دیجیتال مارکتینگ برای برندهای لاکچری؛ از چه استراتژی استفاده کنیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 5 دقیقه دیدگاهها

دیجیتال مارکتینگ لاکچری

تمام برندهای لوکسی که در جهان وجود دارند، از قابلیت‌های دیجیتال مارکتینگ به بهترین نحو ممکن استفاده کرده‌اند. برندهای لوکس جدید نیز بخش اعظم موفقیت خود را مدیون استراتژی‌های خلاقانه دیجیتال مارکتینگ هستند. اما روش کار این برندها چگونه است؟

آیا ما هم می‌توانیم صاحب یک برند لوکس باشیم و آن را به شیوه‌ای جذاب و کارآمد به مخاطبین بالقوه خود معرفی کنیم؟ قطعاً پاسخ به این سؤالات مثبت است و هرکسی می‌تواند با بکارگیری روش‌های اصولی به موفقیت در دنیای کسب‌وکار خود برسد.

در اینجا به چند استراتژی اشاره می‌کنیم که معروف‌ترین برندهای جهان از آن‌ها بهره برده‌اند و می‌توانند اولین الگوهای ما برای برند لاکچری‌مان باشند.

منظور از برند لاکچری یا لوکس چیست؟

قطعاً برندهای بسیاری در سطح جهان وجود دارند که هریک در زمینه خاصی به شهرت و محبوبیت رسیده‌اند. برخی از برندهای لوکس که در صنعت پوشاک، فشن و لوازم مصرفی مطرح‌اند، لویی ویتون «LV»، شنل «Chanel» و هرمس «Hermès» هستند. این برندها سال‌هاست که برتری محصولات خود را ثابت کرده‌اند و هنوز هم در رأس برندهای لوکس قرار دارند.

در صنعت گوشی‌های اسمارت نیز برند اپل «Apple» در رأس این محصولات لوکس قرار دارد. در هر صنعتی می‌توان برندهای برتر را به‌راحتی پیدا کرد؛ چراکه آن‌ها توانسته‌اند جایگاه خود را به خوبی در بین مردم باز کنند. اما به‌صورت کلی، زمانی می‌توان یک برند را در درجه لوکس و لاکچری در نظر گرفته که جدا از زمینه کاری، دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • کیفیت بالا
 • طراحی خاص و منحصر به فرد
 • معنا و مفهوم (نام برند یا داستان ایجاد آن دارای معنی، چشم‌انداز یا آرمان خاصی باشد)
 • قیمت بالا (متناسب با کیفیت اعلای آن)
 • ارزش‌گذاری برای مخاطب (وقتی مخاطب از آن استفاده می‌کند، احساس ارزش یا خاص بودن در او ایجاد شود)

اگرچه ویژگی‌های دیگری را نیز می‌توان به برندهای لوکس نسبت داد، اما این موارد در اولویت قرار دارند و جزو ویژگی‌های لاینفک یک برند خاص هستند.

آیا همه می‌توانند برند لاکچری داشته باشند؟

این سؤال مانند این می‌ماند که بپرسید: «آیا همه می‌توانند دکتر یا مهندس شوند؟» قطعاً برندسازی لاکچری برای کسی مناسب است که انرژي، خلاقیت و علاقه کافی برای ایجاد چنین برندی را در درون خود داشته باشد.

اگر شما حس می‌کنید ایده‌های تازه‌ای در سر دارید که می‌توانند منجر به ایجاد برندهای برتری در جهان شوند، یقیناً می‌توانید با بکارگیری روش‌های درست دیجیتال مارکتینگ و سایر روش‌های برندسازی، این کار را به نتیجه برسانید.

اما باید بدانید که ایجاد چنین برندهایی اصلاً کار آسانی نیست و یک‌شبه هم اتفاق نمی‌اُفتد. پشت هر برند مشهور، چندین سال تلاش مستمر، ارزش دادن به مخاطب، ارزیابی کیفیت و تحقیقات گسترده قرار دارد.
با تمام این موارد، اگر ایجاد یک برند برتر رؤیای شماست، استراتژی‌های زیر می‌توانند بخشی از مسیر برندسازی را برای شما روشن کنند.

برای برندسازی لاکچری، باید از چه استراتژی‌هایی استفاده کنیم؟

برندهای لاکچری

استراتژی‌های بسیاری برای برندسازی وجود دارد، اما دنیای دیجیتال مارکتینگ و فعالیت در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، شرایط متفاوتی را برای صاحبان برند ایجاد می‌کند. شما با در نظر گرفتن قابلیت‌های آنلاین و صفحات اجتماعی می‌توانید استراتژی‌ها و روش‌های زیر را به کار بگیرید:

 • خاص بودن خود را ثابت کنید

قطعاً کسی که تصمیم می‌گیرد یک برند لوکس ایجاد کند، محصولات خاص و منحصر به فردی را در نظر دارد و می‌داند که با محصولات معمولی و دم دستی نمی‌تواند به برند شدن فکر کند. اما افرادی که شما را می‌بینند، باید این خاص بودن و متفاوت بودن را در محصول شما به صورت کامل احساس کنند.

بیان دلیل ایجاد برند و داستان شخصی شما در صفحه «درباره ما» وبسایت‌تان یا نوشتن آن در بایو صفحات اجتماعی، این حس را ایجاد نمی‌کند. بنابراین داستان جذاب برندینگ خود را باید در ابتدای صفحات قرار داده و در بطن آن نیز، صلاح و نفع مخاطبین را در نظر بگیرید.

برند لاکچری تیفانی اند کو «Tiffany & Co» تمام تم و رسالت کار خود را در یک ویژگی انسانی قرار داده که برای اکثریت افراد اهمیت دارد. این برند با ارائه محصولات لوکس عاشقانه و ایجاد کمپین‌های حلقه نامزدی و عکاسی عاشقانه در محیط رسانه‌های اجتماعی، توانسته است به موفقیت‌های چشمگیری برسد.

 • از افراد متخصص کمک بگیرید

برندسازی یک کار کاملاً تخصصی است و برای نتیجه‌بخش بودن به تلاش‌هایی نیاز دارد که آن را دقیقاً در مسیر محبوبیت و شهرت قرار دهد. برای این امر باید از کارشناسان و متخصصینی کمک بگیرید که سابقه همکاری با برندهای برتر دیگر را داشته باشند و بتوانند به صورتی کاملاً حرفه‌ای، صادقانه و مفید، مسئولیت برندینگ شما را نیز برعهده بگیرند.

مشاوره و فعالیت‌های متخصصین، می‌تواند یک برند را به سرعت از میدان رقابت‌ها خارج کرده و به یک جایگاه ثابت در ذهن مشتریان برساند.

مطمئناً برگزاری کمپین‌های پرطرفدار یوتیوبی و اینستاگرامی برندهای مشهور، تنها با فکر و ایده صاحب آن ایجاد نشده، بلکه این متخصصین برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستند که کمپین آن‌ها را هدایت کرده‌اند!

 • مشتریان را در اولویت قرار دهید

محصولات لوکس، باکیفیت و گران‌قیمت هستند، بنابراین تمام آحاد جامعه نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. اما همیشه گروه خاصی از افراد هستند که می‌توانند طرفداران اصلی محصولات و خدمات لاکچری شما باشند. بر همین اساس، باید با تحقیقات گسترده و رصد کردن مخاطبین خود، آن دسته را شناسایی کرده و تسهیلات خاصی را برای ایشان در نظر بگیرید.

مشتریان باید در نتیجه طرفداری از شما، آنقدر احساس رضایت و ارزش کنند که هریک از آن‌ها به یکی از تبلیغ کننده‌های برند شما تبدیل شده و مشتریان جدیدی برای شما بیاورند. کمپانی «Lyft» به خوبی این کار را انجام داده و بدون نیاز به تبلیغات آنچنانی، تنها از طریق بازاریابی دهان به دهان مشتریان فعلی خود به برندینگ دست یافته است.

افراد با چند تپ کردن ساده روی گزینه‌های اپلیکیشن شرکت لایفت، می‌توانند بر شیک‌ترین ماشین‌ها سوار شوند. این ماشین‌ها دقیقاً به لوکیشن افراد فرستاده شده و با ایجاد یک حمل و نقل آسان و باکیفیت، رضایت خاطر مشتریان خود را جلب کرده و آنگاه مشتریان آن را با اشتیاق به دیگران معرفی می‌کنند.

بازاریابی برندهای لاکچری

سخن نهایی

در کشور ما دوره‌های «لاکچری برندینگ» توسط بسیاری از متخصصین حوزه کسب‌وکار و دیجیتال مارکتینگ برگزار می‌شود.

اما لازمه‌ی شرکت در این دوره‌ها و ایجاد برند شخصی و لاکچری خود در مسیر آن‌ها، باید هدف خود از ایجاد برندتان را کاملاً مشخص کرده و داستان‌های جذابی برای آن بسازید.

دنیای برندینگ بیشتر از هر حرفه دیگری به خلاقیت، نوآوری، تمایز و تحقیق نیاز دارد. بنابراین اگر حس می‌کنید برای ایجاد چنین برندی مصمم هستید، با مطالعه کتاب‌هایی چون «با چرا شروع کنید» اثر سیمون سینک، مطالعه مقالات برندینگ و شرکت در دوره‌های برندسازی، اولین قدم‌ها برای تحقق رؤیای خود را بردارید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره