راه اندازی فروشگاه اینترنتی پت شاپ (لوازم حیوانات خانگی)

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

راه اندازی فروشگاه اینترنتی پت شاپ

همان‌طور که می‌دانید امروزه دنیای تجارت الکترونیک به شکل چشمگیری تکامل یافته و شیوه خرید و فروش افراد نیز به‌طور کلی تغییر کرده است، به طوری که امروزه اکثر افراد خریدهای خود را به‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دهند.

حال اگر شما نیز به فکر راه‌اندازی یک پروژه فروشگاه آنلاین هستید و تصمیم دارید که فروشگاه خود در زمینه فروش لوازم حیوانات خانگی تاسیس کنید، اما نمی‌دانید که این کار را از کجا و به چه شکل شروع کنید، ادامه متن را از دست ندهید.

ما در این مقاله از ویترین سافت تصمیم داریم راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی را مورد بررسی قرار دهیم و هر آنچه باید بدانید در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به‌راحتی چنین سایتی را راه‌اندازی کنید و از طریق آن درآمد مورد نظر خود را نیز به دست آورید.

دقت داشته باشید که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در مقایسه با داشتن یک کسب و کار فیزیکی مزیت‌های بیشتری را برای شما به همراه دارد؛ برای مثال شما در این نوع از فروش، اجاره‌ای را پرداخت نخواهید کرد و می‌توانید به‌سادگی در حالی که در خانه خود نشسته‌اید به میلیون‌ها مشتری سرویس‌‌دهی انجام دهید.

بنابراین احتمال موفقیت در چنین زمینه‌ای وجود دارد و یک ایده خوب برای کسب درآمد بالا است.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، این است که در زمینه کسب‌و‌کار فروش لوازم حیوانات خانگی، رقبای بسیاری وجود دارند که شاید از شما نیز جلوتر و موفق‌تر باشند؛ بنابراین باید قبل از هرگونه اقدامی بازار را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و شرایط را به‌صورت دقیق بررسی کنید. با این کار می‌توانید برآوردهای لازم را انجام دهید و بهترین تصمیمات را برای موفق شدن بگیرید.

فروش اینترنتی لوازم حیوانات خانگی

بسیاری از افراد حیوانات خانگی را همانند یکی از اعضای خانواده خود می‌بینند، از همین رو به مراقبت و تامین هر آنچه حیوانات نیاز دارند بسیار توجه می کنند. از طرفی همه ما می‌دانیم که حیوانات خانگی غذای مخصوص و لوازم خاص خود را دارند و صاحب یک حیوان باید تمام این شرایط را برای آن که حیوان خانگی بتواند به‌خوبی زندگی خود را داشته باشد و عمر طولانی کند، فراهم سازد.

با توجه به این موضوع بسیاری از افراد هر آنچه حیوانشان نیاز دارد را از پت شاپ‌های اطراف محل سکونت‌شان تهیه می‌کنند، اما توجه داشته باشید که بسیاری از شهرها و برخی از مناطق کوچک نمی‌توانند به‌سادگی به یک پت شاپ دسترسی پیدا کنند.

حتی اگر در این مناطق، پت شاپی نیز پیدا شود، مسلما تمام وسایل مورد نیاز برای حیوان را نخواهد داشت، بنابراین صاحب حیوان خانگی با چالش‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شود.

با توجه به شرایطی که از طریق تکنولوژی فراهم شده است، امکان خرید اینترنتی لوازم وجود دارد و افراد می‌توانند هر آنچه برای حیوانشان می‌خواهند، به‌صورت اینترنتی خرید و درب منزل تحویل بگیرند.

پس شما می‌توانید با استفاده از فروشگاه ساز اینترنتی و راه اندازی یک فروشگاه، لوازم حیوانات خانگی، بسیاری از نیازهای مشتری‌ها را تامین کنید که نتیجه این موضوع برطرف شدن نیاز خریدار و کسب سود برای شما خواهد بود.

البته خرید اینترنتی تنها به افرادی که در محل سکونت‌شان پت شاپ وجود ندارد، توصیه نمی شود؛ بلکه گاهی اوقات افراد برای آسایش خود نیز ترجیح می‌دهند که کالا و لوازم حیوانات خانگی خود را به‌صورت اینترنتی و آنلاین تهیه کنند.

برای مثال یکی از منطقه‌های تهران که در خیابان اسکندری واقع شده است، مرکز پت‌ شاپ به شمار می‌آید. اما از آنجایی که این منطقه در طرح ترافیک زوج و فرد قرار دارد و دسترسی به آن سخت است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به‌ جای مراجعه به این محله، خرید خود را از مغازه‌های پت شاپ آنلاین انجام دهند تا هم در زمان صرفه جویی شود و هم تنوع بالای محصولات را مورد بررسی قرار دهند و بهترین انتخاب را داشته باشند.

شرایط راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی پت شاپ

پت شاپ اینترنتی

مسلما تا به این جای متن متوجه شده‌اید که داشتن یک کسب و کار آنلاین در زمینه فروش لوازم حیوانات خانگی می‌تواند سود زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

اما از طرفی شاید پیش خودتان فکر کنید که داشتن یک فروشگاه اینترنتی کار سخت و دشواری است یا به تخصص و دانش خاصی نیاز دارد؛ اما در این باره باید گفت این چنین نیست و شما می‌توانید با چند روش ساده و راحت پت شاپ آنلاین خود را راه‌اندازی کنید و از این طریق به یک درآمد خوب و کافی برسید.

سایت فروشگاهی لوازم حیوانات خانگی را راه‌اندازی کنید

اولین روشی که می‌توانید از طریق آن پت شاپ آنلاین مورد نظر خود را راه‌اندازی کنید، طراحی یک سایت فروشگاهی است.

برای طراحی یک سایت فروشگاهی روش‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها سخت و پیچیده هستند و شما باید مهارت‌های خاصی در زمینه برنامه نویسی داشته باشد؛ برای مثال برخی از روش‌ها نیز هزینه بالا را برای شما به همراه خواهند داشت؛ اما در این میان روش‌هایی نیز وجود دارد که شما می‌توانید بدون داشتن دانش خاصی یا صرف هزینه زیاد از آن‌ها برای راه‌اندازی و تاسیس سایت فروشگاهی استفاده کنید‌.

از فروشگاه سازها استفاده کنید

یکی از بهترین راه‌ها و سریع‌ترین راه برای طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی لوازم حیوانات خانگی استفاده از فروشگاه سازها است. در حقیقت سایت سازها یا فروشگاه سازها تمام کارهایی که برای داشتن یک سایت باید انجام شود و تخصصی و پرهزینه هستند را انجام می‌دهند.

بنابراین شما می‌توانید به عنوان خریدار یکی از پکیج‌هایی که این سایت سازها و فروشگاه سازها ارائه می‌دهند را تهیه کنید و سایت خود را روی آن راه‌اندازی کنید‌.

استفاده از سایت سازها کار بسیار ساده و راحتی است، به‌طوری که شما باید در این فروشگاه‌ها ثبت‌نام کنید و پنل کاربری خود را بسازید. سپس از طریق این پنل‌ها می‌توانید سایت مورد نظر خود را انتخاب و راه‌اندازی کنید.

هزینه راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی

اگر شما بخواهید پت شاپ را به صورت فیزیکی راه‌اندازی کنید، مسلما سرمایه زیاد و جیب پر پولی نیاز خواهید داشت، اما خوشبختانه راه‌اندازی سایت فروشگاهی اینترنتی لوازم حیوانات خانگی به این مقدار سرمایه نیاز ندارد و اگر هزینه مربوط به تامین کالای فروشگاه را در نظر نگیریم، شما می‌توانید با کمترین سرمایه سایت فروشگاهی خود را راه‌اندازی کنید.

البته توجه داشته باشید که چیزی به اسم راه‌اندازی سایت فروشگاهی رایگان وجود ندارد و شما باید هزینه‌ای را در قبال ابزار و زیرساخت‌های مخصوص برای راه‌اندازی سایت پرداخت کنید.

درست است که چیزی به اسم ساخت سایت اینترنتی رایگان وجود ندارد، اما از طرفی سرمایه و پول زیادی نیز برای این کار مورد نیاز نیست و شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلف و با صرف هزینه‌های کم صاحب یک سایت فروشگاهی شوید.

هزینه اولیه برای راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی شاید برای بسیاری از افراد زیاد به نظر برسد، اما اگر سایت شما به‌درستی راه‌اندازی شود، می‌تواند در مدت زمانی کوتاه و چند ماهه چندین میلیون سود برای شما به همراه داشته باشد، به‌طوری که دیگر هزینه‌های مربوط به سایت به چشم شما نخواهد آمد‌.

از کجا محصولات پت شاپ آنلاین را تامین کنیم؟

یک پت شاپ آنلاین باید تمام وسایل و لوازمی که یک فرد برای نگهداری از حیوانات خانگی نیاز دارد را داشته باشد. از مهم‌ترین این محصولات می‌توان به غذای حیوانات اشاره کرد.

در حقیقت می‌توان گفت غذای حیوانات از مهم‌ترین و سودآورترین محصولات یک پت شاپ خواهند بود. بنابراین توصیه می‌شود حتما غذای انواع حیوانات خانگی مانند سگ، گربه، انواع پرنده‌های تزئینی و مواردی از این دست را داشته باشید و در فروشگاه خود عرضه کنید.

پت شاپ آنلاین

در کنار غذای حیوانات باید به انواع وسایل بازی، لباس، ظرف غذا، باکس حیوانات، قفس و قلاده نیز توجه داشته باشید و آن‌ها را در فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی خود بفروشید‌. راه‌های گوناگونی وجود دارد که شما می‌توانید این محصولات را برای فروشگاه خود از طریق آن‌ها تامین کنید.

برای مثال می‌توانید از فروشگاه‌هایی که فروش عمده دارند این کار را انجام دهید. مسلما انجام این کار به سرمایه کافی نیاز دارد؛ اما می‌توانید برای شروع کار محصولات خود را به صورت محدود اما کامل تهیه کنید تا پس از مدتی بتوانید با سودی که از این راه به دست می‌آورید، فروشگاه خود را تکمیل سازید.

همچنین راه دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از این طریق محصولات خود را تامین کنید. این راه این است که شما از محصول مورد نظر عکس و مشخصات کاملی را در سایت خود قرار دهید و زمانی که مشتری محصول پیدا شد، در ابتدا خودتان آن را تهیه و سپس برای مشتری بفرستید.

برای راه اندازی سایت فروشگاهی اینترنتی لوازم حیوانات خانگی چه مجوزهایی نیاز است؟

برای راه‌اندازی مغازه پت شاپ به مجوزهای گوناگون و پروانه کسب نیاز خواهد بود و ممکن است این مراحل کمی طول بکشد و هزینه‌ای را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

از طرفی راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی نیز به مجوزهایی نیاز دارد‌‌. البته باید متذکر شد که دریافت این مجوزها ضروری و واجب نیست، اما می‌تواند تاثیرات مثبتی در جذب مشتری داشته باشد؛ برای مثال می‌توان به مجوز نماد اعتماد اشاره کرد.

درباره بازار مربوط به لوازم حیوانات خانگی اطلاعات لازم را کسب کنید

توجه داشته باشید که تنها راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی نمی‌تواند منجر به موفقیت و یا سودآوری برای شما شود، بلکه باید اقدامات دیگری را نیز انجام دهید که بتوانید در این زمینه موفق شوید.

دقت داشته باشید که شما در این راستا رقبای بسیاری دارید که هرکدام ایده و روش‌های مخصوص به خود را ارائه می‌دهند‌. بنابراین لازم است که پیش از هر چیزی شرایط بازار را مورد بررسی قرار دهید و از تمام موضوعات مطلع شوید. برای تحقیقات خود زمان بگذارید و توجه داشته باشید که هر چه در این مورد دقیق‌تر عمل کنید، نتیجه بهتری را به دست خواهید آورد.

مشتری‌های خود را بشناسید

علاوه‌بر بررسی شناخت بازار، شناسایی مشتریان بالقوه را نیز در راستای کار خود قرار دهید‌. در حقیقت انجام این کار یک امر ضروری برای راه‌اندازی پت شاپ آنلاین است. در راستای این کار لازم است که از دیدگاه‌ها و نگرش‌های افرادی که حیوان خانگی دارند مطلع شوید. همچنین باید کاری کنید که مشتری به شما اعتماد پیدا کند‌.

از بررسی رقیبان خود غافل نشوید

شرایط کاری رقبای خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و به درک کاملی از فعالیت آن‌ها برسید. برای مثال اگر آن‌ها محصولی منحصر به‌فرد دارند و از طریق آن محصول به موفقیت زیادی دست پیدا کرده‌اند، شما باید برای خودتان نیز چنین محصولی را آماده کنید و با ارائه آن در این رقابت پیروز شوید.

برای سایت یک درگاه پرداخت تنظیم کنید

یکی از راه‌هایی که منجر به جلب اعتماد مشتریان می‌شود، داشتن درگاه پرداخت آنلاین است و شما باید زمانی که سایت در راه‌اندازی می‌کنید، درگاهی را نیز برای پرداخت‌ها در نظر بگیرید و ایجاد کنید. ساده‌ترین راه برای این کار ایجاد یک درگاه پرداخت مستقیم است.

از بازاریابی غافل نشوید

مسلما تنها راه‌اندازی سایت فروشگاهی اینترنتی لوازم حیوانات خانگی برای موفق شدن کافی نیست و شما باید پس از آنکه پت شاپ آنلاین خود را راه‌اندازی کردید، به مردم بفهمانید که در این بازار فعالیت دارید و مشتاق هستید که با آن‌ها تعامل برقرار کنید.

حال برای این کار باید بازاریابی را انجام دهید. برای بازاریابی روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال می‌توانید از بنر، تابلوهای تبلیغاتی، وبلاگ‌ها، سایت‌ها و غیره کمک بگیرید.

online pet shop

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله در رابطه با راه‌اندازی سایت فروشگاهی اینترنتی لوازم حیوانات خانگی صحبت کردیم و هر آنچه برای موفق شدن در این زمینه لازم بود بدانید را نیز گفتیم. اکنون شما می‌توانید با در نظر گرفتن این دست از نکات، سایت خود را راه‌اندازی و فعالیت خود را شروع کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره