هنر کاریزما در کسب و کار؛ رمز موفقیت هر مدیر

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

هنر کاریزما در موفقیت

زمانی که به این واقعیت پی ببرید که ظاهر تا چه حد می‌تواند برای دیگران مهم باشد آن زمان است که شما همیشه آراسته، مرتب و خوش صحبت در هر جمعی ظاهر می‌شوید.

به این نکته توجه داشته باشید که شما به راحتی به واسطه ظاهر، نوع رفتار و شیوه بیان کلمات خود می‌توانید دیگران را مجذوب خود کنید، که به این جذب کاریزما گفته می شود.

چنانچه یک مدیر قابل هستید کاریزما می‌تواند کسب و کار شما را رونق دهد و این گونه می‌توانید با هنر کاریزما در کسب و کار آشنا شوید. تحت تاثیر قرار دادن احساس دیگران به راحتی انجام می‌شود. زمانی که شما بدانید چگونه باید ارتباط خود را مدیریت کنید و این مدیریت کردن چگونه می‌تواند روی تسلط شما بر دیگران تأثیر متعارفی بگذارد.

ویژگی های افراد کاریزماتیک

درست ارتباط برقرار کنید

هنر کاریزما در کسب و کار زمانی می‌تواند به بهترین شکل ممکن تاثیر خود را بگذارد که شما بدانید ویژگی افراد کاریزماتیک چیست. آن زمان است که شما رهبر و مدیری موفق می‌توانید باشید و با انجام یک سری نکات خاص و توجه به ویژگی‌های مناسب به صورت کاملا واقعی از کاریزما استفاده کنید.

زمانی که شما بتوانید مهارت ارتباط برقرار کردن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید، می‌توانید کاریزمای بسیار خاص خود را حفظ کنید. کارمندان شما آن را مشاهده کنند.

با داشتن کاریزما کارمندان شما می‌دانند در هر شرایطی می‌توانند از شما قوت قلب بگیرند. به همین خاطر توصیه ما به شما این است که به نحوه ارتباط برقرار کردن توجه بسیار بالایی داشته باشید؛ چرا که به صورت فردی و گروهی شما باید بتوانید با افراد ارتباط برقرار کرده و همچنین در شرایط خاصی برای حفظ خونسردی و همچنین ایجاد انگیزه در شرایط مختلف برای کارمندان خود را در نظر بگیرید.

تمرکز و توجه بالایی داشته باشید

توجه و تمرکز داشتن می‌تواند یکی از نکات کاریزما باشد که می‌تواند برای شما ویژگی خاصی را به وجود آورد؛ چرا که یک مدیر باهوش به خوبی می‌داند باید همیشه تمرکز بالایی داشته باشد تا بتواند در هر شرایطی مدیریت خوبی را لحاظ کند. شما با دقت و تمرکز داشتن روی رفتار دیگران عمدتا مانند یک جریان الکترونیکی به آنها وصل می‌شوید.

شما نباید فراموش کنید که ارتباط چشمی یکی از ویژگی‌های بسیار کلیدی مدیریت است که می‌تواند با کارمندان خود برقرار کند؛ چراکه برقراری ارتباط به هنر کاریزما در کسب و کار برای مدیران اشاره واضحی دارد و با گوش دادن حرف‌ها، نظرات و پیشنهادات کارمندان نقاط ضعف و قوت کار شما مشخص می‌شود.

زبان بدن خود را تقویت کنید

شما همیشه برای برقراری ارتباط نمی‌توانید از لحن و گفتار استفاده کنید. در این جا برای این که ارتباط خود را بتوانید به خوبی مدیریت کنید، باید از زبان بدن استفاده کنید؛ چرا که این نوع زبان حتی به فشردن دست شما مربوط است، نوع حالت پا، طرز نگاه کردن و… همگی جزء حالت‌هایی هستند که به ابهت و جذابیت شما به عنوان یک مدیر کمک می‌کند و بدین ترتیب شما می‌توانید به عنوان یک مدیر جنتلمن و باکلاس ظاهر شوید.

توانمند باشید

سعی کنید توانایی‌های خود را بشناسید. برخی از مدیران توانایی‌ها و استعداد خود را نمی‌شناسند و به آن آگاهی ندارند و این موضوع را به خوبی متوجه نشده‌اند هنر کاریزما در کسب و کار تا چه حد می‌تواند هنری کلیدی و کاربردی برای آن‌ها محسوب شود.

شما به عنوان یک مدیر لایق و کاملا حرفه‌ای در کسب و کار چنانچه بتوانید در هنگام ارتباط با دیگران، اعتماد آن‌ها را جلب کنید و یا این که یک ارتباط موثر را تشخیص دهید، می‌توانید همیشه یک تشخیص عالی و درست را در مورد رابطه و رفتار دیگران داشته باشید.

محبت کردن به دیگران بدون هیچ چشم داشتی را باید از ویژگی‌های اصلی افراد کاریزماتیک در نظر گرفت. رهبرانی که در مورد تجربه و شکست‌های خود با دیگران صحبت می‌کنند صددرصد مسیر کسب و کار خود را نیز هدفمند طراحی می‌نمایند.

به واسطه صحبت در مورد تجربیات خاص به کارمندان خود یادآوری می‌کنید که از تنش و ناملایمات کاری هراسی نداشته باشند و بدون استرس ادامه دهند و این چنین هنر کاریزما در کسب و کار مشخص می‌شود.

عاشق خودتان باشید

هنر مدیریت کاریزما

خودتان باشید. به این معنا که ادا در آوردن و یا تقلید از رفتار دیگران تنها باعث می‌شود تا شما یک شخصیت کاذب پیدا کنید و این شخصیت نمی‌تواند شخصیت درستی برای افراد کاریزماتیک باشد.

برای بسیاری از شروع رابطه‌های کاری اگر طرف مقابل متوجه شود که شما حقیقت خود را پنهان می‌کنید، شاید این کار احساس خوبی را برای فرد مقابل در بر نداشته باشد. این چنین است که شما نتوانید به هنر کاریزما در کسب و کار پی ببرید. پس عاشق خودتان باشید و هر آنچه را که هستید دوست داشته باشید و به نمایش بگذارید.

اعتبار و آبرو مسئله‌ای است که باید به آن بی توجه نباشید؛ چراکه افراد کاریزماتیک همیشه افرادی خوش قول هستند، خصوصا در زمینه کاری که اگر رهبران به اعتبار و آبروی خود توجهی نکنند، چه بسا نتوانند به راحتی به اعتبار کسب و کار خود بیندیشند.

هنر کاریزما در کسب و کار به این موضوع اشاره می‌کند که شما باید همیشه اعتبار کسب و کار خود را به واسطه رفتاری که از خود نشان می‌دهید حفظ کنید و روی تمام تعهدات خود به صورت یک انسان خوش قول باقی بمانید.

شما زمانی می‌توانید یک مدیر موفق باشید که بتوانید نیروهای بالقوه و بسیار خاص را در کارمندان خود تشخیص داده و آنها را مدیریت کنید. قطعا با توجه به نیروی درونی خود، آن‌ها نیز می‌توانند حسابی روی توانمندی و استعداد خاص خود باز کنند؛ چرا که از جمله ویژگی‌های انسان‌های کاریزماتیک این است که عاشق خود هستند و به خوبی نقطه طلایی وجودی دیگران را نیز مشاهده می‌کنند و به آن‌ها تاکید می‌کنند که می‌توانند مسیر جدید و فوق العاده‌ای را در نظر داشته باشند.

سرمایه‌گذاری روی افراد این اختیار را به شما می‌دهد مسیر زندگی آن‌ها را به شکل کاملا خلاقانه و جذاب بتوانید به عنوان مدیری با جذبه مدیریت کنید. بدین ترتیب هنر کاریزما در کسب و کار خود را به راحتی نشان می‌دهد.

آینده نگر و خوش بین باشید

انسان‌های کاریزماتیک در کسب و کار خود روی آینده‌ای روشن تاکید بسیاری دارند و به کارمندان خود همیشه این نکات را یادآوری می‌کنند که به هیچ عنوان نباید دلسرد و ناامید شوند. با توجه به این خصلت یک مدیر کاریزماتیک باید خوش‌بینی را یکی از فاکتورهای اصلی مدیریتی جذاب در نظر بگیرید.

هنر کاریزما در کسب و کار زمانی خود را نمایش می‌دهد که شما قادر باشید به صورت منسجم و هدفمند ویژگی‌های اصلی کاریزما را در کسب و کار خود پیاده کنید.

از باختن هراسی نداشته باشید؛ چرا که رهبری در کسب و کار خود موفق است که همیشه ریسک‌پذیری را در روال کار و تصمیمات خود در نظر می‌گیرد. همیشه قرار نیست شما شکست بخورید و باید سعی کنید برای رونق کسب و کار خود یک رهبر ریسک‌پذیر باشید که به واسطه تلاش، برنامه‌ریزی و تخصص همیشه رو به جلو حرکت می‌کند.

هدف اصلی کاریزما

هنر موفقیت

«ماکس وبر» را اولین کسی می‌شناسند که تعریف کاریزما را در توصیف رهبر انقلاب کاریزماتیک مطرح کرد. از نظر این فرد جذاب بودن به واسطه نوع رفتار، منش و شخصیت و همچنین طرز ظاهر کلی انسان  مشخص می‌شود. هدف اصلی کاریزما شاید این مسئله باشد که بتواند درک عمیق و درستی روی رفتار دیگران داشته باشد.

این نکته را از یاد نبرید که هیچ فردی از همان بدو تولد خود کاریزماتیک نیست. بلکه شخصیت انسان است که می‌تواند فرد را با ویژگی‌های کاریزماتیک بودن رو‌به‌رو کند. یادگیری هوشمندانه، درک کردن معقولانه و تمرین کردن  با پشتکار فراوان باعث می‌شود تا انسان‌های کاریزماتیک به این اصل ارزشمند خود پی ببرند.

ما در جامعه در هر کسب و کاری به عنوان رهبر و یا بسیاری از شخصیت‌های دیگر ممکن افراد کاریزماتیک را بشناسیم. کاریزماتیک بودن یک مورد ذاتی نیست و طبق زمان و به واسطه شخصیت به دست می‌آید.

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد کاریزما در کسب و کار صحبت کردیم؛ چراکه کاریزما می‌تواند تاثیر بسیار قوی روی روند و راندمان کسب و کار بگذارد و مهمتر از همه مدیریت رفتار و تاثیر آن بر روی دیگران به شما این اختیار را میدهد تا کسب و کار خود را گسترده تر و با هماهنگی هرچه بیشتر رو به رو کنید.

امروزه تاثیر عمیق کاریزما را می‌توانید مشاهده کنید و متوجه می‌شوید که این ویژگی منحصربه‌فرد تا چه حد می‌تواند در موفقیت افراد خصوصا در شخصیت مدیران و رهبران نقش کلیدی داشته باشد.

ویژگی‌هایی که در این مقاله برای افراد کاریزماتیک عنوان شد شاید ویژگی‌های کلی باشد و چنانچه شما استانداردها و ویژگی های خاص دیگری را برای کاریزما در نظر دارید می‌توانید با ما و دیگر کاربران به صحبت بپردازید. هنر کاریزما در کسب و کار را فراموش نکنید تا در کوتاه مدت به راحتی موفق شوید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره