چگونه ویدئوهای سایت خود را سئو کنیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

سئو ویدیو

امروزه سئو فروشگاه اینترنتی یا وب سایت یکی از موارد بسیار مهم و حساس در زمینه جذب مشتری و افزایش بازدید وب سایت ­ها است. روش ­ها و راهکارهای بسیار مختلفی برای محتوا سایت مانند سئو ویدیو­های موجود در سایت وجود دارد و هدف کلی ما در این محتوا بررسی راهکارها و ابزارهای مناسب برای سئو ویدیوهای وب سایت است.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که صاحب سایت در زمینه­ های گوناگون هستید و ویدیو­های خاصی را به اشتراک گذاشته‌اید در این صورت بهتر است تا انتهای این مطلب از ویترین سافت با ما همراه باشید تا از روش ­ها و راهکارهای مناسب برای سئو ویدیو اطلاع پیدا کنید..

آموزش سئو ویدیوهای سایت

امروز تمام مردم از سراسر دنیا روزانه تایم بسیار زیادی را در دنیای مجازی سپری می‌کنند که اکثر این تایم صرف مشاهده محتوای چند رسانه­ ای مخصوصاً ویدیو­ها می­‌شود. پس کسانی که صاحب سایت­ هستند به احتمال زیاد از اهمیت فوق‌العاده بالای استفاده از ویدئو در سایت واقف هستند و می‌دانند که از این طریق می‌توانند مشتریان زیادی را کسب کنند.

امروزه ویدئو‌ها طرفداران بسیار زیادی به خود جلب کرده ­اند و یکی از قدرتمندترین ابزارها برای افزایش بازدید وب سایت ­ها هستند. در واقع اکثر کاربران ترجیح می‌دهند به جای مطالعه متن، ویدیوهای مختلفی را مشاهده نمایند.

پس شما هم به راحتی می­‌توانید با تهیه ویدیو­های مناسب در رابطه با کسب و کارتان و بهینه‌سازی این ویدیوها برای موتورهای جست‌وجو در واقع با ویدیو مارکتینگ میزان بازدید وب سایت خود را فوق‌العاده افزایش دهید.

ولی چگونه می‌توانیم ویدیو­ها را سئو کنیم؟ ابزارها و راهکارهای مناسب برای افزایش بازدید سایت و سئو ویدیو چیست؟ در ادامه مطالب پاسخ کامل چنین سوالاتی به صورت کامل بیان شده است.

در حالت کلی هدف از سئو افزایش تعداد بازدید و همچنین افزایش فروش است و سئو ویدئو نتیجه فوق‌العاده عالی در رتبه وب سایت­ ها دارد.

متاسفانه ربات­ های موتور جست‌وجو این قابلیت و توانایی را ندارند تا بتوانند محتوای ویدئویی را درک نمایند. به گونه‌ای تنها عنوان­ ها و برچسب­ ها برای ربات­ها قابل درک هستند، ولی خوشبختانه ابزار­ها و راهکارهای خاص وجود دارد تا محتوای داخلی ویدیو را برای ربات­ ها قابل درک کند.

روش­ های بهینه سازی ویدئو

سئو کردن ویدیوهای سایت

امروز اکثر کسانی که در دنیای مجازی جست‌وجو می‌­نمایند و محتوای مختلف مخصوصاً ویدیو­ها را مشاهده می‌کنند اکثر جست‌وجو­ها را از طریق گوشی‌های هوشمند انجام می­دهند.

 • پس بهینه‌سازی گوشی ­های هوشمند یک بخش بسیار مهم برای بهینه سازی ویدئو است که تاثیر فوق‌العاده بالایی در بهینه‌سازی وب سایت نیز دارد.

مثلاً وقتی که می‌خواهید ویدئوهایی را در سایت‌هایی مانند you tube و یا محل‌های دیگر بارگذاری نمایید در این صورت باید مطمئن باشید که یک وب سایت می‌­تواند پاسخگوی موبایل­ ها باشد.

باید به تعداد افرادی که از طریق موبایل و تبلت این ویدیوها را مشاهده می‌کنند افزود شود به همین دلیل است که امروزه بحث رسپانسیو بودن وب سایت بسیار حائز اهمیت است. همچنین کاربران باید بتوانند این محتوا را بر حسب گوشی هوشمند خود به صورت استاندارد مشاهده نمایند.

 • روش دوم برای سئو ویدئو­های سایت استفاده از متا دیتا­ها است.

همان گونه که برای محتوای متنی و یا تصویری از متادیتا مناسب استفاده می‌کنید، باید همین کار را برای ویدیوها نیز انجام دهید تا بر حسب متادیتا یا ابرداده موتورهای جست‌وجو بتوانند رتبه ای را برای ویدیوهای شما در نظر بگیرند. در واقع برچسب ­ها و استفاده از متا دیتا­ها باعث می‌شود تا محتوای ویدئویی برای ربات‌ها و موتورهای جست‌وجو قابل درک شود.

 • گزینه سوم برای سئو ویدئوهای سایت استفاده از یک نقشه سایت ویدیویی است.

 اگر ویدیو­های زیادی را از طریق وب سایت‌تان منتشر کرده ­اید در این حالت باید رتبه‌بندی آن‌ها را انجام دهید. در واقع داشتن نقشه سایت ویدیویی باعث تاثیر مثبت در بحث سئو ویدئو می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا صفحه‌هایی که دارای ویدیو هستند بیشتر بازدید داشته باشند.

 • گزینه چهارم استفاده از شبکه­ های اجتماعی برای به اشتراک گذاری ویدیو­ها است.

 همانگونه که می­‌دانید امروزه بیشتر از وب‌سایت‌ها، شبکه ­های اجتماعی مختلف مخصوصاً اینستاگرام طرفداران فوق‌العاده بالایی در دنیا دارند و قابلیت به اشتراک‌گذاری ویدئو از طریق این شبکه اجتماعی باعث شده است تا امکان ارائه محتوای قوی‌تر و مورد پسند کاربران به راحتی امکان‌پذیر شود.

با توجه به این که این شبکه اجتماعی طرفداران زیادی دارد، به همین دلیل بهترین و مناسب­ترین محل برای به اشتراک‌گذاری ویدئو­ها است.

می‌توان گفت این مورد تاثیر بالایی برای جذب کاربران و هدایت کاربر به سمت و بسایت دارد. امروزه وجودافراد متخصص که در زمینه ارائه محتوای قوی در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام فعالیت می‌کنند باعث شده‌ است  تا به راحتی بتوان در اینستاگرام تعداد کاربران را افزایش داد.

در بین شبکه‌های اجتماعی در ابتدا اینستاگرام بهترین گزینه برای افزایش مشتریان به سمت وب سایت است.

 به شرطی که بتوانید راهکارهای صحیح و استفاده از بک لینک‌سازی مناسب را انجام دهید مطمئن باشید در این صورت در بازه زمانی کوتاه می‌­توانید نتایج فوق‌العاده عالی را کسب کنید.

 • گزینه پنجم افزودن ویدئو­های به اشتراک‌ گذاشته شده در وب ‌سایت‌ خودتان است.

اگر شما ویدیوها را در سایت‌هایی مانند یوتیوب به اشتراک گذاشته‌اید در این حالت بهتر است همان ویدئوها را به وب سایت خود نیز انتقال دهید.

در واقع کاربران از صفحات تکراری که فقط حاوی متن و تصویر است خسته شده ­اند و دنبال محتوای قوی مانندی ویدئو می‌گردند و مشاهده ویدئو برای‌شان جالب­تر است.

بدین ترتیب شما هم با استفاده از انواع ویدئو­های قوی و ارائه اطلاعات مفید در رابطه با این کارتان به راحتی می‌توانید باعث شوید تا کاربران تایم زیادی در وب سایت‌تان بمانند و مشتریان زیادی را با استفاده از این ویدیو­ها به سمت خود جذب نمایید.

لازم به ذکر است که امکان ارائه اطلاعات دقیق و کامل­تر با استفاده از ویدیو باعث شده است تا مشتریان خیلی سریع بتوانند اطلاعات جامعی در رابطه با خدمات و کسب و کار شما دریافت کنند. این مورد نقش فوق‌العاده بالایی در جذب مشتری دارد.

 • روش ششم برای سئو ویدئو این است که ویدیو­ها را رونویسی نمایید.

با توجه به این که موتورهای جست‌وجو به هیچ عنوان نمی­‌توانند محتوای ویدئو را تماشا و درک نمایند، به همین دلیل ایجاد رونوشت­ های ویدئویی روش مناسبی برای خزنده­ ها  گوگل است تا بتوان ویدئوها را برای موتورهای گوگل قابل درک کرد.

 • روش هفتم ایجاد تصاویر بند انگشتی است.

در برخی مواقع تعداد ویدئو­ها به حدی زیاد است که ممکن است کاربران در انتخاب ویدئو دچار سردرگمی شوند. در صورتی که استفاده از یک تصویر کوچک و بند انگشتی برای ویدیو باعث می‌شود تا ویدئو مورد نظرتان با ویدئو­های دیگر متمایز شده و باعث جلب توجه کاربر گردد.

 • روش هشتم استفاده از یک اسم یا نام مناسب برای ویدئو است.

در واقع می‌توان گفت یکی از ساده­ ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها برای سئو ویدئو وب سایت انتخاب نام مناسب است؛ پس باید در انتخاب اسم ویدئو نهایت دقت را کرد و از کلمات کلیدی خاص که باعث می‌شود تا درک محتوای ویدئو برای موتورهای بهتر و سریع­تر گردد استفاده کرد.

بهینه سازی ویدیوها

 • روش نهم برای سئو ویدئو توجه به تایم ویدئو است.

داشتن تایم مناسب به گونه‌ای که برای کاربر خسته کننده نباشد بسیار مهم است. چون ارائه ویدئو­های طولانی همیشه مناسب نیست و همیشه کاربران به دنبال این هستند تا بتوانند در بازه زمانی بسیار کوتاه بهترین و کامل‌ترین محتوا را در رابطه با یک محصول خاص یا  خدمات خاص دریافت کنند.

پس به هیچ عنوان نباید تایم ویدئوها را افزایش دهید چون ممکن است خسته کننده باشد. پس بهتر است تایم یک دقیقه ­ای برای ارائه اطلاعات جامع و مفیدی، در رابطه با موضوع مورد نظر خود استفاده کنید.

اگر دقت نمایید در اینستاگرام نیز امکان ارائه ویدئوهای یک دقیقه ­ای و کوتاه یکی از موارد بسیار مهم برای این گزینه است. پس همیشه از کش­دادن مطالب و طولانی کردن تایم ویدئو که یکی از موارد کسل کننده کاربران است اجتناب نمایید.

 • روش دهم برای سئو ویدئوهای سایت این است که مخاطبان و کاربران را تشویق به ارائه لایک و کامنت کنید.

این مورد از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش ­ها برای سئو ویدئو سایت است مخصوصاً در سایت یوتیوب این مورد بسیار مهم است. در واقع هرچه محتوای شما قوی­تر باشد و کاربران راضی باشند در این حالت مطمئن باشید که می‌توانید لایک و کامنت بسیار زیادی را دریافت کنید.

پس باید در تولید محتوا ویدئو همیشه نیازها و خواسته­ های کاربران را مد نظر قرار دهید، تا بتوانید در یک ویدیو کوتاه به تمام سوال­های کاربران پاسخ دهید. این مهم‌ترین گزینه ­ای است که می­‌تواند باعث افزایش لایک و کامنت در شبکه‌های اجتماعی  و وب سایت ­ها شود.

 • در نهایت استفاده کردن از ابزارهای مناسب برای فشرده سازی محتوا بسیار مهم است.

باید حجم ویدئوها را کم کنید و تنها مورد مهمی که باید به آن دقت کنید این است که باید کیفیت محتوا کاهش پیدا نکند. چون زیاد بودن حجم باعث کند شدن سرعت لود می­‌گردد که این مهم­ترین گزینه برای ترک کاربر از صفحه مربوطه است.

پس هرچه میزان حجم ویدئو کم و سرعت لود سریع­تر باشد به همان میزان احتمال جذب کاربر و ترغیب کاربر به مشاهده محتوای ویدئو فوق‌العاده افزایش پیدا می‌کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره