گوگل ادز چیست؟ روش های بهینه سازی گوگل ادز

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 8 دقیقه دیدگاهها

گوگل ادز چیست

امروزه بیشتر کسب و کارها در کنار روش‌های سنتی خود، تجارت‌های دیجیتال را نیز به کار می‌برند. برخی از آ‌ن‌ها هم روش‌های سنتی را به طور کلی کنار گذاشته‌اند.

همانطور که در تجارت سنتی رقابت وجود داشت، در تجارت دیجیتال نیز رقابت بسیار زیاد است که بین وب سایت‌ها، خدماتی که ارائه می‌دهند که محتوای آن است.

این رقابت به این گونه است که هر مدیر هر وب سایتی تلاش می‌کند که از بین وب سایت‌هایی که رقیب آن‌ها هستند، بهتر و بیشتر مورد بازدید قرار بگیرند. یکی از راه‌هایی که به مدیران وب سایت‌ها در این زمینه کمک می‌کند، استفاده از گوگل ادز است.

حال این که گوگل ادز چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ و روش‌های بهینه‌سازی آن چیست؟ سوال‌هایی است که در این مقاله از ویترین سافت قصد داریم تا به تفصیل در مورد آن‌ها توضیح دهیم.

اگر شما نیز صاحب یک وب سایت هستید و می‌خواهید که کسب و کار خود را توسعه دهید و مشتری بیشتری جذب کنید، تا پایان‌ این مقاله همراه با ما باشید.

گوگل ادز چیست؟

قرار گرفتن در صفحۀ اول نتایج گوگل هدف مشترک فعالیت تمام وب سایت‌ها است. برای رسیدن به این هدف راه‌های مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها سئو کردن وب سایت و استفاده از گوگل ادز است. با توجه به کاربری وب سایت و شرایط دیگر، برخی از آن‌ها نیاز به یکی از این راه‌ها دارند و برای برخی هم باید از هر دوی آن‌ها استفاده کرد.


گوگل ادز که به آن گوگل ادوردز نیز می‌گویند، بخشی از دیجیتال مارکتینگ است که به فارسی تبلیغات در گوگل ترجمه شده است. در واقع شما می‌توانید با گوگل ادز تبلیغات خود را در بالای صفحات نتایج جست‌وجوی گوگل قرار دهید. به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ شما در گوگل ادز می‌شود، با توجه به بودجۀ تعریف شده، هزینه‌ای از حساب شما کم می‌شود.

رقابت در گوگل ادز نیز وجود دارد و شما با ارائه یک تبلیغ مناسب از هر نظر، می‌توانید یک جایگاه تبلیغاتی کسب کنید. به همین دلیل تبلیغ‌کنندگان برای کسب این جایگاه رقابت می‌کنند و گاهی اوقات برای این کار نیاز به یک متخصص گوگل ادز نیز است.

ویژگی های گوگل ادز

این سرویس دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در زیر آورده‌ایم:

 • با استفاده از گوگل ادز، در سایت هدف ترافیک بالایی ایجاد خواهد شد.
 • استفاده از در ابتدای کسب و کار می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
 • ارائه یک تبلیغ خاص در یک زمان خاص
 • با این کار نیاز نیست خیلی روی بهینه‌سازی سایت و محتوای آن و به طور کلی سئوی سایت کار کرد.
 • می‌توانید در هر روز و ساعت خاصی، تبلیغ خود را بودجه‌بندی کنید.
 • می‌توانید مشاهدۀ تبلیغ برای کابران را زمان‌بندی کنید.
 • روشی سریع برای دسترسی به مشتریان بالقوه و افزایش فروش است.

چگونگی کار کردن با گوگل ادوردز

برای این که از گوگل ادوردز استفاده کنید، ابتدا باید کار کردن با آن را یاد بگیرید که در این زمینه می‌توانید آموزش‌های بسیار زیادی را دراینترنت پیدا کنید.

بعد از آن باید یک حساب ادوردز برای خود ایجاد کرده و تبلیغات را با توجه دانش خود ارائه دهید. همچنین اگر شما تمایل یا وفت کافی برای آموزش این سیستم را ندارید، می‌توانید مدیریت آن را برون‌سپاری کرده و خودتان تنها به عملکرد آن نظارت داشته باشید.

هزینۀ استفاده از گوگل ادز

ایجاد یک اکانت برای خود در گوگل ادز رایگان است و شما تنها هزینه‌ای که در این سیستم می‌پردازید، هزینۀ هر کلیک روی تبلیغ‌تان است.

این هزینه برای هر کلمه کلیدی و با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است. در واقع این هزینه از روی پیشنهادهایی است که برای یک کلمه کلیدی از طرف رقبا بیان می‌شود، تعیین می‌شود. به عبارت بهتر شما در یک مزایده شرکت می‌کنید. بدیهی است که هر کلمه کلیدی که باعث جذب تعداد بیشتری از مشتریان شود، هزینۀ بالاتری خواهد داشت.

طرز کار گوگل ادز

تبلیغاتی که گوگل ادز برای کاربران نمایش می‌دهد، مرتبط با جست‌وجوهایی است که آن‌ها انجام می‌دهند. درواقع گوگل ادز به گونه‌ای عمل می‌کند که مشتریان به صورت احتمالی با تبلیغات در رابطه با چیزی که به دنبال آن هستند، روبه‌رو شوند.

طرز کار آن این گونه است که، زمانی که کاربری موضوعی را جست‌وجو می‌کند، گوگل ادز مزایده‌ای را متناسب با آن جست‌وجو اجرا کرده و مشخص می‌شود که هر تبلیغ‌کننده چه هزینه‌ای را پرداخت می‌کند و در نهایت یک تبلیغ انتخاب شده و نمایش داده می‌شود.

چگونگی شرکت در مزایده گوگل ادز

برای شرکت در مزایده‌های گوگل ادز شما باید تبلیغات و کلمه کلیدی‌های مربوطه را در اکانتی که در گوگل ادز برای خود ایجاد کرده‌اید، ثبت کنید. پس از این کار در مزایده شرکت داده می‌شوید. تبلیغ‌کنندگان برای هر تبلیغی، یک حداکثر مبلغی را به عنوان هزینۀ هر کلیک روی آن مشخص می‌کنند که با توجه به این مبالغ، نتیجه مزایده تعیین می‌شود.

چگونگی انتخاب یک تبلیغ در یک مزایده توسط گوگل ادز

برای هر تبلیغی دو فاکتور مشخص می‌شود که گوگل ادز این دو فاکتور ضریبی به نام ضریب آگهی استخراج می‌کند. هرچقدر ضریب آگهی یک تبلیغ بیشتر باشد، شانس بیشتری برای نمایش در نتایج بالاتر گوگل خواهد داشت.

فاکتورهای نام برده عبارتند از: حداکثر مبلغی که برای هر کلیک توسط تبلیغ کننده مشخص شده است و امتیازی که گوگل ادز به یک تبلیغ برای کیفیت آن می‌دهد.

بعد از این که تبلیغ شما برای نمایش انتخاب شد، هزینۀ هر کلیک روی آن با توجه مبلغ پیشنهادی تبلیغ بعدی تعیین می‌شود. یعنی مبلغ پیشنهادی رتبۀ بعدی به‌علاوه یک سنت، برابر است با هزینۀ تبلیغ انتخاب شده.

روش های بهینه سازی گوگل ادز

برای گرفتن امتیاز کیفیت از گوگل ادز، رسیدن تبلیغ‌تان به مشتری واقعی و نمایش پیشنهاد شما به دیگر کاربران نیاز به بهینه‌سازی گوگل ادز دارید. در این قسمت روش‌هایی را برای بهینه‌سازی گوگل ادز به شما معرفی می‌کنیم که با این کار می‌توانید تاثیری دوچندان از ثبت تبلیغات خود در گوگل ادز بگیرید. این روش‌ها به شرح زیر هستند:

بکار بردن کلمه کلیدی های متفاوت و بررسی تمام حالت های موجود

مسلم است که برای این که تبلیغات شما شانس بیشتری برای نمایش داده شدن و کلیک شدن داشته باشند، باید از کلمات کلیدی متفاوتی استفاده کنید. با این کار تبلیغات شما به دست هر نوع کاربری خواهد رسید و این موضوع باعث می‌شود مشتریان بیشتری جذب کنید.

برای این کار باید کلمات کلیدی را پیدا کنید که آمار ورود به وب سایت بیشتری دارند و در برد خود آن‌ها را به عنوان پیش فرض قرار دهید. ذکر این نکته نیز لازم است که این روش مصرف ترافیک شما در گوگل ادز را افزایش می‌دهد.

استفاده از کلمات کلیدی چندبخشی و طولانی

با استفاده از کلمات کلیدی چند بخشی و طولانی، تعداد کلمات کلیدی که استفاده می‌کنید، کاهش می‌یابد. در واقع زمانی که تعداد کلمات کلیدی زیاد باشد، هزینه تبلیغات شما در گوگل ادز نیز افزایش می‌یابد.

استفاده از کلمات کلیدی منفی

روش استفاده از کلمات کلیدی منفی برای بهینه سازی گوگل ادز، یکی از موثرترین روش ها است که علاوه‌بر اینکه بازدهی بسیار بالایی دارد، هزینۀ آن نیز بسیار کم است. کلمات کلیدی منفی، یعنی کلماتی که به کاربر نشان داده نمی‌شوند.

در واقع کاربر در زمان جست‌وجو این کلمات را نمی‌بیند. این کلمات به گونه‌ای هستند که اگر به کاربر نمایش داده شوند، آمار ورود به وب سایت و نرخ کلیک آن کاهش پیدا می‌کند.

استفاده از موقعیت جغرافیایی

استفاده از موقعیت جغرافیایی کاربران یکی دیگر از راه‌های بهینه‌سازی گوگل ادز است. در این روش با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت خود، تبلیغات را به یک سری کاربران که موقعیت جغرافیایی نزدیک به شما دارند نشان می‌دهید. همچنین گوگل ادز تنظیماتی دارد که با آن‌ها می‌توانید تبلیغات خود را کاربران دیگر کشورها نیز نمایش دهید.

هر صفحه یک کلمه کلیدی

در این روش باید کلمات کلیدی که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید را، در صفحات مختلف استفاده کنید. به این صورت که برای هر صفحه یک کلمه کلیدی به کار ببرید. این کار هم باعث کاهش هزینۀ تبلیغات می‌شود و هم از به‌وجود آمدن مشکل برای کابران در زمان ورود به سایت شما جلوگیری می‌شود.

سازگار کردن صفحات با تلفن های همراه

افراد با سیستم‌های مختلفی در گوگل جست‌وجو می‌کنند. در این بین افرادی که با موبایل این کار را انجام می‌دهند، بسیار زیاد هستند. از این رو باید صفحات فرود تبلیغات شما، با موبایل نیز سازگاری داشته باشند. اگر این گونه نباشد، کاربرانی که با موبایل به سایت شما وارد می‌شوند، با مشکل مواجه شده و سریع خارج می‌شوند که این سریع خارج شدن باعث می‌شود، امتیاز کیفیت شما دچار افت شود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد یکی دیگر از ابزارهای گوگل که به شما در تجارت آنلاین و دیجیتال کمک می‌کند را معرفی کردیم. استفاده از این سرویس در کنار سئو کردن‌ وب سایت نتایج شگفت‌انگیزی برای شما به دنبال خواهد شد. گوگل ادز سرویسی است که شما می‌توانید در آن تبلیغات کسب و کار خود را ثبت کرده و درآمد خود را افزایش دهید.


گوگل ادز نیاز به یه سری بهینه سازی‌ها نیز برای کاهش هزینه و افزایش درآمد دارد که مهم‌ترین روش‌های این کار را نیز در این مقاله بیان کردیم. اگر تاکنون برای نمایش تبلیغات خود در گوگل ادز ثبت نام نکرده‌اید، حال وقت این کار است. همیچنین می‌توانید برای بهینه‌سازی گوگل ادز از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره