کسب درآمد از آپارات

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 12 دقیقه دیدگاهها

کسب درآمد از آپارات

امروزه با شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل با محدودیت مواجه شده‌اند و بعضی‌ها شغل و منبع درآمد خود را از دست داده‌اند یا با کاهش شدید درآمد مواجه شده‌اند به همین دلیل به کسب درآمد از آپارات روی آورده‌اند.

در این وضعیت دشوار اقتصادی و با وجود تمام محدودیت‌ها، هنوز هم راه‌هایی وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق آن‌ها درآمدزایی کنند بدون آن که حتی مجبور به ترک منزل خود باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از این روش‌ها آشنا کنیم که با اندکی صبر و خلاقیت می‌توانید از طریق آن درآمد زیادی را به دست بیاورید.

روشی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، روش کسب درآمد از طریق آپارات است. اما چگونه می‌توان از طریق این روش درآمدزایی کرد؟ درآمد حاصل از آپلود ویدیو در آپارات چقدر است؟ و چگونه می‌توانیم این مبلغ را به حساب بانکی خود وارد کنیم؟ برای آشنایی بیشتر با روش کسب درآمد از طریق آپارات و چگونگی آن، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش کسب درآمد از آپارات

طی اقدامی که در سال ۹۶ آپارات در راستای حمایت از تولیدکنندگان محتوا انجام داد، این امکان ایجاد و فراهم شد که کاربران و تولیدکنندگان بتوانند از طریق پنل «صبا ویژن» درآمدزایی کنند.

اولین سیستم کسب درآمد از آپارات به نام اینکام که در سال ۹۶ آغاز به کار کرد، برخلاف وضعیت ایجاد آن بدون اطلاع قبلی، مورد استقبال گسترده کاربران این وب سایت قرار گرفت و آن‌ها بدون اطلاع از شرایط این وب سایت برای عضویت در آن درخواست‌های خود را مطرح می‌کردند.

اما درآمدزایی از طریق آپارات چگونه انجام پذیر است و تعرفه‌های آن چقدر است؟ در آخرین ورژن سیستم درآمدزایی آپارات، این وب سایت تصمیم دارد که ۵۰ الی ۷۰ درصد از درآمد تبلیغاتی به دست آمده را به تولیدکنندگان ویدیوها پرداخت کند. البته این درصد تنها متعلق به تولیدکنندگان است و بازنشرکنندگان مبلغ متفاوتی را دریافت می‌کنند.

عملکرد اولین سیستم درآمدزایی از طریق آپارات

اولین سیستم درآمدزایی از طریق آپارات که در سال ۹۶ شروع به کار کرد، براساس بازدید ویدیوها عمل می‌کرد. اما بعد‌ها این سیستم دستخوش تغییراتی شد و جای خود را به سیستم «تایم واچ» داد.

در سیستم «تایم واچ» کلیه محاسبات بر طبق زمان بازدید ویدیوها انجام می‌شد؛ به این صورت که هرچقدر زمان بازدید ویدیوها طولانی‌تر باشد، درآمد کاربر از طریق انتشار آن‌ها بیشتر خواهد بود. اما امروزه کسب درآمد از طریق آپارات از قوانین متفاوت و جدیدتری پیروی می‌کند که در این روش، میزان حمایت این وب سایت از تولیدکنندگان محتوا بیشتر است.

میزان درآمد به دست آمده از طریق آپارات

در سیستم جدید درآمدزایی از طریق آپارات، این وب سایت از تولیدکنندگان به میزان بیشتری نسبت به قبل حمایت می‌کند. حال تفاوتی ندارد که این تولیدکنندگان، محتوای حرفه‌ای تولید کنند یا در زمینه تولید محتوا آماتور و تازه کار باشند. هدف این سیستم، حمایت بیشتر از تولیدکنندگان و جذب آن‌ها برای آپلود بیشتر کارهایشان در این وب سایت است.


همچنین بخوانید : یوتیوب چیست؟ آموزش کسب درآمد از یوتیوب


پیش از این، آ پارات تصور می‌کرد که تولیدکنندگان داخلی محتوا به دلیل درآمد پایین این وب سایت به وب سایت‌هایی مانند یوتیوب روی می‌آورند و فعالیت‌های خود را در آن‌جا انجام می‌دهند؛ به همین دلیل تصمیم گرفت که شرایط بهتری را برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کرده و آن‌ها را مجددا به آپلود ویدیوهای‌شان در این وب سایت دعوت کند.

در جدیدترین سیستم درآمدزایی از طریق آپارات، قوانین جدی‌تر و سنگین‌تری وضع شده‌اند که مانع از تخلف کاربران در این وب سایت می‌شوند؛ به‌علاوه این وب سایت به شدت با متخلفین بازار سیاه ترافیک فیک برخورد خواهد کرد و مانع از انجام هرگونه سواستفاده خواهد شد.

یکی دیگر از قوانین سفت و سختی که در این شبکه جدیدا اعمال می‌شود، سیستم بررسی تخلفات و شکایات است. در این سیستم، آپارات تمامی گزارشات مربوط به قسمت تخلفات را به دقت بررسی کرده و با متخلفین به شدت برخورد خواهد کرد. در صورتی که متخلفین قوانین وضع شده در این وب سایت از جمله حق کپی رایت را رعایت نکنند، آپارات منبع درآمدی آن‌ها را قطع خواهد کرد.

شرایط درآمدزایی از طریق آپارات

سیستم درآمدزایی از طریق آپارات یا اینکام، از کلیه تولیدکنندگان محتواها و بازنشرکنندگان ان‌ها حمایت به عمل می‌آورد. عملکرد این سیستم، باتوجه به کیفیت فنی و محتوایی ویدیوهای آپلود شده و دقایق نمایش آن‌ها در آپارات انجام می‌شود.

در این سیستم، ویدیوهای باکیفیت‌تر و جذاب‌تر می‌توانند درامد بیشتری را با خود برای مخاطبین به همراه داشته باشند؛ زیرا این ویدیوها برای مخاطبین جذاب‌تر خواهند بود و آن‌ها دقایق بیشتری را برای دیدن این گونه محتواها صرف می‌کنند.

چگونه اطلاعات حساب خود در آپارات را مشاهده کنیم؟

کسب درآمد از یوتوب

کلیه کاربران می‌توانند از طریق مراجعه به پنل آپارات، درآمدهای به دست آمده خود را مشاهده کنند و به طور دقیق از میزان محبوبیت محتواهای خود و آمار بازدید آن‌ها برحسب دقیقه آگاه شود. این قابلیت تنها برای آگاهی از آمار درآمدی توسط مشترکین طراحی شده است و کاربرد دیگری ندارد.

کسب درآمد از طریق آپارات چه شرایطی برای تولیدکنندگان محتوا دارد؟

آپارات کلیه کاربرانی که صفر تا صد مراحل ویدیوسازی را خودشان انجام می‌دهند به عنوان تولیدکنندگان محتوا می‌شناشد و برخورد متفاوتی نسبت به بازنشرکنندگان ویدیو با آن‌ها دارد. برای کسب درآمد به عنوان تولیدکننده در آپارات لازم است شرایط خاصی را فراهم کنید که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • برای کسب درآمد به عنوان تولیدکننده محتوا لازم است که شما حداقل ۲۰۰ دنبال کننده را در ۳ ماه اخیر داشته باشید.
 • وجود حداقل ۲۰۰۰ بازدید کننده در ۳ ماه اخیر لازم است تا آپارات به عنوان یک تولیدکننده محتوا به شما پولی را پرداخت کند.
 • هرچه تعداد دنبال‌کنندگان و بازدیدکنندگان شما درآپارات بیشتر باشد، سیستم درآمدزایی آپارات مبلغ بیشتری را برای پرداخت به شما در نظر خواهد گرفت.
 • اگر شما یک گیمر هستید، لازم است حتما با استفاده از وب کم فیلم‌برداری کنید تا سیستم درآمدزایی آپارات شما را به عنوان یک تولیدکننده محتوا بشناسد.
 • تمامی دوبلورهایی که ویدیوهایی را دوبله می‌کنند و در شبکه آپارات به نمایش می‌گذارند به عنوان تولیدکننده محتوا شناسایی شده و برای محاسبه درآمد مانند یک تولیدکننده با آن‌ها برخورد می‌شود.
 • اگر در این فکر هستید که با میکس‌کردن ویدیوهای مختلف یا زیرنویس‌کردن فیلم‌ها به عنوان یک تولیدکننده محتوا در سیستم آپارات درآمدزایی کنید، باید بگوییم که دست نگه دارید؛ زیرا سیستم درآمدزایی آپارات تحت چنین شرایطی شما را به عنوان یک تولیدکننده نخواهد شناخت.
 • اگر به عنوان یک تولیدکننده محتوا در آپارات فعالیت می‌کنید از انتشار تیترهای بی‌ربط به همراه محتوای خود جدا خودداری کنید؛ زیرا در این صورت آپارات شما را به عنوان متخلف شناسایی کرده و درآمد تولیدکنندگی شما را قطع می‌کند.
 • تولیدکنندگان محتوا نباید حتی یک محتوا را در کانال آپارات خود بازنشر دهند. در صورت مشاهده چنین اقدامی دیگر با آن‌ها مانند یک تولیدکننده رفتار نخواهد شد.

کسب درآمد از طریق آپارات برای بازنشردهندگان محتوا چه شرایطی دارد؟

چنان‌چه توانایی تولید کامل محتوا و انتشار آن از طریق آپارات برای درآمدزایی را ندارید، نگران نباشید. آپارات امکانی را فراهم کرده است که بازنشردهندگان محتوا هم بتوانند از طریق سیستم درآمدزایی، درآمد داشته باشند.

بازنشردهندگان افرادی هستند که محتواهای تولید شده توسط دیگران را در کانال خود منتشر می‌کنند و هیچ گونه محتوایی را به صورت مستقیم تولید نمی‌کنند. شرایط فعالیت و درآمدزایی در آپارات به عنوان بازنشردهنده محتوا عبارتند از:

 • بازنشردهنده محتوا باید یک کانال آپاراتی با حداقل ۲۰۰۰ نفر دنبال کننده داشته باشد.
 • بازنشردهنده باید حداقل ۵۰۰ هزار ساعت فیلم قابل نمایش را در کانال خود بازنشر داده باشد.
 • طبیعی است که هرچه تعداد دنبال کنندگان و ساعات نمایش شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری را از طریق آپارات به دست خواهید آورد.
 • در صورتی که بازنشردهندگان از تیترهایی نامتناسب با ویدیوی بازنشر شده استفاده کنند، آپارات سیستم درآمدزایی آن‌ها را قطع کرده و دیگر مبلغی را به آن‌ها پرداخت نمی‌کند.
 • ویدیوهای بازنشر شده نباید بدون رعایت و توجه به اصل کپی رایت از دیگر کانال‌ها یا وب سایت‌ها بازنشر داده شوند. در صورت مشاهده چنین تخلفی به شدت با متخلفین برخورد خواهد شد. برای مثال اگر بازنشر کننده فیلم‌های روز سینمای ایران که هنوز روی پرده هستند یا برنامه‌های تولیدی توسط آپارات را بازنشر کند، آپارات به صورت قطع سیستم درآمدزایی او با متخلف برخورد خواهد کرد.
 • سهم بازنشرکنندگان ویدیو از تبلیغات تا سقف ۱۰ درصد مبلغ به دست آمده از نمایش موفق تبلیغات بوده که در مقایسه با درآمد حاصله توسط تولیدکنندگان محتوا مبلغ ناچیزی به نظر می‌رسد.

برای درآمدزایی بیشتر از طریق آپارات چه کنیم؟

در جدیدترین مدل کسب درآمد از طریق آپارات، این وب سایت با توجه به کیفیت محتوای تولید شده به مقدار ۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد به دست آمده از طریق تبلیغات موفق را به تولیدکنندگان محتوای فعال در آپارات پرداخت می‌کند.

می‌توان گفت که این مبلغ در مقایسه با مبلغی که یوتیوب به کاربران خود پرداخت می‌کند کم نیست؛ به علاوه این کسب درآمد از طریق آپارات شرایط راحت‌تری برای کاربران ایرانی دارد و محدودیت‌های ناشی از تحریم یوتیوب را ندارد. آپارات قصد دارد تبلیغات دیگری را که در صبا ایده مطرح می‌شوند را به این تبلیغات اضافه کند.

این تبلیغات اضافی شامل تبلیغات بنری، تبلیغات مبدرول و تبلیغات نصب اپلیکیشن هستند. با محاسبه و پرداخت درآمد ناشی از این تبلیغات، درآمد کاربران آپارات به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

از جمله دیگر پارامترهایی که آپارات در جهت افزایش درآمد تولیدکنندگان محتوا در این وب سایت در نظر گرفته است، می‌توان به تعداد دنبال‌کنندگان، تعداد لایک‌ها، تعداد کامنت‌های کاربران، تعداد ویدیوهای آپلود شده، مدت زمان نمایش ویدیوهای آپلود شده توسط مخاطبین و… اشاره کرد.

توجه داشته باشید که بعضی از این معیارها می‌توانند درآمدزایی بیشتری را برای دنبال کنندگان به همراه داشته باشند و میزان درآمدزایی از طریق این سیستم به طور کلی به نحوه عملکرد تولیدکنندگان محتواها بستگی دارد.

چگونه می‌توان به پنل گزارشات درآمدی در آپارات دسترسی پیدا کرد؟

پس از ثبت نام شما در قسمت درآمدزایی آپارات و تایید شما توسط آپارات به عنوان تولیدکننده یا بازنشردهنده محتوا، خواهید توانست در پنل درآمدی خود میزان درآمد به دست آمده خود و همچنین محتواهای پول ساز و پر درآمد خود را ببینید.

از این طریق می‌توانید متوجه شوید که کدام یک از محتواهای شما بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار گرفته‌اند و تلاش کنید تا سایر محتواهای خود را به همین منوال تولید کرده و در کانال آپاراتی خود قرار دهید تا درآمدزایی بیشتری داشته باشید.

همچنین از طریق ورود به قسمت جزییات پنل کاربری خود می‌توانید میزان درآمدهای جاری خود و درآمد ماهیانه‌تان را مشاهده کنید؛ به‌علاوه از طریق فرمول‌هایی که در این قسمت برای شما تعبیه شده‌اند، خواهید توانست که میزان درآمد مورد انتظار خود را تا آخر ماه تخمین بزنید.

همچنین ویدیوهای پول‌ساز شما که شامل ویدیوهایی هستند که بازدید بیشتری را نسبت به سایر ویدیوها توسط مخاطبین شما دریافت کرده‌اند در قسمت جزییات درآمد پنل کاربری خود می‌توانید مشاهده کنید.

تولیدکنندگان چگونه می‌توانند درآمد خود از طریق آپارات را دریافت و نقد کنند؟

سیستم پرداخت درآمد آپارات از زمان پیدایش آن تا به امروز به صورت ماهیانه عمل می‌کند. به این معنا که تولیدکنندگان محتوا می‌توانند در ابتدای هر ماه، درخواست نقد کردن و دریافت درآمد خود را داشته باشند.

اما آپارات قصد دارد که در صورت استقبال گسترده و بالای مخاطبین از این سیستم، در آینده پرداخت‌ها را به بازه‌های زمانی کوتاه‌تر ۱۵ روزی کاهش دهد. تحقق این امر به میزان نیازهای کاربران سیستم درآمدزایی آپارات و استقبال آن‌ها بستگی دارد.


همچنین بخوانید : کسب درآمد از وبلاگ


نکاتی برای درآمدزایی از طریق آپارات

پول درآوردن از آپارات

علاوه‌بر نکاتی که در قسمت‌های قبلی گفته شد، لازم است یک سری نکات دیگر برای درآمدزایی از طریق آپارات حتما از سوی تولیدکنندگان و بازنشردهندگان ویدیوها رعایت شود تا مانند متخلفین با آن‌ها برخورد نشود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چنان‌چه تولیدکنندگان یا بازنشردهندگان ویدیوها از سرتیترها یا عبارت‌های بی ربط در ساخت محتوای خود استفاده کنند، همانند متخلفین با آن‌ها برخورد خواهد شد و حتی ممکن است دسترسی آن‌ها برای انتشار ویدیو و درآمدزایی از طریق آپارات به طور موقتی یا دائمی مسدود شود.
 • تولیدکنندگان محتوا موظف هستند که محتوای خود را حتما بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تولید کنند. در غیر این صورت مانند متخلفین با آن‌ها برخورد خواهد شد.
 • اضافه کردن عکس‌ها و تصاویر بی ربط به محتواهای تولید شده ممنوع بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی ابتدا به متخلفین تذکر داده خواهد شد و سپس با آن‌ها برخورد جدی صورت خواهد گرفت و حتی ممکن است دسترسی این افراد برای نشر محتوا قطع یا محدود شود.
 • هرگونه خرابکاری و تخلف در این سیستم می‌تواند به حذف کانال آپاراتی شما منجر شود.
 • چنان‌چه به عنوان یک بازنشرکننده در آپارات فعالیت می‌کنید، از انتشار تعداد زیادی ویدیو با یک تیتر جدا خودداری کنید. تیترها باید به صورت اختصاصی باشند و برای هر ویدیو یک تیتر در نظر گرفته شود.
 • از نشر هر گونه تگ، تیتر یا متن بی ربط همراه با ویدیوها خودداری کنید. انجام این کارها به نحوی تخلف محسوب می‌شود و حذف شما از سیستم درآمدزایی آپارات را به همراه خواهد داشت.
 • بازنشرکنندگان محتوا ملزم به رعایت حق تولیدکنندگان محتوا و پیروی از قانون کپی‌رایت هستند. در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفین به صورت جدی برخورد خواهد شد و حتی ممکن است این متخلفین کانال درآمدزایی خود را در آپارات از دست بدهند.
 • تیتربندی، تگ کردن و توضیحات ویدیوها حتما باید به زبان فارسی انجام شود. اگر این اعمال به زبانی غیر از فارسی انجام شوند، با متخلف به صورت جدی برخورد خواهد شد.
 • بازنشکرکنندگان محتوا موظفند تنها ویدیوهایی را بازنشر دهند که منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران تولید شده‌اند.
 • چنان‌چه یک بازنشردهنده درآمدزا در آپارات هستید، نخواهید توانست فیلم و سریال‌های مختلف را در قالب ویدیو در کانال خود منتشر کنید. این کار تخلف محسوب شده و منجر به حذف کانال آپاراتی شما خواهد شد.
 • کاربران سیستم درآمدزایی آپارات مجاز هستند ویدیوهای تبلیغاتی را در کانال آپاراتی خود آپلود کنند؛ اما اضافه کردن تبلیغات به ویدیوهای آپلودی به شکل تیتر، زیرنویس یا حتی چسباندن یک تصویر به ویدیو ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود.
 • اگر قصد دارید از طریق ساخت ویدیوهای آموزشی یک تولیدکننده در آپارات شوید و درآمدزایی کنید، باید حتما چهره خود را در ویدیوهای آموزشی نشان دهید یا حداقل از صدای خود در ساخت ویدیوها استفاده کنید. به علاوه ساخت ویدیوهای آموزشی مستلزم داشتن یک لوگوی حرفه‌ای است و بدون ساخت لوگو نمی‌توانید فعالیت درآمدزایی خود را در آپارات به عنوان یک تولیدکننده آغاز کنید.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

کسب درآمد از آپارات یکی از راه‌های کسب درآمد اینترنتی در خانه است. وب سایت آپارات این امکان را برای هم‌وطنان فراهم کرده است که بتوانند از این طریق به درآمدزایی بپردازند بدون آن که سرمایه اولیه خاصی را در اختیار داشته باشند. درآمدزایی از آپارات بسیار شبیه به درآمدزایی از طریق یوتیوب است.

با این تفاوت که برای درآمدزایی از طریق آپارات، برخلاف درآمدزایی از طریق یوتیوب، نیازی به دور زدن تحریم‌ها و داشتن یک حساب بانکی بین‌المللی نخواهید داشت.

افرادی که می‌توانند از طریق آپارات درآمدزایی کنند به دو دسته تولیدکنندگان محتوا و بازنشردهندگان محتوا تقسیم می‌شوند.

انتشار ویدیو در آپارات توسط این دو گروه مستلزم رعایت قوانین خاصی بوده و در صورت عدم رعایت قوانین، این افراد گناهکار شناخته می‌شوند و قادر به ادامه درآمدزایی از طریق آپارات نخواهند بود.

امیدواریم مطالب گفته شده در این ویدیو توانسته باشند تا حدی شما را با این روش کسب درآمد آشنا کنند و با خواندن آن‌ها بتوانید درآمدزایی خود را از طریق کانال‌های آپاراتی آغاز کنید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره