محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 13 دقیقه دیدگاهها

محتوای همیشه سبز

اگر شما هم با استفاده از سیستم فروشگاه ساز یک فروشگاه حرفه ای راه اندازی کرده اید، انتشار محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی شما یک روش عالی جهت بالابردن کیفیت از نظر سئو، ایجاد اقتدار در جایگاه خود و ایجاد ترافیک است. همان طور که می‌دانید مقاله‌نویسی در بلندمدت نتیجه می‌دهد.

شما باید به طور مداوم مقاله‌های عالی بنویسید که تا سال‌ها نیز مفید باقی بماند. برای این کار به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارید.

شما به راحتی می‌توانید ایده‌های مربوط به استراتژی بازاریابی محتوای خود را انجام دهید. برای این کار می‌بایست تعداد زیادی مقاله استراتژیک که با گذشت زمان هنوز هم برای مخاطبان جذاب باشند بنویسید.

محتوای همیشه سبز نباید هیچ گاه منسوخ شود. در این مقاله در مورد محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی و برخی از ایده‌های آن بیشتر آشنا خواهیم شد. به طوری که هر زمان نیاز به استفاده از اطلاعات مهم دارید به این مقاله مراجعه کنید.

فهرست مطالب

 • محتوای همیشه سبز چیست؟
 • از کجا محتوای همیشه سبز را شروع کنیم؟
 • انواع محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی
 • سایر ایده‌های محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی
 • سوالات متداول
 • نتیجه گیری

محتوای همیشه سبز چیست؟

عنوان محتوای همیشه سبز از درختان کاج برگرفته شده است که هرگز شاخ و برگ خود را در پاییز از دست نمی‌دهند و در طول سال سبز می‌مانند.

بنابراین جای تعجب نیست که محتوایی که طراوت خود را از دست می‌دهد و فقط در برخی از زمان‌ها خواننده را به خود جلب می‌کند، نمی‌تواند همیشه سبز تلقی شود. به مثال‌های زیر توجه کنید:

 • گزارش اخبار و رویدادها
 • بررسی ها، تحقیقات و سایر داده‌های آماری که با گذشت زمان تغییر می‌کند.
 • مقالات خاص مبتنی بر مد
 • پست‌های خاص فصلی یا مرتبط با تعطیلات

همانطور که می‌بینید همه مواردی که براساس روندها و موضوعات کوتاه مدت بنا شده‌اند نمی‌توانند محتوای همیشه سبز باشند. بنابراین مطالب ذکر شده در بالا فقط برای مدت زمان کوتاهی برای شما ترافیک به ارمغان می‌آورند.

البته برخی از آن‌ها مانند مقالات مرتبط با تعطیلات که هرساله جستجو می‌شوند می‌توانند به روز شوند تا هر از گاهی برای وب سایت شما ترافیک ایجاد کنند. محتوای همیشه سبز معمولاً به زمان یا سایر عوامل مربوط به زمان بستگی ندارد. با این نوع محتوا می‌توانید از طریق جستجوی ارگانیک و شبکه‌های اجتماعی، به یک میزان ترافیک ثابت دست پیدا کنید.

از کجا محتوای همیشه سبز را شروع کنیم؟

اصول محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی تفاوتی با سایر وب سایت‌های دیگر ندارد. برای شروع آن می‌بایست چهار مرحله اصلی انجام شود.

 • تحقیق درباره مخاطبان هدف و یافتن نیازهای عمده آن‌ها
 • اطمینان یافتن از اینکه هدف جستجو تقاضای جستجوی خوبی دارد.
 • پای بند بودن به دانش اساسی که هرگز به مرور تغییر نمی‌کند.
 • به روز نگه داشتن مطالب

حال به توضیح در مورد هر یک خواهیم پرداخت.

۱. جستجوی نیازهای مخاطبان هدف اولین قدم در نوشتن محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی

شما نیازی به افرادی که مشتریان هدف شما نیستند؛ ندارید. بنابراین باید به تعداد مناسبی از مراجعه کنندگان به مقالات خود دست یابید و مهم‌تر از آن، آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید. بنابراین شما باید مشتریان موجود و بالقوه خود را به خوبی مورد بررسی قرار داده و دریابید که چه چیزی در فروشگاه اینترنتی شما مورد علاقه آن هاست.

شما باید هدف جستجوی اصلی آن‌ها را بدانید و استراتژی محتوای خود را پیرامون آن ایجاد کنید. در اینجا چند ایده برای شروع کار وجود دارد:

 • مخاطبان خود را جستجو کنید: چه کسانی مشتری شما هستند و چه چیزی بیشتر آن‌ها را آزار می‌دهد؟
 • در انجمن‌های تخصصی خود در شبکه‌های اجتماعی شرکت کنید تا از آخرین موضوعاتی که کاربران در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند آگاه شوید.
 • به طور منظم با مشتریان موجود خود در رسانه‌های اجتماعی وانجمن‌ها صحبت کنید تا نیازهای آن‌ها را بهتر بشناسید.
 • با همه این اطلاعات درباره مشتریان خود می‌توانید در مورد اینکه آیا آن‌ها مایل به آگاهی و شناخت در مورد محصولات شما و استفاده از آن‌ها هستند یا خیر، ایده‌پردازی کنید.
 1. در تقاضاهای جستجو کاوش کرده و کلمات کلیدی خود را بیابید

بعد از اینکه متوجه شدید موضوعات اصلی کاربران شما چیست، باید درباره کلمات کلیدی که معمولاً در قسمت جستجو تایپ می‌کنند تحقیق کنید. راهنماهای زیادی در مورد تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی برای محتوای خود کمک بگیرید.

به طور خلاصه شما باید با موضوع گسترده‌ای که خوانندگان شما به آن علاقه دارند شروع کنید و سپس آن را محدود کنید تا به جستجوهای خاص‌تری که ممکن است در مرورگر گوگل تایپ شوند؛ برسید.

می‌توانید از ابزارهای زیادی مانند گوگل ترندز (Google Trends)، گوگل کیورد پلنر (Google Keywords Planner) و ابزارهای مورد علاقه سئو مانند کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید.

یا می‌توانید ایده‌های کلمات کلیدی خود را در یکی از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی قرار دهید تا ایده‌های استفاده نشده بیشتری برای پست‌های خود پیدا کنید. همیشه کلمات کلیدی را انتخاب کنید که دارای خصوصیات مهم در طول زمان هستند. به عنوان مثال:

حجم جستجو: این مشخصه تعداد جستجوهای ماهانه برای یک کلمه کلیدی خاص را نشان می‌دهد. Google Keyword Planner تعداد جستجوی ماهانه فروشگاه اینترنتی شما را در قالب گزارشی ارائه می‌دهد.

بنابراین داشتن گزینه‌های مناسب برای به دست آوردن اعداد دقیق خوب است. شما می‌توانید از KWFinder، Moz Pro، Ahrefs، SEMRush یا هر ابزار پیشرفته دیگری که اطلاعات دقیق کلمات کلیدی را ارائه می‌دهند استفاده کنید.

دشواری کلمه کلیدی: این مورد به یکی از خصوصیات اساسی کلمه کلیدی که مجموعه ابزار Ahrefs پیشنهاد می‌کند اشاره دارد. شاخص دشواری کلمه کلیدی معمولاً نشان می‌دهد رتبه‌بندی در ۱۰ سایت برتر برای این کلمه کلیدی خاص چقدر سخت خواهد بود. همچنین تعداد بک لینک کاربر برای رتبه‌بندی کلمه کلیدی انتخاب شده را پیشنهاد می‌دهد.

میزان ترافیک تخمینی: پیشرفته‌ترین ابزارهای کلمه کلیدی، تعداد تقریبی ترافیک ایجاد شده را به شما نشان می‌دهند.

تعداد کلیک: تعداد کلیلک در رتبه‌بندی وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی شما بسیار موثر است.

یکی از قوانین کلی برای بیشتر مشاغل و فروشگاه‌های اینترنتی انتخاب کلمات کلیدی چندواژه‌ای است. آن‌ها پتانسیل بسیار بیشتری برای دیده شدن دارند و می‌توانند تعداد زیادی بازدید و کلیک برای شما به ارمغان بیاورند.

green content

 1. موضوع محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی

یکی از قوانین اساسی در ایجاد محتوای همیشه سبز، ساده نگه داشتن آن است. وقت خود را برای نوشتن برخی از مشخصات خاص محصول که توجه کاربر را به خود جلب نمی‌کند تلف نکنید.

آن‌ها معمولاً برای مدت کوتاهی مورد توجه زیاد قرار می‌گیرند و سپس به فراموشی می‌روند. به جای آن به چیزی فکر کنید که همیشه در کانون توجه باشد. مردم همیشه سوالات ساده اما دقیق درباره محصولات یا خدمات محبوب می‌پرسند.

بنابراین باید پاسخ‌های عمیقاً تحقیق شده و مشخصی را برای این نوع سوالات به آن‌ها ارائه دهید.

قانون دیگر در اینجا خاص بودن است. موضوعات گسترده در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مقالات زیادی برای آن‌ها نوشته شده‌اند و بالاترین مراحل را در صفحه جستجوی گوگل (SERP) انجام می‌دهند.

درعوض شما باید به درخواست‌های خاص‌تری بیندیشید و سعی کنید چاله‌های احتمالی که معمولاً کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند را در مقالات مرتبط پر کنید. بنابراین اگر یک فروشگاه دوچرخه ورزشی دارید ممکن است ایده ایجاد راهنما برای انتخاب کفش مناسب این ورزش داشته باشید.

سپس این می‌تواند شما را در ایجاد راهنماهای مربوط به نحوه مراقبت از کفش‌های مخصوص دوچرخه سواری یا نکاتی برای بستن صحیح کفش‌های مخصوص آن و غیره کمک کند.

انواع محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی

 • راهنماهای مفید و جهانی مانند مثال‌های بالا همیشه توجه کاربر را به خود جلب می‌کنند و بازدید وب سایت شما را افزایش می‌دهند.
 • مقاله‌های در مورد سفر، فروشگاه‌های لوازم آشپزی و حتی وب سایت‌های دندانپزشکی می‌توانند از ارسال چک لیست بهره‌مند شوند. این می‌تواند مقالاتی مانند «چه چیزی از دندانپزشک خود بپرسید» یا «چک لیست مراقبت‌های روزانه دندانپزشکی» باشد.
 • مردم همیشه در مورد نحوه استفاده از محصولات خاص سوال می‌کنند. محتواهای دارای راهنمایی و آموزش همیشه میزان قابل توجهی از بازدید را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین می‌توانید محتوای تولید شده توسط کاربر را در استراتژی محتوای خود بگنجانید و براساس راهنمایی‌های خود کاربر، چنین مقاله‌هایی را ایجاد کنید.
 • فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از داستان‌های موفقیت کاربران خود برای نشان دادن تأثیر استفاده از محصولات یا خدمات خود استفاده کنند.
 • همچنین می‌توانید مقالاتی ایجاد کنید که به محبوب‌ترین سوالات کاربران پاسخ دهند. فیلم‌ها و اینفوگرافیک‌هایی ایجاد کنید که به شما امکان می‌دهد محصول یا خدمات خود را به بهترین وجه بررسی کنید.
 1. به روز نگه داشتن مطالب

داشتن محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی به این معنی نیست که اکنون می‌توانید روی پاروهای خود استراحت کنید و برای ادامه مسیر پارو نزنید.

شما می‌بایست محتوای خود را همیشه به روز نگه دارید. چند تاکتیک وجود دارد که می‌توانید برای به روز نگه داشتن محتوای خود و اطمینان از وجود آن و جذب بازدید در مدت زمان طولانی استفاده کنید.

 • بخش‌هایی از مقاله را دوباره بنویسید.

حتی مقالات همیشه سبز نیز هر از گاهی نیاز به بازنگری دارند. می‌تواند اطلاعات جدیدی داشته باشد یا بالعکس، برخی از نکات ممکن است دیگر مرتبط به نظر نرسند. برخی از موارد را تغییر دهید. عنوان را جذاب‌تر و مرتبط‌تر کنید. داده‌های مرتبط‌تری اضافه کنید یا موارد قدیمی را حذف کنید.

 • برخی از موارد کلیدی خود را به روز کنید.

می‌توانید برخی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای ارسال به روز کنید. مثلا توضیحات متا (Meta-description) و عنوان سئو (SEO-title) را دوباره بنویسید تا مرتبط‌تر و جذاب‌تر شوند.

 • تاریخ انتشار را تغییر دهید.
 • مقاله به روز شده را تبلیغ کنید.

به روند معمول تبلیغ مقاله خود پایبند باشید. برای کاربران خود ایمیل ارسال کنید. مقاله را در رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌ها به اشتراک بگذارید و فعالیت دیگری را که معمولاً برای تبلیغ انجام می‌دهید همان‌ها را تکرار کنید.

اکنون تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی و میزان ترافیکی که دارد را زیر نظر داشته باشید. به همین روال ادامه دهید. این فعالیت‌ها و همچنین هدف قرار دادن محتواهای همیشه سبز باید بخشی از برنامه هفتگی بازاریابی محتوای شما باشد.

مقالاتی را که قبلاً در نتایج جستجو عملکرد خوبی داشته‌اند را در اولویت قرار داده و سعی کنید آن‌ها را ۱۰ برابر بهتر کنید. محتوای جدیدی را با در نظر گرفتن روش‌های مشابه ایجاد کنید. به طور مداوم و با تلاش کمتر میزان مناسبی از ترافیک را خواهید داشت.

خوب، فکر می‌کنید همین مقاله می‌تواند به نمونه‌ای از یک محتوای همیشه سبز اشاره کند؟ بیایید بررسی کنیم! آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظر آن‌ها را جویا شوید.

سایر ایده‌های محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی

محتوای سبز

 • اکثر صنایع واژه نامه و اصطلاحات کاملی دارند که افراد زیادی با آن‌ها آشنا نیستند و آن‌ها را درک نمی‌کنند. بنابراین با تعریف این اصطلاحات معمول در صنعت خود به افراد ناآگاه کمک کنید.
 • با چند ترفند می‌توانید به افراد مبتدی کمک کنید. مهم‌ترین نکاتی را که در سال‌های طولانی در حرفه خود آموخته‌اید با کاربران‌تان به اشتراک بگذارید. این ارزشمندترین چیزی است که می‌توانید به آن‌ها بدهید.
 • بهترین روش‌های موجود در زمینه کسب و کار خود را شناسایی کرده و توضیح دهید. نگه داشتن اسرار برای خود در دراز مدت به درد نمی‌خورد.
 • بررسی محصولات و خدمات: این یک نوع محبوب از محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی است. بررسی محصولات همیشه مفید هستند و می‌توانند تفسیری عالی در تغییر بازار ارائه دهند.
 • محتوای سبز مفصلی بنویسید و در مورد نحوه اجرای یک برنامه عملی مشاوره دهید. این نوع محتوا هرگز از رده خارج نمی‌شود، زیرا مبتدیانی همیشه وجود دارند و وقتی شروع به تحقیق می‌کنند همیشه به دنبال آن‌ها می‌گردند.
 • مقایسه‌ها شبیه مرورها هستند. خوب است که شما ابزارها، ارائه دهندگان یا خدمات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.
 • لیستی از تأثیرگذارهایی را تهیه کنید که می‌توانید به مخاطبان خود توصیه کنید تا آن‌ها را دنبال کنند.
 • اگر خوانندگان، محتوای سبز شما را دوست داشته باشند، احتمالاً به دنبال محتواهای دیگری مانند آن هستند تا دانش و آگاهی خود را افزایش دهند. بنابراین آن‌ها را در جهت سایر مقالات صنعت خود قرار دهید. این کار محتوای شما را سبزتر می‌کند! همچنین برای ایجاد ارتباط و پرورش روابط با سایر محتواهای شما مناسب است.
 • راهنماهای نحوه انتخاب، نحوه استفاده، نحوه کار برای مبتدیان و نحوه کار برای افراد پیشرفته از بهترین نوع مقالات در حوزه مربوط به راهنماهاست.
 • درج سوالات متداول در محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی یک استراتژی مناسب و به جا است. متداول‌ترین سوالات را درج و پاسخ آن‌ها را به صورت واضح بنویسید.
 • در مورد محصول تان، ویژگی ها، کارایی و گزینه‌های جایگزین آن بنویسید.
 • از تاریخچه، سابقه، ارزش‌ها و برند تجاری خود بنویسید.
 • و کلی ایده‌های دیگر که شما را برای نوشتن محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی کمک خواهد کرد.

سوالات متداول

۱- چگونه محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی ایجاد کنیم؟ عناوین خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که واجد شرایط محتوای سبز هستند. تحقیقات پیرامون آن انجام دهید. تصاویر مناسب درج کنید. محتوایی متناسب با برند تجاری خود بنویسید. محتوای خود را به روز کنید. سعی کنید از تاریخ و اعداد و ارقام که دائم در حال تغییر هستند استفاده نکنید.

۲- محتوای همیشه سبز به چه معناست؟ محتوای همیشه سبز، محتوای بهینه شده برای جستجو است که به طور مداوم مرتبط و به روز بوده و برای خوانندگان برای مدت زمان طولانی «تازه» باقی می‌ماند.

۳- چرا محتوای همیشه سبز برای فروشگاه اینترنتی مهم است؟ بازگشت سرمایه برای محتوای همیشه سبز بسیار زیاد است و باعث صرفه جویی در وقت می‌شود. ترافیک ارگانیک منظمی را در پی خواهد داشت.

از آن جا که محتوای همیشه سبز دارای رتبه بالایی در بین موتورهای جستجو است در بلندمدت نیز میزان جذب ترافیک ارگانیک را به خود اختصاص خواهد داد.

نتیجه گیری

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تا چند سال پس از انتشار نیز پاسخگوی نیاز مخاطبان بوده و از نرخ کلیک بالایی برخوردار است. برای اینکه محتواها همیشه سبز نگه داشته شوند بهتر است از اعداد و ارقام و تاریخ‌هایی که به یک زمان خاص اشاره می‌کنند استفاده نشود.

مانند «بهترین ایده‌های محتوای سال ۲۰۲۰». همچنین مهم است که آن‌ها را به برندها و وب سایت‌هایی لینک دهید که از صحت سبز بودن آن‌ها نیز اطمینان دارید. برای نحوه نوشتن محتوای همیشه سبز باید به نکات کلیدی مهمی توجه کنید که ما سعی کردیم مهم‌ترین آن‌ها را در این مقاله بگنجانیم.

یادتان باشد به هر قطعه از محتوای همیشه سبز باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت نگاه کرد، بنابراین اولویت‌بندی کیفیت بر کمیت بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره