سیستم فروشگاه اینترنتی

خانی خانی
زمان مطالعه : دیدگاهها

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی متنوعی تشکیل شده‌اند تا نیازهای کاربران را با تنوع بیشتر برآورده کنند. فروشگاه‌های اینترنتی مزیت‌های بیشتری از فروشگاه‌های حضوری دارند و در کمترین زمان ممکن کالای موردنظر مشتریان را به دست آن‌ها می‌رسانند، اما باید بدانید به‌دلیل افزایش تعداد آن‌ها رقابت در این فضا سخت‌تر از گذشته شده است و شما باید به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی موفق در فضای اینترنت فاکتورهای تعیین‌کننده و مهمی را داشته باشید تا مشتریان شما را انتخاب کنند.

مشخصات فروشگاه اینترنتی

 • امکانات حرفه‌ای

همان‌طور که اشاره شد، یک فروشگاه اینترنتی خوب باید امکانات و مشخصات حرفه‌ای داشته باشد تا کاربران را به خود جذب کند. در اینجا قصد داریم تعدادی از مشخصات مهم این فروشگا‌ه‌ها را توضیح دهیم. اولین مشخصه هر فروشگاه تعریف محصولات و کالاهای مختلف است. درواقع یک فروشگاه اینترنتی باید محصولات مدنظر خود را به‌صورت کامل و با جزئیات برای کاربران تعریف کند. همچنین می‌تواند علاوه بر محصولات عادی خود امکان تعریف محصولات دیگری مانند محصول هدیه به‌عنوان کارت هدیه، محصول اجاره‌ای، محصول قابل پیش‌فروش، محصول رزروشدنی و غیره را داشته باشد. شما با داشتن این ویژگی‌ها فروشگاه خود را از دیگر فروشگاه‌های اینترنتی متمایز می‌کنید.

 • محتوای مرتبط و جامع

دومین مشخصه فروشگاه اینترنتی امکان تولید محتوای گوناگون برای محصولات است. درواقع آنچه سبب می‌شود کاربران محصولات شما را خریداری کنند، توضیح کافی و به‌اندازه درباره محصولات و کالاهاست. باید توانایی ایجاد محتوای گوناگون را در سیستم فروش اینترنتی خود داشته باشید؛ برای مثال باید محتوای کامل برای کالاها اعم از نام، توضیح مختصر، توضیح کامل مشخصات کالا، تصاویر نامحدود، پخش فیلم و غیره را داشته باشید. همچنین بتوانید بلاک‌گذاری کرده و درباره موضوعات مختلف تولید محتوا کنید. افزون بر این باید بتوانید اخبار مختلف را ثبت و بستری فراهم کنید که امکان ثبت نظر پرسش و پاسخ برای هر کالا وجود داشته باشد.

 • مشخص بودن قیمت هر کالا

تعیین قیمت برای هر کالا از دیگر مشخصات فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. شما باید قیمت‌گذاری پیشرفته را در دستور کار خود قرار دهید. قیمت فروش محصول، قیمت قبلی و قیمت ویژه را نیز درج کنید. امکان تعریف قیمت پایه فروش محصول، هزینه تمام‌شده تولید محصول و دریافت پیشنهاد قیمت درخواستی مشتری برای محصول را هم داشته باشید. قسمت فروش از مهم‌ترین مشخصات فروشگاه‌های اینترنتی است. درواقع در این قسمت باید کنترل بررسی و پیگیری سفارش‌های ثبت‌شده و مرسوله‌ها به‌درستی انجام شود. همچنین مشاهده وضعیت پرداخت‌ها، مشاهده وضعیت مرسوله‌ها، امکان تعریف ویژگی‌های پرداخت، امکان درخواست برگشت کالا به همراه توضیحات، تعیین واحدهای پولی مختلف، صدور مجوز ارسال و غیره از امکانات و سیستم فروش اینترنتی است. انبارداری نیز جزء روند سیستمی فروشگاه‌های اینترنتی است. اگر فروشگاه اینترنتی با تعداد زیادی کاربر باشید، باید تعریف چند انبار مختلف برای محصولات خود را در نظر بگیرید. همچنین درج کد انبار برای هر محصول و هزینه تمام‌شده تولید محصول برای محاسبه سود را به‌درستی انجام دهید.

 • امکانات ارسال سریع محصول

از دیگر مشخصات سیستم فروشگاه‌های آنلاین می‌توان به نحوه ارسال آن اشاره کرد. برای این کار باید امکان فعال‌سازی دریافت حضوری کالا از فروشگاه و شعبه‌های دیگر وجود داشته باشد. همچنین برای حد سفارش مشخص نیز امکان ارسال رایگان برای کاربران فراهم باشد و پنلی در نظر گرفته شود که هزینه ارسال را بررسی کند. کاربرانی که انتخاب می‌کنند در سایت شما ثبت‌نام کنند، باید با امکاناتی سوی شما دریافت کنند. درواقع سیستم مدیریت کاربران نیز از دیگر مشخصات فروشگاه‌های آنلاین است. امکان ثبت‌نام کاربران از طریق ایمیل یا شماره موبایل، امکان جست‌وجوی کاربران، امکان تعیین نقش کاربر، امکان ثبت‌نام مستعار، مشاهده گزارش فعالیت‌های کاربران و استفاده از احراز هویت خارجی برای ورود کاربر ضروری است. قابلیت نگهداری و پشتیبانی سیستم مدیریت فروشگاه امری بسیار حیاتی در سیستم فروشگاه اینترنتی است. درواقع باید امکان بکاپ‌گیری اتوماتیک و دستی گزارش عملکرد سیستم، مانیتورینگ وب‌سایت، وظایف زمان‌بندی‌شده و اخطار خودکار به مدیر و دیگر فعالیت‌ها را داشته باشد.

 

طراحی فروشگاه آنلاین

برای داشتن کسب‌وکاری موفق در سیستم خرید و فروش، شما باید با استفاده از اینترنت اقدام به طراحی فروشگاه آنلاین خود کنید. درواقع افراد بسیاری وجود دارند که می‌توانند وب‌سایت اپلیکیشن موردنیاز برای فروشگاه شما را طراحی کنند. ممکن است در ابتدای کار هزینه طراحی فروشگاه آنلاین برای شما بیش از حد تصور باشد، اما بدانید که هرچه کیفیت فروشگاه آنلاین شما بیشتر باشد، کاربران زیادی از شما خرید خواهند کرد و درنهایت بیشتر از مقداری که پرداخت کرده‌اید، دریافت خواهید کرد. برای این کار می‌توانید با مجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ مختلف که متخصصانی در این زمینه دارند، تماس بگیرید و تعرفه‌های آن‌ها را در زمینه طراحی وب‌سایت دریافت کنید. به‌طورکلی طراحی وب‌سایت شامل موارد مختلفی می‌شود؛ برای مثال شما برای استفاده از یک سایت به مواردی مثل طراحی ظاهری سایت، چیدمان و امکانات مربوط به آن نیاز دارید. اگر تمام موارد به نحو احسن و با کیفیت بالا طراحی شوند، سیستم خرید و فروش شما با رشد فراوانی روبه‌رو می‌شود، اما چنانچه در هرکدام از این بخش‌ها مشکلی وجود داشته باشد، فعالیت فروش اینترنتی شما آسیب می‌بیند.

 

 

نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی

 

نرمافزار فروشگاه اینترنتی

به‌طورکلی فروشگاه ساز اینترنتی ابزاری برای افرادی است که مشاغل اینترنتی دارند. با استفاده از نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی امکان خرید غیرحضوری برای کاربران بسیاری فراهم می‌شود. با استفاده از این ابزار که هم به شکل وب‌سایت و هم اپلیکیشن موبایل وجود دارد، امکانات زیادی ایجاد می‌شود. درواقع این نرم‌افزار چیدمان فروشگاه اینترنتی را به‌صورت کامل و واضح به همراه تمام محصولات و خدمات به کاربران نشان می‌دهد و تمام مشتریان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز اقدام به خرید کنند. یک نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی روند خرید و فروش را هم برای کاربر و هم برای صاحبان کسب‌وکار ساده‌تر کرده و پیگیری سفارش‌ها را به‌راحتی مدیریت می‌کند.

 

امکانات سیستم فروشگاه آنلاین

 

امکانات سیستم فروشگاه آنلاین

تا اینجا به اهمیت داشتن فروشگاه اینترنتی پی بردیم، در ادامه درباره سیستم خرید و فروش و امکانات سیستم فروشگاه‌های آنلاین اطلاعات کاملی به دست می‌آوریم. از مهم‌ترین دلایل تأسیس یک فروشگاه آنلاین استفاده راحت و آسان آن است و ارائه خدمات خرید و فروش محصولات به‌راحتی هرچه تمام‌تر انجام می‌شود. ویژگی‌های گفته‌شده چه از نظر صاحب بیزینس و جذب نظر کاربران جزء ویژگی‌های مثبت به شمار می‌رود. در اینجا قصد داریم برخی از امکانات سیستم فروشگاه آنلاین را برای شما توضیح دهیم تا ارزیابی کامل از آن داشته باشید. اولین ویژگی فروشگاه اینترنتی این است که امکان چاپ اتوماتیک فاکتورها در تعداد موردنیاز شما وجود دارد. همچنین اگر از سیستم فروشگاه آنلاین و فروشگاه حضوری استفاده می‌کنید، قابلیت ایجاد فاکتور به‌صورت جداگانه برای شما وجود دارد. در ثبت فاکتورها و پرداخت‌ها سرعت بسیار بالایی وجود دارد که روند فروش شما را افزایش می‌دهد. به علاوه اینکه جمع‌بندی صندوق فروشگاه در پایان هر روز به‌صورت مجزا و جداگانه انجام می‌شود. شما می‌توانید از مواردی مانند تخفیف عوارض و مالیات به‌صورت دقیق و اتوماتیک از پیش اطلاع داشته باشید و آن‌ها را تعیین کنید. همچنین این قابلیت وجود دارد که موجودی کل کالاها را در سیستم فروشگاه آنلاین خود مشاهده کنید.

همچنین امکانات ذکرشده سیستم فروشگاه آنلاین مزایایی دارند که برخی از آن‌ها را توضیح می‌دهیم. اولین و مهم‌ترین مزایای سیستم خرید و فروش شناخته‌ترشدن برند توسط مشتریان است. درواقع این امکان فراهم می‌شود تا بدون واسطه بسیاری از افراد از شما خرید کنند و درنهایت به مشتری تبدیل شوند. همچنین هزینه‌های کسب‌وکار شما تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این هزینه‌ها مانند اجاره یا خرید دفتر سبب می‌شوند شروع کسب‌وکار برای شما دشوار شود. با داشتن یک فروشگاه اینترنتی در هر ساعت از شبانه‌روز بدون هیچ محدودیت حتی در روزهای تعطیل سال امکان کسب درآمد برای شما وجود دارد. سیستم فروشگاه آنلاین روی گوشی‌های هوشمند نیز استفاده می‌شود و این مزیت بزرگی است.

 

 

سیستم مدیریت فروشگاه

 

سیستم مدیریت فروشگاه

به‌طورکلی سیستم مدیریت فروش دانشی محسوب می‌شود که هر صاحب کسب‌و‌کار و فروش باید آن را بداند. معنای کلی سیستم مدیریت فروش به فرایندی گفته می‌شود که فروشندگان برای رسیدن به هدفی مشترک در آن گام برمی‌دارند. درواقع این سیستم شامل اجرای روش‌ها و استراتژی‌هایی است که به تیم فروش بیزینس شما کمک می‌کند پیشرفت مدنظر را به دست آورید. برای هر فروشگاه اینترنتی اهداف متغیر و متفاوت است، اما بیشتر افراد بر رشد فروش افزایش سود خود تمرکز دارند.

 

سخن پایانی

پیش از شروع هر کسب‌و‌کاری از روند آن اطلاعات کافی به دست آورید. فروشگاه اینترنتی نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌رود. در این میان، شما می‌توانید از افراد متخصص برای طراحی سایت و مدیریت آن کمک بگیرید تا برند خود را به افراد بیشتری عرضه کرده و نشان دهید.

بیشتر بخوانید:

 

نکات کلیدی قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی

کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش دیجی‌کالا

با سیستم سازی حیات کسب و کار خود را افزایش دهید

ناپ کامرس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره