روش های کسب درآمد از وبسایت

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 4 دقیقه دیدگاهها

کسب درآمد از سایت

این روزها وب سایت‌ها از اصلی‌ترین بازیگران کسب‌وکار آنلاین هستند و بسیاری از افراد برای فروش بیش‌تر محصولات و خدمات‌شان از وب سایت‌های فروشگاهی استفاده می‌کنند؛ البته وب سایت‌های فروشگاهی تنها راه برای کسب درآمد در اینترنت نیستند و وب سایت‌های غیرفروشگاهی نیز می‌توانند به درآمد بالایی برسند.

در حقیقت می‌توان گفت که وب سایت‌ها روش‌های بسیار مختلفی برای درآمد دارند و هر کدام‌شان متناسب با بیزنس مدلی که دارند به کسب درآمد می‌پردازند.

برای مثال سایت‌های محتوایی مانند ورزش ۳ با اینکه هیچ محصولی برای فروش ندارند اما بخاطر بازدید بسیار بالایی که دارند از مدل‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند و درآمد کسب می‌کنند. چنین سایت‌هایی نیاز به بازدید روزانه بالایی دارند تا دیگر کسب‌وکارها، تبلیغات خود را به آن‌ها بسپارند.

قبل از شروع یک کسب‌وکار اینترنتی حتما به روش درآمدزایی آن دقت کنید و سعی کنید بهینه‌ترین مدل درآمدی را برای آن انتخاب کنید. اگر قبل از شروع یک کسب‌وکار به نحوه درآمد آن فکر کنید احتمالا مسیر بهتری در پیش خواهید داشت اما اگر بعد از شروع کار وب سایت بخواهید به نحوه مدل درآمدی آن فکر کنید احتمالا به مشکلات زیادی برخورد کنید.

بهترین روش درآمد از سایت

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که بهترین روش درآمد یک سایت چیست؟ در پاسخ به این سوال هیچ پاسخ یکسانی وجود ندارد و شما نمی‌توانید یک نسخه واحد برای تمامی وب سایت‌ها ارائه دهید اما با یک بررسی دقیق می‌توانید تا حد زیادی به پاسخ این سوال برسید.

برای مثال یک فروشگاه اینترنتی هیچ گاه نمی‌تواند صرفا با ارائه محتوا در وب سایت به درآمد مناسبی برسد و حتما باید از پتانسیل فروشگاه بودن خود نهایت استفاده را ببرد و برخی محصولات را برای فروش فیزیکی عرضه کند.

از طرفی یک سایت محتوامحور هم نمی‌تواند با فروش محصول به درآمد مناسبی برسد چرا که پایه و اساس آن بر اساس محتوا نهاده شده است. پس با این تفاسیر شما باید یک نگاه کلی به حوزه کسب‌وکارتان داشته باشید و سپس متناسب با آن یک مدل درآمدی در نظر بگیرید.

گاهی اوقات مدل درآمدی وب سایت به‌صورت تلفیقی است یعنی بدین صورت که شما از یک روش واحد درآمدزایی استفاده نمی‌کنید و چند روش مختلف را با هم ترکیب می‌کنید تا یک مدل درآمدی جدید داشته باشید.

برای مثال فرض کنید شما یک وب سایت خبری در حوزه ورزش هستید و به غیر از تبلیغات به سراغ فروش محصولات ورزشی هم می‌روید که در این روش شما مدل تبلیغاتی را با مدل فروشگاهی ترکیب کرده‌اید.

چطور بفهمیم بهترین روش درآمدی برای وب سایت ما چیست؟

کسب درآمد اینترنتی

احتمالا سوال بعدی شما این است که چگونه می‌توان بهترین روش درآمدی سایت را متوجه شد؟ این سوال شاید مهم‌ترین و دشوارترین سوال در این زمینه باشد اما به کمک موارد زیر می‌توانید در کمترین زمان به این سوال پاسخ دهید:

۱ـ موضوع سایت شما چیست؟
۲ـ مخاطبان سایت شما به‌دنبال چه چیزی هستند؟

۳ـ سطح درآمدی مخاطبان سایت شما به چه صورت است؟

۴ـ کاربران سایت شما وفادار هستند یا خیر

مدل‌های مختلف کسب درآمد از سایت

همان طور که در قسمت‌های قبل بررسی شد مدل‌های درآمدی یک وب سایت متفاوت هستند و باید متناسب با نیازتان از آن‌ها استفاده کنید تا به درآمد دلخواه‌تان برسید. در ادامه به بررسی چند روش درآمدی مختلف می‌پردازیم تا بتوانید از آن‌ها الگو بگیرید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که قرار نیست الزاما از این روش‌ها استفاده کنید و روش درآمدی شما می‌تواند روشی متفاوت یا حتی ترکیبی باشد.

۱ـ فروش محصولات

فروش محصولات به شکل مستقیم برای شما درآمدزایی می‌کند بدین معنی که شما یک محصول را به فروش می‌رسانید و مشتری هزینه آن را به شما پرداخت می‌کند. این روش از کم دردسرترین روش‌های درآمدزایی است.

۲ـ فروش خدمات

فروش خدمات هم از دیگر روش‌های کسب درآمد سایت است؛ برای مثال شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

۳ـ دریافت کمیسیون

برخی وب سایت‌ها در ازای معرفی یک شخص یا یک محصول به شما مبلغی را به عنوان حق کمیسیون دریافت می‌کنند برای مثال شرکت‌های واسط، یک محصول یا خدمت را به شما ارائه می‌دهند و شما در ازای آن مبلغی را به آن‌ها پرداخت می‌کنید.

۴ـ دریافت حق اشتراک

حق اشتراک برای وب سایت‌هایی است که محتواهایی را به صورت روزانه بارگذاری می‌کنند و شما برای مطالعه آن‌ها نیاز به تمدید اشتراک دارید. برای مثال فیلیمو، متمم و… از وب سایت‌هایی هستند که با دریافت حق اشتراک فعالیت می‌کنند.

درآمدزایی در اینترنتی

۵ـ تبلیغات

در مورد روش درآمدزایی تبلیغات در قسمت‌های ابتدایی نیز صحبت کردیم و روش کاملا مشخصی دارد. شما به عنوان سایت پذیرنده تبلیغ شرکت‌ها و دیگر کسب‌وکارها می‌شود و در ازای آن مبلغ مشخصی دریافت می‌کنید.

این روزها اگر دقت داشته باشید به خوبی متوجه می‌شوید که اینترنت تا چه اندازه توانسته برای افراد مقرون به‌صرفه و کاربردی عمل کند. به گونه‌ای که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به راحتی درآمدهای کلان و بالایی را به خود اختصاص داده‌اند.

چنانچه شما با هوش، مهارت و ذکاوت در فضای اینترنت ظاهر شوید خواهید توانست به راحتی در این فضا بدون هیچ گونه محدودیتی به کسب درآمد بالا بپردازید. راه‌های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله  روش های کسب درآمد از وب سایت را برای شما بازگو می‌کنیم.

تبلیغات ویدیویی روش کسب درآمد از وب سایت

کسب درآمد از طریق ویدیو

بسیاری از افراد می‌توانند به واسطه تبلیغات ویدیویی جذاب‌ترین تبلیغات را به نمایش بگذارند؛ چرا که اگر شما خلاقیت را در کنار بسیاری از نرم‌افزارهای مرتبط با دنیای ویدیو و تصویر در نظر داشته باشید، این عملکرد و انتخاب شما می‌تواند آمار بازدیدکنندگان سایت را بالا برده و به این طریق محصول شما با فروش قابل توجهی روبه‌رو گردد.

تبلیغات ویدیویی تا حدی مهم و پر بازده هستند که امروزه بسیاری از افراد مهارت خاصی را برای این گونه تبلیغات به کار می‌برند. چنانچه تخصص مرتبط با ساخت این تبلیغات وجود نداشته باشد، شاید نتوان در پایان کار به نتیجه و کیفیت اصلی آن‌ها دلخوش کرد.

این نوع تبلیغات که در روش های کسب درآمد از وب سایت بسیار مهم است باعث می‌شود شما بتوانید ۷۰ درصد مشاهده تبلیغ را به راحتی در نظر بگیرید. البته ویدیو استانداردهای خاصی دارد که شما باید به این استانداردها توجه کنید و اطلاعات کاربردی را در مورد محصولات و خدمات مرتبط در اختیار کاربران قرار دهید.

وب سایت خود را اجاره دهید و پولدار شوید

احتمالاً نام فروختن فضای تبلیغاتی را شنیده‌اید؛ چرا که این کار در بین روش های کسب درآمد از وب سایت به یکی از روش‌های بسیار خاص آن اشاره دارد، که شما بتوانید همانطور که از نام آن پیداست بخشی از وب سایت خود را برای هر نوع خدمات به دیگر افراد با شرایط و ضوابط خاصی اجاره دهید و برای این کار نیز مبلغ مشخصی را دریافت کنید.

عمدتا فروختن فضای تبلیغاتی یکی از پردرآمدترین روش‌های کسب درآمد به حساب می‌آید که نمی‌توان آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت.

بازاریابی پوررسانتی مقرون به صرفه ترین راه کسب درآمد از وب سایت

اگر نام بازاریابی پورسانتی را شنیده باشید که به آن شراکتی هم می‌گویند، یکی از روش‌های بسیار خاص در روش های کسب درآمد از وب سایت نامیده می‌شود. عمدتا شما می‌توانید وب سایت خود را با فردی که قصد دارد محصولات خود را به فروش برساند شریک شوید و به واسطه سود فروشی که به دست می‌آید، به صورت پورسانتی و شراکتی با یکدیگر کار کنید.

البته  برخی از افراد در این بازاریابی شاید از تبلیغات کلیکی نیز استفاده کنند. اما در هر صورت به خاطر داشته باشید که سود بسیار بالایی را مربوط به این روش می‌توانید در نظر بگیرید که به راحتی می‌تواند برای شما بازدهی و مزیت خوبی را به وجود آورد.

با رپورتاژ آگهی به درآمد برسید

رپورتاژ آگهی یکی دیگر از روش های کسب درآمد از وب سایت است که می‌تواند به واسطه محتواهای یونیک و بدون کپی به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار گیرد؛ چرا که تمامی مقالات و محتواهای تبلیغاتی می‌تواند بهترین راه تبلیغاتی برای بسیاری از افراد که به فروش محصولات خود فکر می‌کنند به حساب آید.

این روزها رپورتاژ آگهی با بازدهی بالای خود توانسته سود قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل است که شما می‌توانید به عنوان یک راه کسب درآمد به آن بنگرید.

وب سایت تولید کنید و آن را بفروشید

فروش وبسایت

اما به کلیدی‌ترین راه از روش های کسب درآمد از وب سایت اشاره نکردیم. به این دلیل که یکی از راه‌های بسیار عالی و مقرون به‌صرفه فروختن وب سایت است. شما اگر این قدرت را دارید که بتوانید با تخصص و مهارت بالایی که دارید وب سایت را تولید کنید. به شکلی کاملا آسان خواهید توانست سایت‌های با کیفیت خود را تولید و به فروش برسانید.

همان‌گونه که می‌دانید، طراحی سایت، محتوای یونیک، مهم‌تر از همه سئو سایت و موارد دیگر از جمله عواملی هستند که صددرصد روی سودآوری و درآمد شما از این طریق تاثیر واضحی می‌گذارد. اما در هر صورت بسیاری از افراد هستند، که با استفاده از همین روش به راحتی توانسته‌اند همانند یک بنگاه املاک در اینترنت نام و آوازه‌ای را برای خود دست و پا کنند.

به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که همیشه به تخصص خود در طراحی سایت توجه داشته باشید و از همین حالا شروع کنید تا بتوانید درآمد مناسبی را برای خود به وجود دارد.

فروش انواع اشتراک در وب سایت

شاید بسیار مشاهده کرده‌اید که هنگام دانلود یک فیلم وارد وب سایت مورد نظر خود که می‌شوید برای دریافت خدمات از شما می‌خواهند که اشتراک بخرید.

در این حالت شما با خرید اشتراک برای صاحب سایت منبع درآمد قابل توجه‌ای را ایجاد کرده‌اید؛ چراکه روش های کسب درآمد از وب سایت با این روش توانسته بازدهی بالایی را برای افردی که به کسب درآمد از وب سایت فکر می‌کنند به وجود آورد.

این روش نیز برای بسیاری از افراد عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. به همین دلیل شما می‌توانید از اشتراک‌های خاص و خدمات مفید استفاده کرده و بدین طریق به جذب مشتری بپردازید.

وب سایت تولید کنید و محصولات خود را بفروشید

اما شما می‌توانید با طراحی وب سایت خود خدمات خاص را برای ارائه در نظر بگیرید و به فروش محصولات کاربردی بپردازید. به این دلیل که این کار خواهد توانست به شما کمک کند که به بهترین شکل در دنیای اینترنت به بازاریابی و کسب و کار آنلاین فکر کنید و یا حتی بسیاری از افراد به این شکل عمل می‌کنند که انواع آموزش را با دریافت مبلغ خاص در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

البته شما قبل از هر چیزی باید کیفیت آموزش خود را ثابت کرده باشید. در هر صورت روش گفته شده یکی از روش های کسب درآمد از وب سایت به حساب می‌آید و شما می‌توانید به بازدهی بالای آن به خوبی فکر کنید.

وبلاگ نویسی نیز از جمله خدمات منحصربه‌فردی است، که شما در روش های کسب درآمد از وب سایت به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. وبلاگ نویسی و همچنین استفاده از انواع وبلاگ و فروش آن، حتی اگر شما بتوانید با وبلاگ نویسی وبلاگ خود را به صفحه اول گوگل تبدیل کنید، صددرصد استفاده بهینه‌‌ای از آن نخواهید داشت و این چنین درآمد خوبی برای شما به وجود خواهد آمد.

در دنیای اینترنت به هیچ عنوان کسب درآمد سخت نیست. باید هوش خود را به کار ببرید و سعی کنید تا حدامکان به یادگیری بپردازید و این یادگیری سود بالایی برای شما خواهد داشت که نمی‌توان ان را به هیچ وجه نادیده گرفت.

فروشگاه اینترنتی پدیده قدرتمند اینترنت

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یکی دیگر از روش های کسب درآمد از وب سایت است که این روزها شاید بسیار آن را مشاهده کنید. شما در فروشگاه اینترنتی به خوبی می‌توانید به فروش انواع محصولات بپردازید و به بهترین شکل ممکن و با یک سرمایه ثابت شده خدمات قابل توجهی ارائه دهید.

به همین دلیل توصیه ما به شما این است، اگر به استفاده ازخدمات دیگر تمایلی ندارید، راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را به هیچ عنوان نادیده نگیرید، که امروزه بسیاری از این فروشگاه‌ها با ترافیک بالای خود توانسته اند به  صفحات اول گوگل خود را برسانند و سود قابل توجهی را به دست آورند و به همین دلیل توصیه ما به شما این است که این روش بسیار کاربردی را به هیچ عنوان نادیده نگیرید و مورد استفاده قرار دهید.

ساخت انواع اپلیکیشن

امروزه با فراوانی استفاده از انواع گوشی‌های اندروید بسیاری از افراد به انواع اپلیکیشن نیاز دارند. شما می‌توانید با توجه به روش های کسب درآمد از وب سایت به ساخت و طراحی اپلیکیشن بپردازید.

انواع اپلیکیشن می‌تواند با توجه به درخواست مشتری خدمات خاصی را در خود جای دهد. اما در هر صورت این کار از جمله عملکردهای بسیار خاص و عمدتا پربازده است که شما می‌توانید به عنوان یک شغل بسیار ویژه بر روی آن در دنیای اینترنت حساب کنید.

جمع بندی

مدل‌های درآمدی وب سایت‌ها بسیار زیاد است و در این مطلب به چند مورد از آن‌ها اشاره شد. شما می‌توانید روش‌های دیگری را برای درآمد درنظر بگیرید اما حتما نگاهی هم به این موارد داشته باشید. برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه می‌شود دو یا چند مدل از این روش‌های درآمدزایی را امتحان کنید و سپس بهترین آن را به عنوان مدل اصلی درآمدزایی وب سایت‌تان انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره