چگونه ‌ایمیلی بنویسیم که تضمینی به فروش تبدیل شود؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 5 دقیقه دیدگاهها

ایمیل نویسی

زمانی که افراد صندوق ورودی ایمیل‌های خود را باز می‌کنند، با تعدادی پیام جدید مواجه می‌شوند و برایشان سوال پیش می‌آید که آیا ایمیل‌های جدید را باز کنند یا خیر؟ باید متذکر شد که ارسال ایمیل به مشتری یکی از موثرترین راه‌های جذب مشتری و فروش بیشتر به حساب می‌آید.

از همین جهت بهتر است که مخاطبین شما ایمیل خود را باز کنند و به خواندن آن بپردازند. البته در این راستا شما نیز باید کارهای گوناگونی را انجام دهید تا ایمیلتان در ابتدا خوانده شود و سپس بر روی افراد تاثیر بگذارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مقاله‌ای را در رابطه با این موضوع برای شما تدارک ببینیم و شما را با این موضوع آشنا کنیم؛ چرا که این راه می‌تواند تغییر چشمگیری در کسب و کار شما ایجاد کند.

آمار جالبی که در رابطه با ارسال ایمیل وجود دارد، این است که امروزه متخصصان فروش زمان زیادی را برای راه‌اندازی ایمیل مارکتینگ صرف می‌کنند؛ اما تنها ۲۴ درصد از ایمیل‌های تبلیغاتی باز و خوانده می‌شوند.

این موضوع و این نرخ کم می‌تواند به دلیل ایمیل‌های ناخوشایند و نامناسبی باشد که مشتری‌ها دریافت می‌کنند و به ارزش پیام پی نمی‌برند. از همین جهت توصیه می‌شود که اگر تصمیم دارید از طریق ایمیل کسب و کار خود را رونق بخشید، حتما ادامه متن را از دست ندهید و به تمامی نکات گفته شده در آن توجه کافی داشته باشید تا به درستی در مسیر موفقیت قرار گیرید.

ایمیل تبلیغاتی خود را چگونه بنویسیم؟

مسلما هدف از ارسال ایمیل‌هایی که متن تبلیغاتی دارند، جذب مشتری بیشتر و به دنبال آن درآمدزایی بالاتر برای کسب و کار است. از همین جهت متخصصان فروش ایمیل‌هایی را می‌نویسند تا مشتری خود را ترغیب به خرید کنند و به دنبال آن درآمد بیشتری را به دست آورند. باید متذکر شد که نوشتن یک ایمیل تبلیغاتی به شکل درست و تاثیرگذار یک فرایند مرحله به مرحله به حساب می‌آید، به طوری که می‌توان گفت یک ایمیل تبلیغاتی از پنج بخش متفاوت شکل گرفته که هر بخش اهمیت و تاثیر مخصوص به خود را دارد. در ادامه این پنج بخش را برای شما معرفی خواهیم کرد تا از تاثیرگذاری آن‌ها بر ایمیل تبلیغاتی خود مطلع شوید.

نوشتن یک نوار عنوان جذاب

بدون شک مهم‌ترین بخش ارسال ایمیل تبلیغاتی، انتخاب یک نوار عنوان جذاب برای ایمیل است. به طوری که تنها ۴۷ درصد از گیرندگان تنها به نوار عنوان ایمیل دقت می‌کنند و اگر این عنوان را بپسندند ایمیل را باز و اگر نپسندند آن را پاک یا دست نخورده باقی خواهند گذاشت. پس می‌توانید یک عنوان جذاب انتخاب کنید و مشتری خود را راضی نگه‌دارید یا یک عنوان معمولی برای ایمیل خود بگذارید و در انتظار دیده شدن باشید.

حال شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه می‌توان یک عنوان مناسب برای ایمیل تبلیغاتی انتخاب کرد؟ در راستای پاسخ به این سوال باید گفت که شما برای داشتن یک انتخاب درست، باید احساسات، درد و مشکلات مشتریان خود را به خوبی بدانید و بر اساس آن‌ها عنوان مناسبی را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که ایمیل‌ها باید به صورت شخصی برای مشتری‌ها ارسال شوند؛ چرا که هر فرد علایق مخصوص به خود را دارد و از آنجایی که شما باید نوار عنوان را به درستی انتخاب کنید، توصیه می‌شود این کار را به صورت شخصی برای مشتریان انجام دهید و برای هر یک از آن‌ها عنوان مشخصی را در نظر گیرید. در این راستا توجه داشته باشید که از کلمات تحریک‌کننده اسپم در نوار عنوان استفاده نکنید؛ چرا که در این صورت از صندوق اسپم ایمیل گیرنده سر درخواهید آورد و احتمال دیده شدنتان کمتر خواهد شد.

در نوشتن نوار عنوان از کلماتی استفاده کنید که حس کنجکاوی مشتریتان را برانگیزد یا برای مثال سوالاتی را مطرح کنید که به علایق مشتری مرتبط است. این کارها باعث می‌شود که مشتریان شما کنجکاو به باز کردن ایمیل شوند و به محض دیدن آن را بخوانند.

چگونه ایمیل بنویسیم

نوشتن خط آغازین ایمیل

خط آغازین ایمیل دقیقا خطی است که بدون باز کردن ایمیل می‌توانید آن را ببینید. از همین جهت اهمیت بسیاری دارد که شما چه گونه‌این خط را نگارش کنید؛ چرا که مشتری می‌تواند با دیدن آن تصمیم بگیرد که ایمیل را کامل بخواند یا نه! دقت داشته باشید که در این خط نباید تنها به برند و جزئیات مربوط به خودتان بپردازید؛ بلکه این بخش به مشتری شما نیز مربوط می‌شود و باید به آن توجه کافی شود تا همه‌چیز طبق اصول پیش رود. همین موضوع باعث می‌شود که شما اطلاعات خود در رابطه با مشتری را افزایش دهید، زیرا اگر چنین موضوعی را ندانید، نمی‌توانید خط آغازین ایمیل خود را به درستی بنویسید.

نوشتن متن ایمیل

اگر تا به اینجا مراحل قبلی را به درستی انجام داده باشید، اکنون مشتری‌ شما ایمیل را باز کرده و در حال مطالعه متن آن است. شما در عنوان و خط اول ایمیل به احتمال زیاد در رابطه با یک محصول که مورد علاقه مشتری است، صحبت کردید یا سوالی را در آن مطرح نموده‌اید. پس مشتری اکنون به دنبال یک محصول یا یک راهکار از طرف شما است؛ بنابراین باید متن ایمیل را به گونه‌ای بنویسید که یک رابطه و تعامل خوب با مشتری برقرار شود و سپس به آن‌ها محصول و خدمات خود را ارائه دهید.

نکته‌ای که شما می‌توانید در نوشتن متن ایمیل به آن توجه داشته باشید، این است که کمی در آن به تملق بپردازید، اما اجازه ندهید مشتری متوجه شود که این موضوع یک ترفند برای فروش بیشتر است. همچنین متن ایمیل خود را کوتاه نگه‌دارید و به اصل مطلب بپردازید؛ چرا که حاشیه روی می‌تواند مشتری را خسته کند و او را از خواندن ادامه متن منصرف سازد.

نگارش خط پایانی و دکمه اقدام به عمل

اکنون دیگر کل پیام شما در قالب ایمیل ارسالی به مشتری شکل گرفته است، به جز یک مورد که آن خط پایانی و نتیجه‌گیری ایمیل خواهد بود. شما باید دکمه اقدام به عمل را در انتهای ایمیل خود اضافه کنید تا مشتری از طریق آن به سمت هدف شما هدایت شود. هدف شما در این راستا چه می‌تواند باشد؟ از جمله اهداف می‌توان به درخواست پاسخ، رزرو تقویمی، قرار برقراری تماس یا فروش کالا و خدمات اشاره کرد.

خط پایانی ایمیل شما باید حالت اعلامیه داشته باشد که در آخر آن یک دکمه اقدام به عمل نیز است. فقط توجه داشته باشید که چند دکمه اقدام به عمل را در پایان ایمیل خود قرار ندهید؛ چرا که این کار می‌تواند ماهیت ایمیل را چندمنظوره کند و تاثیر منفی بر کارایی اصلی آن داشته باشد.

همچنین دکمه اقدام به عمل نیز باید واضح، مفید و مختصر باشد؛ در غیر این صورت مخاطب شما سردرگم خواهد شد و از کلیک بر دکمه اقدام به عمل خودداری خواهد کرد. باید متذکر شد که نوشتن ایمیل تبلیغاتی یک کار بسیار ساده و آسان است؛ البته نیازمند توجه به برخی از نکات خواهد بود که اگر به این موارد توجه شود، تاثیر مثبت آن را خواهید دید.

امضای ایمیل

امضای ایمیل در واقع اطلاعاتی از اسم، جزئیات شرکت شما و معرفی برندتان است. شما می‌توانید شماره تماس و لینک‌های شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید را نیز به قسمت امضای ایمیل اضافه کنید. این اقدام بیشتر زمانی کارآمد خواهد بود که شما سابقه‌ای پیشین داشته باشید و بخواهید آن را به مشتریان خود نشان دهید.

اضافه کردن جزئیات به امضای ایمیل نیز نیازمند توجه به برخی از مسائل است. برای مثال اگر جزئیات بیش از حد لازم در این بخش ذکر شود، می‌تواند تاثیرات منفی داشته باشد و ناخوشایند به نظر رسد. همچنین توجه داشته باشید که امکان استفاده از برخی تصاویر و علائم نیز در این بخش وجود ندارد، چرا که برخی از سرویس‌های ایمیل چنین موضوعاتی را پشتیبانی نمی‌کنند.

اگر شما تمام این موارد را رعایت کنید، می‌توانید یک ایمیل تبلیغاتی مناسب و با کیفیت را در راستای رونق کسب و کار خود بنویسید. البته توجه داشته باشید که برخی نکات دیگر نیز هستند که توجه به آن‌ها سبب می‌شود که ایمیل تبلیغاتی شما حرفه‌ای‌تر دیده شود و بتواند رضایت بیشتر افراد را به دست آورد. در ادامه این دست از نکات را نیز ذکر خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید و در زمان نوشتن ایمیل از آن‌ها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره