کمپین ۳۶۰ درجه چیست؟ نمونه‌های موفق کمپین ۳۶۰ درجه

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

کمپین 360 درجه

کمپین ۳۶۰ درجه که به عنوان یک کمپین تبلیغاتی افراد آن را می‌شناسند اولین هدف خود را ارتباط صحیح با مشتری عنوان می‌کند. البته روال کاری و استاندارد این نوع کمپین تبلیغاتی، متشکل از خلاقیت افراد است.

این کمپین قادر است به نحو احسن تمامی امکانات و عمدتا ابزارهای مختلف را مورد استفاده قرار دهد و در یک راستای خاص آن را پیاده سازی کند؛ چرا که در مسیر بازاریابی عموما اگر نتوان با مخاطب ارتباط صحیح برقرار کرد، نمی‌توان مفهوم اصلی تبلیغ را به او نشان داد و این چنین تبلیغات هیچ‌گونه سود و مزیتی نخواهند داشت.

اما زمانی که شما از روش‌های خلاقانه، کاربردی و ابزارهای متفاوت در کمپین معروف 360 درجه درجه استفاده کنید، صددرصد مشتری شما خواهد توانست یک ارتباط عالی و کاملا تعاملی را با شما برقرار کند. به همین خاطر سعی کنید در انواع بازاریابی سازماندهی و انسجام را برای تبلیغات خود از یاد نبرید.

استراتژی کمپین ۳۶۰ درجه

شما زمانی می‌توانید از کمپین ۳۶۰ درجه استفاده کنید یک کالا و محصول جدید و نو را روانه بازار کرده باشید و یا برخی از اوقات بسیاری از شرکت‌ها با ساخت سری‌های جدیدتر کم کاستی‌های ورژن قبلی خود را جبران می‌کنند که شما با یک تکنیک و قاعده خاص باید بتوانید کاربرد و پیام اصلی محصول خود را به راحتی به مشتری انتقال دهید؛ چرا که هدف‌گذاری در تبلیغات باعث می‌شود که شما این اختیار را داشته باشید تا از تبلیغات پربازده استفاده کنید.

 اما نقطه کلیدی در مورد تبلیغات مورد استفاده در این کمپین تعادل و هماهنگی بین نوع طراحی در بسته‌بندی کالا و محصول مورد نظر است. به این دلیل است که در این کمپین شما این اختیار را ندارید که بخواهید از هرنوع رنگ انتخابی استفاده کنید؛ چرا که تمامی رنگ‌ها باید با یک پوشش‌دهی خاص و ترکیب متناسب با با یکدیگر در ارتباط باشند.

شما باید در نحوه قیمت‌گذاری هر کدام از کالاها و محصولات یک استراتژی خاص را در نظر بگیرید؛ چرا که تفاوت‌ها و ویژگی‌های خاصی برای انواع محصولات و کالاها وجود دارد که شما نمی‌توانید یک روند و روال قیمتی و طراحی مخصوص را برای همه به صورت عمومی در نظر بگیرید.

ضرورت استفاده از کمپین ۳۶۰ درجه

اما شاید این سوال برای بسیاری از افراد ایجاد شود که آیا استفاده از کمپین ۳۶۰ درجه می‌تواند سودی داشته باشد و یا حتی این کمپین برای بازار تبلیغات بازدهی خاص دارد و یا خیر؟

در همین ابتدای کار این نکته را برای شام متذکر می‌شویم که بسیاری از حرفه‌ها و کسب‌و‌کارهایی که با روش‌های مختلف در حال انجام هستند، صددرصد تنها با تبلیغات درست می‌توانند نتیجه مناسبی را رقم بزنند؛ چراکه تا تبلیغات مناسبی وجود نداشته باشد، مشتری کالا را نمی‌شناسد و هم‌چنین هیچگونه خریدی رخ نمی‌دهد و به همین دلیل با استفاده از کمپین معروف 360 درجه می‌توان از تبلیغات یکپارچه و کاملا سازماندهی شده استفاده کرد.

چنانچه تبلیغات روش خاصی را دنبال نکنند، بدون برنامه چیزی جز نابودی برای یک محصول به وجود نخواهد آمد. به همین دلیل است که در انواع کسب و کارها و حوزه‌های شغلی استفاده از این کمپین بسیار ضروری قلمداد می‌شود.

دلایل استفاد از کمپین ۳۶۰ درجه

کمپین های 360 درجه چیست

اما اگر بخواهیم که در مورد دلایل مهم کلیدی استفاده از کمپین ۳۶۰ درجه صحبت کنیم، شما می‌توانید دلایل مختلفی را همچون تثبیت برند و محصول در ذهن مخاطب مدنظر داشته باشید؛ چرا که شما با وجود یک تعامل و ارتباط درست و مناسب می‌توانید محصول و برند خود را در ذهن مشتری به تصویب برسانید و جایگاه برند مهم‌ترین نکته‌ای است که افراد باید به آن توجه داشته باشند.

شما با استفاده از ابزار خاص که در ادامه به آن اشاره می‎شود می‌توانید از این کمپین استفاده کنید. به شرط این که از همان ابتدا این موضوع را برای خود روشن کنید که برند شما در چه جایگاهی قرار گرفته است؟ همچنین توجه داشته باشید که برندسازی از جمله موارد مختلفی است که می‌تواند به واسطه لوگو، لحن و عبارت خاص یک برند را مشخص کند.

البته در برخی از شرایط به واسطه تبلیغات نادرست و یا توجه نکردن به عملکرد برند و محصول شاید بسیاری از افراد با سیستم‌های بسیار ضعیف در برند خود مواجه شوند که در این شرایط باید سریع‌تر با ورود ورژن جدید کم و کاستی‌های ورژن قدیمی را رفع نمود.

‌به نمونه‌های کمپین ۳۶۰ درجه توجه کنید

در مورد نمونه‌های بسیار خاص و البته موفق که از کمپین ۳۶۰ درجه استفاده کرده‌اند، می‌توان به نمونه دیگه زنگ نزن اشاره کرد، که با استفاده از این کمپین توانسته تبلیغات را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و در دنیای کسب و کار برای خود جایگاه مناسبی را دست و پا کند.

حتی در فضای اجتماعی این نمونه بسیار کاربردی به خاطر راهکارها و فعالیت‌های خلاقانه خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. حتی یک شرکت محصولات لبنی زمانی که قصد داشت یکی از پنیرهای جدید خود را روانه بازار کند با استفاده از کمپین ۳۶۰ درجه توانست به فروش بالایی دست پیدا کند؛ چرا که نوع طراحی، بسته‌بندی و استفاده از تبلیغات صددرصد برای فروش بالا بسیار راهبردی عمل می‌کند.

راهکارهای تبلیغاتی و بازاریابی مهم و کلیدی به هیچ عنوان بی‌نتیجه نمی‌ماند که پنیر ویلی توانست بهترین را به واسطه استفاده از راهکارهای این کمپین به نام خود به ثبت بزند. به همین دلیل شما با استفاده از نمونه‌های گفته شده بدون هیچ گونه استرس می‌توانید از این کمپین به نحو احسن استفاده کنید.

ابزار کمپین ۳۶۰ درجه

شما ابزارها و امکانات خاصی را می‌توانید برای استفاده از کمپین در نظر بگیرید، که با استفاده این ابزارها می‌توان به راه‌اندازی سایت و وب سایت و همچنین توجه به تولید محتوا و یا سئو اشاره داشت.

البته بسیاری از افراد از تبلیغات کلیکی نیز استفاده می‌کنند و تبلیغات تا حدود زیادی می‌تواند هر چه سریعتر روند تبلیغاتی را آسان تر‌کند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که تمامی ابزارها و امکانات را به نحو احسن مورد استفاده قرار دهید.

ساخت سایت

اگر می‌خواهید به طراحی سایت بپردازید بهتر است این کار را هرچه سریع‌تر انجام دهید؛ یا از افراد متخصص بخواهید که برای شما به صورت کاملا مقرون‌به‌صرفه یک سایت مرتبط با نوع فعالیت‌تان راه‌اندازی کنند و در این صورت خواهید توانست از همان ابتدای کار به شکل کاملا ویژه به تبلیغات بپردازید؛ چرا که این روزها با پیشرفت تکنولوژی سایت‌های اینترنتی نقش بسیار مهم و کلیدی در آشنایی مردم با انواع محصولات و کالاها دارند و اگر شما طراحی سایت خود را به صورت اختصاصی در نظر بگیرید، صددرصد بازدهی آن برای شما چند برابر خواهد بود. در این صورت می‌توانید به نحو احسن در دنیای کسب و کارهای اینترنتی حرفی برای گفتن داشته باشید.

تولید محتوا

یکی از راه‌های تبلیغاتی در کمپین ۳۶۰ درجه استفاده از تولید محتوا  است. شما برای معرفی محصول خود می‌توانید از انواع محتوا استفاده کنید. این روزها استفاده از رپورتاژهای آگهی و انواع تولید محتوا توانسته در در نحوه استفاده از محصولات به بهترین شکل ممکن خدمات جالبی را ارائه دهد.

به همین دلیل است که تولید محتوا یکی از ابزارهای قدرتمند در کمپین به شمار می‌آید؛ توصیه ما به شما این است که سعی کنید از همان ابتدای کار به این گزینه کلیدی توجه داشته باشید و تولید محتوا را با اصول سئو به صورت صحیح مورد استفاده قرار دهید.

سئو

اما نوبتی هم که باشد نوبت تاثیر سئو در عملکرد وب سایت و کسب و کارها  است. در کمپین ۳۶۰ درجه شما انواع فعالیت‎های خود را که در سایت به نمایش می‌گذارید. با بالا اوردن سایت به نحو احسن با کیفیت و بازدهی بالاتری می‌توانید روبه‌رو کنید. این کار صددرصد قواعد خاصی را می‌طلبد که هرکدام از این تکنیک‌ها و قواعد به نحو احسن می‌تواند نتیجه معقولانه‌ای را برای بالا بردن سطح کیفی محصولات پیاده‌سازی کند.

ساخت اپلیکیشن‌

اما شما اگه از ذهن خلاقی برخوردار باشید با توجه به نوع محصول خود می‌توانید از انواع اپلیکیشن‌ها در کمپین ۳۶۰ درجه استفاده کنید؛ چرا که در فرایند بازاریابی به راحتی می‌توان از اپلیکیشن به شکل جدی و کاربردی استفاده کرد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که شما در اپلیکیشن این قدرت را دارید که مزیت استفاده از خدمات را به راحتی شرح دهید و از روش‌ها و تکنیک‌های بازاریابی به نحو احسن استفاده کنید.

360 champain

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با کمپین ۳۶۰ درجه درجه آشنا کنیم و استراتژی‌ها، تکنیک‌ها و قواعد آن را به نحو احسن برای شما شرح دهیم؛ چرا که نمونه‌های خاصی مانند اسنپ فود و یا پنیر ویلی جزء نمونه‌های کاربردی هستند. شما می‌توانید بازدهی این کمپین را در این فعالیت‌ها به راحتی مشاهده کنید.

البته استفاده از این کمپین با امکانات خاص خود کار سختی نیست و می‌تواند مسیر بازاریابی را برای شما هموار کند. چنانچه شما روش خاص دیگری را در مورد این کمپین در نظر دارید می‌توانید روش خود را توضیح داده و مزیت آن را نیز شرح دهید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره