محبوب‌ترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین در سال 2021

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 8 دقیقه دیدگاهها

گواهینامه های بازاریابی آنلاین

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که هر کسب و کار کوچک و بزرگی به آن نیاز دارد بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ است. در حال حاضر با توجه به وضعیت ناپایدار بازار و وجود رقیب‌های بسیار برای هر نوع کسب و کاری بازاریابی یکی از اصول راه‌اندازی و ادامه کار محسوب می‌شود.

از سوی دیگر با پیشرفت تکنولوژی و روی آوردن مردم به دنیای دیجیتال، کسب و کاری موفق‌تر عمل می‌کند که بتواند از این راه محصولات و خدمات خود را به مشتری‌‍‌های احتمالی معرفی کرده و آن را به فروش برساند.

بنابراین از اهمیت بازاریابی آنلاین و به‌کارگیری آن در حرفه خود غافل نشوید. پس اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا به عنوان یک بازاریاب نسبت به یادگیری دیجیتال مارکتینگ احساس نیاز می‌کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید زیرا قصد داریم تعدادی از معتبرترین و محبوب‌ترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین در سال 2021 را معرفی کنیم.

حتی اگر بازاریابی آنلاین را قبلا فرا گرفته‌اید فراموش نکنید یادگیری مهارت‌های جدید با استفاده از این گواهینامه‌های آنلاین باعث پیشرفت هرچه بهتر شما خواهد شد.

محبوب‌ترین گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ در سال 2021  

در هر زمینه‌ای که مشغول به کار هستید برای ساختن نام تجاری خود و معرفی آن به سایر افراد به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید پس باید علاوه‌بر استخدام بازاریاب‌های موفق و ماهر خود نیز در این زمینه مهارت کافی را کسب کنید.

یا اگر به عنوان بازاریاب مشغول به کار هستید برای افزایش مهارت‌های بازاریابی خود و تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال جذب او هستند باید دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیرید.

گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین علاوه‌بر این که زمان زیادی برای آموزش از شما نمی‌خواهد باعث پیشرفت شما نیز خواهد شد.

همچنین بسیاری از این گواهینامه‌های محبوب و معتبر به صورت کاملا رایگان در دسترس قرار دارند که این مورد در کنار مزیت آنلاین بودن گواهینامه‌های بازاریابی، که محبوبیت و استفاده از این دوره‌ها را در میان بازاریاب‌ها و صاحبان کسب و کار توجیه می‌کند. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین در سال 2021 می‌پردازیم:

 • گواهینامه بازاریابی Google Analytics

یکی از کارهایی که بازاریاب‌ها در دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهند سنجش میزان رشد ترافیک وب سایت است. Google Analytics یکی از ابزارهای قدرتمند و محبوبی است که برای سنجش ترافیک از آن استفاده می‌شود که تقریبا همه بازاریاب‌ها از مبتدی تا پیشرفته در سطوح مختلف از Google Analytics استفاده کرده و آن را به عنوان یک ابزار رایگان و ضروری می‌شناسند.

گواهینامه آنالیتیکس

اما اخذ گواهینامه Google Analytics چه اهمیتی داشته و چگونه انجام می‌شود؟

در وهله اول یادتان باشد که اگر می‌خواهید به عنوان یک بازاریاب در شرکت‌های معتبر فعالیت کنید اخذ این گواهینامه به مسیر شغلی شما سمت و جهت بهتری خواهد داد.

با یادگیری Google Analytics می‌توانید به صورت حرفه‌ای از ابزارها و مزایا این ابزار قدرتمند استفاده کرده و و جایگاه خود را در بازاریابی آنلاین ارتقاء دهید.

برای دریافت گواهینامه Google Analytics ابتدا باید در آزمون Google Analytics شرکت کنید. برای قبولی بهتر در این آزمون Google به شما توصیه می‌کند که ابتدا به صورت آزمایشی از Google Analytics استفاده کرده و تجربه عملی کسب کنید.

اما هیچ اجباری برای این کار وجود ندارد و تنها با مطالعه سرفصل‌ها و مطالب مورد نظر می‌توانید به صورت رایگان در آزمون شرکت کرده و پس از قبولی گواهینامه بازاریابی Google Analytics را دریافت کنید. اما اگر در آزمون قبول نشدید نگران نباشید، شما می‌توانید پس از هفت روز دوباره در آزمون شرکت کرده و گواهینامه بازاریابی خود را دریافت کنید.

 • گواهینامه بازاریابی Google Ads

یکی دیگر از دوره‌هایی که Google با ارائه آن به صورت رایگان به شما برای بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند Google Ads Fundamentals Certificate است. این ابزار قدرتمند به شما کمک خواهد کرد که دیجیتال مارکتینگ خود را در همه ابعاد گسترش داده و بازدهی آن را افزایش دهید. اما برای کسب گواهینامه Google Ads را چگونه باید کسب کنید؟

جهت اخذ گواهینامه بازاریابی Google Ads باید دو آزمون Ads را با موفقیت پشت سر بگذارید. اولین آزمون آزمون اصول Ads است و پس از پشت سر گذاشتن آن برای آزمون دوم باید یکی از آزمون‌های Search Advertising، Display Advertising، Mobile Advertising، Video Advertising و Shopping Advertising را انتخاب کرده و در آن شرکت کنید. می‌توانید شرح و موارد هر یک از این آزمون‌ها را در Google Ads مشاهده کنید.

البته Google به شما توصیه خواهد کرد که ابتدا از Google Ads استفاده کرده تا قبل از شرکت در آزمون تجربه عملی کسب کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید. یادتان باشد این گواهینامه تا یک سال پس از اخذ آن اعتبار دارد و هزینه شرکت در آن رایگان است.

 • گواهینامه بازاریابی Hubspot

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا است. به قول معروف محتوا در دنیای امروز پادشاه محسوب می‌شود و بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ اهمیت ویژه‌ای دارد. اخذ گواهینامه بازاریابی محتوا Hubspot تاثیر بسیار خوبی در تولید محتوا و مهارت‌های نوشتاری شما خواهد داشت.

برای اخذ گواهینامه بازاریابی محتوا Hubspot باید یک دوره هشت ساعته را بگذرانید که شامل چهارده درس در زمینه‌های مختلف بازاریابی محتوا و استراتژی‌های آن نظیر داستان سرایی در محتوا، ایده پردازی محتوا، چهارچوب ایجاد محتوا تغییر هدف مجدد در محتوا، تبلیغ و تجزیه و تحلیل محتوا می‌شود.

Hubspot این گواهینامه و دوره را به صورت رایگان ارائه می‌دهد پس اگر به عنوان یک بازاریاب به اهمیت بازاریابی محتوا و استراتژی‌های آن پی برده‌اید این سایت را فراموش نکنید.

یکی دیگر از گواهینامه‌های بازاریابی Hubspot گواهینامه بازاریابی درونگرای است که به شما یاد می‌دهد چگونه مشتری‌های بالقوه خدمات خود را پیدا کرده و آن‌ها را جذب کنید. این دوره پنج ساعته که شامل یازده درس درباره جذب بازدیدکننده و تبدیل آن به مشتری است کمک می‌کند تا در پایان بتوانید مشتری‌های خود را به یک تبلیغ کننده تبدیل کنید.

 • گواهینامه بازاریابی YouTube

یکی از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین موتور‌های جست‌وجو در جهان YouTube است. این پلتفرم قدرتمند ماهانه بیش از 3 میلیارد جست‌وجو انجام داده و در هر دقیقه 100 فیلم درآن بارگذاری می‌شود. YouTube فضای مناسبی برای بارگذاری محتواهای ویدیویی بوده و داشتن یک استراتژی درست در استفاده از آن می‌تواند باعث رشد شما شود.

گواهینامه بازاریابی YouTube به شما نحوه ایجاد یک کانال در YouTube را آموزش داده و علاوه‌بر آن در زمینه رشد و بهینه‌سازی محتوای کانال و چگونگی کسب درآمد از آن نیز به شما کمک می‌کند. مدت اعتبار این گواهینامه از زمان اخذ آن هجده ماه است.

همچنین شرکت‌ها نیز می‌توانند از YouTube گواهینامه‌های شرکتی دریافت کرده تا به عنوان یک همکار مدیریتی با YouTube همکاری کنند. برای این کار 75 درصد از کارمندان شرکت که فعالیت‌های YouTube را انجام می‌دهند باید هر چهار گواهینامه YouTube را دریافت کرده باشند که یکی از وظایف این کارکنان مشاوره به سازندگان کانال YouTube است.

 • گواهینامه بازاریابی Hootsuite

رسانه‌های اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌روند نرم افزار Hootsuite یکی از پلتفرم‌های پرطرفدار در زمینه مدیریت رسانه‌های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال است. شما به عنوان یک بازاریاب باید بتوانید از تمامی زوایای رسانه‌های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده تا برند تجاری خودتان را معرفی کنید.

گواهینامه بازاریابی Hootsuite 15 درس و ارزیابی درباره رسانه‌های اجتماعی و مفاهیم آن را شامل می‌شود که پس از مطالعه این درس‌ها می‌توانید با شرکت در آزمون این آکادمی به 60 سوال پاسخ داده و گواهینامه بازاریابی Hootsuite را کسب کنید.

اعتبار این گواهینامه تاریخ انقضا ندارد اما اگر دوست دارید به صورت پیشرفته رسانه‌های اجتماعی را در بازاریابی مدیریت کنید. این آکادمی دوره‌های پیشرفته را نیز در این زمینه ارائه می‌دهد. البته این گواهینامه‌ها رایگان نبوده و دوره‌های گواهینامه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی Hootsuite انواع مختلفی دارد که هر کدام نیز هزینه مشخصی دارند.

گواهینامه های دیجیتال مارکتینگ

 • گواهینامه بازاریابی Duke Continuous Studies

Duke Continuous Studies نیز یکی از گواهینامه‌های آنلاین برای بازاریابی و رسانه‌های دیجیتال است که به صورت گام به گام مهارت‌های بازاریابی شما را ارتقاء داده و استراتژی‌های جدید را به شما می‌آموزد. برای دریافت گواهینامه بازاریابی Duke Continuous Studies باید 350 ساعت آموزش آنلاین را بگذرانید که هر فرد با توجه به وقت آزاد خود می‌تواند سرعت دوره را تعیین کند.

این گواهینامه شامل سرفصل‌هایی نظیر بهینه سازی موتور جست‌وجو (SEO)، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق تلفن همراه، پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)، بهینه سازی تبدیل، تجزیه و تحلیل وب، بازاریابی از طریق ایمیل و تبلیغات نمایش است که نویسندگان، سخنرانان و مشاوران شناخته شده در صنعت دیجیتال مارکتینگ آن‌ها را ارائه داده‌اند تا مهارت‌های بازاریابی آنلاین خود را به وسیله مطالعه، تماشای فیلم و دوره‌های عملی افزایش دهید. این گواهینامه بازاریابی رایگان نبوده و طبق آخرین بررسی‌ها هزینه آن 3،195 دلار است.

 • گواهینامه بازاریابی Facebook

یکی از راه‌های جذب و دستیابی به مشتری‌های بالقوه Facebook و تبلیغات در آن است. گواهینامه بازاریابی Facebook که به آن Blueprint Facebook می‌گویند شامل مهارت‌های پیشرفته به وسیله محصولات و خدمات Facebook است که شما را در بازاریابی دیجیتال به یک حرفه‌ای تبدیل کرده و از سایر رقبا جدا می‌کند.

با دریافت این گواهینامه شما یک نشان دیجیتال به نام Facebook Blueprint Certified Professional دریافت می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد تبلیغات دیجیتال خود را در سطح پیشرفته مدیریت کرده و کمپین‌ تبلیغاتی خود در Facebook را گسترش داده و تاثیر آن را افزایش دهید. این گواهینامه شامل هشت آزمون بوده که هزینه هر کدام از آن‌ها 150 دلار است.

جمع‌بندی

دیجیتال مارکتینگ صنعتی است که تغییرات آن با توجه به پیشرفت تکنولوژی هر روز در حال تغییر و بهبود بوده و نیاز است که همیشه اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین یکی از بهترین ابزارها برای فراگیری این صنعت و به روز کردن اطلاعات در آن است.

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین در سال 2021 را به شما معرفی کنیم. یادتان باشد در بازاریابی دیجیتال تمرین، تجربه و اطلاعات به روز مهم‌ترین عامل پیشرفت است پس گرفتن گواهینامه‌های مختلف بازاریابی هیچ وقت بیهوده نخواهد بود و پیشرفت شما را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره