ردیت چیست؟ (Reddit) و چطور می‌ توان از آن استفاده کرد؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 13 دقیقه دیدگاهها

ردیت

بدون شک در فضایی چون اینترنت، موضوعات گوناگونی وجود دارد که می‌توانید به مطالعه آن‌ها بپردازید؛ اما اگر به دنبال اخبار، نقطه‌نظرها و پاسخ‌ها هستید یا فقط می‌خواهید در مورد هر موضوعی که می‌توانید تصور کنید سرگرم شوید، Reddit جایی خواهد بود که باید به آن سر بزنید.

در واقع باید متذکر شد، ردیت یک وب‌سایت جمع‌آوری برای اخبار اجتماعی آمریکایی، رتبه‌بندی محتوای وب، وب‌سایت بحث و تالار گفتگو به حساب می‌آید و ادعا می‌کند که «صفحه اول موتورهای جست‌وجو» است. باید گفت کاربران این پلتفرم به نظر توانایی شناسایی ترندها و اخبار را پیش از هر کس دیگری دارند و این یک امتیاز به حساب می‌آید.

ردیت (Reddit) چیست؟

همان‌طور که گفته شد، ردیت (Reddit) به وب‌سایتی گفته می‌شود که در آن جمع‌آوری اخبار اجتماعی مربوط به آمریکا، رتبه‌بندی محتوایی که وب قرار دارد، وب‌سایت بحث و بخش‌هایی برای گفتگو قرار دارد، اشاره کرد. اعضای عضو شده، یعنی آن‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اند، مطالب مورد نظر خود را مانند پیوندها، پست‌های متنی و تصاویر را به سایت ارسال می‌کنند و سپس این موارد توسط اعضای دیگر نظر سنجی می‌شوند.

پست‌ها در تابلوهای ایجاد شده توسط کاربر که نام ساب ردیت (Subreddit) دارند، سازماندهی می‌شوند. دقت داشته باشید که ساب ردیت ها موضوع‌های مختلفی از جمله اخبار، مسائل علمی، فیلم، بازی‌های ویدئویی، موسیقی، کتاب، تناسب اندام، غذا و اشتراک تصاویر را در برمی‌گیرند.

موارد ارسالی که رای بیشتری به دست آورده‌اند، به بالای صدر لیست در نظر گرفته شده برای این وب‌سایت می‌روند و در صورت دریافت آراء کافی، در صفحه اول سایت قرار می‌گیرند. علیرغم قوانین سخت‌گیرانه منع آزار و اذیت، مدیران ردیت منابع قابل توجهی را برای متعادل ساختن فضای سایت و جلوگیری از خرابکاری هزینه می‌کنند تا همه چیز به خوبی و درستی پیش رود.

به طور ساده‌تر باید متذکر شد که انجمن ردیت، جزو بزرگ‌ترین منابع خبری روز دنیا به حساب می‌آید که تقریبا منابع تمام اخبار و شایعات مهم روز دنیا در آن قرار دارد. انجمن ردیت، قطب خبرگزاری دنیا است و در این جامعه بزرگ می‌توان به بحث و تبادل نظر پرداخت. روزانه میلیون‌ها نفر از Reddit بازدید می‌کنند و در مورد اخبار روز و موضوعات مد نظرشان بحث و گفتگو می‌کنند.

قسمت هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی این وب‌سایت، اینجاست که فرقی نمی‌کند شما به کدام یک از زمینه‌های بازی‌های ویدیویی، مطالب ورزشی، بازیگران، نویسندگان و دیگر موارد علاقه‌مند هستید، ردیت بهترین مکان برای بحث و گفتگوی و کسب اطلاعات بیشتر شما خواهد بود؛ پس بدون نگرانی وارد این سایت شوید و به هر اطلاعاتی که می‌خواهید، دست یابید.

البته اگر از کنار نکات مثبت و دوست‌داشتنی ردیت بگذریم، نکات منفی نیز برای این وب‌سایت وجود دارد. به طور مثال در ابتدای ورود به سایت، با هیچ صفحه خوش‌آمد گویی مواجه نخواهید شد و یا در فضای ردیت اصطلاحات ناشناخته و عجیب و غریبی استفاده می‌شوند که برای یادگیری آن‌ها باید مدت‌ها وقت صرف کنید.

به تمامی اعضای این انجمن اصطلاحا «ردیتور» گفته می‌شود؛ حال همین افراد حداقل یکبار از خود پرسیده‌اند «ردیت چیست» که باید متذکر شد در این مقاله پاسخ شما را به راحت‌ترین نوع ممکن خواهیم داد تا به طور کامل با این فضا آشنا شوید.

از مهم‌ترین افعال انجمن ردیت، اشتراک‌گذاری مطالب روز و جذاب را می‌توان نام برد. همین‌طور اگر کاربران اولیه ردیت، لینک‌های مختلف فیلم‌ها، تصاویر، داستان‌ها و دیگر موارد را با یکدیگر به اشتراک نمی‌گذاشتند، ردیت به این اندازه رشد نمی‌کرد و شاید هم اصلا وجود نداشت.

حال شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه می‌توان از فضای ردیت استفاده کرد که در راستای پاسخ به آن باید متذکر شد، باید درست پس از ثبت‌نام، وارد بحث در بخش‌های گوناگون شوید؛ در پست‌های مختلف کامنت درج کنید، مطالبی که از نظر شما هیجان‌انگیز، ترسناک یا عجیب هستند به اشتراک بگذارید و به مطالبی که به انتشار رسیده‌اند، رای موافق یا مخالف بدهید.

دقت داشته باشید که سیاست اصلی ردیت، بر اساس رای های مثبت و منفی است. به طوری که اگر شما به یک پست رای مثبت دهید، آن پست در رتبه‌بندی ردیت، امتیاز بهتری خواهد گرفت و با دادن رای منفی آن پست رتبه پایین‌تری را می‌گیرد و احتمال دیده شدن آن توسط دیگر کاربران، به درجه کمتری می‌رسد.

بنابراین اگر تصمیم دارید بالاترین استفاده را از وب‌سایت ردیت ببرید، باید عضویت چندین ساب‌ردیت (زیرمجموعه‌های انجمن ردیت) را به دست آورید. دقت داشته باشید که ساب‌ردیت‌ها به جوامعی گفته می‌شوند که به شکل خاص روی یک موضوع خاص تمرکز می‌کنند و در آن‌ها انواع گوناگونی از پست‌ها به انتشار و بازدید می‌رسند؛

بنابراین شما باید به‌سادگی ساب‌ردیتی که مد نظر دارید را انتخاب و به آن وارد شوید تا مطالبی که می‌خواهید را مورد مطالعه قرار دهید. باید متذکر شد که ساب‌ردیت‌ها محدودیتی برای شما و دیگر کاربران قائل نمی‌شوند و شما به‌راحتی می‌توانید به محتواهایی که در آن‌ها وجود دارد، دست یابید.

اگر پس از جست‌و‌جوی بسیار، متوجه شدید که ساب ‌ردیت مد‌ نظر شما وجود ندارد، می‌توانید خودتان برای ساخت یک ساب‌ ردیت اقدام کنید و تبدیل به مدیر اصلی آن شوید.

Subreddit چیست؟

reddit

ساب ردیت در واقع به انجمن‌های گفتگوی تخصصی گفته می‌شود که نام دیگری چون تاپیک (Topic) نیز برای آن در نظر گرفته شده است. باید متذکر شد که امروزه بیش از 138 هزار ساب ردیت فعال در این سایت هستند که از همین جهت شما می‌توانید به شکل دلخواه هر کدام از آن‌ها را که مناسب می‌دانید، استفاده کنید و در این بحث‌ها که مطرح شده‌اند، شرکت کنید؛

البته دقت داشته باشید که استفاده از ساب ردیت های خصوصی، به اجازه ادمین نیاز دارند که شما باید پیش از بهره‌گیری از سایت، به آن دست یابید. شما همچنین می‌توانید ساب ردیت های دلخواه خود را سابسکرایب کنید تا در این صورت محبوب‌ترین پست‌های آن‌ها روی صفحه اصلی شخصی سازی شده ردیت شما ظاهر شوند.

ردیت پریمیوم (Reddit premium)

از دیگر موارد، می‌توان به ردیت پریمیوم (Reddit premium) اشاره کرد. این موضوع در واقع عضویت ممتاز و ویژه‌ای به حساب می‌آید که به کاربران این امکان را می‌دهد که سایت را بدون آگهی و تبلیغات مشاهده کنند. از طرفی امکان دارد برخی از کاربران به دلیل مطالب با کیفیت بالا یا طنزی که آماده کرده‌اند، از دیگران کاربران هدیه دریافت کنند که این هدیه چیزی سکه نیست.

قابلیت ردیت پریمیوم، چندین ویژگی را که برای کاربران عادی قابل‌دسترسی نیست، از جمله برجسته کردن اظهارنظر (کامنت) و ساب‌ ردیت اختصاصی را فعال می‌سازد.

ردیت گلد در سال 2018 به ردیت پریمیوم تغییر نام داد. همچنین کاربران می‌توانند سکه‌های نقره و پلاتین را نیز به جای سکه‌های طلایی به کاربران دیگر در قالب پاداش برای محتوای مناسبی که نوشته‌اند، هدیه دهند.

ردیتورهایی که در این سایت مشغول به فعالیت هستند، هر ساله روزی را تحت عنوان «روز کیک» جشن می‌گیرند. در واقع ذر این روز حساب آن‌ها شکل گرفته است و به دنبال آن خوشحالی می‌کنند. در این روز، آیکون یک قطعه کوچک از کیک در کنار نام کاربر به مدت 24 ساعت اضافه می‌شود.

در سال 2017 ردیت نرم‌افزار، چت آنلاین خود را برای سایت توسعه داد. در حالی که برخی از ساب‌دیت‌ها به ‌طور مستقل از نرم‌افزار شخص ثالث برای گپ زدن در مورد انجمن خود استفاده کرده بودند. ردیت با ساختن چندین توابع چت امیدوار است که آن‌ها به بخشی جدایی‌ناپذیر از ردیت تبدیل شوند.

انجمن مربوط به وب‌سایت ردیت، همانند دیگر انجمن‌ها، برای خود اصطلاحاتی را در نظر گرفته است. طبق آمار و بررسی‌های انجام شده، ردیتورها علاقه به استفاده از اصطلاحاتی چون OP،TIL و AMA دارند. برای مثال اصطلاحی چون OP اشاره‌کننده به پوستر اصلی برای هر پست است.

TIL مخفف Today I Learned (به معنی امروز آموختم) است و یکی از پراستفاده‌ترین اصطلاحات ردیت به حساب می‌آید که در بین ردیتور ها محبوبیت خاصی دارد؛ البته دقت داشته باشید که برخی از اصطلاحات راحت هستند و دانستن آن‌ها شما را گیج نمی‌کند. برای مثال می‌توان به اصطلاحی چون TIL اشاره کرد که ساده و روان است.

اصطلاح AMA که شکل اختصار یافته Ask Me Anything  است، به معنای هر آنچه که می‌خواهی از من بپرس است. در رابطه با Ask Me Anything باید متذکر شد که یک فرد همانند باراک اوباما یا نیک آفرمن یا حتی فردی که در طول زندگیشان تجربه‌های منحصر به‌فردی داشتند و شناخته شده هستند، داستان خود را به شکلی که می‌خواهند؛ اشتراک‌گذاری می‌کنند.

شاید برای شما جالب باشد که یکی از داستان‌های مطرح شده در ردیت را بدانید. این داستان به گونه‌ای است که در آن یک زن پس از جنگیدن با یک خرس بزرگ، مایل‌ها خودرو خود را می‌راند تا بتواند یک منطقه امن انتخاب کند. در اکثر مواقع، ترددهای Ask Me Anything تبدیل به مصاحبه‌هایی می‌شوند که سرشار از صحنه‌های طنز و شگفت‌آور هستند.

به احتمال زیاد پس از فعالیت شما در این سایت و گذاشتن لایک و کامنت در تعداد بالا، در گوشه سمت صفحه، برای شما یک جفت عدد به نمایش گذاشته می شود. این دو عدد نشان می‌دهند که شما چقدر «کارما» دارید. دقت داشته باشید که اگر افراد از محتوا و مطلب شما خوششان بیاید، به آن رای موافق می‌دهند که این رای های موافق برای شما به واحدی چون کارما تبدیل می‌شوند.

در واقع کارما یکی از راهکارهایی است که ردیت برای مشغول کردن و فعال نگه‌داشتن کاربرانش به‌ کار می‌گیرد. طبق آنچه گفته شد، هر چه پست‌های شما رای مثبت بگیرد، میزان کارمای شما نیز به دنبال آن زیاد می‌شود و در حالت دیگر، یعنی هر قدر عکس و فیلم‌ها رای منفی بگیرند میزان کارمای شما کم می‌شود. دقت داشته باشید که کارما در خارج از ردیت هیچ کاربردی ندارد.

دقت داشته باشید که شما می‌توانید ریت گلدها که در واقع اکانت های پریمیوم این سایت هستند را با رنج قیمتی 4 دلار برای بازه زمانی یک ماه و 30 دلار برای یکسال در نظر گرفت. توجه داشته باشید که کاربران دارای اکانت گلد، به امکاناتی دسترسی دارند که دیگر افراد از آن‌ها بی‌بهره هستند.

از طرفی ویژگی‌های تازه در نظر گرفته شده نیز، در ابتدا و تا پیش از گسترش پیدا کردن، برای مدتی تنها در اختیار کاربران گلد قرار می‌گیرند تا این دست از افراد، ویژگی‌ها را تست و سپس نظر خود را در رابطه با آن اعلام کنند.

به نوعی باید متذکر شد که عضویت در ردیت گلد، شرایطی را فراهم می‌آورد که گویا امکان دسترسی به یک ساب‌ ردیت مخفی به شما داده شده است؛ البته باید متذکر شد که تمام موضوع به همین‌جا خلاصه نمی‌شود؛ چرا که عضویت در ردیت گلد، ویژگی‌های بسیار جالبی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از سایت ردیت، حتما نیازی به داشتن اکانت گلد نیست.

ثبت ‌نام در ردیت

ثبت نام در سایت ردیت

اگر با این اوصاف، گمان می‌کنید ردیت مکان جالبی برایتان است، سریعا به صفحه لاگین این انجمن بروید و امور مربوط به ثبت نام را انجام دهید. پس از عضویت در سایت، ردیت برای شما پیشنهاد‌هایی را در راستای موضوعاتی که علاقه دارید، می‌دهد. از طرفی اگر از قبل، عضو ساب‌ردیت‌های که دوست دارید شده باشید، کافی است نامشان را در باکس جست‌‌و‌جو وارد و آن‌ها را پیدا کنید.

صفحه اصلی چطور کار می‌کند؟

برای وب‌سایت ردیت یک صفحه اصلی در نظر گرفته شده است. در این صفحه Submission هایی بر اساس الگوریتم‌های از پیش تعیین شده، قرار می‌گیرند.

این صفحه اصلی تب‌های مختلفی دارد. اگر ثبت نام نکرده باشید، تب پیش‌فرض برای شما تب Hot است که در واقع دید کلی از Submission هایی است که در یک بازه زمانی معین بیشترین امتیاز را داشته‌اند. باید متذکر شد که امتیازهای نام برده شده، توسط شمردن رای های موافق و مخالفی که به ثبت رسیده‌اند، به دست آمده است.

تب‌های دیگری نیز مانند Rising وجود دارند که شامل پست‌های جدید می‌شوند که به سرعت در حال دریافت رای های مثبت هستند و Controversial که از الگوریتم برای مشخص کردن این که کدام پست‌ها باعث ایجاد درگیری‌های اعتقادی با نگاه کردن به جریان رای های مثبت و منفی شده‌اند، استفاده می‌کند.

 به طور کلی این انجمن‌های خاص هر کدام قوانین، آئین‌نامه، مشترکان و پست‌های خاص خود را دارند. اگر به دنبال قانون‌های Subreddit هستید، می‌توانید آن را در نوار کناری سمت راست مشاهده کنید. در بالای هر یک از فیدهای Subreddit، می‌توانید از منوی کشویی برای مرتب کردن پست‌ها با استفاده از گزینه‌های زیر استفاده کنی:

Hot: پست‌هایی که هم اکنون محبوب هستند.

New: به پست‌هایی اشاره می‌کند که تازگی به اشتراک در آمدند.

Controversial: گزینه‌ای که نشان‌دهنده پست‌هایی با مقدار مساوی دریافت از upvotes و downvotes است.

Top: محبوب‌ترین پست‌های یک subreddit

Rising: پست‌هایی که در حال حاضر تعداد تایید کنندگان زیادی دریافت می‌کنند.

چه چیزهایی را می ‌توان در ردیت Submit کرد؟

به صورت کلی چهار مدل Submission وجود دارد. لینک، عکس، ویدیو و متن. دقت داشته باشید که تمامی این سابمیشن ها نیازمند یک عنوان هستند که به پیشنهاد ردیت باید جالب باشند؛ اما در آن‌ها تبلیغ و بزرگنمایی نیز دیده نشود.

آیا ساب ردیت ها قوانین اضافه ‌ای دارند؟

بله. به غیر از آداب معاشرت و حفظ حریم دیگران، هر ساب ردیت قوانین مخصوص به خودی دارد که باید آن‌ها را قبل از پست و کامنت گذاشتن بخوانید و از آن‌ها تبعیت کنید. بعضی از ساب ردیت ها ممکن است تنها Submission های عکس را قبول کنند و لینک‌های خارجی را قبول نکنند.

آیا برای گفتمان در ردیت زبان خاصی در نظر گرفته شده است؟

بله. باید متذکر شد که در کنار اصطلاحات معمولی که در فضایی چون اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند، اصطلاحات خاص و ویژه‌ای نیز وجود دارند که اصطلاحات مخصوص به ردیت هستند. چند تا از موارد کاربردی آن‌ها را در پایین مشاهده می‌کنید.

AMA: Ask Me Anything

هر چیزی که درباره‌ی من می‌خواهید بدانید بپرسید. معمولا افرادی که مشهور هستند یا کار جالبی را انجام داده‌اند، از این اصطلاح در سابمیشن خود استفاده می‌کنند تا با کاربران ردیت صحبت داشته باشند. همچنین یک ساب ردیت مخصوص برای AMA ها وجود دارد که همه افراد از باراک اوباما گرفته تا دانشمندان ناسا و بیل گیتس سوالات کاربران را در آنجا پاسخ می‌دهند.

 ELI5: Explain Like I’m 5          

طوری توضیح بدهید که انگار 5 ساله هستم. این اصطلاح زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما بخواهید یک موضوع پیچیده را مطالعه کنید. با نوشتن چنین نوشته‌ای، موضوع مورد نظر در ساده‌ترین شکل در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

آیا اپلیکیشن موبایلی برای ردیت وجود دارد؟

بله. به طوری که باید متذکر شد کاربران امروزه بیشتر از نرم افزار ردیت روی گوشی‌های همراه خود استفاده می‌کنند تا روی دسکتاپ. دقت داشته باشید که اپلیکیشن موبایل ردیت برای سیستم‌عامل‌های Ios و Android وجود دارد.

چگونه می‌ توان از Reddit استفاده کرد؟

what is reddit

اکثر کاربران از نام شناسنامه‌ای خود در Reddit استفاده نمی‌کنند. همچنین به طور معمول کاربران چندین «حساب اصلی» و چندین «حساب بی‌مصرف» دارند که از آن‌ها در شرایط خاص یا Subreddits بهره می‌برند؛ به عبارت دیگر تقریبا هر چیزی در Reddit پیش می‌رود، شما می‌توانید آن را به شکل آزادانه به اشتراک بگذارید.

کاربران می‌توانند به تاریخچه ارسال و اظهار نظرات دیگر کاربران دست یابند و از آن‌ها مطلع شوند. این امر دلیلی است بر اینکه اجتماعات Subreddit و مدیران بتوانند خودشان را به پلیس واگذار کنند و بیاموزند که چگونه یک شخص با اعتبار بر اساس پست‌های قبلی و کارما، Reddit استوار است؛ بنابراین هنگام ایجاد یک حساب کاربری، استفاده از یک نام کاربری ناشناس را در نظر بگیرید.

در ردیت ایجاد یک حساب کاربری بسیار آسان است. شما فقط به یک آدرس ایمیل، یک نام کاربری که تاکنون استفاده نشده و یک رمز عبور نیاز دارید. در آخر امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مناسب بوده باشد و بتوانید از آن‌ها بهترین استفاده را ببرید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره