راهنمای جامع روانشناسی رنگ در دنیای کسب‌وکار

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

روانشناسی رنگ ها

رنگ همیشه جایگاه خاصی را در حوزه‌های مختلف به خود اختصاص داده است. در حوزه کسب و کار نیز شما باید به روانشناسی رنگ توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشید، تا بتوانید در بازاریابی خود با موفقیت شوید.

امروزه بسیاری از افراد به خوبی می‌دانند که رنگ را باید به عنوان یک ابزار در نظر گرفت. به این دلیل که رنگ تاثیر بسیار قوی روی مخاطب می‌گذارد.

اصولا رنگ‌ها این نکته را یادآوری می‌کنند که چگونه می‌توان به درون ذهن افراد نفوذ کرد و روی تصمیم‌گیری آنها تاثیر گذاشت. شما در هر کسب و کاری زمانی که رنگ مناسب را انتخاب نمایید می‌توانید روی ذهن مخاطب خود تاثیر بگذارید.

 همیشه هر محصولی ظاهرا در نگاه اول می‌تواند روی نظر مشتری تاثیر قابل توجهی بگذارد. به همین دلیل شما باید سعی کنید روانشناسی رنگ را به خوبی بشناسید تا بتوانید تاثیر عمیقی روی تصمیم‌گیری مشتریان خود بگذارید.

هر برندی به عنوان یک شخصیت به آن توجه می‌شود و زمانی‌که شما به رنگ برند و دیگر محصولات خود توجه می‌کنید می‌توانید به تدریج از طریق استراتژی‌های اصلی غذایی برند را مورد بررسی قرار دهید.

شما اگر به لوگوی هر حرفه‌ای دقت کنید و انتخاب رنگ خود را به خوبی بررسی کنید صددرصد یک نکته عطف خاص را می‌توانید پیدا کنید تا فروش شما را مدیریت کند.

اهمیت اصلی رنگ

شما اگر بتوانید تمامی اجزای رنگ مورد نظر را به درستی انتخاب کنید، ما به شما ضمانت می‌دهیم که این تجربه می‌تواند تجربه‌ای عالی برای فروش بیشتر محسوب شود؛ چرا که نوع طراحی و استفاده از ترکیب رنگ صددرصد می‌تواند روی فروش شما تاثیر عمیق بگذارد.

البته شما باید بدانید که دقیقا مخاطب هدف کیست تا با توجه به سن و جنسیت قادر باشید از رنگ‌های خاص استفاده کنید. بسیاری از برندها به روانشناسی رنگ توجه بسیار بالایی دارند و به همین دلیل است، که می‌توانند به بازدهی قابل قبولی دست پیدا کنند. ویژگی رنگ‌ها باعث می‌شود تا شما بتوانید جذابیت اصلی محصول را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

هر رنگی یک طرح خاص را به نمایش می‌گذارد؛ این روانشناسی در کسب و کار در هر محصولی باعث می‌شود تا دنیای تبلیغات هرکدام یک روش و شگرد خاص را بتواند در دست گیرد.

روانشناسی رنگ‌ها

راهنمایی درباره رنگ ها

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز برای کسب و کارها جزء رنگ‌هایی است که شدیدا جلب توجه می‌کند. باید توجه داشته باشید که نباید از این رنگ بسیار استفاده کنید؛ چرا که ممکن است باعث دلزدگی مشتری شود و یا نگرشی منفی نسبت به محصول شما پیدا کند.

برند خود را خوب بشناسید و به همین طریق سعی کنید در یک محدوده خاص از این رنگ غافل نشوید؛ البته استفاده برای محصولات غذایی به دلیل این که اشتهاآور است می‌تواند گزینه مناسبی باشد. مانند انواع نوشابه و یا برندهای رستوران‌ها و فست فودها.

روانشناسی رنگ زرد

در روانشناسی رنگ زرد به هیچ عنوان این موضوع را فراموش نکنید که این رنگ نشان‌دهنده دوستی و محبت است. شما چنانچه از زرد با ترکیب رنگ قرمز در اکثر برندها استفاده کنید نتیجه معقولانه‌ای مشاهده می‌شود و ترکیب رنگ فوق‌العاده را به نمایش می‌گذارد.

اما در حالت عادی به خاطر حرارت و گرمایی که خود رنگ زرد نشان می‌دهد را شما می‌توانید برای بسیاری از مکان‌ها برای کسب و کار خود که نیاز به رنگی گرم دارند استفاده کنید.

روانشناسی رنگ بنفش

رنگ بنفش نیز در روانشناسی رنگ می‌تواند برای انواع کسب و کارها و خصوصا دکوراسیون‌های داخلی رنگ بسیار خاصی باشد؛ چرا که از نمونه رنگ‌هایی است که خلاقیت را به راحتی به نمایش می‌گذارد و جزء رنگ‌های فریبنده محسوب می‌شود. همچنین توصیه ما به شما این است که چنانچه ایده‌های خلاقانه برای کسب و کار و برند خود دارید از رنگ بنفش استفاده کنید.

روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی نیز از جمله رنگ‌های آرامش‌بخش است که به عنوان رنگ اعتماد طلب می‌تواند برای محصولات و کسب و کار بازاریابی شما رنگ مناسبی باشد.

در روانشناسی رنگ برای انواع کسب و کار شما باید سعی کنید، رنگ آبی را با ترکیب رنگ‌های مرتبط مورد استفاده قرار دهید. البته استفاده بیش از حد کار درستی نیست و نتیجه مساعدی نمی‌تواند داشته باشد.

روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی جزء رنگ‌های بسیار پرکاربرد است که می‌تواند یک رنگ تشریفاتی به حساب آید و قدرت خود را به نمایش بگذارد. به همین دلیل، شما در روانشناسی رنگ باید به این موضوع توجه بسیار ویژه داشته باشید که استفاده از رنگ مشکی برای بسیاری از کسب و کارها و برندها تا چه حد می‌تواند مناسب و کاربردی باشد.

شما باید بتوانید اسرارآمیز بودن رنگ مشکی را به راحتی مشاهده کنید. چنانچه با رنگ سفید ترکیب شود شما اندوه و خشم را با یکدیگر به نمایش می‌گذارید. کسب و کارها و بازاریابی یک رنگ مدرن مانند مشکی را می‌طلبد.

روانشناسی رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای از جمله رنگ‌های پشتیبانی کننده در کسب و کار محسوب می‌شود. شما می‌توانید برای بسته ‎بندی بسیاری از محصولات از رنگ کاربردی قهوه‌ای استفاده کنید.

عمدتا رنگ قهوه‌ای در روانشناسی رنگ برای بازاریابی و کسب و کار می‌تواند یک رنگ قابل اعتماد و البته قدیمی به حساب آید. اما برای کسب و کارهایی مانند هتل‌داری شما نباید از این رنگ استفاده کنید؛ چرا که ساختار اصلی این رنگ به کثیفی اشاره دارد.

روانشناسی رنگ صورتی

در روانشناسی رنگ، صورتی یک رنگ خاص محسوب می‌شود که شامل بسیاری از کسب و کارها خصوصا محصولات آرایشی دخترانه و یا آرایشگاه زنانه با توجه به بسیاری از معیارها است.

شما می‌توانید از رنگ صورتی برای بازاریابی و کسب و کار خود استفاده کنید. عمدتا رنگ صورتی را جزء رنگ‌های آرامش بخش، با ظرافت و دخترانه در نظر می‌گیرند. البته این رنگ نیز جنبه سرگرمی دارد و شما آن را برای بسیاری از شیرینی‌فروشی‌ها می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از وب سایت

معنی رنگ ها

شما در روانشناسی رنگ به صورت جامع در زمینه کسب و کار می‌توانید از وب سایت‌های خاصی استفاده کنید. این وب سایت‎ ها می‌توانند ترکیب درست، مناسب و کاملا خاصی را در اختیار شما قرار دهند؛ چرا که دنیای رنگ‌ها نیاز به تخصص خاصی دارد. هر کدام از سایت‌ها به بهترین شکل ممکن برای طراحی زیباترین و مفهومی‌ترین ترکیب‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

شما چنانچه از رنگ‌های کاربردی و عالی استفاده کنید می‌توانید در دنیای تبلیغات و کسب و کار حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. روانشناسی رنگ باعث می‌شود تا تصمیم‎گیری مشتری همگام با آنچه که شما فکر می‌کنید انجام شود و برای برندسازی و کسب‌وکارها نباید قدرت و جذابیت اصلی رنگ را از یاد ببرید.

استفاده از رنگ مناسب برای برند ۸۰ درصد می‌تواند جذابیت و هویت بصری برند شما را افزایش دهد. رنگ‌ها روی احساسات و افکار تاثیر بسیار واضحی می‌گذارد.

هر برندی می‌تواند و با توجه به موضوع مورد نظر یک روش خاص در انتخاب رنگ یاد کند. رنگ‌ها را امروزه به عنوان یک ابزار کاربردی مورد استفاده قرار می‌دهند.

نحوه ارتباط ذهن با رنگ به گونه‌ای است که می‌تواند افراد را در مسیر بازاریابی و کسب و کار به بهترین شکل ممکن هدایت کند. شما اگر از فرایند زیبایی شناسی استفاده کنید، می‌توانید رنگی انتخابی خود را با توجه به معیار اصلی در کسب و کار مورد استفاده قرار دهید.

اهمیت روانشناسی رنگ در تبلیغات

اهمیت روانشناسی رنگ‌ها در بازاریابی و تبلیغات به این جهت است که شما می‌توانید به واسطه کنترل احساسات یک راه برقراری عالی را برای مشتری در دست بگیرید.

قطعا رنگ می‌تواند همانند یک تکنیک عالی نتیجه قابل قبولی را برای برند شما به نمایش بگذارد. اهمیت رنگ‌ها در کسب و کار و حتی بازاریابی با روانشناسی رنگ مهم تلقی می‌شود و هرنوع رنگی با نماد خاصی  مورد بررسی قرار می‌گیرد. به همین منوال متوجه می‌شوید رنگ چه کارکرد متفاوتی دارد و می‌تواند یک مفهوم خاص را به نمایش بگذارد.

با استفاده از انتخاب صحیح رنگ، شما می‌توانید مخاطب را ترغیب کنید تا در مورد حوزه تخصصی شما فکر کند و با یک تصمیم گیری درست به انتخاب بپردازد. به گفته بسیاری از بازاریابان بزرگ دنیا هررنگ روانشناسی خاص دارد و می‌تواند با ترکیب رنگ‌های دیگر نظر مشتری را جذب کند.

سخن پایانی

در روانشناسی رنگ هر کدام از رنگ‌ها توجه به نماد و مفهوم خاصی دارند. شما باید در انتخاب رنگ دقت بسیار بالایی داشته باشید، تا از لحاظ ارتباطی بتوانید به راحتی یک ارتباط مقرون به‌صرفه و مستقیم را در کسب و کار و بازاریابی خود در نظر بگیرید. امروزه در دنیای کسب و کار و بازاریابی استفاده از رنگ‌ها می‌تواند بسیار هدفمند صورت پذیرد.

شما می‌توانید برای بسیاری از خدمات از استراتژی رنگ‌ها استفاده کنید تا بتوانید بازاریابی خود را رونق ببخشید. روانشناسی رنگ در برندسازی و تبلیغات جایگاه بسیار مهمی دارد و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی ضمیر ناخودآگاه مشتری بگذارد.

شما باید روی ترکیب رنگ‌ها توجه بیشتری داشته باشید و رنگ‌های مورد استفاده خود را همیشه با دقت و ظرافت بالا انتخاب کنید. رنگ و ارتباط آن با کسب و کار و نوع برند را هیچگاه نباید از یاد برد تا از رنگ به نحو احسن بتوان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره