حفظ مشتریان دائمی با 12 روش خارق العاده

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 8 دقیقه دیدگاهها

حفظ مشتریان دائمی

حفظ مشتریان تنها کاری است که همیشه با اهمیت و وسواس بسیاری به آن پرداخته می‌شود؛ چرا که برای رونق و توسعه کسب و کار تنها وجود مشتری است که می تواند سود بالا و فروش خوبی را به نمایش بگذارد.

که در این بین، شاید حفظ مشتریان دائمی راهکارهای هزینه بری داشته باشد ولی پرداخت هزینه بخاطر جایگاه ارزشمند مشتری آنچنان به چشم نمی‌آید.

یکی از مهم‌ترین سرمایه گذاری‌ها در هر کسب و کار اصولا سرمایه گذاری در نگهداری و حفظ مشتریان قدیمی به حساب می‌آید. به همین دلیل ما در این مقاله از ویترین سافت شما را با ۱۲ راه متفاوت و کلیدی آشنا می‌کنیم تا بتوانید به واسطه آن مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید.

همیشه وفاداری مشتریان این نکته را به فروشنده یادآوری می‌کند که تا چه حد خدماتی که ارائه می‌دهد خدمات قابل توجه و قابل قبولی است. بررسی وفاداری مشتریان همیشه اهمیت بالایی داشته است و شما با بررسی آن دلیل واقعی وفاداری مشتری را مشخص می‌کنید و متوجه می‌شوید تا چه اندازه مشتری نسبت به خرید محصولات شما رضایت دارد.

دلایل مختلف و متفاوتی وجود دارد که باعث می‌شود مشتری از شما همیشه خرید کند و شاید به خاطر کیفیت و اورجینال بودن خدمات شما این خرید صورت نپذیرد.

به همین خاطر است که ما بررسی و وفاداری مشتری را یک نکته مهم عنوان می‌کنیم. زمانی که شما دلیل اصلی وفاداری مشتریان قدیمی خود را متوجه شوید این چنین است که به ارزش واقعی برند و محصول خود نیز پی می‌برید و برای ارتقاء آن و حفظ مشتریان دائمی به برنامه‌ای هدفمند فکر می‌کنید.

دلیل اصلی خرید محصولات را بررسی کنید

همیشه باید به این موضوع توجه داشته باشید که محصول شما تا چه اندازه توانسته نیاز اصلی مشتریان را برطرف کند؛ چرا که اگر تنها بخاطر رفع مایحتاج و ضرورت خرید صورت گرفته باشد شایت کیفیت و ارزش واقعی محصول مطرح نباشد.

به همین دلیل شما باید یک بررسی جدی را در این مورد آغاز کنید و دلیل خرید محصولات خود را مورد بررسی قرار دهید. به خاطر داشته باشید که در برنامه‌ریزی و چشم‌انداز هدفمندی شما چنان‌چه برنامه‌ای برای حفظ مشتریان دائمی وجود نداشته باشد شما در کوتاه‌مدت نمی‌توانید بازدهی قابل قبولی را مشاهده کنید.

سعی کنید اهداف خود را بسیار واضح برای مشتریان بیان کنید. مشتریان عمدتا همیشه پیرو شرکت‌ها و برندهایی هستند که هدفمندی را در دستور کار خود قرار می‌دهند و به همین دلیل، شما برای حفظ مشتریان دائمی خود باید هدفمندی را به بهترین شکل ممکن برای محصولات در نظر بگیرید و زمانی که هدف شما تحقق یافت، آن را در محصولات باید پیاده سازی کنید تا این‌چنین مشتری همه چیز را به خوبی و با شفافیت کامل مشاهده و احساس کند.

زمانی که شما مشتری را در جریان فعالیت‌های خود قرار می‌دهید از لحاظ احساسی مشتری با همدلی خاصی که دارد، احساس تعلق بالایی به برند و محصول شما پیدا می‌کند و از ابتدا تا انتهای نتیجه کار شما را همراهی می‌کند. این‌گونه است که می‌توانید همگام با مشتری به هدف خود در کسب سود و فروش بیشتر دست پیدا کنید.

نقاط قوت خود را تقویت کنید

تقویت نقاط قوت برای حفظ مشتری

نقاط قوت را پیدا کرده و روی آن‌ها بیشتر کار کنید؛ چرا که باعث می‌شود تا مشتریان همیشه کیفیت و مرغوبیت محصولات شما را شناسایی کرده و تحت هیچ شرایطی شما را رها نکنند و همچنین نباید از نقاط ضعف غافل شد؛ چرا که این نقاط نیز باعث می‌شود تا مشتریان از شما دلسرد شده و دیگر به خرید از شما نیدیشند.

بدین ترتیب سعی کنید نقاط ضعف خود را هر چه سریع‌تر از بین ببرید و با استراتژی‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های خاصی که وجود دارد مسیر موفقیت روز افزون خود را مدیریت کنید.

توسعه خدمات شما تنها به اعتبار شما نزد مشتری مربوط است و تا حد امکان هدف خود را برای کسب رضایت مشتری همیشه در نظر بگیرید؛ چرا که نباید مشتری را از دست داد تا بتوان به نتیجه مورد نظر دست یافت. حفظ مشتریان دائمی کار سختی نیست تنها به برنامه‌ریزی نیاز دارد.

نظر خواهی را فراموش نکنید

نظر خواهی را به هیچ عنوان از یاد نبرید؛ چرا که شما با یک نظر خواهی ساده می‌توانید نظر مشتریان خود را در مورد محصولات و برند خود به راحتی جویا شوید.

توجه داشته باشید که مشتریان شما طبق براورد خود برند شما را می سنجند، بدون این که از اصل ماجرای محصول شما خبری داشته باشند. پس به ذهن مشتری احترام بگذارید. اگر به دنبال سود بیشتر هستید در مورد نظرات مشتریان خود نیز همیشه ثابت قدم عمل کنید.

امروزه برنامه‌های بسیاری وجود دارند که بتوانند به راحتی دقیق‌ترین نظر سنجی را برای شما رقم بزنند. در این بین نکته‌ای که وجود دارد این است که سعی کنید به نظرات مشتریان احترام بگذارید. حفظ مشتریان دائمی به این روش بسیار کاری بسیار هوشمندانه است.

ارائه تخفیفات ویژه

به انواع مشتریان دائمی خود همیشه تخفیفات خاص و فوق‌العاده را ارائه دهید؛ چرا که تخفیفات باعث می‌شود تا این افراد متوجه شوند چه تفاوتی بین انتخاب آن‌ها و دیگران وجود دارد.

مشتری این چنین احساس خاص بودن می‌کند و ترغیب می‌شود به خریدهای بیشتر که این روش نیز راهی قابل توجه برای حفظ مشتریان دائمی محسوب می‌شود و این‌چنین با رضایت بیشتری مشتری به خرید شما می‌پردازد و باعث می‌شود تا قدر شناسی شما برای وی نمایان شود.

نکته کلیدی توجه به این مسئله است که شما همیشه باید یک تفاوت خاص را برای مشتریان دائمی قائل شوید تا مشتریان بتوانند به نحو احسن به خرید محصولات شما بپردازند و چنانچه به هر دلیلی نسبت به این موضوع توجه نشان ندهید ممکن است مشتریان دائمی شما از خرید محصولات دلسرد شوند.

به مشتری توجه کنید

سعی کنید به شناخت مشتریان خود توجه بیشتری نشان دهید. به این شکل برند شما را با یک تمایز خاص نسبت به دیگر برندها مورد استفاده قرار می‌دهند که امروزه وسایل زیادی برای ارتباط با مشتری وجود دارد، که هرکدام یک استراتژی خاص را می‌طلبد.

این نکته را به خاطر بسپارید که نحوه صحیح ارتباط‌گیری برای ارتباط با مشتری باید کاملا هدفمند انجام پذیرد،که به این صورت شما بتوانید از مزایای خاصی در این زمینه بهره‌مند شوید. در قالب تشویقی‌های خاص در بین محصولات برای ارائه به مشتریان قدیمی می‌توانید به حفظ مشتریان دائمی خود کمک کنید.

استاندارد محصولات را بالا ببرید

همیشه سعی کنید خدمات خود را با توجه به سطح استاندارد به مشتریان ارائه دهید؛ چرا که تا حدی قیمت برای مشتری ممکن است مهم باشد.

از یک جایی به بعد تنها کیفیت جوابگو است به همین دلیل شما برای حفظ مشتریان دائمی سعی کنید با توجه به نظرسنجی خاصی که انجام می‌دهید، انتظارات آن‌ها را بسنجید و نسبت به آنها بی‌تفاوت نباشید.

در این بین، حتی می‌توانید با تماس تلفنی یا از طریق گفت‌وگوی آنلاین و یا به شکل دیگری در مورد انتظارات مشتریان نسبت به خدمات خود اطلاعات کامل و جامعی را دریافت کنید. امروزه بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین با استفاده از قابلیت سوالات متداول به سوالا همیشگی مشتریان خود پاسخ می‌دهند.این قابلیت در نرم افزار فروشگاه ساز ویترین نیز وجود دارد.

استفاده از فضای مجازی

راهنمای حفظ مشتری

امروز به واسطه پیشرفت تکنولوژی از انواع شبکه‌های اجتماعی می‌توان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد؛ چرا که می‌توانید امروزه به عنوان ابزاری قوی از فضای مجازی استفاده کنید و از قابلیت‌های مفید این فضای بی‌نظیر به راحتی بهره ببرید.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید تمامی خدمات خود را به صورتی شفاف و البته جذاب در فضای مجازی به مشتریان معرفی کنید این چنین علاوه‌بر حفظ مشتریان دائمی می‌توانید به جذب مشتری جدید نیز بیندیشید.

ابزار و خدمات فضای مجازی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و شما باید به شکلی هوشمندانه از این ابزار استفاده کنید. حتی شما می‌توانید با استفاده از وبلاگ به راحتی یک راه تبادل عالی را برای کسب و کار خود با مشتریان حفظ کنید. در مدیریت ارتباط با استفاده از نرم افزار crm نیز راهکاری عالی نهفته است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به شما ۱۲ روش فوق‌العاده را برای حفظ مشتریان دائمی پیشنهاد کردیم. همانطور که می‌دانید کسب و کار به بازده فروش بستگی دارد و در این میان شما باید بدانید که اگر مشتری وفادار وجود نداشته باشد شما عملا نمی‌توانید به سود بالایی بیندیشید.

 با توجه به راهکارهای اصلی نگهداری مشتری قدیمی شما یک راه تبلیغاتی را برای خود در نظر گرفته‌اید. این گونه همیشه برند شما علاوه‌بر معروفیت با محبوبیت بالایی روبه‌رو می‌شود و معنای اصلی فروش را احساس می‌کنید.

 شما علاوه‌بر جذب مشتری جدید باید مشتریان را نیز به خوبی حفظ کنید، که در این میان استفاده از انواع ایمیل و گفت‌وگوی آنلاین نیز توصیه می‌شود. راه‌های دیگری مانند شناسایی نقاط قوت، توجه به کدهای تخفیف، اهمیت استاندارد محصولات و استفاده از فضای مجازی را می‌توان برای حفظ انواع مشتریان قدیمی یک راهکار مناسب در نظر گرفت.

همیشه مشتریان انتظار دارند تا خدماتی به آن‌ها ارائه شود که با خواسته‌ها و انتظارات آن‌ها منطبق باشد. شما باید به این موضوع توجه ویژه نشان دهید و در این صورت می‌توانید مشتریان اصلی خود را حفظ کنید و در بازار رقابتی امروز استفاده از راهکارها و خصوصا روش‌های خلاقانه برای حفظ مشتری را به هیچ عنوان نباید از یاد ببرید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره