چگونه یک پادکست تبلیغاتی خوب بسازیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

ساخت پادکست

برای ساختن یک پادکست تبلیغاتی شما باید شگردها و استراتژی‌های خاصی را دنبال کنید؛ چرا که در دنیای امروز که بازاریابی آنلاین و اینترنتی به یکی از شگردهای اصلی برای انواع کسب و کار تبدیل شود و صددرصد روش‌های خاصی در بازاریابی وجود دارد که در این بین، پادکست‌های تبلیغاتی نقش بسیار مهمی را برعهده گرفته‌اند.

زمانی‌که قصد داشته باشید از یک بازاریابی عمیق با پتانسیل بالا استفاده کنید، بدون شک استفاده از این نوع روش‌های تبلیغاتی می‌تواند با یک هزینه بسیار مقرون به‌صرفه شناخته شود این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید که برای چه نوع کسب و کارهایی ساخت انواع پادکست می‌تواند ایده خوبی باشد؟

انواع مختلف این سوال به هر شکلی ممکن است به وجود آید، پس برای یافتن پاسخ این‌گونه سوالات با ما در این مقاله از ویترین سافت همراه باشید.

دلایل استفاده از پادکست تبلیغاتی

پادکست تبلیغاتی از جمله ابزارهای متفاوتی است که شما می‌توانید در تبلیغات و بازاریابی خود از آن به نحو احسن استفاده کنید. توجه داشته باشید که در حوزه تبلیغات پادکست حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به واسطه هر موضوع جدیدی شما می‌توانید شروع به داستان سرایی کنید و پادکست خود را بسازید.

از جمله دلایلی که باعث می‌شود شما در کسب و کار خود به پادکست تبلیغاتی نیاز پیدا کنید:

 1. صددرصد راحتی استفاده از پادکست است؛ چرا که مشتریان شما در هر شرایطی می‌توانند پادکست شما را به راحتی گوش دهند و این‌چنین دسترسی راحتی به پادکست شما داشته باشند.
 2. حجم بسیار کم فایل‌های این‌چنینی می‌تواند از دیگر موارد ارجحیت و اولویت این فایل‌ها به حساب آید؛ چرا که لازم نیست برای تبلیغات خود از انواع ویدیو‌های پر حجم استفاده کنید. بدون شک پادکست از جمله روش‌های عالی بازاریابی است که امروزه توانسته در تبلیغات حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.
 3. پادکست‌های تبلیغاتی را به عنوان یک سبک جدید در بازاریابی می‌شناسند؛ به همین دلیل شما باید بدانید که این نوع فایل‌های تبلیغاتی به دلیل نوع اثرگذاری خود که بخاطر لحن افراد است، می‌تواند در بازاریابی محتوایی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. در هر صورت اثرگذاری این روش بازاریابی را شما می‌توانید بسیار قابل قبول در نظر بگیرید.
 4. چنانچه به تولید محتواهای ویدیویی و متنی توجه داشته باشید که علاوه‌بر هزینه، زمان بیشتری را نیز در بر می‌گیرند شاید روش ساخت پادکست در بازاریابی به شکل خاص تری بتواند نظر شما را جلب کند. اما شما با تولید پادکست تبلیغاتی می‌توانید به صورت کاملا راحت و ارزان به صورت حرفه‌ای در بازاریابی محتوایی فعالیت کنید. هزینه کمتر و روشی آسان‌تر از جمله دلایل مهم برای ساخت انواع پادکست‌های جذاب تبلیغاتی به حساب می‌آید.

تولید پادکست

آموزش تهیه پادکست

شما می‌توانید برای تولید یک پادکست تبلیغاتی عالی در ابتدای کار موضوع خود را مشخص کنید و سپس با جمع‌آوری اطلاعات کافی با منبع موثق متن خود را آماده و آن را ضبط کنید.

هر چقدر کیفیت ضبط صدا و لحن شما کیفیت بالایی داشته باشد و همچنین موضوع انتخابی شما موضوع جالب و به روزی باشد می‌توانید از پادکست تبلیغاتی خود به نحو احسن استفاده کنید. سعی کنید موضوعاتی که انتخاب می‌کنید جزء موضوعات روز باشد و تا حد ممکن از پادکست‌های تبلیغاتی آموزشی غافل نشوید.

برای ساخت یک پادکست تبلیغاتی بهتر است مراحل خاصی را در نظر بگیرید مانند:

 1. شناخت مخاطب هدف خود، با شناخت مخاطب خود می‌توانید یک موضوع مناسب را انتخاب و به واسطه آن پادکست خود را تولید کنید. این‌چنین با سردرگمی کمتری این کار را شروع و به انجام می‌‍‌رسانید.
 2. موضوعی که قرار است در مورد آن صحبت کنید یکی از نکات مهم در حین ساخت پادکست به حساب می‌آید. موضوع شما باید یک موضوع به روز،کاربردی و فوق‌العاده جذاب باشد تا بتواند نظر شنوندگان را به خود جلب کند؛ هم‌چنین شما باید به گونه‌ای موضوع را انتخاب کنید و در مورد آن صحبت کنید که مخاطب بتواند با کمال میل از ابتدا تا پایان شما را همراهی کند.
 3. در مرحله آماده‌سازی که شما انتخاب موضوع را از سر خود گذرانده‌اید، باید تمامی اطلاعات را که جمع‌آوری کرده‌اید. در کنار متن پادکست خود به صورت اصولی مورد بررسی قرار دهید و به آماده‌سازی آن بپردازید. عمدتا انتخاب یک متن ساده و روان مهم‌ترین نکته‌ای است که می‌تواند برای آماده‌سازی محتوای شما نقش کلیدی را ایفا کند.
 4. از جمله موارد بسیار مهم دیگر استفاده از تجهیزات متفاوت برای ضبط صدا است که بتوانید پادکست تبلیغاتی خود را مورد استفاده قرار دهید. مانند دستگاه ضبط صدا، که دستگاه شما باید یک دستگاه به روز و کاملا با کیفیت باشد تا اینچنین به نحو احسن ضبط صدا برای شما انجام شود.
 5. برای ویرایش پادکست بعد از ضبط صدا باید هرنوع مشکل را سریعا برطرف کنید و برای این کار ابزارهای متفاوتی وجود دارند که شما می‌توانید به راحتی به ویرایش پادکست خود بپردازید.
 6. اما برای انتشار پادکست تبلیغاتی شما از سرویس‌های مختلف باید استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‎های مختلف برای بارگذاری و انتشار پادکست به شما بسیار کمک می‌کنند.

تجهیزات ساخت پادکست تبلیغاتی

اما برای ساخت پادکست تبلیغاتی طبیعتا به وسایل و نرم‌افزارهای متفاوتی نیاز دارید که هر کدام از این نرم افزارها می‌تواند به بهترین شکل ممکن عملیات ساخت پادکست را برای شما تکمیل کند.

استفاده از یک موبایل هوشمند و نرم افزار ویرایشگر صدا در کنار ابزار متنوع دیگر باعث می‌شود تا شما تجهیزات خود را کامل کرده و قادر باشید به نحو احسن به ساخت پادکست تبلیغاتی بپردازید.

 1. میکروفون جزء وسایل و تجهیزات بسیار مهم و کاربردی است که شما برای ساخت پادکست به آن نیاز دارید، یک میکروفون مناسب بدون هیچ مشکلی از جمله وسایل کاربردی به حساب می‌آید. شما می‌توانید امروزه انواع میکروفون را با مشخصات فنی متفاوت با یک قیمت کاملا مقرون‌به صرفه خریداری و به برای ساخت پادکست از آن استفاده کنید.
 2. اما هدفون نیز می‌تواند با یک کیفیت عالی برای ضبط صدای شما به‌کار آید و امروزه توجه به انواع هدفون باعث می‌شود که شما صدای باکیفیت‌تری را برای ضبط پادکست خود در نظر بگیرید.
 3. وسایل آکوستیک نیز با کیفیت بالایی صدای ضبط شده شما را به گوش می‌رساند و هم‌چنین از انواع عایق برای ضبط صدای خود به راحتی استفاده می‌کنید.
 4. در این بین، رکورد می‌تواند یک دستگاه عالی برای ضبط صدا به حساب آید. رکورد یکی از تجهیزات تخصصی برای ضبط انواع صدا محسوب می‌شود که صددرصد برای ساخت پادکست می‌تواند یک وسیله کاملا ضروری محسوب شود.
 5. پاپ فیلتر درهنگام ضبط صدا باعث می‌شود هیچگونه هوایی در صدا شنیده نشود و این‌گونه کیفیت صدا به وضوح مشخص است.
 6. یک نرم افزار ویرایشگر صدا به شما کمک می‌کند تابه ساخت انواع پادکست بپردازید. شما برای ادیت کردن صدا و بالا بردن کیفیت صددرصد به نرم افزار ویرایشگر صدا نیاز دارید که می‌توانید از نرم افزار‌های متفاوت در این زمینه به راحتی استفاده کنید.

انتخاب فرمت و فایل مناسب

شما برای ساخت پادکست تبلیغاتی می‌توانید از فرمت‌های مختلف استفاده کنید. برخی از فرمت‌ها تک نفره هستند و برخی دیگر ممکن است به واسطه میزبان مورد استفاده قرار بگیرند که البته فرمت‌های برتر در قالب داستان، آموزشی، اخبار، مصاحبه و موارد این چنینی می‌توانید جست‌وجو کنید.

برای دسترسی آسان به فایل باید سعی کنید کیفیت پادکست خود را بر روی دستگاه‌های متفاوت امتحان کنید و خروجی آن را مورد بررسی قرار دهید. استفاده از یک فایل مناسب باعث می‌شود تا مشتریان شما بتوانند به راحتی از پادکست شما استفاده کنند.

جذاب نشان دادن پادکست تبلیغاتی

پادکست

نکات خاصی وجود دارد که برای پادکست شما یک نکته مهم و کلیدی محسوب می‌شود و می‌تواند آن را به صورت جذاب به نمایش بگذارد.

 • سعی کنید برای جذابیت هر چه بیشتر پادکست خود به انتخاب مخاطب هدف بیشتر از هر چیزی توجه داشته باشید؛ چرا که شناخت مخاطب هدف باعث جذاب‌تر شدن پادکست تبلیغاتی شما می‌شود و این‌چنین افراد می‌‌دانند که موضوع شما برای چه رده و سن خاصی تولید شده است.
 • همانگونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد سعی کنید از موضوعات جذاب و به‌روز استفاده کنید؛ چرا که این‌چنین موضوع شما می‌تواند به واسطه جذابیت خود، مخاطب را از ابتدا تا انتها برای شنیدن پادکست مشتاق نشان دهد.
 • در پادکست خود در کنار اطلاعات مفیدی که ارائه می‌دهید سعی کنید به جزئیات نیز بسیار توجه کنید.
 • چنانچه از انواع محتواهای فان و خنده‌دار برای سرگرمی هرچه بیشتر شنوندگان استفاده کنید،افراد در حین شنیدن پادکست شما دچار خستگی و دلزدگی نمی‌شوند.
 • کلمات کلیدی، توضیحات کافی و عنوان‌های جذاب از جمله مواردی هستند که باعث می‌شوند پادکست شما بسیار تخصصی‌تر شنیده شود.
 • در پایان می‌توانید همیشه شنوندگان خود را ترغیب کنید تا چنانچه از موضوع پادکست شما رضایت دارند فایل این پادکست را به اشتراک بگذارند تا مخاطبین بیشتری بتوانند از پادکست تبلیغاتی شما استفاده کنند.

اصطلاحات مربوط به تولید پادکست

اصطلاحات خاص برای تولید پادکست وجود دارد که شما بهتر است هر کدام از این اصطلاحات را بشناسید تا بتوانید در هنگام تولید پادکست تبلیغاتی با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

 • پادکچر به پلتفرمی گفته می‌شود که شما می‌توانید پادکست خود را در آن پخش کنید که امروزه گوگل پادکست جزء نمونه‌های محبوب محسوب می‌شود. شما می‌توانید به واسطه آن به شنیدن پادکست اقدام کنید.
 • پادکستر نیز به فردی گفته می‌شود که به تولید پادکست می‌پردازد.
 • نرخ سی پی ان از جمله ترفندهای تبلیغاتی محسوب می‌شود است که وابسته به نوع پادکست از ۱۵ دلار تا ۱۰۰ دلار برای شنیده شدن هرچه بیشتر پادکست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • محتوای همیشه سبز  نیز به پادکستی گفته می‌شود که میشه محبوبیت و به‌روز بودن خود را حفظ می‌کند.
 • عمق بیت برای شناسایی کیفیت صدا است که شما باید به آن توجه ویژه داشته باشید.
 • با بالا بودن نرخ بیت، سایز فایل مورد نظر شما نیز بالا می‌رود.

پیگیر و با انگیزه باشید

از جمله نکات مهم ساخت پادکست تبلیغاتی این است که شما انگیزه خود را به شکل ویژه مورد بررسی قرار دهید؛ چراکه انگیزه شما باعث می‌شود تا بتوانید به صورت کاملا اصولی به ساخت پادکست تبلیغاتی بیاندیشید. حتی پیگیر بودن یکی دیگر است موارد مهم برای ساخت پادکست تبلیغاتی به حساب می‌آید.

پیگیری مستمر باعث بالا رفتن روند انتشار پادکست شما می‌شود و به شروع و پایان پادکست خود توجه کنید. سعی کنید یک شروع و پایان برنامه‌ریزی شده را در نظر بگیرید تا به واسطه آن قادر باشید بدون هیچ گونه مشکلی انسجام و یکپارچگی متن و موضوع را حفظ کنید.

برای انتشار پادکست خود همان‌گونه که گفته شد سعی کنید در پایان از شنوندگان بخواهید که به انتشار پادکست شما بپردازند و تا حد امکان در بین دوستان و آشنایان خود از انتشار پادکست هراسی نداشته باشید.

آموزش ساخت پادکست

سخن پایانی

پادکست تبلیغاتی همان‌گونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد به واسطه برنامه‌ریزی،هدفمندی و انسجام خاصی که دارد در کنار انتخاب نام مناسب و نوع قالب‌بندی خاصی که به نمایش می‌گذارد، می‌تواند بهترین روش برای بازاریابی محتوایی به حساب آید؛ چرا که شما در پادکست خود می‌توانید اهداف خود را به راحتی با یک لحن صدای عالی و موضوع جذاب بیان کنید.

همچنین انتخاب موضوع خاصی که جذابیت صدا را بتوان با آن ترکیب کرد، در کنار استفاده از تجهیزات کلیدی مانند میکروفون و نرم افزارهای ویرایش صدا و همچنین یک رکورد عالی و توجه به روش‌های بارگذاری مانند شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود پادکست شما در زمره بهترین روش‌های بازاریابی محتوایی قرار گیرد.

شما به واسطه تولید پادکست تبلیغاتی این اختیار را دارید با یک دسترسی راحت پادکست خود را در هر شرایطی در اختیار شنوندگان قرار دهید و برای آگاهی از یک برند روی ساختار پادکست حساب کنید.

شنونده به واسطه نوع و لحن صحبت شما می‌تواند یک محتوای سرگرم کننده را بشنود و شما نباید کلمات کلیدی در هنگام صحبت از یاد ببرید. استفاده از انواع نرم افزار نیز جزء موارد مهم برای ساخت پادکست محسوب می‌شود.

این نکته را از یاد نبرید که استفاده از تجهیزات مناسب به کیفیت هرچه بیشتر پادکست می‌انجامد. چنانچه شما تا به حال تجربه ساخت پادکست تبلیغاتی را داشته‌اید در قسمت نظرات سایت می‌توانید تجربه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره