۱۲ راهکار فروش بیش‌تر در تابستان

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

فروش در تابستان

باز هم حال و هوای تابستان مثل همیشه با بقیه فصل‌ها متفاوت است. خیلی از ما تابستان را دوست داریم؛ اما افرادی که در کسب و کار‌های مختلف فعال هستند تابستان را کمی کمتر از بقیه فصل‌ها دوست دارند؛ چرا که یک مشکل بزرگ در تابستان دارند آن هم کاهش فروش است.

دلیل کاهش فروش در تابستان تعطیلی مدارس و سفر‌های تفریحی در این فصل است و باعث می‌شود که کسب‌وکارها کمی دچار تغییر شود. در این فصل عادات و رفتار مشتریان تغییر می‌کند.

حتی اگر کسب و کار شما وابسته به تغییر فصل نیست اما با این حال به دلیل تغییر رفتار مشتریان ممکن است شما را هم با کاهش فروش مواجه کند؛ پس به شما پیشنهاد می‌شود که این ۱۲ راهکار فروش بیشتر در تابستان دقت بفرمایید!

۱) شبکه های مجازی را دست کم نگیرید!

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و روش‌های نوین، تقریبا همه‌ مردم از شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام، فیسبوک و… استفاده می‌کنند. یکی از روش‌های معرفی کردن محصولات خود استفاده از کمپین‌های تابستانه در شبکه‌های اجتماعی است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در تابستان بالاتر می‌رود و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار موثر باشد.

شاید شما فکر کنید که با انتشار عکس یا ویدیو از محصول خود در فضای مجازی، تبلیغ کردید و فروش بیشتری خواهید داشت! این روش ممکن است تاثیر گذار باشد، ولی نه به اندازه‌ی کافی.

اگر شما می‌خواهید بیشترین تاثیر در فروش را حاصل شوید، یکی از این راهکارها گذاشتن تصویری از مشتری خود حین استفاده از محصول شما است به طوری که دوستان و دنبال‌کنندگان آن کاربر، تصویر را ببینند. به مشتریان خود پیشنهاد دهید تصویری از خود حین استفاده از محصول شما را به انتشار بگذارند و با هشتگ یا تگ کرد شما، شما را معرفی کنند.

۲) تخفیفات تحولی در فروش!

شما می‌توانید در بعضی از روزهای تابستان تخفیفاتی را در نظر بگیرید اما حواستان باشد که برای تخفیف‌ها باید قاعده‌هایی را رعایت بفرمایید. چرا که در علم روانشناسی گفته می‌شود که تخفیف‌های همیشگی در زمان‌های خاص روی برند شما تاثیر خوبی نخواهد گذاشت. زیاده‌روی در تخفیفات باعث افت شدید و زیاد فروش شما در زمانی می‌شود که محصولات شما بدون تخفیف است.

۳) معجزه‌ی جایزه و هدیه !

یک ایده خوب هدیه‌های تبلیغاتی متناسب با فصل تابستان است. افراد معمولا هدیه‌هایی را که دریافت می‌کنند به خاطر می‌سپارند. چه بسا که از خرید چیزی جایزه بگیرند! شما می‌توانید با هدیه‌های تبلیغاتی که نمونه‌ای از محصولات خودتان باشد مانند جاکارتی یا یک کیف کوچک یا حتی این هدیه می‌تواند بن خرید تخفیف‌دار در ازای میزان خرید معینی باشد؛ یا از یک محتوای ضروری که برای تابستان موثر است تا همکاری با شرکت‌های دیگر؛ به عنوان مثال خدماتی برای سفرهای تابستانی ارائه می‌کند و یا حتی از محصولات تابستانی یک برند دیگر نیز می‌تواند مناسب و مفید باشد.

هر چه  سعی کنید از برندهای قوی استفاده کنید؛ زیرا هر چه برند قوی‌تر باشد روی تصویر ذهنی مشتری از برند شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. با این کار شما برند و محصولات خود را در ذهن مشتری حک می‌کنید و آن‌ها را به خرید دوباره از شما ترغیب می‌‌نمایید.

۴) مناسبت ها و جشن ها !

با نگاهی به تقویم مناسبت‌های جالبی را پیدا ‌کنید. لزومی ندارد حتماً مناسبت مهم و خاصی باشد که همه به آن توجه کرده باشند. با بررسی تقویم متوجه روزهای جهانی جالب و شاید هم عجیب خواهید شد.

ابتدا آن‌هایی که به کسب و کار شما مربوط هستند و یا به نحوی می‌توانید آن را به کسب و کار خود ربط دهید را پیدا کنید. توجه کنید که هر چه روزهای جالب‌تری را انتخاب کنید و محتوای خلاقانه‌تری برای آن تولید نمایید مشتریان بیشتر به آن جلب می‌شوند. هر چه عجیب‌تر، هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر!

۵) محصول خود را با نیاز‌های مشتری مقایسه کنید!

از خود بپرسید چگونه محصول شما تابستان بهتری برای مشتریان فراهم می‌کند؟ نگذارید تبلیغات شما به گونه‌ای باشد که مخاطب شما این حس را پیدا کند که شما فقط برای فروش محصول خود چیز‌های کلیشه‌ای می‌گویید. برای مشتری خود ارزش قائل بشوید و نیازهای آن‌ها را بشناسید.

کمپین تبلیغاتی شما باید گویای این موضوع باشد که برند شما راه‌حل خوبی برای رفع نیازهای مشتریان در فصل تابستان دارد. انتخاب شعارهای تبلیغاتی موثر نکته‌ای مهم است. برای این که محصول خود را با نیازهای مشتری مقایسه کنید باید به این فکر کنید که در هر مکان و یا زمانی خاص، مانند مکان‌های توریستی و گردشگری، چگونه می‌توانید به درستی کاربرد محصول‌تان را نشان دهید.

با چند تبلیغ به موقع و تاثیرگذار، آگاهی مردم را از برند خود افزایش خواهید داد و تاثیر آن را در فروش حال و آینده‌ی محصول خود خواهید دید.

راهکارهای فروش در تابستان

۶) تبلیغات درست و تاثیر گذار!

شما با قرار دادن استندهای تبلیغاتی، سمپل‌ها، تابلو‌های تبلیغاتی که در قفسه‌های فروشگاه برای جذب مشتری نصب می‌شوند، مشتریان خود را به خرید بیشتر ترغیب می‌کنید.

همچنین شما با طراحی مدرن و خلاق دکوراسیون فروشگاه خود افراد بیشتری را جذب می‌کنید. برخی فروشگاه‌ها برای جذابیت بیشتر و بیشتر دیده شدن محصولات خود، خودشان چیدمان محصولات خود را در فروشگاه مورد نظر طراحی می‌کنند. پس تمام خلاقیت خود را برای چیدمان محصولات خود در فروشگاه به خرج بدهید.

۷) کلمات جادویی مانند رایگان !

با نوشتن کلمه‌ی رایگان روی محصولات خود مشتری را جذب خواهید کرد. در علم روانشناسی ثابت شده است که بعضی کلمات روی روان افراد اثر مثبت می‌گذارد و انرژی مثبتی را منتقل می‌کند؛ یکی از این کلمات، کلمه‌ی رایگان است.

این کلمه روی روان افراد اثر مثبت می گذارد؛ عبارت‌های تحویل رایگان، نصب رایگان، آموزش رایگان یا درج 20 درصد حجم رایگان و… روی بسته‌بندی‌های محصولات باعث ترغیب افراد به خرید می‌شود.

۸) روش های پرداخت متفاوت و فروش متفاوت !

شاید بعضی از افراد بخاطر گرم بودن هوا در فصل تابستان تمایلی به رفتن به فروشگاه‌ها یا خیابان‌ها برای خرید نداشته باشند…. پس فروش آنلاین را به راه بیاندازید و به مشتری خود این فرصت را بدهید که بدون خستگی و صرف زمان زیادی از شما و محصولات شما خریدداری کنند. امروزه فروش آنلاین یکی از پر‌کاربردترین روش‌ها به شمار می‌آید.

۹) کلمات کلیدی در گوگل سرچ !

گوگل ترندز را بررسی کنید، می‌توانید این موضوع را بهتر متوجه بشوید. با این کار شما از کلماتی مرتبط که در تابستان بیشتر سرچ می‌شوند استفاده خواهید کرد و سایت شما بیشتر از قبل نمایش داده می‌شود؛ همچنین فرصت خوبی است برای معرفی برند شما.

پس حتما از این گزینه برای فروش بیشتر استفاده کنید. همچنین می‌توانید ازسایت دیگری به نام گوگل ادوردز برای تبلیغات در کلمات کلیدی مورد نظرتان استفاده کنید. این نکته شاید نکته‌ای باشد که افراد کمی به آن توجه می‌کنند اما بسیار تاثیر گذار است.

۱۰)  راهکار نا شناخته تبلیغات کلیکی (ppc)

پرداخت به ازای کلیک  (Pay Per Click)

در حقیقت نوعی از تبلیغات آنلاین است که در آن مخاطب‌ها تبلیغات خود را به وب سایت یا رسانه تبلیغ دهنده می‌دهند؛  توجه داشته باشید که بر اساس تعداد کلیک‌ها  هزینه آن پرداخت می‌شود. تابستان فصلی است که حجم فروش محصولات شما و حتی محصولات رقیبان شما تغییراتی خواهد داشت.

در این دوران فشار و رقابت بیشتری را احساس خواهید کرد. البته نگران نباشید ما به شما تبلیغات کلیکی را پیشنهاد می‌کنیم و شما می‌توانید در این رقابت پیروز شوید.  البته لازم به ذکر است که باید صبور باشید زیرا که  این پیروزی بعد از تابستان بیشتر خود را نشان می‌دهد و درآمد شما را با برگشت مشتریان قبلی که به خاطر تعطیلات در دسترس نبودند افزایش پیدا می‌کند.

۱۱) لندینگ پیج های جدید طراحی کنید!

 بازاریابی اینترنتی لندینگ پیج چیست؟ (landing page)

به یک صفحه تک در وب سایت شما گفته می‌شود؛ هدف لندینگ پیج این است که شما وب سایت یا کمپین تبلیغاتی خود را بسازید. به عنوان مثال پر کردن یک فرم، یا ثبت نام در سایت و یا تراکنش یک خرید باشد.

در صورتی محصولات شما فروش موفق‌تری خواهد داشت که تعداد و تنوع لندینگ پیج‌ ها بیشتر باشد، تابستان زمان مناسبی است که با لندینگ پیج‌های جدید و متفاوت توجه مخاطبین خود را جلب کنید. در این زمان شما باید پیشنهاد و معرفی محصولات متفاوت خود را در این پیج‌ها قرار دهید.

۱۲) شما هم در تابستان به سفر بروید!

دقت کرده‌اید که فستیوال‌ها بیشتر در تابستان است! تابستان وقت برگزاری فستیوال‌ها و جشنواره‌های فروش است. شما می‌توانید با سفر به شهرهای توریستی و شهرهایی که جاذبه‌های گردشگری دارند حضور فعالی در آنجا داشته باشید. شما هم می‌توانید با استفاده از بودجه تبلیغاتی خودتان جشنواره فروش برگزار کنید و یا سرمایه گذار جشنواره‌های دیگر شوید و یا حتی در حد یک بنر مناسب برند خود را در ذهن مشتریان حک کنید.

sales in summer

 و در پایان باید بگوییم که اصلا نترسید که در تابستان فروشتان کم می‌شود؛ شما با رعایت و با صبوری و با استفاده از راهکارهایی که ذکر شد نه تنها فروش خوبی در تابستان خواهید داشت بلکه در فصول دیگر هم به بیشتر شدن فروشتان کمک کنید.

فراموش نکنید که تبلیغات امر بسیار موثر و مهمی در فروش بهتر شما دارد! خلاقیت داشته باشید و به خود اعتماد کنید! نیاز مشتری خود در فصل تابستان را بشناسید و از راهکار های جدید استفاده کنید!

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره