لندینگ پیج چیست؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 12 دقیقه دیدگاهها

لندینگ پیج چیست

لندینگ پیج در حقیقت صفحه‌ای است که کاربران از روش‌های مختلف به ویژه موتورهای جست‌وجو، وارد این صفحه می‌شوند. لندینگ پیج یا صفحه فرود اولین صفحه‌ای است که بازدیدکنندگان سایت، وبلاگ شما می‌روند.

کسب‌وکارهایی که برای محصولات و خدمات، فعالیت‌های خود یک لندینگ پیج یا صفحه اختصاصی داده‌اند بازده بسیار بالاتری دارند. در بازاریابی اینترنتی لندینگ پیج به یک صفحه شاخص در وب‌سایت شما می‌گویند.

ساخت این صفحه برای اهدافی که در وب‌‌سایت یا کمپین تبلیغاتی خود دنبال می‌کنید، است. این هدف ممکن است پر کردن یک فرم، ثبت نام در سایت و یا انجام یک خرید باشد.

در زمان ساخت و طراحی یک صفحه لندینگ بایستی یک هدف منحصربه‌فرد برای کسب‌وکار خود در نظر داشته باشید و طبق همان هدف آن را طرح‌ریزی کنید و گسترش دهید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در صفحه فرود به شدت روی آن کار کنید تولید محتوا است.

چرا یک لندینگ پیج بسازیم؟

از دلایل ایجاد لندینگ پیج می‌توان به افزایش آگاهی از خدمات و محصولات، جذب مشتری، بالا بردن نرخ تبدیل، هدایت مخاطبان به سمت ثبت نام و خرید اشاره کرد.

افزایش آگاهی از خدمات و محصولات

با ایجاد صفحه فرود استاندارد قادر هستید به جای راهنمایی مستقیم به صفحه اصلی سایت یا محصول خود کاربران را به لندینگ پیج خود هدایت کنید تا موجب افزایش آگاهی از محصولات و خدمات خود شوید.

بنابراین در این صورت مخاطبان و کاربران بیشتری را در تعامل با کسب‌وکار خود قرار دهید تا مخاطبان بیشتری بتوانند بهتر محصولات و خدمات شما را درک کنند و با آگاهی و اطلاعات بیشتر به مشتری شما تبدیل شوند.

لندینگ پیج چه کاربردهایی دارد؟

قصد داریم کاربردهای لندینگ پیج را برای شما شرح دهیم:

تبلیغات گوگل و یا بنری: با استفاده از تبلیغات بنری می‌توانید توجه کاربران به موضوع خاصی جذب کنید و در نهایت سرمایه زیادی از کمپین‌های تبلیغاتی به‌دست آورید.

 • محتوای بازاریابی ایمیلی

لندینگ پیج در ایمیل مارکتینگ اغلب برای کاربرانی کاربرد دارد که با کسب‌وکار شما آشنایی کافی دارند. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید این بخش از کاربران را به کسب‌وکار خود ترغیب کنید و با ارائه کتاب الکترونیکی، مقاله تحقیقاتی در زمینه مرتبط، یک دوره یا کارگاه آموزشی آنان را ترغیب به بازگشت کنید.

 • دموی رایگان

 بخشی از خدمات را به صورت رایگان در یک بازه زمانی مشخص ارائه دهید. شما می‌توانید از طریق صفحه لندینگ خود روی این موضوع تاکید کرده و توجه کاربران و مخاطبین را به آن جلب کنید.

 • صفحه محصول

 فروشگاه‌های آنلاینی که برای هر محصول یا گروهی از محصولات صفحه لندینگ پیچ مجزا طراحی می‌کنند، موفق‌تر هستند. متمرکز کردن توجه کاربر به یک محصول خاص روشی بسیار عالی برای افزایش شانس فروش است.

 • کمپین تبلیغاتی

چنان‌چه کمپین تبلیغاتی برای مناسبت خاص برنامه‌ریزی کرده باشید، یا پیشنهادی منحصربه‌فرد مانند کد تخفیف دارید، یا قصد دارید برای مدت زمان محدود نسخه رایگان نرم افزار خود را در اختیار کاربران قرار دهید، صفحه‌ای که برای پروموشن یا تبلیغات می‌خواهید استفاده می‌نمایید باید لندینگ پیجی باشد که قطعا برای نتیجه دادن هدف کمپین طراحی و ایجاد کرده‌اید.

 • تماس با ما

برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها از جمله سازمان‌های حقوقی، سازمان‌های مالی و مشاوره صفحه تماس یکی از مهم‌ترین صفحات وب‌‌سایت محسوب ‌می‌شود.

استفاده از صفحه فرود با طراحی و به ‌کارگیری زبان و کلمات و لحن مناسب می‌تواند در کمک به کاربران و موفقیت وب ‌سایت بسیار موثر باشد.

هدف در استفاده از لندینگ پیج چیست؟

ویژگی های لندینگ پیج

به منظور استفاده از لندینگ پیچ باید بازدیدکنندگان دسترسی راحت‌تر به محتوای سایت شما داشته باشد.

چرا که ورود یک مخاطب به سایت شما یک شانس برای شناخته شدن و یا فروش محصول است و باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایید. در این صفحات لندینگ می‌توانید محصولات خود را تبلیغ نمایید چرا که هدف اصلی این صفحات فروش محصول است.

ایجاد سرنخ برای فروش

هدف اصلی این صفحه، جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان بالقوه است. اطلاعاتی مانند سن، ایمیل و هر نوع اطلاعات دیگری که بتوان از آن برای ایجاد ارتباط با مشتری و بازاریابی استفاده کرد. از نکات مهمی‌که وجود دارد این است که طراحی صفحه ورود باید شکلی باشد که مخاطب برای پر کردن فرم یا شرکت در کمپین‌های پیشنهادی کاملا قانع باشد.

صفحه لندینگ ایجاد یرنخ فروش می‌تواند با مواردی از جمله کتاب الکترونیک رایگان، راهنمای استفاده از سایت، ثبت نام وبینار طراحی شود.

ایجاد رابطه

از دیگر اهداف صفحه لندینگ پیج ایجاد رابطه بین مشتری و کارفرما است. این صفحه آمیخته از صفحه فروش و ایجاد سرنخ است.

هدف این صفحه فرود، آماده کردن کاربران و هدایت آن‌ها به سمت خرید است. صفحه ورود در این قسمت، این امکان را فراهم می‌کند که مخاطبان بالقوه‌ای که با محصولات آشنایی کافی دارند و به آن علاقه‌مند هستند، جذب شده و به مشتری تبدیل شوند.

معرفی انواع لندینگ پیج

1 – صفحه فشار (Squeeze page)

یکی از موثرترین کانال برای تولید تقاضا می‌توان به ایمیل اشاره کرد. بنابراین صفحات فشار یکی از مهم‌ترین و موثرترین صفحات فرود محسوب می‌شوند. هدف از صفحه فشرده‌سازی ذخیره آدرس ایمیل کاربر است.

زمانی که شما ادرس ایمیل بازدیدکننده خود را داشته باشید می‌توانید با محتوای مرتبط و دیگر پیشنهادات کار بازاریابی خود را روی آن انجام دهید. رایج‌ترین نوع صفحه فشرده‌سازی وارد کردن محتوای بی‌درنگ برای دریافت آدرس ایمیل با هدف دریافت خبرنامه، کتاب الکترونیکی، فهرست سفید و دیگر مطالب ارائه شده است.

مطمئن شوید که صفحه فشرده‌سازی شما ساده است و به اندازه کافی وسوسه‌انگیزی است تا از کاربر بخواهید آدرس ایمیل خود را بگذارد.

2 – Splash page

Splash page همواره ذخیره اطلاعات را مورد هدف خود قرار نمی‌دهد. اغلب این صفحات زمانی شخصی روی یک رسانه اجتماعی یا بک لینک محتوا کلیک می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت بازدیدکنندگان زمانی که روی رسانه اجتماعی کلیک می‌کنند یا لینک محتوا را به جای ارسال مستقیم به مقاله یا مقصد مورد نظر به Splash page ارسال می کند.

ممکن است این صفحه اعلانی را برای مخاطب به اشتراک بگذارد؛ مثلا اطلاعیه‌ای مانند ” ما به تازگی تاریخ کنفرانس بازاریابی 2020 را نمایش داده‌ایم”. علاوه‌بر این ممکن است از کاربر بخواهد زبانی یا سن خود را وارد کند.

حتی ممکن است Splash page تبلیغی را ارائه دهد تا ناشر از آن سود ببرد. Splash page دو کار را بسیار خوب انجام می‌دهد. اولین کار این است که شمارش معکوس را روی آگهی قرار می‌دهد و به سادگی امکان کلیک کردن و ورود به مقاله بدون دیدن آگهی را به کاربر می‌دهد.

دومین کاری که باید انجام شود این است که آگهی را به کاربر نشان می‌دهد که هدف آن بسیار روشن است.

what is landing page

3 – صفحه ضبط (Lead Capture Page)

این صفحه بسیار شبیه به صفحه فشار است ولی به صورت کلی اطلاعات بیشتری را جمع‌‍آوری می‌کند. اطلاعاتی از قبیل نام کسب‌وکار، آدرس ایمیل، عنوان شغل و صنعت از مواردی هستند که این صفحات فرود قصد ذخیره کردن آن را دارند.

اطلاعاتی که شما در این صفحه از بازدیدکنندگان خود درخواست می‌کنید بستگی به اهداف صفحه، اهداف تیم‌های فروش و بازاریابی شما و مکان مشتری در قیف فروش شما دارد. چنان‌چه صفحه شما در بالای قیف باشد بهتر است از فرم‌های بلند و طولانی استفاده ننمایید.

با این حال چنان‌چه مشتری شما بعد از نشان دادن تمایل خود به محصول یا خدمات شما وارد صفحه ضبط شود. در این‌جا می‌توانید برای کمک به صلاحیت و راهنمایی آن‌ها اطلاعات بیشتری را از آن‌ها خواستار شوید.

4 – کلیک از طریق صفحه فرود

تمام بازاریان این را می‌دانند که باید پیش از درخواست پول از مشتری ارزش خود را به مشتری ارائه دهند. با استفاده از کلیک توسط صفحه فرود این ارزش را بدون این‌که برای مشتری قابل لمس باشد پیش از خرید با کلیک روی گزینه ” اکنوان برای خرید اقدام کنید” به محصول یا خدمات شما می‌دهد.

در اکثر مواقع این صفحه شبیه لندینگ پیج است که فواید و خصوصیات شما را به اشتراک می‌گذارد و کاربر را به سوال و جواب آزمایشی تحریک می‌کند.

زمانی که روی دکمه کلیک می‌کنند وارد صفحه فرود یا لندینگ پیج دیگری می‌شوند که جزئیات قیمت‌گذاری را نمایش می‌دهد و به اطلاعات پرداخت نیاز دارد. در هر صورت زمانی که مشتری شما وارد صفحه فرود می‌شود متوجه خواهد شد که چه‌طور باید به جلو حرکت کند تا به مقصد پایانی برسد.

5 – گزینه Get started

گزینه Get started باید در بالای صفحه وب‌سایت شما قرار داشته باشد. شما می‌توانید به این صفحه در MALCHIMP نگاه کنید و ببینید که چه‌طور مزیت اصلی آ‌ن‌ها را توضیح داده است.

6 – صفحه لغو اشتراک یا Unsubscribe

این مشخص است که شما قصد ندارید هیچ کمپینی را در صفحات اشتراک خود لغو نمایید ولی بایستی این گزینه را در نظر داشته باشید. مطمئن شوید که کاربران با موفقیت قادر به لغو اشتراک هستند و به آن‌ها فرصتی داده می‌شود تا تنظیمات انتخاب شده یا کادر خودر ا تنظیم نمایند.

بنابراین، تنها به این علت که قصد ندارند ایمیل‌های شما را دریافت نمایند به این معنا نیست که آن‌ها ممکن است قصد نداشته باشند سایت شما را مرور کنند.

این نکته را در نظر بگیرید که یک گزینه شانس دوم بسازید تا موجب شود کاربران در صورت تمایل بتوانند مجددا مشترک شوند.

7 – صفحه فرم طولانی فروش

در صفحه فرم طولانی فروش سوالات کوتاه و مختصر به شما کمک نخواهد کرد. شما بایستی به هر سوالی که مشتری ممکن است از شما داشته باشد، هر مانعی که برای خرید ممکن است وجود داشته باشد و کلیه فوایدی که مشتری در زمان حرکت به سمت خرید از آن لذت می‌برند فکر کنید.

8 – صفحه تبلیغات پرداختی

چنان‌چه مشتری روی تبلیغات پرداختی یا پولی روی لندینگ پیج شما کلیک نکنند سود بسیاری را از دست خواهید داد. به صورت کلی شما قصد دارید توسط این تبلیغات در کنار فروش سود کسب نمایید.

9 – صفحه 404

هیچ وقت صفحه 404 ظاهر خوبی ندارد ولی مهم است که آن‌ها را بهترین نحو ممکن جلوه دهید.

تلاش کنید در رابطه با 404 خلاقیت داشته باشید. به عنوان نمونه میتوانید از طنز برای جبران خطاها استفاده نمایید و همواره مخاطبان خود را به سمت صفحه اصلی یا صفحه فرود بی‌طرف راهنمایی کنید.

لندینگ پیج 404 خود را می‌توانید به صورتی قرار دهید که به عنوان یک ابزار کار کند. به عنوان نمونه در صفه 404 خود 3 گزینه را ارائه دهید. دیدن وبلاگ، در مورد نرم افزار ما بیشتر بدانید، ثبت نام برای نمایش نسخه رایگان.

10 – صفحه درباره ما

نیازی نیست صفحه درباره ما اصطلاحا بن‎‌بست باشد. این صفحه لندینگ پیج را می‌توانید به یک صفحه مفید تبدیل کنید. به عنوان مثال به یک فروشگاه مواد غذایی توجه کنید.

آن‌ها صفحه “درباره ما” خود را با تاریخ شروع فعالیت، اهداف مختلفی را ترکیب کرده‌اند ولی همچنان به مخاطبین خود آموزش می‌دهند که چگونه به سمت جلو حرکت کنند.

در پایان صفحه نیز یک یاداوری و لینک برای خرید، پیگیری، ایمیل و اشتراک فروشگاه را ارائه می‌دهند و یک ایمیل اشتراک را ذخیره می‌کنند.

11 –  Coming soon

در صورتی که شما قصد دارید یک محصول جدید را در بازار ارائه کنید ولی هنوز آمادگی اعلام جزئیات کامل آن را ندارید، می‌توانید یک صفحه فرود یا لندینگ پیج ساده را با عنوان coming soon یا به زودی تنظیم نمایید.

به مخاطبین خود می‌توانید این پیشنهاد را دهید که در صورت تمایل برای دریافت تاریخ راه‌اندازی محصول جدید ایمیل خود را در اختیار فروشگاه قرار دهید و تا جزئیات و تاریخ دقیق محصول جدید را برای آن‌ها ارسال کنند.

12 – صفحه قیمت‌گذاری

در صورتی که قصد دارید از قیمت‌های جدید و جزئیات محصول خود رونمایی کنید ممکن است در نظر داشته باشید که یک صفحه جدید برای این تغییرات در صفحه فرود در نظر بگیرید.

صرف نظر از صفحه قیمت‌گذاری، لندینگ پیج شما  باید یکی از بهترین صفحات در سایت شما باشد.

صفحه قیمت‌گذاری خود را به شکلی تنظیم نمایید که حتی در صورتی که از خدمات اضافی با نیاز مشتری نیز صحبتی نکردید مشتری به انتخاب خود به صورت ماجراجویانه‌ای صفحه را جست‌وجو کند.

13 – صفحه تشکر

معمولا یک صفحه تشکر از خرید مشتری هداف واقعی را دنبال نمی‌کند. این صفحه در حقیقت چیزی را به شما می‌گوید که از پیش می‌دانید. مثلا محتوای با این عنوان در صفحه تشکر ظاهر می‌شود: “شما اکنوان یکی از بهترین وایت پاپ‌های جهان را دانلود کرده‌اید” صفحه تشکر شما باید همراه با یک پیشنهاد اضافی یا یک هدف برای تشکر کاربر همراه باشد.

به شما فرصتی فوق‌العاده داده شده است تا ارزش بیشتری به مشتری ارائه دهید، بنابراین این فرصت باورنکردنی را از دست ندهید.

روش‌های بهینه سازی لندینگ پیج چیست؟

landing page

در صورتی که می‌خواهید نرخ تبدیل وب‌سایت خود را افزایش دهید، برای انجام این کار باید از شیوه‌های مفید، کارآمد و قوی استفاده نمایید.

این روند از لحظه آغاز طراحی صفحه شروع می‌شود و تا مدت‌ها بعد از فعال‌سازی صفحه نیز ادامه دارد. ولی نحوه بهینه‌سازی لندینگ پیج چیست و چگونه باید از این روش‌ها استفاده نمود؟

 • پیشنهادات جذاب ارائه دهید

با نوشتن عناوین جذاب سعی در هیجان‌زده کردن کاربر خود داشته باشید. این عناوین می‌تواند به شکل ترکیبی از خصوصیات و نقاط کسب‌وکار شما باشد.

چنان‌چه قصد دارید نرخ تبدیل را افزایش دهید، باید حتما این خصوصیات را در صفحه فرود تقویت کنید.

 • صفحه فرود را ساده سازی کنید

عناصر صفحه حاوی چیدمان، تعداد، رنگ و سایز عناصر باید با استراتژی‌ها و اهداف کسب‌وکار شما مطابقت داشته باشد. در نتیجه تا حد ممکن از افزودن المان‌های اضافی در لندینگ پیج اجتناب کنید.

 • از رنگ‌های متضاد استفاده کنید

این خصوصیات می‌تواند موجب مشخص بودن و جلوه بیشتر CTAها در صفحه فرود شود. بنابراین کاربران علاقه بیشتری به کلیک روی آن‌ها از خود نشان می‌دهند. با کسب تخصص در حوزه UI می‌توان بهترین ظاهر را برای لندینگ پیج طراحی کرد.

 • از تکنیک زمان محدود بهره ببرید

یکی از روش‌های بهینه‌سازی لندینگ پیج، برخورداری از تکنیک زمان محدود است. چنان‌چه قصد دارید در یک بازه زمانی مشخصی، کاربران یا مشتریان را به خرید ترغیب کنید، استفاده از این تکنیک راهکاری بسیار مناسب است.

سایت‌هایی که تخفیف‌های مناسبتی یا تخفیف‌های روزانه ارائه می‌کنند، نمونه‌هایی از کاربرد تکنیک زمان محدود هستند.

 • از Call To Action های ساده استفاده کنید

بهتر است دکمه‎های فراخوانی را به کار ببرید. CTAها باید تکمیل‌کننده اقدامات مورد نظر شما باشند. بنابراین بهتر است از نوشتن عبارات پیچیده برای آن‌ها اجتناب کنید.

 • از عناوین جذاب و متنوع استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر صفحه عناوین آن محسوب می‌شود. بنابراین سعی نمایید عناوینی به کار ببرید که جذاب باشند و نظر کاربران را به خود جذب کند.

چرا که در اغلب موارد ابتدای تیتر هر موضوع خوانده می‌شود و سپس تعاریف و توضیحات مرتبط با آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین باید از نوشتن پاراگراف‌های طولانی اجتناب کنید.

در صورتی که نیاز باشد در رابطه با موضوعی طولانی صحبت کنید، آن را به روش‌هایی مانند قرار دادن لینک “ادامه مطالب” از نمایش اولیه در صفحه جدا نمایید.

 • از محتوای مرتبط و یکسان استفاده کنید

در صورتی که برای صفحه لندینگ پیج یا صفحه فرود از تبلیغات استفاده می‌کنید، دقت کنید که محتوای صفحه با محتوای تبلیغاتی در ارتباط باشد.

در صورتی که ارتباط و هماهنگی میان محتوای تبلیغاتی و محتوای صفحه ناهماهنگ باشد، کاربران زمان مشاهده لندینگ پیج، خیلی سریع از صفحه خارج می‌شوند.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره