رسیدن به اکسپلور اینستاگرام شکستن شاخه غول نیست!

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

رسیدن به اکسپلور اینستاگرام

آیا می‌دانید اکسپلور اینستاگرام چیست؟ ضرورت وجود اکسپلور اینستاگرام چیست؟ و یا اکسپلور اینستاگرام چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می­‌دهد؟ و استفاده کردن از اکسپلور اینستاگرام در چه مواردی می­‌تواند مهم و تاثیرگذار باشد.

 برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با اکسپلور اینستاگرام تا انتهای مطلب با ویترین سافت همراه باشید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام باعث می‌­شود تا شما پست پیج­ هایی را که دنبال نمی­کنید را مشاهده نمایید. در واقع اینستاگرام این قابلیت را دارد تا بر اساس علایق کاربران پست­ های خاصی را به آن‌ها نشان دهد.

. در واقع الگوریتم­هایی که براساس آن لایک­ ها و یا کامنت‌های کار می­کنند به گونه‌ای طراحی شده­اند که هرچه افراد در رابطه با موضوع خاصی کامنتی بیشتری اضافه نمایند و یا لایک کنند در این حالت پست‌های مشابه و مرتبط با آن به کاربران نمایش داده می­شود.

در حالت کلی اکسپلور اینستاگرام در بخش جست‌وجو اینستاگرام وجود دارد، یعنی شما با زدن آیکون جست‌وجو در اینستاگرام می‌توانید به قسمت اکسپلور اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

اکسپلور اینستاگرام چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می­دهد؟‌

یکی از مزیت ­ها و ویژگی­ های خاص اکسپلور اینستاگرام این است که باعث دسته‌بندی موضوعی می‌شود. در واقع این مورد باعث می‌گردد تا پست­ ها به دقت انتخاب شوند یعنی می­توانید موضوعاتی که به آن‌ها علاقه‌مند هستید را انتخاب کرده و پست­ های مشابه با موضوع مورد علاقه‌تان را مشاهده نمایید.

در واقع در بخش بالای صفحه موضوعات قابل مشاهده هستند که این مورد باعث می­شود تا کاربران خیلی سریع‌تر به پست‌های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند.

 • استوری‌های مشابه

از ویژگی‌های دیگر اکسپلور اینستاگرام این است که باعث می‌شود تا استوری­ های پر مخاطب که بر حسب علاقه شما مشخص می‌شود بیشتر نمایش داده شود. یعنی الگوریتم­ هایی که در اینستاگرام وجود دارد بر حسب مشاهده استوری­ های مخاطب باعث فیلتر شدن یکسری استوری­ های خاص و پرمخاطب برای کاربران در رابطه با موضوعی خاص می‌گردند.

یعنی شما به راحتی می­‌توانید استوری­ های کسانی را که به هیچ عنوان آن‌ها را دنبال نمی‌­کنید را هم ببینید. یک فرصت مناسب را به وجود آورده است تا امکان دسترسی به اطلاعات نوع فعالیت‌ها به راحتی امکان‌پذیر گردد.

در واقع دیگر شما نیازی نیست که زمان زیادی را اختصاص دهید و در رابطه با موضوعات مخاطبان مورد علاقه خود را جست‌وجو نمایید. چون این مورد به صورت اتوماتیک به صورت تشخیص داده شده و برای شما قابل مشاهده می­‌گردد.

 • آی جی تی وی‌ های مشابه

همچنین آی جی تی وی­ هایی که پر بازدید هستند نیز با استفاده از اکسپلور اینستاگرام قابل مشاهده هستند. در واقع شما این امکان را دارید که محتواهایی که پر بازدید هستند و در دسته موضوعات علاقه شما قرار دارند و به وسیله الگوریتم‌های اینستاگرام تشخیص داده شده‌اند را به راحتی مشاهده نمایید.

برای مشاهداین است که شما باید روی دکمه آی جی تی وی که در بالای صفحه قرار دارد، ضربه بزنید تا بتوانید آی جی تی وی­ هایی که متناسب با علاقه شما هستند را مشاهده نمایید.

 • فروشگاه

همچنین بخش اکسپلور اینستاگرام باعث شده است تا شما امکان استفاده از فروشگاه اینستاگرام را داشته باشید. در واقع شما با استفاده از صفحه اینستاگرام می­‌توانید به تعداد زیادی از فروشگاه‌های اینترنتی که به وسیله برندهای متفاوت و با استفاده از فروشگاه ساز ایجاد شده اند دسترسی پیدا نمایید. همچنین امکان خرید آنلاین به وسیله برندهای مختلف را به راحتی امکان پذیر کرده است.

یک فرصت فوق العاده عالی برای کسانی است که می‌خواهند بحث بازاریابی را خیلی راحت با حداقل هزینه و با به صورت عالی انجام دهند. این مورد برای تمام کسانی که در رابطه با کسب و کارهای مختلف و فروش محصولات خاص فعالیت می‌کنند بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در حالت کلی می‌توان گفت که بخش اکسپلورر باعث شده است یا تا یک فضای بسیار ایده آل برای مشاهده انواع استوری ­ها، پست، آی جی تی وی­ ها برای مخاطبان بر حسب علاقه‌شان به راحتی امکان‌پذیر گردد. این مورد هم باعث می­‌شود تا شما به راحتی بتوانید اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با موضوع مورد علاقه‌تان دسترسی پیدا کنید.

روش کار اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

اکسپلور اینستاگرام

در حالت کلی استراتژی کار اکسپلور اینستاگرام به دو صورت است که بر حسب یک الگوریتم ­های خاص کار می­‌کند. در واقع این الگوریتم­ ها با مورد بررسی قرار دادن رفتار کاربران سعی بر آن دارند تا علایق کاربران را تشخیص دهند که این مورد هم به گونه‌ای بر حسب کامنت‌هایی که اضافه می‌کنید انجام می­‌شود و برای الگوریتم قابل تشخیص می‌­گردد.

هر روزه با پیشرفت تکنولوژی دقت این الگوریتم بیشتر شده و به گونه‌ای امکان تشخیص بهتر علاقه کاربران به راحتی امکان پذیر می­گردد. این مورد هم باعث می‌شود تا محتوای مناسب بر حسب علاقه کاربر تشخیص داده شده و قابل نما نمایش شود.

چگونه می توانیم در اکسپلور اینستاگرام جایگاه خوبی را پیدا کنیم؟

برای این کار چند روش وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 1. شما برای این که بتوانید از اکسپلور اینستاگرام به صورت عالی استفاده نمایید باید مخاطبان خود را تشخیص بدهید. در واقع برای شناخت مخاطب یک روش بسیار عالی وجود دارد که آن هم این است که مخاطبان‌تان از کدام پست‌های شما بیشتر خوش‌شان می‌آید یا تشخیص دادن این که دنبال‌کننده ­های شما در کدام شهر‌ها هستند و چه رده سنی را تشکیل می‌دهند؟ چند درصد آنها مرد یا زن هستند؟ و یا در چه بازه­ های زمانی بیشتر آنلاین هستند؟ این‌ها جزء موارد حساسی هستند که باعث می‌شوند تا شما مخاطبان خاص خود را تشخیص بدهید. تمامی این موارد باعث می‌شود تا بتوانید پست و استوری­ های مناسب و مورد نیاز مخاطبان خود را تولید کرده و به اشتراک بگذارید.

مثلاً بررسی نمودن کامنت‌هایی و لایک‌هایی دریافت می‌کنید بسیار مهم و حائز اهمیت هستند. در واقع امروزه با پیشرفت تکنولوژی و امکاناتی که دنیای مجازی در اختیار افراد قرار می­دهد باعث شده است تا امکان استفاده بهینه از بستر مجازی و امکانات فوق‌العاده خوبی که در دنیای مجازی وجود دارد به راحتی امکان‌پذیر گردد.

در واقع یک شرایط فو‌ العاده منحصربه‌فرد به وجود آمده است تا افراد بتوانند کسب و کار خود را رونق بخشند و با حداقل هزینه به نتایج فوق‌العاده خوبی دسترسی پیدا کنند. به شرطی که شما بتوانید اصول استفاده مناسب از این بستر مجازی را بدانید و بررسی دقیقی در رابطه با خواسته­ های مخاطبان خاص و روش استفاده صحیح از این بستر را داشته باشید.

 1. مورد مهم بعدی به اشتراک گذاشتن پست و استوری­ ها در زمان مناسب است. در واقع شما باید یک زمان‌بندی مشخص داشته باشید و سعی کنید در تایمی که اکثر مخاطبان‌تان فعال هستند پست و استوری­های خاص را به اشتراک بگذارید.
 2. گزینه دیگر داشتن یک سبک خاص برای تهیه کردن استوری ­ها و پست­های اینستاگرام است. در واقع شما باید یک قالب مشخص، یک سبک محتوای خاص و منحصربه‌فرد داشته باشید و همیشه سعی کنید محتواهایی قوی که مورد توجه مخاطبان هستند را تولید کنید.
 3. مورد مهم بعدی به اشتراک گذاشتن پست و استوری­ها در زمان مناسب می­‌باشد، در واقع شما باید یک زمان‌بندی مشخص داشته باشید و سعی کنید در تایمی که مخاطبان فعال هستند پست و استوری­های خاص را به اشتراک بگذارید.
 4. گزینه دیگر داشتن یک سبک خاص برای تهیه کردن استوری­ ها و پست­ های اینستاگرام است. در واقع شما باید یک تم مشخص و یک سبک محتوای خاص و منحصربه‌فرد داشته باشید و همیشه سعی کنید محتواهایی قوی که مورد توجه مخاطبان هستند را آماده کنید. مورد بسیار مهم دیگر استفاده نمودن از جملات انگیزشی مناسب است؛ در واقع شما همیشه باید از محتوا و جملاتی که بسیار تاثیرگذار هیجان انگیز و هستند و باعث کنجکاوی مخاطبان در رابطه با محتوا می‌گردند استفاده نمایید.
 5. گزینه دیگر مد نظر قرار دادن پست­ هایی است که توسط اکسپلور مشاهده می­‌گردند که باعث می­شود تا ایده‌های خاصی را در رابطه با تولید محتوای داشته باشیم.

instagram explore

سخن پایانی

اکسپلور اینستاگرام باعث شده است تا امکان دیده شدن بهتر با برخی از موارد به راحتی امکان‌پذیر شود. در واقع یک شرایط فوق‌العاده ایده‌آل برای بازاریابی و معروفیت است؛ به شرطی که نحوه استفاده صحیح از آن را بدانیم.

خوشبختانه امروزه این بستر فوق‌العاده عالی باعث شده است تا امکان جذب کاربر و مشتری به راحتی امکان‌پذیر شود و افراد به راحتی بتوانند مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب نمایند که تاثیر فوق‌العاده بالایی هم در افزایش درآمد مشتریان دارد. متاسفانه امروزه برخی افراد فکر می‌کنند که تنها با به اشتراک گذاری پست اینستاگرام بدون هیچ گونه تحلیل و بررسی می‌توانند نتیجه خوبی را به دست بیاورند

در صورتی که این چنین نیست شما باید اطلاعات کافی در رابطه با روش استفاده صحیح از این بسته را داشته باشید و به صورت اصولی و بر حسب استراتژیک خاص و هدفمند از اینستاگرام استفاده کنیم. در این حالت مطمئن باشید که در بازه زمانی کوتاه می‌توانید نتایج فوق‌العاده عالی را کسب کنید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره