نرم افزار های برگزاری وبینار

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

پلتفرم برگزاری وبینار

شما می‌توانید از نرم افزارهای خاصی را برای برگزاری وبینار حتی برای وردپرس استفاده کنید. امروزه مبحث کلاس‌های آنلاین و سمینارهای مجازی جزء بحث‌های داغ محسوب می‌شوند.

شما جهت استفاده از انواع نرم افزار وبینار باید سعی کنید به کیفیت نرم افزار بیشتر از هر چیزی توجه داشته باشید. شما با شناخت و آگاهی در مورد اصول استفاده هر نرم افزار به راحتی می‌توانید گزینه مناسبی آن را برای خدمات خود مورد استفاده قرار دهید؛ چرا که شناخته پلتفرم‌های آنلاین باعث می‌شود تا شما یک بینار باکیفیت را بتوانید به ثمر برسانید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری به راحتی شما این اختیار را دارید که در موبایل و یا لپ تاپ خود از انواع مختلف کلاس‌های آنلاین بهره‌مند شوید. ما در این مقاله از ویترین سافت ۸ نرم افزار وبینار را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با بهترین پلتفرم‌ها، وبینار خود را مدیریت کنید.

معرفی انواع نرم افزار وبینار

اسکای روم

اسکای روم

اسکای روم را به عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌های برگزاری وبینار می‌شناسند. این نوع نرم افزار وبینار را شما می‌توانید به واسطه ویژگی‌ها و استانداردهای خاصی که دارد مرود استفاده قراردهید.

شاید اولین و مهم‌ترین ویژگی اسکای روم همین پشتبانی از زبان فارسی باشد که نسبت به دیگر نرم افزارها یک مزیت اصلی محسوب می‌شود.

همراه با کاربری آسان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد تا بتواند برای برگزاری وبینار شما بسیار مقرون به‌صرفه باشد. شما برای به‌کارگیری از این نرم افزار عالی می‌توانید به صورت مستقیم از اسکای روم اقدام کنید، بدون این‌که هیچ نرم افزار خاصی را بخواهید نصب نمایید.

ایسمینار

ایسمینار

اما یکی‎دیگر از نرم افزارهای کاربردی برای برگزاری وبینار را شاید بتوان به ایسمینار مرتبط دانست، که از مهر ماه ۹۲ این نرم‌افزار فعالیت خود را آغاز کرده است.

از سال ۹۷ شما می‌توانید ایسمینار را به عنوان یک پلتفرم مدیریت و فروش بلیط رویداد‌ها مورد استفاده قرار دهید. در این بین نرم افزار وبینار، ایسمینار هرچیزی که مربوط به برگزاری وبینار باشد را برای شما مورد کاربرد قرار می‌دهد. مانند ثبت‌نام آنلاین، اطلاع رسانی و فروش فیلم، مدیریت کاربران و بسیاری از مسائل دیگر که باعث تمایز این نرم افزار با دیگر نرم افزارهای وبینار شده است.

وبینار پلاس

اما وبینار پلاس نیز می‌تواند ساختار خود را همانند اسکای روم به شما نشان دهد؛ چرا که نرم افزار وبینار در این مدل جزء نرم‌افزارهای کاملا تحت وب است. شما حتی برای استفاده از آن نیاز ندارید که از هیچ نوع نرم افزار جانبی دیگر استفاده کنید.

تنها در مرورگر نرم افزار را جست‌وجو و باز کرده و با ورود اطلاعات دسترسی می‌توانید به نحو احسن استفاده کنید. این مدل نرم افزار نیز از سال 1397 کار خود را به شکل کاملا رسمی شروع کرده است.

وبرنو

در مورد نرم افزار وبرنو شما می‌توانید این نرم‌افزار را اولین و نخستین وب سایت ایرانی معرفی کنید که میزبانی خود را با ظرفیت بیشتر از ۱۰۰۰ نفر مورد توجه قرار داده است.

امکانات و قابلیت‌های خاصی مانند ضبط محتوا، نظرسنجی آزمون و… از جمله قابلیت‌های اصلی محسوب می‌شود که شما نیز مانند اسکای روم و وبینار پلاس نیاز ندارید تا از یک نرم افزار جانبی برای نصب آن استفاده کنید. به صورت مستقیم با اینترنت می‌توان از این نرم افزار استفاده کرد.

گیلارو

اما نرم افزار وبینار برای آیفون نیز طرح خاصی را در نظر گرفته است. شما می‌توانید از گیلارو که یک نرم‌افزار فوق‌العاده ایرانی است و از سال ۹۶ کاربرد خود را به نمایش گذاشته است، استفاده کنید. از جمله قابلیت‌های اصلی عالی این نرم افزار استفاده برای اندروید و همچنین آیفون است.

سیناوب

 نرم افزار سیناوب که به عضویت پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف نیز در آمده است، یکی از نرم‌افزارهای فوق‌العاده در بین انواع نرم افزار‌های وبینار شناخته می‌شود.

 • دمینو

عمدتاً یک نرم افزار کاربردی باید این قدرت را داشته باشد که بتواند بدون هیچ مشکلی عملیات اشتراک‌گذاری را برای شما به نحو احسن انجام دهد. نرم افزار وبینار به راحتی باید با قابلیت نظرسنجی داخلی، چت زنده، بخش زنده و بسیاری از قابلیت‌های دیگر شما را ترغیب و از این نرم‌افزار استفاده کنید.

خدمات ویژه‌ای را می‌توانید این نرم افزار قابل قبول انتظار داشته باشید. دمینو از جمله نرم افزارهایی است که می‌توانید به صورت hd تصاویر را مشاهده کنید.

البته رایگان نبودن شاید برای برخی یک عیب محسوب شود اما به خاطر ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، شاید تمایل برای خرید این نرم افزار بالا برود. ضبط خودکار محتوا، چت اسان، ایمیل و یادآوری روی داد که این موارد باعث می‌شود تا این پلتفرم بتواند به راحتی برای برگزاری وبینار خدمات قابل توجهی را ارائه دهد.

ایوند

ایوند

 ایوند را نباید از یاد برد. برای دسترسی کاربران به نرم افزار ایوند یک نرم افزار عالی محسوب می‌شود نیازی به پرداخت هزینه نیست. شما می‌توانید به صورت رایگان از این نرم افزار استفاده کنید.

WebinarJam

این نرم افزار به خاطر حفاظت بالا استفاده از رمزهای بسیار مهم و کاربردی باعث علاقه بسیار زیادی کاربران شده است. شما می‌توانید تمام فناوری‌ها را به راحتی در این نرم افزار و روی انواع دستگاه‌ها و مرورگر وب به راحتی مشاهده کنید. ضبط خودکار و همچنین ادغام با فضاهای اجتماعی از جمله ویژگی‌های بسیار مهم این نرم افزار محسوب می‌شود.

WebinarNinja 

اما در ادامه می‌توان نرم افزار وبینار را به نام WebinarNinja   به یاد اورد. چراکه می توانید به راحتی چهار نوع مختلف وبینا را با این نرم افزار ایجاد کنید.

وبینار کاملا زنده، وبینار خودکار، وبینار دنباله دار و وبینار ترکیبی که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. قابلیت تصویر برداری از صفحه، استفاده از نظرسنجی و همچنین وجود ایمیل خودکار برای این نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در 14 روز اول استفاده رایگان و بعد از آن شما باید به پرداخت هزینه اقدام کنند.

GoToWebinar  

چنانچه به دنبال یک نرم افزار با قدرت تحلیل بسیار بالا و قوی هستید، ما به شما نرم افزار GoToWebinar   وبینار را پیشنهاد می‌کنیم. با کیفیت اچ دی و ادغام با گوگل میت می‌توانید قابلیت‌های ویژه‌ای را به نمایش بگذارید. ضبط خودکار و همچنین اشتراک گذاری به صورت آنلاین از دیگر قابلیت‌ها و ویژگی‌های اصلی این نرم افزار محسوب می‌شود و نظرسنجی‌ها برای جذب مخاطب به راحتی انجام می‌پذیرد.

Livestorm 

اما برای تهیه تجزیه‌وتحلیل جلسات ویدیویی و رویدادهای زنده شما به یک نرم افزار وبینار بسیار عالی و پلتفرم وبینار خاص به نام Livestorm  نیاز دارید. در این نرم افزار شما می‌توانید به چند زبان دسترسی داشته باشید.

این پشتیبانی صددرصد یکی از قابلیت‌های اصلی محسوب می‌شود؛ حتی می‌تواند اشتراک صفحه را به راحتی در نظر بگیرد و از فضای ذخیره سازی خاصی استفاده کنند. داده‌های خود را به شکلی خاص می‌توانید مورد استفاده قرار دهید که تمام این موارد به کیفیت کار نرم افزار Livestorm  اشاره واضحی دارد. انواع دستگاه را شما می‌توانید به راحتی برای این برنامه مورد استفاده قرار دهید.

ClickMeeting 

ClickMeeting  می‌تواند یکی از پلتفرم‌های‌های بسیار عالی باشد که شما به خاطر جذابیت یکپارچه‌ای که دارد برای انواع مشاغل کوچک و متوسط خود می‌توانید از این نرم افزار وبینار استفاده کنید. ارائه نظر سنجی، وجودگزینه‌های اتصال به یوتیوب و فیسبوک و ارائه چندین وبینار به صورت اچ دی از جمله قابلیت‌های ویژه است، که نباید از ان غافل شد.

قابلیت‌های وبینار

وبینار اصولا یک ابزار فوق‌العاده کلیدی هوشمند و قدرتمند است توانسته برای آموزش آنلاین خدمات مقرون به‌صرفه را به نمایش بگذارد. شما شاید نام پخش وب، سمینار وب و رویداد آنلاین را شنیده باشید. شما با استفاده ازانواع نرم افزار وبینار می‌توانید انواع فیلم، تصویر و پاور پوینت خود را به راحتی با کاربران به اشتراک بگذارید.

به خاطر نوع فضای خاص شنیداری و صوتی همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که از نرم افزارها و پلتفرم‎های فوق‌العاده برای انواع نرم افزار جهت برگزاری وبینار استفاده کنید. بدین ترتیب حتی به واسطه پست الکترونیکی و وجود پیام رسان می‌توان از فرد مورد نظر سوالات خود را بپرسید.

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد انواع مختلف نرم افزار وبینار و بهترین پلتفرم‌های آن صحبت کردیم؛ چرا که نرم افزارهای خاص هر کدام ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند استانداردهای منحصربه‌فردی را برای برگزاری وبینار به شما عزیزان ارائه دهد. هر کدام از این نرم افزارها از یک سال خاص عمدتا فعالیت خود را آغاز کرده و با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شده است.

ارائه نظر سنجی، ضبط خودکار، کیفیت فیلم، اشتراک گذاری صفحه، ادغام با شبکه‌های اجتماعی و بسیاری از خدمات دیگر از جمله ویژگی‌های اصلی انواع وبینار محسوب می‌شود.

چنانچه از نرم افزارکاربردی دیگری استفاده می‌کنید می‌توانید با معرفی نرم افزار مربوطه همچنین بیان ویژگی‌های خاص آن به تکمیل این مقاله کمک کنید. وبینار برای توسعه کسب و کار گزینه مقرون به‌صرفه‌ای محسوب می‌شود و نمی‌توان از ویژگی‌ها و مزیت‌های آن غافل شد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره