۵ نرم افزار لازم برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

نرم افزار جلسات آنلاین

در ایام کرونا برگزاری کلاس‌های آموزشی با مشکلات خاصی در ابتدای کار روبه‌رو شده بود. البته الان بعد از گذشته زمان طولانی نرم افزارهای خاصی برای برگزاری هرچه بهتر جلسات آنلاین مورد توجه قرار گرفته است.

در این بین، شما می‌توانید نرم‌افزارهای کاربردی به را حتی در برخی از موارد به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهید. به این دلیل که برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا را صددرصد به واسطه نرم افزارهای مختلف را می‌توانید با روال خاصی در پیش بگیرید.

ما در این مقاله از ویترین سافت به شما چند نرم افزار کاربردی را معرفی می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر و بدون اختلال بتوانید از خدمات آموزشی خود استفاده نمایید.

در ابتدای کار ما به مزایا و معایب برگزاری جلسات آنلاین  اشاره می‌کنیم. جلوگیری از انواع هزینه‌های رفت و آمد و هزینه‌های دیگر خدمات جلسات آنلاین را می‌تواند مفید نشان دهد.

مهم‌تر از همه شما چنانچه به هر دلیل مجبور هستید می‌توانید جلسه را بدون هیچگونه عکس‌العمل خاصی ترک کنید. در هر مکانی و هر ساعت که جلسه آنلاین شروع می‌شود به راحتی در جلسات شرکت کنید و این چنین در زمان خود صرفه‌جویی نمایید.

اما درباره معایب جلسات‌ آنلاین باید گفت که براساس تجربه به‌دست آمده از افرادی که در این جلسات شرکت کرده‌اند میزان تعاملات مختلف کمتر از جلسات حضوری است.

گوگل میت

برخی از افراد جلسات آنلاین را جلسات بسیار کوتاه‌تر و البته مفیدتری می‌دانند. اگر مایل باشید می‌توانید جلسه را به راحتی حتی ضبط کنید؛ اما در این بین، شما باید برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا از نرم افزارهای خاصی استفاده کنید.

نرم افزاری مانند «گوگل میت» می‌تواند برای شما بسیار مناسب و کارامد باشد. از جمله بهترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های نرم افزار می‌توان به نصب راحت روی سیستم کامپیوتر اشاره کرد؛ شما بدون هیچ‌گونه مشکلی قادر هستید از «گوگل میت» برای برگزاری جلسات آنلاین خود استفاده کنید.

این نرم افزار کاربردی اختیار را به شما می‌دهد که تصویر را با یک نور پردازی عالی مدیریت کنید و همچنین انواع صدای غیر ضروری را بتوانید در طول جلسات آنلاین را از میان بردارید. قابلیت پخش زیرنویس در کنار تصویر عالی از جمله ویژگی‌ها و استانداردهای ویژه‌ای است که شما در «گوگل میت» می‌توانید مورد کاربرد و بررسی قرار دهید.

زوم یا اسکایپ

«زوم» یکی دیگر از نرم افزارهایی است که برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا بسیار کاربردی محسوب می‌شود. البته شاید رایگان نبودن این برنامه برای برخی از افراد نتواند مقرون به‌صرفه محسوب شود؛ اما از جمله امکانات فوق‎العاده‌ای که باعث شده است افراد آن را خریداری کنند، ظرفیت بالای افراد برای شرکت در جلسات است.

شما می‌توانید تا ۱۰۰ نفر را به راحتی در ظرفیت این نرم افزار جای دهید و مهم‌تر از همه زمان‌بندی و مدیریتی است که به شما داده می‌شود تا در ۴۰ دقیقه شما این جلسه را به صورت مختصر و مفید ارائه دهید. حتی برای تماس‌های دونفره شما بدون محدودیت می‌توانید تماس خود را برقرار کنید.

«اسکایپ» که تقریبا بسیاری از ما از این نرم افزار کاربردی استفاده می‌کنیم قابلیت نصب روی کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل را جزء قابلیت ویژه خود توانسته معرفی کند و اسکایپ را به یکی از بهترین نرم‌افزارها تبدیل نماید.

شما به صورت رایگان از این نرم‌افزار قدیمی و همیشه کاربردی می‌توانید به راحتی استفاده کنید. البته ظرفیت اسکایپ مانند زوم نیست و شما تا ۵۰ نفر را می‌توایند در جلسات خود  جای دهید و حتی برای برگزاری جلسه لینک را باید بری دیگران ارسال کنید.

در مورد برقراری تماس شما تنها در یک روز چهار تماس تلفنی چهار ساعته را می‌توانید تجربه کنید که شاید این امکانات نسبت به زوم امکانات قابل توجهی نباشد.

دیسکورد و وربای

Discord

نرم افزار بسیار فوق‌العاده و خاص دیسکورد از جمله نرم افزارهایی است که صددرصد به کیفیت برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهد و شما فضای کمی متفاوت‌تری را می‌توانید در این نرم افزار مشاهده کنید.

تماس ویدیویی و صوتی به راحتی امکان‌پذیر است و شما هر گونه فایل را می‌توانید در کمترین زمان به اشتراک بگذارید و در صفحه کامپیوتر و موبایل خود منتشر کنید. گروه‌های متفاوتی را شما می‌توانید از این نرم افزار انتظار داشته باشید که این مورد می‌تواند جزء باکیفیت‌ترین مواردی باشد.

چنانچه قصد داشته باشید از نرم‌افزار وربای استفاده کنید، این نرم افزار بسیار کاربردی است و کافی است تا شما با ساختن یک حساب کاربری از خدمات آن به نحو احسن استفاده کنیدو شما برای انواع گوشی هوشمند و همچنین استفاده در کامپیوتر می‌توانید روی نرم افزار حساب کنید.

تیمز

اما مایکروسافت یک نرم‌افزار خاص را ارائه داده است که باعث می‌شود تا بتوانید استفاده از نسخه رایگان و در صورت تمایل نسخه اصلی آن را خریداری کنید. شما جلسات را در این نرم‌افزار نظر به صورت صوتی و تصویری می‌توانید مدیریت کنید و حداکثر ظرفیت آن را ۱۰۰ نفر در نظر بگیرید.

کیفیت برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا به گونه‌ای است که شما قادر باشید جلسه خود را تا یک ساعت در نظر گرفته و به اشتراک گذاری صفحه و همچنین تغییر پس زمینه در هنگام برنامه‌ریزی جلسه اقدام کنید. شما همزمان که از این نرم افزار استفاده می‌کنید میتوانید از فایل‌های آنلاین نیز به راحتی برای محیطی کاملا آسان و کاربردی با مزایای بینظیر استفاده نمایید.

لایو استورم

اما یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد نرم افزار «لایو استورم» است. شما می‌توانید در آن جلسات آنلاین خود را به راحتی برگزار کنید. یکی از قابلیت‌های اصلی این نرم افزار عدم نیاز به نصب نرم افزار است، شما این نرم افزار را برای 4 نفر می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

جلسه بیشتر از ۲۰ دقیقه نباید طول بکشد؛ به اشتراک گذاری صفحه فایل را نیز می‌تواند در بین دیگر قابلیت‌های این نرم افزار مشاهده کنید. شما باید با توجه به نوع کاربرد خود قابلیت‌ها را مورد بررسی قرار دهید که ظرفیت‌های 100 نفری، ۵۰ نفره و ۴ نفره هر کدام وابسته به یک کاربرد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اهمیت استفاده از نرم افزار مناسب برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا

این روزها با توجه به پیشرفت تکنولوژی یافتن نرم افزارهای کاربردی کار سختی نیست. تنها کافی است برای برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا با استفاده از نرم افزارهای کاربردی قابلیت‌ها و خدمات خاصی را مورد استفاده قرار دهید؛ بدین ترتیب شما می‌توانید به راحتی از هر کدام از خدمات به نحو احسن استفاده کنید.

تمامی نرم افزارهایی که در این مقاله به آن اشاره شد، جزء نرم افزارهای فو‌ق‌العاده کاربردی هستند که شما می‌توانید به صورت رایگان و گاها با پرداخت هزینه خاصی خریداری کنید.

اما نسخه موبایلی و قابلیت نصب روی سیستم کامپیوتر با توجه به قابلیت‌های اصلی این نرم افزار مشاهده می‌شود. برخی از این نرم افزارها احتیاج به نصب ندارند و شما در مرورگر به راحتی می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید.

به کاربرد خود توجه کنید

شما برای این که بتوانید برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا را با کیفیت عالی در نظر بگیرید، بهتر است امکانات و ویژگی‌های هر نرم افزاری با توجه به نیاز خود مورد توجه قرار دهید؛ چرا که کاربرد و نیاز شما باعث می‌شود تا بتوانید از ویژگی مورد نظر به صورت عالی بهره‌مند شوید که البته نرم افزارها با توجه به اطلاعات خاصی که برای شما ارائه می‌دهند می‌توانند قابلیت‌های ویژه دیگری نیز داشته باشد.

اما در هر صورت استفاده از یک نرم افزار عالی می‌تواند با کیفیت، حجم مقرون به‌صرفه دریافت خدمات را برای شما اسان کند.

بسیاری از نرم‌افزارها به راحتی می‌تواند انواع فایل را به نمایش بگذارد و این چنین، روند آموزش را بسیار اصولی‌تر نشان دهد . اگر قرار است از انواع نمودار استفاده کنید، باید از سبک وایت برد استفاده کنید.

این سبک باعث می‌شود در کنار استفاده از قلم نوری نوشتن را برای افراد آسان‌تر به نمایش بگذارید. امکان پخش فیلم و ویدیو نیز از جمله قابلیت‌های کاربردی است که بسیاری از ما برای برگزاری جلسات آنلاین به آن نیاز داریم.

برنامه جلسه آنلاین

سخن پایانی

برگزاری جلسات آنلاین در دوران کرونا بدون هیچ گونه مشکلی را با استفاده از نرم افزارهایی که به آن اشاره کردیم مانند گوگل میت، زوم، اسکایپ، دیسکورد، لایو استورم را مورد استفاده قرار دهید؛ چرا که هر کدام از این نرم افزارها قابلیت‌های متفاوتی دارد و با ظرفیت‌های خاص خود بهترین‌ها را برای شما به نمایش می‌گذارد.

شما چنانچه با نرم افزارهای دیگری به استفاده از خدمات انلاین می‌پردازید و تجربه کرده‌اید می‌توانید درمورد کاربرد و نحوه استفاده از آن اطلاعات خود را ارائه دهید، تا دیگر کاربران نیز استفاده کنند.

ایام کرونا را جدی بگیرید و در خانه بمانید به این دلیل که اینترنت تمامی خدمات خود را برای بهبود سبک زندگی شما در نظر گرفته است؛ پس لازم نیست بخواهید نگرانی و استرسی خاصی بابت عقب افتادن کارهای خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره