آموزش و راهنمای کامل راه‌اندازی سایت تعمیراتی

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

راه اندازی فروشگاه تعمیراتی

متخصصان حوزه‌ی کسب‌وکار توصیه می‌کنند که زمانی اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی خود نمایید که در آن تبحر کامل داشته باشید. کسانی که در زمینه‌های تعمیراتی فعالیت می‌کنند، دانش، مهارت و تبحر کافی را در زمینه‌ی موردنظر خود کسب کرده‌اند.

پس این افراد به راحتی می‌توانند به فکر ایجاد کسب‌وکار آنلاین و کسب درآمد از آن باشند. اگر شما نیز در یک زمینه‌ی خاص تعمیراتی تجربه دارید، به راحتی می‌توانید از طریق ایجاد یک وبسایت تعمیراتی، مشتریانی از سراسر کشور داشته باشید.

اما در طراحی سایت تعمیرات باید گزینه‌های خاصی در نظر گرفته شود تا مخاطب بتواند به آن سایت برای تعمیر وسیله خود اعتماد کند. در ادامه این مقاله از ویترین سافت قصد داریم تا نکات راهنمای راه‌اندازی سایت تعمیراتی را برای شما ارائه کنیم. اگر در فکر ایجاد سایت تعمیراتی هستید، حتماً با ما همراه شوید.

سایت تعمیراتی چیست؟

هر وبسایت بسته به نوع فعالیتی که دارد، دارای ویژگی‌های خاصی است. برای مثال، یک سایت فروشگاهی، محصولات قابل فروش خود را در صفحاتش عرضه می‌کند. چنین وبسایتی برای جلب اعتماد مشتریان از گارانتی و تضمین استفاده می‌کند.

وبسایت‌هایی که محصولات غیرفیزیکی و دانلودی می‌فروشند، بسیاری از گزینه‌های فروشگاهی مانند روش ارسال محصول و هزینه ارسال را نادیده می‌گیرند؛ چراکه محصولات آن‌ها نیازی به ارسال پستی ندارد. بنابراین هر وبسایت بسته به هدفی که دنبال می‌کند، دارای ویژگی‌های خاصی است.

در مورد سایت تعمیرات نیز باید این نکته را در اولویت قرار داد. یک وب سایت تعمیراتی، گزینه‌هایی برای تعمیر وسایل یا لوازم موردنظر خود ایجاد می‌کند. آن‌گاه کاربران می‌توانند در صورت خرابی وسایل خود، روی خدمات آن وبسایت حساب نمایند. طبیعتاً هر وسیله جدیدی که خریداری می‌شود، پس از مدتی دچار نقص فنی می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

به‌خصوص وسایل الکتریکی و الکترونیکی، بسیار در معرض خرابی و تعمیرات قرار دارند. بنابراین یک وبسایت تعمیراتی، وب سایتی است که می‌تواند در زمینه تعمیرات یک وسیله خاص، گزینه‌های خود را شخصی‌سازی کرده و شروع به فعالیت نماید.

در چه زمینه‌هایی می‌توان سایت تعمیراتی ایجاد کرد؟

طبیعتاً وسایل و لوازم زیادی وجود دارند که می‌توان روی تعمیر آن‌ها حساب کرد. برخی از وسایل پس از خرابی، دور انداخته می‌شوند و نیازی به تعمیرات ندارند؛ آن‌ها با وسیله جدید جایگزین می‌شوند. اما برخی از لوازم اصلی که کاربرد اساسی یا قیمت بالاتر دارند، می‌توانند مورد تعمیر قرار بگیرند. بنابراین می‌توان سایت تعمیراتی را برای گزینه‌های زیر راه‌اندازی کرد:

 • سایت تعمیراتی خودرو
 • سایت تعمیراتی موبایل
 • سایت تعمیراتی لوازم خانگی
 • سایت تعمیراتی کامپیوتر، لپ‌تاپ و تبلت
 • سایت تعمیراتی ماشین‌آلات صنعتی
 • سایت تعمیراتی لوازم چوبی
 • سایت تعمیراتی …..

تعمیرات گزینه‌های فوق جزء موارد شناخته شده برای تعمیر هستند. شما می‌توانید نمونه‌های تعمیراتی اختصاصی دیگری را نیز به لیست فوق اضافه نمایید.

بهرحال بیشترین سایت‌های تعمیراتی که در سطح وب فعالیت می‌کنند، در زمینه‌های نامبرده فعالیت می‌کنند. شما نیز اگر در یکی از این گزینه‌ها یا در زمینه اساسی دیگری توانایی و تخصص تعمیراتی دارید، می‌توانید وبسایت رسمی خود را راه‌اندازی کرده و از این راه به درآمدهای قابل توجهی دست یابید.

10 نکته کلیدی برای راه‌اندازی سایت تعمیراتی

سایت تعمیرات لوازم خانگی

شیوه کلی راه‌اندازی وبسایت در اکثر زمینه‌ها شبیه به هم است. برای مثال، ایجاد قسمت‌های هدر، فوتر، ساید بارها و ایجاد اسلایدر در اکثر صفحات به یک شیوه ایجاد می‌شوند. امکانات پرداخت و درگاه‌های پرداخت نیز برای تمام زمینه‌های کاری به یک شیوه عمل می‌کنند.

شما چه دارای یک وبسایت فروشگاهی با استفاده از فروشگاه ساز باشید و چه یک وبسایت تعمیراتی داشته باشید، در هر صورت مشتریان شما باید از طریق درگاه پرداخت، وجه موردنظر را به شما پرداخت نمایند. اما جزئيات راه‌اندازی وبسایت‌های مختلف با هم تفاوت دارد. از جمله مواردی که باید در حین ایجاد سایت تعمیراتی به آن‌ها توجه داشته باشیم، به قرار زیر هستند:

 • تعیین زمینه اصلی تعمیرات

ممکن است که شما در زمینه تعمیر تمام لوازم الکترونیکی تا حدی مهارت داشته باشید؛ اما مهارت‌های نسبی نمی‌توانند برای راه‌اندازی سایت تعمیراتی کفایت کنند.

بنابراین در بین تمام لوازمی که قادر به تعمیر آن‌ها هستید، نمونه‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین توانایی را در تعمیر آن‌ها داشته باشید. برای مثال، تصور کنید که شما در تعمیر لوازم خانگی تبحر دارید. اما تعمیر یخچال برای شما بسیار راحت‌تر است. در واقع همیشه یخچال‌ها را با بهترین کیفیت تعمیر می‌کنید.

در حالی که گاهاً در تعمیر سایر لوازم خانگی چندان دقت نمی‌کنید. این نشان می‌دهد که تخصص تعمیراتی شما در تعمیر یخچال قرار دارد. پس باید تعمیرات یخچال را به عنوان زمینه کاری اصلی خود انتخاب نمایید.

این موضوع بدان جهت اهمیت دارد، چراکه ممکن است شخصی از راه دور تعمیرات خود را به شما بسپارد یا شما مجبور شوید راه طولانی را برای تعمیر یک وسیله سنگین سفارشی طی کنید؛ بنابراین باید بتوانید به خوبی از پس چنین تعمیراتی بربیایید.

در چنین مواردی نباید روش شانس حساب کرد. پس حتماً زمینه اصلی تعمیراتی خود را مشخص کنید تا بعدها در مسیر فعالیت آنلاین خود دچار مشکل نشوید.

 • ایجاد تمایز

در سطح شهرها، مغازه‌های تعمیراتی بسیاری وجود دارند که افراد می‌توانند تعمیرات وسایل خود را به آن‌ها واگذار کنند. وقتی شخصی برای تعمیر وسیله خود به گوگل مراجعه می‌کند، یعنی به دنبال امتیاز و کیفیت بالاتری برای تعمیر وسیله خود است.

پس شما باید امتیازات ویژه‌ای را برای مشتریان خود در نظر بگیرید تا آن‌ها شما را به تعمیراتی‌های دیگر ترجیح دهند. این برتری و تمایز می‌تواند با ارائه یک گارانتی چند ماهه همراه باشد. البته شما می‌توانید بسته به شیوه تعمیر خود، موارد دیگری را برای ایجاد تمایز در نظر بگیرید.

 • ایجاد بخش مشاوره تعمیرات

گاهی تشخیص نقطه‌ای که باید مورد تعمیر قرار بگیرد از هر موضوع دیگری بیشتر اهمیت دارد. اگر شما از دانش و تبحر کافی در زمینه کاری خود برخوردار باشید، از راه دور هم خواهید توانست علت بروز نقص فنی در یک وسیله را تشخیص دهید. برای مثال، ممکن است شما در زمینه تعمیر خودرو فعالیت کنید.

آن‌گاه شخصی از راه دور با شما تماس بگیرد و اعلام کند که از کاپوت ماشینش سر و صدای نامتعارفی را می‌شنود. شما بلافاصله دلایلی که موجب سر و صدا در ماشین می‌شود را در ذهن‌تان تداعی می‌کنید، اما هنوز مطمئن نیستید.

اما با چند سؤال از طرف مقابل، می‌توانید مطمئن شوید که مشکل از کجاست. حالا می‌توانید به طرف راه‌حل بدهید که برای حل این مشکل باید چه قطعاتی را تعویض کند یا چه کار دیگری را انجام دهد.

گاه نیاز نیست مشتریان از شهرهای دور، وسایل خود را برای تعمیر برای شما ارسال کنند یا شخصاً نزد شما بیایند. چراکه مشکل می‌تواند با یک مشاوره تلفنی حل شود. پس سعی کنید در راه‌اندازی وب سایت تعمیراتی خود، مشاوره تلفنی یا آنلاین را در نظر بگیرید.

 • ایجاد بخش آموزش تعمیرات

برخی از کاربران به دنبال تعمیر وسایل نیستند؛ بلکه می‌خواهند مهارت تعمیرات را فرا بگیرند. شما می‌توانید یک بخش آموزش تعمیرات در وبسایت خود ایجاد کنید. برای مثال، اگر در زمینه تعمیرات موبایل فعالیت می‌کنید، می‌توانید  چندین مقاله مختلف در مورد تعمیر بخش‌های مختلف موبایل بنویسید.

نوشتن مقاله می‌تواند در راستای بازاریابی محتوایی عمل کرده و بازخوردهای خوبی برای وبسایت شما داشته باشد. همچنین تولید کتاب‌های الکترونیکی آموزشی و تهیه فیلم آموزشی نیز می‌تواند به منبع درآمد دیگری برای وبسایت شما تبدیل باشد.

البته سعی کنید یک سری آموزش‌های رایگان را برای مخاطبین خود در نظر بگیرید. سپس دوره‌ها یا فایل‌های آموزشی تخصصی را با قیمت مناسبی برای فروش در وبسایت خود قرار دهید. شما در هر زمینه تعمیراتی که فعالیت کنید، حتماً می‌توانید آن را به خوبی آموزش دهید. پس از آموزش غافل نشوید و حتماً زمان مناسبی را به تهیه فایل‌های آموزشی باکیفیت اختصاص دهید.

راه اندازی سایت تعمیراتی

 • سئو سایت با کلمات تعمیراتی پربازدید

وبسایت تعمیراتی شما، زمانی می‌توان بازدهی بالایی داشته باشد که کاربران زیادی به آن مراجعه نمایند. برای اینکه کاربران بهتر بتوانند شما را در بین هزاران سایت تعمیراتی موجود در وب پیدا کنند، باید روی سئو و بهینه‌سازی صفحات خود کار کنید.

برای این کار باید کلمات کلیدی پربازدید در زمینه تعمیرات را در تولید محتوا یا توضیحات وبسایت خود لحاظ نمایید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با حرفه کاری خود می‌توانید از ابزار کیورد پلنر « Google Keyword Planner»، کیورد توول «Keyword Tool» و … استفاده نمایید. البته توجه به پیشنهادات گوگل در هنگام جست‌وجو نیز می‌تواند در این امر به شما کمک کند.


همچنین بخوانید : سئو فروشگاه اینترنتی


 • نگهداری اطلاعات کاربران

کسی که یکبار برای دریافت مشاوره تعمیرات به وبسایت شما مراجعه کرده یا شخصی که وسیله خود را برای تعمیر برای شما ارسال کرده، در صورت رضایت، باز هم به شما مراجعه خواهد کرد.

در واقع شخصی که از فعالیت شما رضایت دارد، دیگر وسایل تعمیراتی خود را نیز به دست شما می‌سپارد و شما را به اطرافیان خود نیز معرفی می‌نماید.

بنابراین بهتر است که شما اطلاعات تمام مشتریان خود را در یک فایل اکسل نگهداری کنید. اطلاعات شخصی افراد از طریق فرم ثبت‌نام وبسایت‌تان هم می‌تواند گرفته شود.

در هر حال بهتر است در هر مراجعه بعدی مشتریان، آن‌ها را به یاد بیاورید چراکه آن‌ها تبدیل به مشتریان ثابت شما خواهند شد. پس می‌توانید گزینه دریافت شماره تماس را در هنگام ثبت سفارش تعمیرات از کاربران را به وبسایت خود اضافه نمایید.

 • انتخاب روش‌های ارسال مطمئن

گاهاً که مشاوره و آموزش کارساز نیست، افراد وسایل خود را برای تعمیر به نزد شما پست می‌کنند. شما باید پس از تعمیر وسایل، آن‌ها را با روش‌های مطمئنی به سمت افراد برگردانید.

برای این کار می‌توانید از خدمات ارسال ویژه پست استفاده نمایید و پنل آن را به وبسایت خود اضافه کنید. البته این امر به سبک کاری شما بستگی دارد. ممکن است که شما در زمینه تعمیر ماشین‌آلات سنگینی فعالیت کنید که امکان پست کردن آن‌ها اصلاً وجود نداشته باشد.

در این صورت باید شخص برای تعمیر ماشین‌آلات خود از شما دعوت به همکاری نماید. در این مورد خاص، باید طبق زمینه کاری خود برنامه‌ریزی کرده و روش‌های متناسبی را در نظر بگیرید.

 • شبکه‌های اجتماعی

از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید. برخی از تعمیراتی‌ها صرفاً از طریق صفحات اجتماعی خود توانسته‌اند به درآمدهای بالایی پست پیدا کنند. شما با وجود راه‌اندازی وبسایت، یک قدم از آن‌ها جلوتر خواهید بود؛ چراکه وجود وبسایت یک اعتبار چند برابری به صفحات اجتماعی شما خواهد داد.

شما می‌توانید مطالب منتشر شده در وبسایت خود را با صفحات اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید. آن‌گاه افرادی که در این شبکه‌ها فعال هستند نیز می‌توانند برای تعمیر لوازم خود به شما مراجعه نمایند. آن‌گاه گستره فعالیت شما بیشتر خواهد شد. برای این امر می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و… کمک بگیرید. 

 • تعمیرات نزدیک

ممکن است شما سرگرم ارائه خدمات به مشتریان راه دور خود باشید، اما افراد زیادی در داخل شهر و محله خودتان به خدمات شما نیاز داشته باشند. در کار تعمیرات، نزدیک بودن مرکز تعمیرات یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.

بنابراین بازاریابی محلی در کار تعمیرات اهمیت زیادی پیدا می‌کند. شما می‌توانید برای پیدا کردن مشتریان نزدیک خود از بازاریابی گوگل مپ «Google Map» استفاده نمایید.

در این نوع بازاریابی، اطلاعات مکان شما در گوگل مپ ثبت می‌شود. آن‌گاه اگر شخصی در نزدیکی محل زندگی شما به دنبال تعمیرات باشد، گوگل شما را قبل از سایر وبسایت‌های تعمیراتی به وی معرفی خواهد کرد.

 • صفحه تماس با ما اختصاصی

در کار تعمیرات، شناخت فرد تعمیر کننده برای کاربران بسیار مهم است. بنابراین باید خود را به خوبی معرفی نمایید. برای این کار می‌توانید هم اطلاعات تماس خود را در صفحه اولیه سایت‌تان قرار دهید و هم یک صفحه «تماس با ما» کاملاً اختصاصی طراحی نمایید.

صفحه‌ای که در آن تصویر شما به همراه نمونه کار و سابقه کاری‌تان قرار داشته باشد. اگر بتوانید در یک ویدئوی کوتاه، شخصاً صحبت کرده و خودتان را به کاربران معرفی کنید، آن‌ها بهتر می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند. پس سعی کنید صفحه تماس با ما وبسایت‌تان را با دقت و وسواس بیشتری طراحی نمایید.

تعمیرات

سخن نهایی

در این مطلب به ارائه نکات کلیدی و راهنمای راه‌اندازی یک وبسایت تعمیراتی پرداخیتم. شما می‌توانید بسته به نیازهای خود موارد گفته شده را شخصی‌سازی نمایید.

شما می‌توانید برای ایجاد نمونه اولیه وبسایت خود و ثبت دامنه و هاست آن، روی خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سایت حساب نمایید. هر سؤال، ابهام یا ایده‌ای در رابطه با طراحی و راه‌اندازی وبسایت تعمیراتی دارید، آن را در بخش نظرات مطرح نمایید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره