نظر مخالفان و موافقان طرح صیانت چیست؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 2 دقیقه دیدگاهها

موافقان و مخالفان طرح صیانت

مدت زمان طولانی از طرح جنجالی و پرحاشیه مجلس به نام طرح صیانت از حقوق کاربران در ارتباط با اینترنت و فضای مجازی نگذشته است. تاکنون مخالفان و موافقان زیادی در ارتباط با این طرح اظهار نظر داشته‌اند. در ادامه مطلب به بررسی برخی از  دیدگاه‌های مخالفان و موافقان این طرح می‌پردازیم.

«سید عباس مرادی» مدیرکل نظارت و ارزیابی فناوری مرکز ملی فضای مجازی پیرو موافقت با این طرح بیان کرد، طرح صیانت می‌تواند فرصتی باشد تا فضایی مانند اینستاگرام را با همان امکانات ایجاد کرد تا در صورت بروز هرگونه اتفاق برای شهروندان جمهوری اسلامی، بتوان حق افراد را به زودی به آن‌ها برگردانیم.

«حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی»،‌ رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی که یکی دیگر از موافقان این طرح است، بیان کرد طرح صیانت می‌تواند هم جهت با مسائل امنیتی و اخلاقی در فضای مجازی باشد. فضای مجازی با شرایط کنونی به ضرر مردم است.

«ابوالفضل ابوترابی»، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در راستای موافقت با این طرح افزود: نفوذ داعش، تبادل اطلاعات محرمانه و سری کشورها، قمار، خریدوفروش سلاح‌های گرم و سرد و همچنین مواد مخدر از طریق فضای مجازی به راحتی امکان پذیر شده است؛ به همین دلیل با سازماندهی اینترنت می‌توان فرزندانمان را از چنین آسیب‌هایی دور کنیم.

دیگر موافقان با این طرح خاطر نشان کردند از آنجایی که پرونده‌های بسیاری از جرائم اینترنتی در دستگاه قضایی وجود دارد و هویت بسیاری از افراد در فضای مجازی مشخص نیست، با اجرای طرح صیانت هویت افراد علنی شده و جرم‌های اینترنتی کاهش خواهد یافت.

در ادامه مطلب به نظر مخالفان طرح صیانت از حقوق کاربران می‌پردازیم:

«مجتبی توانگر» و «اردشیر مطهری» ضمن اعلام مخالفت خود به طرح صیانت، فرمودند از آنجایی که معیشت درصد بسیاری از مردم به فضای مجازی وابسته است، این طرح کارآمد نبوده و به مردم لطمه خواهد زد.

«حسن محمدیاری» به عنوان یکی از مخالفان این طرح جنجالی گفت: صیانت به معنای حفظ و نگهداری حقوق کاربران است. وی افزود ما به عنوان نماینده مجلس، اگر به دنبال حقوق مردم هستیم، باید دغدغه آن‌ها را نیز در نظر داشته و به آنها توجه کنیم.

«محمد حسین یاری» با اشاره به غدغه مقام معظم رهبری در فضای مجازی که فرمودند فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است؛ بیان کرد که چرا فرصت استفاده از آن را از خودمان بگیریم و به صورت سهوی با آن برخورد کنیم؟

نماینده تالش و رضوانشهر اجرای این طرح را محرومیت بیشتر مردم شهرستان‌ها دانستند و آن را تهدیدی برای بستر خوداشتغالی اعلام کردند. از دیدگاه بسیاری از مخالفان، اگر این طرح اجرا شود و فضا را برای مردم ببندیم، آن‌ها آسیب جدی می‌بینند و دود این طرح به چشم مردم و دولت آقای رییسی می‌رسد.

در ادامه «رضا تقی‌پور» که طراح این طرح جنجالی است، گفت: اکثر انتقادها و شکایات مربوط به طرح اولیه صیانت بود که این انتقادات به پای این طرح نوشته شد. بر اساس این طرح، صندوقی برای حمایت از کسب و کارها تشکیل می‌شود و مردم نگران نباشند.

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره