لید چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

لید چیست؟

لید به سرنخی گفته می‌شود که شخصی به واسطه اینکه فروشگاه اینترنتی شما را به جست‌وجو در اینترنت و یا تبلیغات گسترده دیگر پیدا کرده و به نوع کسب و کار و محصولات شما علاقه‌مند شده است.

در این جا ما از کلمه علاقه‌مندی صحبت کردیم و نه کلمه قصد داشتن به خرید. چنانچه از استراتژی‌های اصولی و استاندارد استفاده کنید می‌توانید افراد را به لید تبدیل نمایید. ایجاد لید کار سختی نیست تنها باید اصول و قواعد خاصی را پیاده سازی کنید.

نوع محصولاتی که شما ارائه می‌دهید با توجه به نوع سلایق افراد باعث علاقمند شدن آن‌ها به محصولات شما می شود. در این بخش معیارهایی را باید مطرح کنید که به واسطه آن‌ها افراد غریبه که شما را نمی‌شناسند بتوانند از طرق مختلف با کسب و کار شما آشنا شوند؛ بدین ترتیب به یک مشتری وفادار تبدیل می‌شود.

در هر کسب و کاری صد در صد وجود این مسئله مهم و حائز اهمیت است که شما از چه روشی در کسب و کار خود قصد استفاده کنید.

استفاده از روش‌های کاربردی بازاریابی

در بازاریابی هر روشی بازدهی خاص خود را دارد و بهتر است بدانید که تنها استفاده از یک روش خاص نمی‌تواند نتیجه بخش باشد و نمی‌توان به رونق فروش و کسب و کار فکر کرد. توجه به افراد غریبه‌ای که نسبت به وجود محصولات شما علاقه‌مند هستند، شما را وادار می‌سازد که به واسطه سرنخ‌هایی که ارئه می‌دهید به ایجاد لید بیندیشید.

بدین ترتیب می‌توانید نسبت به محصول‌تان، افراد را علاقه‌مند کرده و این شانس را داشته باشید که این افراد روزی به خریدار اصلی تبدیل شوند.

از فرم‌های عضویت وسوسه انگیز کمک بگیرید

استفاده از انواع وب سایت و ارائه فرم‌های خاصی باعث می‌شود راهکارهای جذب افراد غریبه را برای ایجاد لید بکار گیرید. بازاریابی باید با یک برنامه‌ریزی منسجم صورت پذیرد که شما قادر باشید از رسانه‌های اجتماعی و یا انواع صفحات گوگل برای ایجاد لید به راحتی استفاده کنید.

سایتی که شما برای جذب کاربران در جهت فروش محصولات راه‌اندازی می‌کنید باید قابلیت‌های متفاوتی داشته باشد، تا فرد غریبه‌ای که قرار است به یکی از مشتری‌های قدرتمند شما تبدیل شود بتواند به نحو احسن نسبت به امکانات و خدمات سایت شما تمایل نشان دهد.

به همین دلیل، سعی کنید امکاناتی مانند دانلود رایگان، دعوت به کامنت گذاشتن و یا انواع راهنمایی نحوه خرید محصول را با استفاده از ویدیو در اختیار افراد در وب سایت خود قرار دهید.

ایجاد لید زمانی که کاربر مورد نظر اطلاعاتش را در اختیار شما قرار می‌دهد تا حدودی موفقیت‌آمیز سپری شده است. شما با استفاده از این راهکارها می‌توانید یک فرد غریبه را با مزایای خرید محصول خود آشنا کنید و در مورد عضویت در سایت با وی صحبت نمایید.

با عضویت در سایت شما نیمی از راه را برای ایجاد لید رفته‌اید؛ زمانی‌که فرد غریبه با عضویت سایت شما موافقت می‌کند، می‌توانید این سرنخ را به عنوان یک فاکتور مهم در نظر بگیرید.

بدین ترتیب فرد غریبه قادر است از خدمات شما به نحو احسن استفاده کند؛ مهم‌ترین نکته این است که شما در ساخت انواع سایت باید امکاناتی را در نظر بگیرید که اگر به صورت اصولی به حوزه‌های مختلف بازاریابی مربربوط باشد و شما بتوانید هرچه راحت تر به ایجاد لید نیز بپردازید.

با استفاده از سایت و دنیای مجازی به راحتی می‌توان امکاناتی را در اختیار افراد قرار داد و به کمک این ابزار افراد بی‌خبر از محصولات و خدمات را به راحتی با ایجاد سرنخ‌های عالی با مزایای خرید محصولات شما آشنا کرد.

استفاده از گوگل برای ایجاد لید

لید فروش چیست؟

 گوگل یکی از راه‌کارهایی است که می‌تواند به راحتی هر نوع غریبه‌ای را به لید تبدیل کند و به همین دلیل، به ساخت یک سایت مقرون‌به‌صرفه، جذاب و کاربر پسند بیاندیشید.

سایت شما باید بتواند به واسطه جذابیت بالای خود در مشتری شما نسبت به عضویت و استفاده از خدمات‌تان تمایل پیدا کند. اگر سایتی پربازده را انتخاب کنید سایت شما به عنوان یک منبع اصلی در نظر گرفته می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی یک فرد غریبه را به لید تبدیل کنید.

این لید می‌تواند در آینده به مشتری ثابت شما تبدیل شود با وفاداری مشتری در ازای یک تبلیغ پربازده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

در گوگل برای وجود هر سایت معتبری مدیریت سیستم تولید محتوا نقش بسیار مهم و پررنگی دارد؛ چرا که تولید محتوای مناسب با اصول سئو باعث می‌شود سایت شما در صفحات اولیه گوگل به نمایش در بیاید و شما جزء بهترین‌ها برای ارائه خدمات مورد نظر کاربران شناخته شوید.

بدین ترتیب کاربر با نوع محتوای شما مانند عکس و ویدیو می‌تواند با خدمات شما به نحو احسن آشنا شود. پس سعی کنید همیشه از محتوای با کیفیت و به قول معروف کاربر پسند برای جذب مخاطب و کاربر خود استفاده کنید. جذابیت‌های نوشتاری را نیز از یاد نبرید تا به واسطه بتوانید که تولید محتوای خود را برای ایجاد لید به کار ببرید.

تاثیر شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به‌صرفه‌ترین شبکه‌هایی هستند که شما می‌توانید از طریق آن به شکلی آسان به جذب کاربر و مشتری بپردازید. چنانچه این نکته را به خاطر داشته باشید، فضاهایی مانند اینستاگرام و یا انواع کانال‌های تلگرامی قادر هستند فرآیند خرید آنلاین را برای شما بسیار آسان‌تر به نمایش بگذارند.

شما از راه‌هایی مانند افزایش فالوور، خرید لایک و بسیاری از خدمات این چنینی اگر استفاده کنید، این قدرت را دارید که به نحو احسن به ایجاد لید بپردازید؛ چرا که امروزه مردم بیشترین زمان خود را در فضایی مانند شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و تلگرام می‌گذارند. شما می‌توانید باهوش باشید و از این موضع استفاده کنید.

در هر صورت توجه به هوش و خلاقیت افراد مهم‌تر از همه توجه به مزایا و خدمات هر فضا و مکانی باعث می‌شود تا بتوانند به نحو احسن خدمات خود را به صورت مقرون‌به‌صرفه به نمایش و فروش بگذارند.

به ایمیل مارکتینگ نیز دقت کنید و نکته دیگر این که از انواع روش‌های بازاریابی غافل نشوید که می‌تواند کاربرد خود را به نحو احسن به نمایش بگذارد و شما را به سود بالایی برساند.

چنانچه شما از تبلیغات دهان به دهان نیز استفاده کنید این تبلیغات باعث ایجاد لید می‌شود و تمامی کانال‌های تلگرامی و یا انواع سایت به عنوان یک سرنخ باعث می‌شود تا مشتریان، شما را شناخته و به خاطر کیفیت خدمات شما به تبلیغ محصول شما بپردازند.

از شگردهای وسوسه انگیز استفاده کنید

 اما اگر قصد دارید که از راه‌های جذاب و کاملا کلیدی به جذب کاربر بپردازید بهتر است بدانید که شما باید به صورت اصولی مایل به دریافت اطلاعات لازم و کاربردی کاربر باشید و قرار نیست با پرسیدن سوالات بی‌ربط کاربر را کلافه کرده و این چنین کاربر را ناامید کنید. حتی با انجام این کار باعث می‌شوید که مشتریان و مخاطبان شما نتوانند به سایت شما به نحو احسن اعتماد کنند.

به همین دلیل با ارائه پیشنهاد وسوسه انگیز به مصرف‌کننده باید سعی کنید اطلاعات کاربردی مانند ثبت ایمیل، نام و نام خانوادگی و شماره تلفن را از کاربر دریافت کند، به همین دلیل می‌توان فرم‌های قابل توجهی را به افراد ارائه داد و اطلاعات قابل قبولی را دریافت نمود.

زمانی که شما این سرنخ ها را از افراد غریبه دریافت می‌کنید این افراد به سمت محصولات شما تمایل پیدا می‌کنند و این تمایل باعث می‌شود تا شما بتوانید شگردهای خاص بازاریابی را شناخته و به واسطه ان مشتری را حفظ کنید.

انواع بازاریابی مانند بازاریابی پیامکی، بازاریابی آنلاین و… هرکدام می‌تواند استراتژی‌های خاصی باشند که شما برای جذب مشتری می‌توانید به انجام آن اقدام کنید. صددرصد بازاریابی‌های قدرتمند می‌توانند به روش کاملا اصولی با استفاده از ابزاری که در اختیار دارند لیدر را به سمت خرید محصول ترغیب کنند؛ چرا که تا این جای کار تنها علاقه‌مندی به محصول در افراد ایجاد شده است.

همه چیز درباره لید

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا راهکارهایی را برای ایجاد لید به شما عزیزان ارائه دهیم به این دلیل که، علاقه‌مند کردن یک فرد غریبه به خرید از محصولات در گذشته شاید کار سختی بود؛ اما امروزه به واسطه انواع وسایل مهم تبلیغاتی و همچنین فضاهای فوق‌العاده‌ای که شما می‌توانید از آن بهره‌مند شوید به هیچ عنوان کار سختی نیست.

تنها باید مدیریت، برنامه‌ریزی و مهم‌تر از همه شناخت را در هر کدام از فرایندهای بازاریابی بشناسید، تا بتوانید به نحو احسن به ایجاد لید اقدام کنید. بعد از علاقه‌مند کردن افراد شما باید به حفظ و نگهداری مشتری نیز پایبند باشید، تا بتوانید فروش خوبی را برای محصولات خود در نظر بگیرید.

امروزه استفاده از انواع سایت و کمک گرفتن از گوگل و مدیریت سیستم تولید محتوا و وبلاگ می‌تواند راهکاری مقرون به‌صرفه و البته ساده‌ای باشد.

شما اگر بر طبق اصول سئو کار کنید و سایت خود را در صفحات اول گوگل قرار دهید می‌توانید، بازدهی قابل قبولی را برای کار و بازارایابی خود در نظر بگیرید. اما شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند در این راستا به شما کمک کند تا بتوانید علاوه‌بر نگهداری مشتری به ایجاد لید همیشه بیندیشید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره