد استراتژیک در برنامه‌ ریزی برای دیجیتال مارکتینگ خلق کنید. بهتر است که در این بازاریابی تمرکز و توجه خود را بیشتر روی محتوا بگذارید نه روی پاپ‌آپ‌ها.

امروزه مشاغل در ارتباط با  تجارت الکترونیکی بخش قابل توجهی از بودجه بازار یابی قدیمی‌تر را به بازاریابی جدید که همان عملکردی و افیلیت مارکتینگ است اختصاص می‌‌دهند‌. همچنین انتظار می‌‌رود که در سال‌های جدید این بازاریابی بیش‌تر از قبل توسعه پیدا کند.

سخن پایانی

برای دیجیتال مارکترهایی که بخش بزرگی از تمرکزشان بر بازگشت سرمایه است و به دنبال مناسب‌‌ترین و موفق‌ترین روش برای رسیدن به هدف‌شان هستند پیشنهاد ما بازاریابی سی پی ای است.

این نوع بازاریابی یک روش یا همان تاکتیکی سریع و همچنین بهینه است که به شما در کسب و کار و مارکتینگ کمک می‌کند، نتایج ملموس و واقعی را سرلوحه و الگوی کار خود قرار دهید. فراموش نکنید که این بازاریابی برای این که پیام شما را به مخاطب شما برساند بهتر از سایر وب سایت‌ها است و شما با همکاری با این سایت روابط خود را قوی‌تر می‌کنید.

این استراتژی که تنظیم و راه‌اندازی آن بسیار آسان و ساده است، برای شرکت‌‌های افیلیت مزایا محسوب می‌شود چرا که آن‌‌ها می ‌توانند پیشنهادهای  انتخابی را انتخاب کنند که موضوع آن‌‌ها به منظور اهداف برند و وب ‌سایت آن‌ها بوده و به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که از بنرها و حتی لینک‌های متنی کسب درآمد کنند.

تاثیر واقعی زحمات خود را با این روش بازاریابی به دست آورید چرا که در دنیای امروزی هر روزه یک روش خلاق و جذاب‌تری را ارائه می‌دهند. پس با همراه بودن این وب سایت و این روش بازاریابی از دنیای تکنولوژی و ایده‌های خلاق جا نمانید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره