معرفی ۱۴ کتاب تبلیغات و برندینگ

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

کتاب های دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات، بدون شک همیشه نقش بسیار موثری برای فروش محصولات و همچنین رونق کسب و کار در فضای بازاریابی داشته است. به گونه‌ای که شما چنانچه به نوع تبلیغات خود توجهی نداشته باشید و در زمان مناسب از تبلیغات استفاده نکنید، نمی‌تواند انتظار پیشرفت در بین سایر رقبا خود را نیز داشته باشید.

بدین ترتیب ما در این مقاله از ویترین سافت به شما  چند کتاب تبلیغات و برندینگ را معرفی می‌کنیم تا بتوانید با مطالعه این کتب مسیر بازاریابی و فروش محصولات خود را هموار کنید و به کسب درآمد بالایی دست پیدا کنید؛ چرا که در هر صورت انسان برای بهبود سبک زندگی خود به یک درآمد معقولانه نیاز دارد.

چنانچه شما در حوزه کسب و کار آنلاین فعالیت می‌کنید بهتر است به اصول خاصی همچون نحوه صحیح تبلیغات و تکنیک‌های عملی آن توجه داشته باشید.

تمامی کسب و کارهای آنلاین در دنیا با سود و بهره‌وری عالی رو‌به‌رو شده است، به شرطی که بدانید دقیقا چطور تبلیغ کنید و چگونه محصولات خود را به بازار معرفی کنید.

1.روانشناسی تبلیغات تجاری اثر ماکس ‌ساترلند

کتاب روانشاسی تبلیغات تجاری

هر کسب و کاری بدون شک با یک روانشناسی خاص روبه‌رو است. در مورد تبلیغات نیز شما باید از لحاظ روانی ابعاد مختلف آن را بشناسید تا بتوانید در حوزه تبلیغات خود موفق باشید.

به همین دلیل ما به شما کتاب روانشناسی «تبلیغات تجاری» را معرفی می‌کنیم. این کتاب با نویسندگی «ماکس ساترلند» و همچنین ترجمه سلیس و بسیار روان «سینا قربانلو» توانسته مورد توجه افراد در حوزه کسب و کار و همچنین بازاریابی آنلاین قرار بگیرد.

این کتاب جزء کتاب‌های بسیار کارآمد است که به واسطه انسجام موضوعات و همچنین طبقه‌بندی منحصر‌به‌فرد موضوعات که برای محتوا و مطالب در نظر گرفته شده است، شما خواهید توانست به ارزش خرید واقعی این کتاب پی ببرید.

در هر صورت در حوزه تبلیغات چهارچوب خاصی وجود دارد، که شما با مطالعه انواع کتاب تبلیغات و برندینگ متوجه خواهید شد، چگونه باید به ذهن مشتری نفوذ کنید تا تبلیغات خود را با نتایج عالی روبرو کنید.

2.کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات اثر ماریو پریکن

مبانی خلاقیت در تبلیغات

انواع کتاب تبلیغات و برندینگ در محتوا و مطالب ارائه شده خود عمدتا به خلاقیت اشاره واضحی دارند؛ چرا که خلاقیت باعث می‌شود تا مشتریان شما بتوانند به نحو احسن از تبلیغات شما استقبال کنند.

همچنین شما بدین ترتیب همیشه در انواع بازاریابی خوب خواهید توانست مشتریان خود را حفظ کنید؛ چرا که خلاقیت این قدرت را دارد که برای هر ایده و هدفی مسیر تازه‌ای را به وجود آورد. شما با مطالعه کتاب «مبانی خلاقیت» در تبلیغات این قدرت را خواهید داشت که به اهداف و ایده‌پردازی‌های خود با انواع روش‌های خلاقانه سمت‌وسویی خارق‌العاده را هدیه دهید.

اولویت ساخت هر نوع تبلیغات اگر برپایه خلاقیت در کار باشد شما سود بالا و بهره‌وری خوبی را مشاهده خواهید کرد؛ چرا که مردم همیشه از تکرار فراری هستند و به دنبال ایده‌های نو و جدید می‌توانند سلایق خود را هماهنگ سازند.

شما با مطالعه این کتاب به راحتی و به وسیله مثال‌های به‌روز و مفهومی که به‌کار گرفته شده است، با انواع راه‌های خلاقانه برای ساخت یک تبلیغات پربازده آشنا خواهید شد.

3.کتاب 1001 راهکار تبلیغاتی اثر لوک دوپونت

کتاب های دیجیتال مارکتینگ

اما یکی دیگر از کتاب‌های بسیار خاص و البته کاربردی در بین انواع کتاب تبلیغات و برندینگ کتاب فوق‌العاده «1001 راهکار تبلیغاتی» اثر «لوک دوپونت» اشاره می‌کند؛ چرا که این کتاب از جمله کتاب‌هایی است شما می‌توانید به واسطه آن راه و رسم برند کردن یک محصول را به راحتی بیاموزید. در حوزه تبلیغات خود از ایده‌ها و راهکارهای بسیار خاص و البته اصولی استفاده کنید.

به این دلیل که متاسفانه بسیاری از افراد خصوصا در حوزه کسب و کار اینترنتی شاید ابزار، امکانات و مهم‌تر از همه تجربه نداشته باشند و به همین دلیل، توصیه ما به افراد این است که این کتاب را مطالعه کنند؛ چرا که به راحتی به واسطه نوع محتوا خواهند توانست از راهکارهای بسیار اصولی، اختصاصی و درست برای تبلیغات خود استفاده کنند تا به نتیجه و سودآوری بالا و قابل قبولی دست پیدا کنند.

4.کتاب مدیریت استراتژیک برند اثر کوین کلر 

کتاب مدیریت استراتژیک

کتاب «مدیریت استراتژیک برند» یکی از بهترین کتاب‌ها در بین انواع کتاب تبلیغات و برندینگ است. به این علت که شما اگر قصد داشته باشید به برند کردن یک محصول بپردازید، باید از لحاظ روانشناسی و بسیاری از موارد دیگر نکات خاصی را در نظر بگیرید، تا با استفاده از امکانات و ابزارهای موجود به برند کردن یک محصول نزدیک شوید و با مطالعه این کتاب که نوشته «کوین کلر» است می‌توانید از لحاظ عمقی به تاثیر تبلیغات و توسعه در کسب و کار آنلاین پی ببرید.

 توجه داشته باشید مشتری همیشه با توجه به تبلیغات شما می‌تواند به محصول اعتماد کند و به خرید کالای تولید شده شما فکر کند. چنانچه شما استانداردها، ویژگی‌ها و اصول خاصی را در راستای تبلیغات خود در نظر نگیرید، صددرصد مسیر تبلیغاتی شما با مشکلات خاصی روبه‌رو خواهند شد و این مشکلات به احتمال بسیار زیادی به خسارات مالی و گاها روحی ختم می‌شوند.

5.کتاب برندها و برندسازی اثر ریتا کلیفتونجان سیمونز

«ریتا کلیفتون» و «جان سیمونز» که با نوشتن کتاب قابل تاملی به نام «برندها و برندسازی» توانسته‌اند سهم خود را در بازار تبلیغات به خوبی ادا کنند، در این کتاب به شکلی کاملا آسان و بی تکلف شما را با یک تحلیل اساسی در مورد اقدامات مهم در برندسازی مواجه می‌سازند؛ چرا که در هر صورت شما شاید در ابتدای کار تنها به تبلیغات پر بازده فکر کنید. اما رفته رفته انتظار شما از محصول بالا می‌رود و به برندسازی می‌اندیشید.

 به همین دلیل است که خواندن این کتاب خالی از لطف نیست و شما می‌توانید به بهترین شکل ممکن بتوانید با مطالعه کتاب برندها و برندسازی که ترجمه بسیار روانی دارد، به اهمیت بالای بازدهی تبلیغات و برند کردن محصولات پی ببرید. هرکار و فعالیتی صددرصد با استاندارد و ویژگی‌های خاصی همراه است.

که شما قادر باشید ساختار مناسبی را به کار گیرید، تا در محدوده تمامی اصول اخلاقی بهترین راه‌های کسب درآمد را به واسطه تبلیغات برای خود هموار کنید.

در هر صورت مطالعه انواع کتاب تبلیغات و برندینگ به شما کمک می‌کند تا با شناخت بازار کار قادر باشید به بهترین شکل ممکن به تبلیغات خود سمت و سویی تازه و جدید را هدیه کنید.

6.کتاب چکش بصری اثر اَل ریس

در هر صورت زمانی که شما به مطالعه انواع کتاب تبلیغات و برندینگ بپردازید، متوجه خواهید شد که تنها یک روش خاص در تبلیغات جوابگو نیست و شما باید از تمامی کمیت‌ها، فرمت‌ها و قالب‌ها استفاده کنید، تا بتوانید تبلیغات خود را به بهترین شکل ممکن به یک بازدهی عالی برسانید.

در این بین، تصویر یکی از فاکتورهای اساسی برای انواع تبلیغات به حساب می‌آید که می‌تواند همراه با یک محتوای عالی به ذهن افراد نفوذ کرده و نتیجه فوق العاده‌ای را در بر داشته باشد؛ چرا که در حوزه برندسازی تنها کلمات و واژه‌ها هیچ اختیاری ندارد که به شما کمک کنند. بدین ترتیب از قدرت تصاویر نباید غافل شد.

با خلق تصاویر جدید و با کیفیت و هم‌چنین به کارگیری ایده‌های خلاقانه به برندسازی محصولات خود خواهید توانست بیاندیشید. شما با خواندن کتاب «چکش بصری» که در ۱۳ فصل نوشته شده است، برای انواع ایده و طرح‌های تبلیغاتی اطلاعات کامل و جامعی را به دست خواهید آورید.

سایر کتاب‌های برندینگ

 1. کتاب برند ماندگار جرمی میلر
 2. کتاب استراتژی خلاق در تبلیغات اثر جروم جولِر – بونی ال.درونِینی
 3. کتاب The Psychology of Selling اثر برایان تریسی
 4. کتاب قلاب اثر نیر ایال با همکاری رایان هوور
 5. کتاب استراتژی اقیانوس آبی اثر اثر چن کیم و رنه مابورنیه
 6. کتاب اصول بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر
 7. کتاب ادبیات تبلیغاثر رابرت دابلیو
 8. مدیریت تبلیغات اثر محمود محمدیان
 9. کتاب مدیریت تبلیغات اثر دکتر کیماسی
 • کتاب اعتراف های یک تبلیغاتچی اثر دیوید اگیلوی
 • کتاب رازهای تبلیغات اثر دیوید اگیلوی
 • کتابReality in Advertisingاثر راسر ریوز
 • کتابA Technique for Producing Ideas اثر آقای جیمزوب یانگ
 • کتاب هنرمندانه بقاپید اثر آقای کلئون

سخن پایانی 

ما در این مقاله به معرفی ۱۴ کتاب تبلیغات و برندینگ پرداختیم، که به اختصار چند نمونه را برای شما توضیح دادیم. البته کتب بسیاری در حوزه تبلیغات و برندینگ نوشته شده است. در هر صورت بازاریابی و تبلیغات با استاندارد‌های خاص خود همیشه می‌تواند مسیر درست و مناسبی را به افرادی که در این حوزه فعالیت دارند به وجود آورد.

توجه داشته باشید که چنانچه هدف و ایده خاصی را در بازار تبلیغات در نظر نگیرید نخواهید توانست به بازدهی معقولانه‌ای فکر کنید. بازار تبلیغات همیشه بازار پررقیبی است که اگر افراد دانش و آگاهی خاصی را لحاظ نکنند نخواهند توانست در این بازار پرتنش و پرهیاهو دوام بیاورند.

بدین ترتیب مطالعه و کسب اگاهی مهم‌ترین کاری است که افراد نباید آن را تحت هیچ شرایطی نادیده بگیرند. چنانچه شما کتاب خاصی را در این حوزه مدنظر دارید می‌توانید به دیگر کاربران نیز کتاب خود را معرفی کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره