18 گام مهم برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 11 دقیقه دیدگاهها

راهکار فروش

رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی شاید در ابتدا نبردی سخت برای صاحبان کسب و کار آنلاین باشد. برای سهولت پیروزی در این نبرد به 18 روش مطمئن برای فروش در فروشگاه اینترنتی که برای شما آورده شده است دقت نمایید.

1. یکی از محصولات هدف خود را به صورت رایگان برای اینفلوئنسرها ارسال کنید.

اینترنت مملو از وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و کارآفرینان با نفوذ از طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف است.

بسیاری از آن‌ها دنبال کنندگان زیادی در شبکه‌های اجتماعی و مخاطبان وفادار در وب سایت‌های خود دارند. با ارسال یک نمونه رایگان از محصول خود به چنین افرادی که در صنعت مرتبط با صنعت شما فعالیت می‌کنند، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک هدیه کوچک به آن‌ها بفهمانید که از کار آن‌ها قدردانی می‌کنید.

همچنین، بنا به درخواست مستقیم و یا اصلا غیرمستقیم شما ممکن است اینفلوئنسرها محصول شما را در سایت و یا صفحات شبکه‌های اجتماعی خود به دنبال کنندگان نشان دهند.

این امر نه تنها باعث افزایش بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی می‌شود بلکه از طرف کارشناسان صنعت نیز کارایی محصول شما مهر تأیید خواهید خورد.

2. برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی خود وبلاگ‌نویسی را شروع کنید.

اگر قبلاً مقاله‌هایی مرتبط با فروشگاه یا محصول خود نداشتید، پس ظرفیت بی‌حد و حصر بازاریابی محتوا را از دست داده اید. با تولید محتوای رایگان و ارزشمند، اعتماد به نام برند خود را ایجاد کرده و مردم را از وجود آن مطلع سازید.

وبلاگ‌نویسی همچنین به شما امکان می‌دهد تا آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به شما کمک می‌کند تا در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب نمایید.

یک روش ساده و در عین حال بسیار م موثر برای شروع کار با بازاریابی محتوا برای کسب و کار شما این است که به تمام سوالات مردم درباره محصولات و صنعت خود فکر کنید و برای آن‌ها بهترین و کارآمدترین پاسخ‌ها را بنویسید. به این صورت شما مقاله‌های باکیفیتی را که پاسخگوی نیاز کاربران است منتشر کرده اید.

3. یک لیست ایمیل ایجاد کنید.

تهیه لیست ایمیل برای اهداف بازاریابی کاملاً ضروری است. در حقیقت طبق تحقیقات انجام شده توسط MarketingSherpa، ۶۰٪ از بازاریابان دریافتند که بازاریابی ایمیلی برای شرکتشان ROI تولید می‌کند (نرخ بازگشت سرمایه).

داشتن لیستی از ایمیل‌های مشتریان قبلی و بالقوه به این معنی است که می‌توانید اطلاعات، محصولات و محتوای خود را به ایمیل شخصی آن‌ها ارسال کنید تا از فروش محصولات جدید، تخفیف خورده و غیره شما آگاهی داشته باشند. امروزه با درج یک خبرنامه در جایی از وب سایت خود این کار را شروع کنید.

4. برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی با تأثیرگذاران صنعت مرتبط با صنعت خود مصاحبه کنید.

اهمیت بازاریابی محتوا که قبلاً به آن اشاره کردیم را به خاطر دارید؟ خوب، مصاحبه با یک صنعت تأثیرگذار نمونه بارز نحوه ایجاد محتوای حماسی است. مصاحبه‌ها جواب می‌دهند؛ زیرا آن افراد یا صنایع موقعیت‌های برنده‌ای هستند.

مصاحبه شونده بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد در حالی که مصاحبه‌گر محتوای داغی را برای انتشار وبلاگ خود در اختیار خواهد داشت. با پرسیدن سوالات مرتبط نه تنها در مورد زندگی و حرفه آن ها، بلکه به طور کلی در مورد صنعتی که در آن کار می‌کنند از مصاحبه بیشترین استفاده را ببرید.

5. گوگل ادوردز یک راه مناسب و حرفه‌ای برای فروش در فروشگاه اینترنتی

AdWords شبکه تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک بسیار محبوب Google است که به فروشگاه‌های آنلاین امکان می‌دهد تبلیغات انجام داده و از طریق آن رتبه خوبی در گوگل کسب نمایند. چه کسی نمی‌خواهد در سه جستجوی اول صفحه serp گوگل باشد؟ زیبایی AdWords در سرعت و دسترسی گسترده آن است.

در عرض چند دقیقه می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید که متن، تصویر یا حتی تبلیغات ویدیویی شما توسط مرورگرهای وب قابل مشاهده باشد.

با استفاده از گزینه‌های کمپین AdWords، می‌توانید تبلیغات هدفمندی ایجاد کنید که هنگام جستجوی کلمات کلیدی از پیش تعریف شده در کنار جستجوهای Google فعال و نمایش داده می‌شوند. علاوه بر این تبلیغات شما در وب سایت‌ها و مقالاتی که دارای کلمات کلیدی مشابه هستند نیز نمایش داده می‌شود.

6. بازاریابی وابسته یک راه فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی

تلاش برای فروش محصولات خود به تنهایی می‌تواند کار دشواری باشد؛ پس بیایید این سنگینی بار را با دیگران قسمت کنیم! بازاریابی وابسته زمانی است که به دیگران اجازه می‌دهید محصولات شما را به بازار عرضه کنند و بازدید وب سایت را برای شما بالا ببرند.

در عوض شما درصدی از فروش را که ناشی از تلاش آن‌ها است به آن‌ها پرداخت می‌کنید. به طور مثال آن‌ها ممکن است محصول شما را در وب سایت خود قرار داده و آن را به وب سایت شما لینک دهند.

موفقیت در طرح‌های بازاریابی شرکت‌های وابسته بستگی زیادی به انواع کالاهایی که می‌فروشید و همچنین درصد پورسانتی که به شریک وابسته خود به عنوان پاداش می‌دهید دارد.

7. فروش به صورت عمده به سایر خرده فروشان

راهکار افزایش فروش

فروش به مصرف کنندگان راه حل خوبی است اما فروش عمده به سایر خرده فروشان نیز می‌تواند راه هوشمندانه‌ای باشد. یکی از اصلی‌ترین مزایای فروش عمده، افزایش آشکار جریان نقدینگی است.

ممکن است با حاشیه سود کمتری فروش داشته باشید اما محصولات را به تعداد بسیار به فروش خواهید رساند. علاوه بر این زمانی که محصولات خود را می‌فروشید اساساً شرکت‌های دیگر و فروشندگان را قادر می‌سازید تا برای شما بازاریابی کنند. به عبارت دیگر فروش عمده می‌تواند به طور غیر مستقیم فروش مصرف کننده شما را افزایش دهد.

8. انتشار بیانیه مطبوعاتی

بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین جدید برای جلب توجه رسانه‌ها اطلاعیه‌های مطبوعاتی را منتشر می‌کنند، اما موفق نمی‌شوند.

اول از همه اطمینان حاصل کنید که اخبار شما واقعاً درست و به جا هستند. انتظار واکنشی گسترده را نداشته باشید مگر اینکه بخواهید مطالب بسیار جالبی را برای عموم منتشر کنید. همچنین، بیانیه مطبوعاتی باید به روشی مختصر و حرفه‌ای ارائه گردد.

9. برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی به آمار توجه کنید.

یک از مهم‌ترین اقدامات بررسی و تجزیه و تحلیل وب سایت است. رفتار هر بازدید کننده وب سایت از لحظه ورود تا خروج به شما کمک بسیاری می‌کند. آمار وب سایت شما (یا تجزیه و تحلیل) به شما نشان می‌دهد که مشتریان در وب سایت شما چه کاری انجام می‌دهند.

مثلا وارد چه صفحاتی شده اند، چه مدت زمانی را که در صفحات سپری کرده‌اند و مسیری که برای خروج از سایت شما طی کرده‌اند چه بوده است.

گاهی اوقات برخی از ابزارها اطلاعات اضافی را نیز نمایش می‌دهند به عنوان مثال تعداد دفعات مراجعه مشتری به سایت شما را نشان می‌دهند. Google Analytics یک سرویس کاملا رایگان است و به شما امکان می‌دهد از میزان بازدید از وب سایت خود و اطلاعات مفید دیگری آگاه شوید.

بنابراین برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی خود پس از راه اندازی فروشگاه آنلاین در حالی که برای اولین فروش خود می‌جنگید؛ صرف وقت برای تجزیه و تحلیل ترافیک خود در Google Analytics بسیار مهم است.

10. در وب سایت فروشگاهی خود یک نظرسنجی راه بیندازید.

یادگیری در مورد خواسته‌ها و نیازهای مشترک مصرف کنندگان می‌تواند به شما کمک کند تا حرکت‌های صحیح رو به جلویی انجام دهید. نظرسنجی‌های مصرف کننده ابزاری ایده آل برای به دست آوردن بازخورد صادقانه است.

برخلاف دوستان و خانواده شما مصرف کنندگان هیچ گونه رودربایستی با شما نداشته و به راحتی نظر خود را در مورد محصول خواهند گفت.

11. انجمن‌ها شما را در فروش اینترنتی کمک می‌کنند.

تالارهای گفتگوی آنلاین مکان‌های خوبی برای ارائه نکات و توصیه‌های صنعت، پاسخگویی به سوالات مشتریان است. از Google برای جستجوی برخی تالارهای گفتگوی فعال استفاده کنید که ممکن است مستقیماً با موضوع فروشگاه شما ارتباط داشته باشند. با قوانین و محدودیت‌های انجمن آشنا شده و در آن ثبت نام کنید.

12. روابط درست ایجاد کنید.

ایجاد روابط صحیح آنلاین و آفلاین می‌تواند به موفقیت شما کمک شایانی کند. مهم نیست که چه نوع محصولی را می‌فروشید یا در کدام صنعت فعالیت می‌کنید همیشه مشاغلی وجود دارند که مرتبط با کسب و کار شما بوده و شما باید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال تأمین کنندگان، وبلاگ‌ها و وب سایت‌هایی که روی صنعت شما تمرکز دارند موارد ایده آلی خواهند بود زیرا می‌توانند بازخورد مصرف کننده را به شما ارائه دهند.

13. برای رسیدن به فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی یک مسابقه یا یک پیشنهاد ارائه دهید.

اگر می‌خواهید در هنگام راه اندازی فروش خود اعتماد به نفس داشته باشید یک مسابقه می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

مسابقات نه تنها می‌توانند به شما در ایجاد لینک‌های ورودی با ارزش کمک کنند بلکه راهی عالی برای نشان دادن مشتریان بالقوه است که می‌توانند به شما اعتماد کنند.

لازم نیست این یک مسابقه یا چالش بزرگ با هدیه‌ای ویژه و بزرگ باشد می‌توانید از چیزهای کوچک شروع کنید. اجرای این نوع مسابقه هیچ هزینه‌ای ندارد و برگزاری آن فقط چند دقیقه طول خواهد کشید.

14. از شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنید.

سادگی زیبای توییتر آن را به موثرترین راه‌ها برای تعامل با بازار هدف تبدیل کرده است. یک روش عالی برای یافتن مشتری‌های بالقوه جستجوی فعالانه افرادی است که در مورد صنعت شما سوالاتی در توییتر می‌کنند و به روش مفیدی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

15. در LinkedIn، Pinterest، Instagram و facebook ارتباط برقرار کنید

افزایش فروش

LinkedIn Groups راهی عالی برای تعامل با صاحبان مشاغل دیگر در صنعت شما است. گروه‌های دولتی و خصوصی زیادی در آن وجود دارد که می‌توانید پاسخ پرسش‌های خود را در آن جا بیابید.

وقتی نوبت به نمایش شخصیت و خلاقیت از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌رسد این ۴ شبکه اجتماعی این کار را به بهترین وجه انجام می‌دهند. برای رسیدن به فروش در فروشگاه اینترنتی حتما از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

همه این‌ها به شما این امکان را می‌دهند که رویکردی کمی متفاوت در تعامل با مصرف کنندگان داشته باشید. این شبکه‌ها مکان مناسبی برای ارائه خلاقیت و اشتیاق پشت صحنه کسب و کار شما هستند.

از محصولات خود عکس بگیرید، از مراحل ساخت آن فیلم بگیرید، یک داستان را با تصاویری جذاب تعریف کنید. همیشه در صورت امکان زیبایی را هدف قرار دهید. مردم زیبایی را دوست دارند.

16. زمینه‌ای را برای مقایسه محصولات در وب سایت فروشگاهی خود ایجاد کنید.

بسیاری از مصرف کنندگان دوست دارند قبل از خرید جستجو کنند و این شامل ابزاری است که امکان مقایسه محصولات مزتبط در وب سایت‌ها را می‌دهد. برای اینکه در این زمینه موفق باشید می‌بایست قیمت محصول شما از لحاظ رقابتی مناسب باشد تا در کنار محصولات مشابه دیگر مشتریان با گزینه قیمت مناسب‌تر شما، شما را انتخاب کنند.

17. در وب سایت فروشگاهی خود از اینفوگرافیک‌ها استفاده کنید.

اینفوگرافی به نمودار اطلاعات یا نمایش تصویری واقعیت‌ها و آمار به شکلی که فهم آن آسان باشد؛ می‌گویند. اگرچه ساختن آن‌ها خیلی آسان نیست و نیاز به ذهنی باز و خلاقیت دارد.

اما وقتی صحبت از اشتراک‌های اجتماعی و ترافیک موتورهای جستجو می‌شود، اینفوگرافیک‌ها بسیار مهم می‌شوند. اگر خود شما توانایی ایجاد و خلق اینفوگرافی‌های جذاب را ندارید می‌توانید از متخصصان در این زمینه و یا حتی از ابزارهای آنلاین ایجاد اینفوگرافی استفاده کنید.

18. فروشگاه خود را طوری طراحی کنید که بخش‌های مختلف آن به راحتی قابل جستجو و پیمایش باشد.

اولین برداشت‌ها همه چیز هستند و وقتی نوبت به فروش آنلاین می‌رسد برداشت‌ها تا حد زیادی به طراحی وب بستگی دارند. کاملاً مبتنی بر طراحی وب سایت شما، بازدیدکنندگان می‌توانند بدون پیمایش یا جستجوی بیش از حد، برند و محصولات شما را درک کنند.

بنابراین برای رسیدن به فروش در فروشگاه‌های اینترنتی بهتر است جستجوی محصولات در فهرست وب سایت برای کاربران، بسیار آسان و دارای مسیریابی باشد.

جمع‌بندی

۱۸ استراتژی ذکر شده در بالا روش‌های عالی برای رسیدن به فروش در فروشگاه آنلاین شما هستند. این یک راهنمای رایگان و جامع در مورد چگونگی شروع کار کارآفرینان آنلاین است که می‌توانند اولین فروش خود را انجام دهند.

با یک روش صحیح فقط به تعداد اندکی از استراتژی‌های ذکر شده در بالا برای اولین فروش نیاز دارید. اما پیش‌تر که بروید متوجه خواهید شد برای افزایش فروش نیاز به همه این راه‌ها در کنار هم خواهید داشت.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره