سرعت بخشیدن به چرخ های فروش با 13 راهکار

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 5 دقیقه دیدگاهها

چرخه فروش

پیدا کردن مشتریان جدید برای محصول و خدماتی که ارائه می دهید بخش مهمی از پروسه گسترده فروش است. ممکن است متقاعد کردن بعضی افراد سخت به نظر برسد اما اگر با هدف افزایش فروش، استراتژی های مربوط را بررسی کنید و مطابق با مخاطب هدف آن ها را به کار بگیرید این مسیر تا حد زیادی هموار خواهد شد.

با به کار گیری روش هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم موفق به جذب مشتریان درستی خواهید بود که محصولات شما را بخرند.

1)مردم مشتری کیفیت اند.

مردم محصول را نمی خرند، بلکه طالب مزایایی هستند که با خرید آن محصول عائدشان می شود. اول با شناسایی مشتریان ایده آلتان شروع کنید و سپس لیستی از مزایایی که محصولتان دارد -یا می تواند داشته باشد- و برای مشتری راضی کننده است تهیه کنید.

2)مشتریان بالقوه تان را به طور دقیق مشخص کنید.

چه کسانی بیشتر از همه به محصولتان جذب می شوند و مایلند آن را داشته باشند؟ داشتن مشخصاتی از آن ها بسیار کمک کننده خواهد بود. می توانید برای راحتی سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • چند سالشان است؟
 • غالبا مرد هستند یا زن؟
 • صاحب فرزند هستند؟
 • از چه میانگین درآمدی برخوردارند؟
 • تحصیلاتشان در چه مقطعی است؟

3)مشکلات را شناسایی کنید.

اگر بتوانید به درستی مشکلاتی که مشتریانتان با آن ها درگیر هستند را شناسایی کنید، این افراد بابت حل کردن مشکلات پول صرف خواهند کرد!

4)مزایای رقابتی خود را بهبود ببخشید.

در این راستا لازم است تا مزایای در رقابت با محصولات مشابه را شناسایی و دلایلی که به دیگران ترجیح داده می شود را لیست کنید.

این مزایا می تواند به لحاظ سود و نتیجه ای که مشتریان با خرید محصول و یا دریافت خدمات شما در صورت ترجیح دادنتان به رقبای بازار نصیبشان می شود بررسی شود. تمرکزتان را بگذارید بر روی ویژگی هایی که شما را از دیگر برندهای مشابه بهتر می کند.

 5)محتوا و امکان بازار یابی در شبکه های اجتماعی را به نفع خود استفاده کنید.

امروزه راه های ارتباط با مشتری و رساندن محصولات به دستشان از تعداد انگشتان یک دست بیشتر است. بهترین بخش آن چیست؟ اینکه تمام شان رایگان است.  می توانید از شبکه های اجتماعی  مثل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و حتی وبلاگ به نفع خودتان استفاده کنید.


همچنین بخوانید : تولید محتوا برای وبسایت


به کمک ارتباط گرفتن با مشتریان و ایجاد صمیمیت از این طریق هم تعداد و هم شانس فروش را بالا خواهید برد. واضح است که هزینه بازاریابی از این طریق با روش های سنتی قابل مقایسه نیستند و با اختلاف مقرون به صرفه تر خواهند بود.

6)گاهی مجبور به فروش تلفنی خواهید شد.

فروش تلفنی به واسطه وقت گیر بودن و گاها ناخوشایند بودن برای مشتریان این روز ها دیگر کاربردی ندارد، اما در مواردی مثل زمانی که مبالغ فروش بالاست و یا محصول جدیدی را عرضه می کنید تماس تلفنی به منظور گرم کردن مشتری و پیش درآمدی بر  فروش می تواند کارآمد باشد.

7)قیمت گذاری درستی انجام دهید.

برای قیمت گذاری می توانید از مقایسه با رقبایتان کمک بگیرید. قیمتی که بر روی محصولتان می گذارید باید با سود و یا خدماتی که ارائه می دهد هم خوانی داشته باشد. اگر محصول شما نسبت به محصولات مشابه برتری و یا ویژگی منحصر به فردی دارد مجبور نیستید قیمت را نزدیک به نرخ بازار تعیین کنید!

8)تکنیک های مناسب برای مذاکره را یاد بگیرید.

مذاکره گنندگان ماهر همیشه به دنبال راه و نقشه ای خواهند بود که دو طرف معامله راضی باشند. دغدغه آن ها چیزی است که به آن برد برد می گویند، معامله ای که طرفین از دست آورد معامله راضی هستند.

مذاکره کنندگان خبره همواره از سه کیفیت برخوردار هستند؛

آن ها سوالات دقیق می پرسند تا بفهمند دقیقا به چه چیز هایی احتیاج دارید.

آن ها صبور هستند.

معتمد به نفس و آماده ظاهر می شوند.

بهبود چرخه فروش

9)ارائه قوی داشته باشید.

بسته به کسب و کار، چگونگی ارائه محصول و خدمات به مشتری می تواند نقش به سزایی در فروش ایفا کند. مخاطب شما ممکن است در موارد فروش B2B نماینده یا نمایندگانی شرکت طرف  قرار دادتان باشد، در این موارد معمولا ارائه و معرفی محصول به صورت جلسه و اغلب در قالب پاور پوینت خواهد بود.

باید بتوانید با اطلاعات کافی و نه زیادی به بهترین نحو هر آن چه باید را بگویید. گاهی هم مخاطب شما همان مشتریانتان هستند که معرفی و ارائه محصول در قالب تبلیغات اجرا می شود. در هر دو حالت باید با توجه به سلیقه مخاطب و تمرکز بر روی رفع نیاز های او و دست گذاشتن بر نقاط قوت محصول ارائه خود را انجام دهید.

10)بر همیشگی کردن مشتری تمرکز کنید.

یکبار مشتری شدن مساوی است با همیشه مشتری بودن.

اگر فردی یکبار از شما خرید می کند، این نباید نقطه پایان ارتباط شما با او باشد. بر ایجاد ارتباط با آن ها بکوشید و سعی کنید در راستای جلب اعتماد و تعهد آن ها قدم بردارید. یک نمونه ساده از ایجاد ارتباط بعد از خرید اول، ارسال پیامک هایی است که حاوی اخبار تخفیف و یا فروش های ویژه اند، هستند.

11)به مشتریان بالقوه تان پیشنهادات رایگان بدهید.

قائل شدن امتیازات ویژه برای مشتریانی که به درستی مورد هدف قرار می گیرند، می تواند آن ها را با شیب بیشتری به سمت خرید سوق دهد.  این امتیاز ویژه می تواند دوره محدودی برای استفاده از خدمات و یا محصول باشد. یک گاز کوچک از یک تجربه شیرین آن ها را راغب می کند که برای تمام آن هزینه بپردازند.

12)به مشتریانتان پیش آگهی بدهید.

اگر در آینده ای نزدیک قصد تخفیف و فروش ویژه دارید، به مشتریانتان خبر بدهید. مطمئنا اگر در شرف خرید باشند از شنیدن آن خوشحال خواهند شد و چه بسا اگر قصد خرید هم نداشته باشند به آن تشویق شوند.

13)پیام فروشتان باید واضح باشد.

یک یا دو مزیت محصولتان را انتخاب کنید و آن را در بنر ها و پست های تبلیغاتی بولد کنید. به مشتری به طور دقیق و واضح بگویید که برخورداری از این مزیت ها برایشان چه سودی به دنبال خواهد داشت.

اگر نمی خواهید محصولتان را محدود به یک یا دو ویژگی بکنید، پس مزایای آن را دسته بندی کنید و هر کدام را برای افرادی که بیشتر با آن دسته ارتباط برقرار می کنند هایلایت کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره