100 کلیدواژه‌ی کال تو اکشن در کمپین‌های تبلیغاتی

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 11 دقیقه دیدگاهها

call to action

کال تو اکشن به معنای “دعوت به عمل” است و به آن CTA نیز گفته می‌شود. این واژه در واقع اصطلاحی است که همیشه در دنیای بازاریابی از آن استفاده می‌شود.

CTA مناسب برای تحقق اهداف بازاریابی شما است. در دنیای بازاریابی تعداد زیادی «کال تو اکشن» وجود دارد. در این مقاله از ویترین سافت قصد داریم 100 کلید واژه فراخوان عمل را نام ببریم و 50 مورد از مهم‌ترین کال تو اکشن‌ها را به اختصار توضیح بدهیم. اگر شما هم به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کال تو اکشن یا دعوت به عمل چیست؟

cta عبارتی است که به کاربر می‌گوید برای دریافت خدمات و  یا محصول مورد نظر خود دقیقاً چه اقدامی را انجام دهد و چگونه انجام دهد. کال تو اکشن می‌تواند به سادگی دو کلمه (اکنون بخرید) و یا یک جمله (عاشق یادگیری در مورد بازاریابی هستید و می‌خواهید بیشتر بدانید؟) باشد.

برخی از کسب و کاراها معمولا محصول خود را با تبلیغات و یک تصویر یا ویدیوی عالی فروخته‌اند. اما اکنون باید یک فروش جدید انجام داده شود تا خواننده را متقاعد کند که به خریدار تبدیل شود.

برای این کار به آشنایی با کال تو اکشن و جمله‌های مناسب برای آن نیاز دارید. در ادامه لیستی از 100 کلید واژه (Call to Action) برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین شما آورده شده است.

 1. همین الان عمل کن
 2. به خود اضافه کنید
 3. امروز اقدام کنید
 4. حتماً
 5. اکنون ثبت کن
 6. خرید و پس انداز
 7. هم اکنون خریداری کنید
 8. امروز تماس بگیرید
 9. ما را بررسی کنید
 10. اینو ببین
 11. خود را انتخاب کنید
 12. روی دکمه کلیک کنید
 13. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 14. اینجا کلیک کنید
 15. قیمت‌های ما را ببینید
 16. قیمت ها را مقایسه کنید
 17. با ما تماس بگیرید
 18. امروز با ما تماس بگیرید
 19. کشف کردن
 20. خرید نکنید مگر اینکه…
 21. فراموش نکن
 22. از دست نده
 23. منتظر نمانید
 24. اکنون بارگیری کن
 25. موارد بیشتر را مشاهده کنید
 26. اطلاعات بیشتر
 27. پس‌انداز کنید
 28. مال خودت را پیدا کن
 29. این را دنبال کن
 30. قیمت دریافت کنید
 31. رایگان دریافت کنید
 32. بیشتر مشاهده کنید
 33. اطلاعات بیشتر را در اینجا دریافت کنید
 34. بهترین ها را دریافت کنید
 35. به دست بیاور
 36. هدیه دادن
 37. چگونه
 38. عجله کن
 39. تحقیق کردن
 40. امروز ملحق شو
 41. به ما بپیوند
 42. بیشتر بدانید
 43. یاد بگیر
 44. نگاه کن
 45. نیاز بیشتری
 46. امتحان کنید
 47. حالا می توانید
 48. اکنون سفارش دهید
 49. سفارش خود را ثبت کنید
 50. پرداخت کمتر
 51. لطفا ببینید
 52. لطفا ما را مشاهده کنید
 53. خرید
 54. بررسی ها را بخوانید
 55. ثبت نام
 56. امروز از شما درخواست کنید
 57. پژوهش
 58. پاسخ دادن توسط
 59. امروز عجله کن
 60. ذخیره بزرگ
 61. پس انداز کنید
 62. در هزینه خود صرفه جویی کن
 63. امروز را ذخیره کنید
 64. پس انداز کنید تا
 65. ذخیره با
 66. جست‌وجو برای
 67. اکنون جست‌وجو کنید
 68. ما را جست‌وجو کنید
 69. معاملات را ببینید
 70. بیشتر ببین
 71. کوپن ما را ببینید
 72. محصولات ما را مشاهده کنید
 73. مشاهده قیمت گذاری
 74. ارسال برای
 75. خرید در
 76. با قیمت پایین خرید کنید
 77. اکنون خرید کنید
 78. خرید آنلاین
 79. امروز خرید کن
 80. نمایش قیمت
 81. اکنون ثبت نام کنید
 82. ثبت نام
 83. الان شروع کن
 84. امروز شروع کن
 85. ذخیره کنید
 86. ارسال
 87. نگاه دقیق‌تری بینداز
 88. نگاهی بیندازید
 89. گشتی بزنید
 90. تور ما…
 91. امروز امتحانش کن
 92. مشاهده تمام محصولات
 93. مشاهده ویژگی ها
 94. از … ما دیدن کنید
 95. به ما مراجعه کنید در
 96. مراقب باشید
 97. همچنین ممکن است امتحان کنید
 98. ممکن است در نظر بگیرید
 99. دریافت خدمات
 100. به ما بپیوندید

در کسب و کارهای مختلف کال تو اکشن برای رسیدن به دو هدف انجام می‌شود.

 1. این که به کسی بگویید چه کاری باید انجام دهد و به او انگیزه انجام این کار را بدهید.
 2. بسیاری از فروشندگان به خوبی می‌دانند که باید مشتریان را ترغیب به خرید کنند، اما فرشندگان این بخش (دلیل معادله) را فراموش می‌کنند. بدون در نظر گرفتن بخش دلیل معامله، نرخ تبدیل مورد نظر را نخواهید گرفت.

10 مثال از cta شرکت های مختلف

CTA

 1. Purple CTA

CTA بنفش ساده است، برای فراخون بنفش باید از ویدئویی برای تأکید بر نقطه اصلی فروش است آن‌ها استفاده می شود.

روش بنفش

در ظاهر به نظر نمی‌رسد که دکمه “بیشتر بیاموزید” یکی از بهترین نمونه‌های کال تو اکشن باشد اما وقتی همراه با یک ویدیو جذاب آورده شود می‌تواند جلب توجه کند.

Purple) (CTA  فراخوان بنفش، وظیفه فریب مشتریان را بر عهده دارد تا بخواهند جزئیاتی در مورد چگونگی امتحان محصول بپردازند و حتی در صورت عدم رضایت کامل از محصول برای بازپرداخت اقدام کنند.

 1. انیموتو

تبلیغات در فیس بوک فضای زیادی به شما نمی‌دهد و کاربران همیشه دوست ندارند که به سمت تبلیغات شما جذب شوند. بنابراین به نفع شما است که هرچه سریع‌تر به اصل مطلب برسید. این امر به ویژه در مورد تبلیغات ویدیویی صادق است. کاربران فقط می‌خواهند قبل از تصمیم توضیحات مختصری بخوانند.

روش Animoto CTA    

روش کال تو اکشن در این بخش روشن است. «ویدیو را تماشا کنید و  25٪ از ما تخفیف بگیرید.» اساساً، فروشندگان می‌گویند “این اقدام را انجام دهید زیرا از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. در بعضی موارد از بازی‌های مختلف نیز استفاده می‌شود تا کال تو اکشن موفقیت‌آمیزتر باشد.

 1. CanvasPop

بسیاری از بازاریابان CTA خود را در زیر تصویر در تبلیغات فیس بوک خود قرار می‌دهند. این کار سبب کنجکاو شدن مخاطب و پاسخ مثبت آن به کال تو اکشن شما می‌شود.

روش CanvasPop

هنگام سفارش امروز 60٪ تخفیف بگیرید. مشهود است این روش دید و قدرت بسیار بیشتری  نسبت به متن کوچک‌تر در پایین تصویر به محصول می‌دهد. تحریک کردن مخاطب برای پرداخت مبلغ کمتر همیشه نتیجه مثبتی را در بحث کال تو اکشن به دنبال دارد.

4. Shopify

در روش Shopify  “صنایع دستی خود را در FB بفروشید” و “فروش آنلاین‌، فروشگاهی و در فیس بوک …” همگی کال تو اکشن‌ های فوق العاده مختصری هستند که به عنوان یک مزیت قوی در این سیستم  در نظر گرفته می‌شوند. بعضی مواقع استفاده از ” بیشتر بیاموزید” شما را از یک فکر به سمت دکمه CTA قابل کلیک سوق می‌دهد.

 1. Brandless

Brandless یا بدون مارک یک روش تجارت الکترونیکی است.  استفاده از فیلم در این روش با CTA خوب، می‌تواند برای ایجاد آگاهی از برند عالی باشد. در روش Brandless، CTA  جمله “اکنون بخرید” را با این جمله که “خریداران می‌توانند بیش از 300 مورد از وسایل ضروری روزمره را پیدا کنند” اصلاح می‌کند.

فروشنگان از قطعه‌های ویدئویی برای جلب علاقه کاربران و کاربران واقعی استفاده می‌کنند. آنها تمرکز خود را برای جلب توجه کاربران فیس بوک بر اساس دعوت به موارد مختلف جلب می‌نمایند.

 1. Lyft

فروشندگان برای جلب توجه مسافران و رانندگان جدید، از برنامه استقبال از مسافران استفاده می‌کنند. روش Lyft (لیفت) از این واقعیت استفاده می‌کند که همه دوست دارند پول رایگان دریافت کنند. با فرض این که براساس شناختن نام افراد از قبل می‌دانند چه کاری انجام می دهند.

 1. AirBnB

روش Airbnb این است که این سوال را برای بینندگان ایجاد می‌کند که “آیا می‌خواهید پول بیشتری بدست آورید” و سپس به صاحبان خانه راهی برای انجام این کار ارائه می دهد. این روش همچنین ابزاری را فراهم می‌کند که افراد دقیقاً میزان درآمد خود را در سیستم عامل محاسبه کنند.

 1. یتی

این کمپانی محصولات بیرونی که به دلیل داشتن خنک کننده‌های برتر و ظروف آشامیدنی معروف خود، از یک CTA ساده استفاده می‌کند. در این حالت کارخانه نیازهای احتمالی مشتریان  را برآورده می‌کند، زیرا یتی مخاطبان خود را می‌شناسد.

آن‌ها از برش‌های سریع استفاده می‌کنند که توجه افراد را به خود جلب می‌نمایند. این روش نشان می‌دهد که نام تجاری آنها به شکل گسترده، در سبک زندگی فضای باز قرار می گیرد.

 1. هولو

Hulu ، سرویس محبوب پخش آنلاین است که از یک دکمه ساده کال تو اکشن استفاده می‌کند، اما موارد دیگری بیش از آنچه که به چشم می‌خورد وجود دارد. پخش مستقیم فیلم ها و نمایش‎های تلویزیونی Hulu به کال تو اکشن کسب و کار کمک می‌کند. تبلیغات به عنوان یک CTA عمل کرده و انیمیشن کوتاه و قیمت کمتری را برای مدت زمان محدود برجسته می‌کند.

توجه کاربران به جایگذاری ویدئو و ایجاد احساس فوریت جلب می‌کند و یک روش عالی برای وادار کردن افراد به کلیک روی دکمه “ثبت نام” و تبدیل شدن به مشترکان جدید است.

 1. اینستاگرام

اینستاگرام به اشتراک گذاری عکس و ویدئو خود از یک فراخوان ساده اما بسیار مرتبط برای جلب تبلیغات جدید که علاقه مند به دسترسی به پایگاه کاربری گسترده خود هستند استفاده میکند.

نمونه کال تو اکشن اینستاگرام

اینستاگرام برای جلب نظر بسیاری از بازاریابانی که علاقه‌مند به استفاده از مخاطبان هدف خود هستند‌ از یکی از پست‌های گذشته کاربر عکسی را استخراج کرده و از آن به عنوان پس زمینه تبلیغ استفاده می‌کند تا تبلیغ کنندگان را مجاب کند تا با CTA “ایجاد تبلیغ” به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنند.

5 نکته برای ایجاد  یک cta عالی

کال تو اکشن چیست

در این قسمت پنج بخش توصیه برای ساخت CTA های موثر آورده شده است.

 1. CTA خود را با یک فعل قوی شروع کنید

به مخاطبان خود دقیقاً بگویید که می‌خواهید چه کاری انجام دهند. به عنوان مثال ، اگر یک سایت تجارت الکترونیکی را اداره می‌کنید، ممکن است بخواهید CTA خود را با کلماتی مانند “خرید”، “سفارش” یا “دریافت” شروع کنید.

 1. از کلمات قدرتمند استفاده کنید

برای جلب واکنش احساسی و شدید مخاطبان خود ، به فکر ایجاد CTA های تولید کننده هیجان باشید: برای مثال “اکنون 75٪ تخفیف بگیرید” یا چیزی مانند “عضو شوید تا بلافاصله 25تومان پس بگیرید.”

 1. دلیلی برای اقدام ایجاد کنید

به مخاطبان خود بگویید که دقیقاً چه چیزی برای آنها مفید است و آن را با ارزش پیشنهادی خود در CTA خود گره بزنید تا برای مخاطبان خود انگیزه ایجاد کنید.

 1. یک رنگ خوب برای CTA خود انتخاب کنید

در حالی که در مورد روانشناسی رنگ در بازاریابی صحبت‌های زیادی انجام شده است، واقعیت این است که شما باید رنگ دکمه CTA خود را انتخاب کنید تا برجسته شود تا مشتریان بدانند دقیقاً کجا باید برای اقدام کلیک کنند.

 1. CTA خود را تست کنید

درست مانند کپی تبلیغات و سایر محتوای بازاریابی، مهم است که CTA های خود را تازه نگه دارید تا موثر واقع شوند. به طور مداوم تست‌های ارزیابی را انجام دهید تا مشخص کنید روی کدام CTA ها کلیک می‌کنند و کدامیک را دریافت نمی‌کنند.

مراحل ساخت کال تو اکشن مناسب

مرحله شماره 1: روی یک هدف تمرکز کنید

اهمیت این مرحله بسیار زیاد است. هر کمپین تبلیغاتی باید روی یک هدف اصلی خود متمرکز باشد. شاید هدف تبلیغات ویدیویی فیس بوک شما ایجاد آگاهی از برند باشد، به عنوان مثال ” این تبلیغ برای مخاطبان سرد ایجاد شده است” عالی است.

نتایج ثانویه این روش می‌تواند در نتیجه کلیک کردن افراد به سایت شما یا خرید از شما موثر باشد؛ اما اگر سعی در آگاهی از برند ندارید، این موارد نباید مورد توجه قرار گیرند. فراخوان شما برای اقدام باید مستقیماً آن را منعکس کند.

مرحله شماره 2: از Action Words استفاده کنید

از کلمات کنش‌گرانه که به عنوان فعل نیز شناخته می‌شوند وخاص و برانگیزاننده هستند استفاده کنید مانند:  “خرید”، “ثبت نام”، “کشف”، “امتحان کنید”، “تماشا کنید” و “شروع”. آنها مستقیماً به مشتریان می‌گویند که باید چه کاری انجام دهند.

شما همچنین باید کلمات عملی و دستورالعمل‌های خود را با روش‌هایی که به شما کمک می‌کند توضیح دهید.

مرحله شماره 3: فرمول مناسب را انتخاب کنید

بعضی اوقات، می‌خواهید CTA های خود را خیلی کوتاه نگه دارید اما این مسئله خیلی مهم نیست و می‌تواند بیش از پنج یا شش کلمه باشد. هر چیزی دیگر با یک دکمه قابل کلیک زننده به نظر می‌رسد و از تأثیر بصری می‌کاهد. همانطور که گفته شد، CTA ها در یک پست وبلاگ و در صفحات فرود معمولاً طولانی‌تر هستند.

مرحله شماره 4: تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مثبت باشید یا منفی؟

این قسمت مهمی از معادله است که افراد زیادی آن را فراموش می‌کنند. می‌توانید دعوت به عمل خود را مثبت یا منفی اعلام کنید. هر دو موثر هستند.  CTA منفی باعث ترس، درد و ریسک‌پذیری مشتری شده و به عنوان راه حل به مشتری پیشنهاد داده می‌شود.

“از کم خوابیدن خسته شده اید؟ مکمل‌های جدید چای بابونه ما را امتحان کنید “، به عنوان مثال ، با استفاده از یک حافظه منفی از یک نقطه درد  دلیل این که مشتریان باید کلیک کنند را نشان می‌دهد. اما یک نسخه مثبت می‌گوید “بهترین خواب زندگی خود را با مکمل چای بابونه بخورید و هر روز سرحال از خواب بیدار شوید.”

مرحله شماره 5: اختصار را در اولویت قرار دهید

 بهترین CTA ها اختصار را در اولویت قرار می‌دهند. به این  معنی است که در تماس‌های خود  به عمل و متن اطراف، هرگز هر یک از کلمات فراتر نروید. برقراری تعادل سخت است: شما باید اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار دهید تا بتوانند کلیک کنند، اما نه آنقدر که بر آن‌ها غلبه کند.

سخن پایانی

این مثالهای دعوت به عمل نشان می‌دهد که داشتن CTA قوی و خوش ساخت می‌تواند روح تازه‌ای به فروش شما ببخشد و درمقابل نداشتن آن می تواند حتی بهترین مطالب را غرق کند.

همچنین مهم است به یاد داشته باشید که CTA ها نباید فقط در یک کمپین PPC یا ایمیل بمانند. آنها باید در انواع مختلف محتوای بازاریابی استفاده شوند.

در این مقاله آموختیم که: پست وبلاگ  شما می تواند مردم را ترغیب به ارسال نظر، عضویت در خبرنامه و یا آزمایش محصول جدید کند. پست اینستاگرام شما می‌تواند کاربران را ترغیب کند برای اطلاعات بیشتر پیوند موجود در بیوگرافی را بررسی کنند.

فقط کافی است مثال‌های کال تو اکشن را  که در این مقاله گفته شد، یادداشت کنید و مراحل نوشتن دعوت‌نامه عملی را دنبال کنید تا تأثیر مثبت آن را روی کسب و کار خود مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره