تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا چیست؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 12 دقیقه دیدگاهها

تکنیک آسمان خراش

بهترین راه برای جلب توجه سایت‌های دیگر جهت ایجاد لینک­ های با کیفیت و مرتبط با سایت شما، ایجاد محتوای بی‌نظیر و مرتبط است که می‌تواند به طور طبیعی در حوزه خود محبوبیت پیدا کند. خلق محتوای خوب نتیجه خوبی نیز خواهد داشت.

پیوندها معمولاً ترکیب واژه‌های کلیدی مرتبط با موضوعی هستند که به انتخاب شما مشخص می‌شوند. هرچه محتوای مفید بیشتری داشته باشید احتمال بیشتری وجود دارد که شخص دیگری آن محتوا را برای خوانندگان خود ارزشمند بداند و به آن لینک دهد.

تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا روشی است که می‌تواند برای به دست آوردن پیوندهای با کیفیت، با استفاده از سایر ویژگی‌های مهم محتوای شما مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم در مورد تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا بپردازیم.

فهرست مطالب:

 • تکنیک آسمان خراش (SkyScraper Technique) چیست؟
 • نحوه استفاده از تکنیک آسمان خراش برای ایجاد لینک­ها چیست؟
 • چالش‌های ایجاد لینک با SkyScraper Technique
 • برای دستیابی به فرصت‌های جدید، این تکنیک را به راحتی در نظر بگیرید.

تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا چیست؟

SkyScraper Technique یک روش ساخت پیوند یا همان لینک است که برایان دین از Backlinko به عنوان راهی برای ایجاد محتوای جذاب که به شما کمک می‌کند پیوندهای مقاله با کیفیتی را به دست آورید، ابداع کرد. این روش در پایه‌های ۳ اصل اساسی قرار دارد:

 • محتوای محبوبی را پیدا کنید که از سایت‌های دیگر به آن پیوند داده شده است.
 • محتوای بهتری درباره همان موضوع ایجاد کنید و آن را در سایت خود منتشر کنید.
 • محتوای خود را به افراد مناسب تبلیغ کنید و به آن‌ها اطلاع دهید که این چنین محتوایی وجود دارد.

مهم‌ترین قسمت این روند مورد دوم یعنی ایجاد محتوای جدید و بهتری در رابطه با همان موضوع و سپس انتشار آن است. هدف شما باید ایجاد بهترین محتوا در وب سایت برای یک موضوع خاص باشد. این‌ها همه ایجاد بزرگترین محتوا در مورد یک موضوع است. موضوعی که بالاتر از همه محتواهای دیگر باشد به همان روشی که آسمان خراش بالاتر از هر چیز دیگری در یک خط افقی است.

این جمله برایان دین را فراموش نکنید که می‌گوید: «این ذات انسان است که به سمت بهترین‌ها جذب می‌شود.» این همان چیزی است که تکنیک نوشتن و مدیریت محتوای شما را از دیگران جدا می‌کند. این روش ارزش و عمق زیادی را به موضوع می‌بخشد و باعث می‌شود دیگران به محتوای شما پیوند دهند.

این تکنیک بسیار خوب کار می‌کند زیرا شما راهی را می‌پیمایید که قبلاً به اثبات و نتیجه مطلوب رسیده است.

در سئو یکی از قدرتمندترین مواردی که می‌توانیم برای دستیابی به مزیت رقابتی از آن استفاده کنیم، بینش رقبا است. این به معنای استفاده از داده‌ها در مورد آنچه رقبا انجام می‌دهند برای شناسایی نقاط ضعف و قوت آن‌ها و در نتیجه کشف اقدامات درست و بهینه بهبود روند وب سایت است.

در استفاده از تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • محتوای بهتر لزوماً به معنای محتوای طولانی‌تر نیست.
 • روش‌های زیادی برای بهبود بخشی از محتوا وجود دارد.
 • تعداد بسیار کمی از افراد در موقعیتی هستند که بتوانند مطالبی را منتشر کنند و به طور طبیعی لینک و بازدید بیشتری کسب کنند.
 • اگر هیچ کس از محتوای شما اطلاع نداشته باشد بنابراین به آن پیوندی داده نخواهد شد.
 • تبلیغات بخش مهمی از بازاریابی محتوا است و کسانی که تلاش می‌کنند محتوای خود را با یک استراتژی موثر توزیع کنند در نهایت کسانی هستند که برنده خواهند شد.

نحوه استفاده از SkyScraper Technique برای ایجاد لینک‌ها

آسمان خراش

اگر آماده یادگیری یک روش ساخت لینک قدرتمند هستید که بتواند به وب سایت شما جهت ترافیک ارگانیک بیشتری کمک کند با ادامه این مقاله همراه باشید. این جا مراحل دقیقی برای برنامه ریزی و راه اندازی بخشی از محتوای آسمان خراش و همچنین به اشتراک گذاشتن برخی ایده‌ها در مورد چگونگی کنترل روش‌ها برای یافتن راه‌های بیشتر جهت ایجاد بک لینک وجود دارد.

۱- محتوایی که لینک‌های زیادی کسب کرده است را پیدا کنید

استفاده از موضوعات مفید و باارزش قابل لینک دهی برای به دست آوردن پیوندهای زیاد اصلاً مفهوم جدیدی نیست و معمولاً به ایجاد محتوای بسیار عالی اشاره دارد. به این بیندیشید که آیا محتوای مورد نظر شما برای یک سرمایه‌گذاری بزرگ همان چیزی است که روزنامه نگاران، وبلاگ نویسان و مدیران وب سایت‌ها (سایر تولید کنندگان محتوا) قصد لینک دهی آن را دارند؟

تکنیک آسمان خراش با استفاده از مبانی محتوای موفق، به غلبه بر این حدس و گمان که آیا محتوای شما یک محتوای مفید، کامل و جامع است به شما کمک می‌کند. تمام آنچه برای شروع کار نیاز دارید لیستی از سایت‌های معروف در حوزه کاری صنعت شماست.

به این مثال توجه کنید: ما به دنبال محتوایی هستیم که لینک‌های زیادی را برای یک فروشنده خودرو به دست آورده است. ما قبلاً می‌دانیم که سایت x سایتی پرطرفدار است که از نظر سوالات مربوط به اتومبیل‌های دست دوم رتبه خوبی در موتور جستجو کسب کرده است و ما از این به عنوان نقطه شروع استفاده خواهیم کرد.

به ابزار تجزیه و تحلیل backlink که بروید مشاهده می‌کنید که به طور مثال محتوایی با عنوان «بهترین خودرو شناخته شده از نظر کیفیت» رتبه خوبی دارد و ۹۳۲ لینک از ۱۶۲ دامنه منحصر به فرد کسب کرده است.

این یک نمونه عالی از محتوایی است که از نظر لینک‌های به دست آمده عملکرد بسیار خوبی داشته است. همچنین می‌توانید URL محتوا را در ابزار «نمای کلی دامنه» تایپ کنید تا از میزان ترافیکی که ایجاد می‌کند و همچنین برای کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی شده مطلع شوید. این اقدام نتایج خوبی را به همراه دارد.

با این کار شما می‌بایست بهتر از این محتوا که در حال حاضر وجو دارد عمل کنید. بنابراین صفحاتی را که قصد دارید آن‌ها را بهبود ببخشید باید لیست کرده و یک بانک اطلاعات درست کنید. احتمالا در این مسیر به برخی از محتواها برخورد خواهید کرد که اتفاقا مقاله کامل و مفیدی نیست پس به راحتی قابل بهبود خواهد بود.

به این معنی که ممکن است یک محتوای کاندید عالی برای تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا باشد. همانطور که گفته شد، یافتن محتوای الهام بخش در واقع متعادل‌سازی عملکرد فعلی محتواهای قابل لینک‌سازی است که در مقابل روش‌هایی که می‌توانید آن را بهبود ببخشید پیدا می‌کنید.

۲- تجزیه و تحلیل SERPهای Google در SkyScraper Technique

با مراجعه به Google و جستجوی کلمات کلیدی اصلی هدف خود، که قصد رتبه‌بندی آن‌ها را دارید می‌توانید محتوای با عملکرد بالا را پیدا کنید. می‌توانید وارد جستجوی Google شوید و با تایپ کلمه کلیدی مورد نظر دکمه جستجو را بزنید و SERP‌ها را تجزیه و تحلیل کنید.

در نتیجه بهترین محتوای مرتبط را در رتبه اول خواهید دید. این می‌تواند یک روش عالی دیگر برای یافتن محتوای با عملکرد برتر برای در نظر گرفتن SkyScraper Technique باشد.

۳- محتوای بهتر ایجاد کنید.

وقتی محتوایی را پیدا کردید که لینک‌های زیادی به دست آورده است (که نشان دادن محبوبیت آن است)، وقت آن است که شروع به ایجاد یک محتوای قابل لینک دهی و لینک‌سازی عالی کنید. شما باید بهترین محتوای وب را برای موضوعی که انتخاب کرده‌اید ایجاد کنید.

محتوای آسمان خراش

گاهی اوقات مشخص است که چه کارهایی باید برای بهبود محتوای موجود انجام شود اما گاهی اوقات نیز این چنین نیست و این می‌تواند کمی دشوار باشد. با این اوصاف چند روش مشترک وجود دارد که می‌تواند در اکثر مطالب اعمال گردد:

 • یک قطعه محتوای بلند را ایجاد کنید

اصولا محتوای طولانی عملکرد بهتری نسبت به محتوای کوتاه در SERP‌ها دارد. شما باید دقیقا بدانید که خواننده به خواندن چه جزئیاتی علاقه دارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای طولانی صرفا نوشتن کلمات بیشتر در آن نیست.

باید به تیترهایی در آن بپردازید که پاسخ تمام سوالات در ذهن خواننده را پوشش دهد و خواننده پس از به پایان رسیدن محتوای شما به آنچه می‌خواست رسیده باشد. تفصیل بیش از حد برخی مواقع باعث گمراهی و در رفتن رشته کلام می‌شود.

 • محتوای خود را به صورت بصری برجسته کنید

طراحی محتوا بسیار مهم است. یکی دیگر از روش‌های اثبات شده برای بهبود یک محتوا، بهبود قابل توجه تجربه کاربر، تصاویر و طرح‌بندی آن در مقایسه با سایر مطالب موجود در وب سایت‌های دیگر است. همه چیز باید کاربر پسند باشد. شما با نوشتن یک محتوا امیدوارید که افراد دیگر به محتوای شما لینک دهند.

یک صفحه با طراحی نامناسب اغلب کیفیت پایین را ایجاد می‌کند. پس اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به اندازه کافی خوب به نظر برسد. استفاده از فیلم ها، اینفوگرافیک‌ها و سایر موارد بصری با طراحی خوب را برای متمایز کردن صفحه خود در نظر بگیرید.

 • محتوا را تا آنجا که ممکن است به روز کنید

محتواها اغلب به سرعت از رده خارج می‌شوند و می‌توانید هنگام استفاده از تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا از این به عنوان یک فرصت استثنایی استفاده کنید.

هیچ کس نمی‌خواهد به اطلاعات منسوخ شده لینک دهد. بنابراین با به روزرسانی مطالب، محتواهای خود را بهبود ببخشید. اطلاعات می‌توانند به سرعت تغییر کنند و اگر بتوانید مطالب خود را به روز نگه دارید یک قدم جلوتر از بقیه خواهید بود. همچنین می‌توانید قدرت جایگاه محتوای خود را به دلیل مرتبط بودن آن در پی تغییرات و گذشت زمان در تثبیت کنید.

۴-محتوای آسمان خراش خود را تبلیغ کنید

اگر برای تبلیغ صحیح محتوای خود وقت نگذارید در نتیجه در لینک دهی مقاله خود با دیگر وب سایت‌ها شکست خواهید خورد زیرا کسی از وجود آن مطلع نخواهد شد تا پیوندی با محتوای شما برقرار کند! در حقیقت یکی از عواملی که تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا با سایر تکنیک‌های ایجاد لینک در فضای مجازی تفاوت دارد همین «تبلیغات» است.

۵-با SEMrush چشم اندازهای ارتباطی مرتبط را پیدا کنید

یافتن چشم اندازهای ارتباطی مرتبط با استفاده از SEMrush واقعاً سریع و آسان است. خصوصاً با توجه به اینکه محتواهای قابل لینک دهی خود را قبلاً بر اساس محتواهای موجود بنا کرده اید. می‌توانید URL این صفحه را از طریق ابزار backlink analytics به همان روشی که هنگام یافتن صفحات با لینک بالا انجام داده‌اید اجرا کنید.

در سمت راست بالای صفحه خود می‌توانید لیستی از تمام فرصت‌ها را تهیه کنید. همچنین این ابزار یک لیست جامع از سایت‌هایی که قبلاً به یک مطلب مشابه لینک شده‌اند را به شما می‌دهد. هدف شما این است که آن‌ها را متقاعد کنید که مقاله شما از همه بهتر و برای لینک دهی مناسب‌تر است.

یافتن سایر چشم اندازهای ارتباطی مرتبط در تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا

تکنیک آسمان خراش تولید محتوا

یک پیوند ساز هوشمند باید فراتر از دسترسی به کسانی باشد که به بخشی از محتوای آسمان خراش پیوند داده اند. این احتمال وجود دارد که افراد دیگری که به محتوای اصلی پیوند نداده‌اند، پیوند دادن با مطالب شما را در نظر بگیرند.

سایر چشم اندازهای ارتباطی

مراحل فوق را برای ۲۵ صفحه برتر رتبه‌بندی شده برای موضوعی که محتوا ایجاد کرده‌اید تکرار کنید و تمام چشم اندازهای مربوطه را به لیست اطلاع‌رسانی خود اضافه کنید.

ارسال ایمیل‌های ارتباطی

پس از ساختن یک لیست چشم‌انداز مناسب از افرادی که فکر می‌کنید محتوای شما را دوست دارند و ممکن است به دنبال لینک دادن به آن باشید؛ باید یک ایمیل برای آن‌ها ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما به دست آن‌ها رسیده است و اگر پس از ۳ روز پاسخی از سمت آن‌ها دریافت نکردید حتما پیگیری کنید.

چالش‌های ایجاد پیوند با تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا

SkyScraper Technique واقعاً به خوبی کار می‌کند. اما یک چالش در آن وجود دارد که باید حتما از آن آگاه باشید. این چالش عمدتا مربوط به لینک‌هایی است که از سایت‌های خبری درجه یک به دست می‌آیند. در سایت‌های خبری به ندرت پیش می‌آید که محتوایی به روز شود.

یا ممکن است روزنامه نگاری که در سالی این محتوا را لینک داده پس از آن دیگر برای آن سایت خبری چیزی ننوشته و با او همکاری نداشته است. بنابراین این لینک دهی بهتر است با وبلاگ نویسان و سایت‌های غیرخبری که از بروزرسانی در آن‌ها خبری نیست؛ باشد.

برای دستیابی به فرصت‌های جدید، تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا را به راحتی در نظر بگیرید

کل فرضیه SkyScraper Technique این است که شما محتوایی را پیدا می‌کنید که عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین بر اساس آن تبلیغات خوبی روی این محتوا انجام دهید.

اما واقعیت تأسف برانگیز این است که بیشتر بازاریاب‌ها بیشتر به تولید مجتوا می‌پردازند تا تبلیغ آن! و این بدان معنی است که غالباً محتوایی وجود دارد که می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد اما به این دلیل که به درستی تبلیغ نشده است؛ نتیجه‌ای درخور و مناسب نداشته است.

می‌توانید روند SkyScraper Technique را روی یکی از محتواهایی که فکر می‌کردید بسیار مفید و کامل است اما نتیجه مطلوبی نداشته بررسی کنید. سپس باید بفهمید که چرا اینگونه است:

 • محتوا خوب است، اما به اندازه‌ای خوب نیست که بتواند واقعاً برجسته باشد.
 • محتوا عالی است، اما از نظر بصری اصلا خوب ارائه نشده است. (یعنی به درستی از تصاویر، ویدئوها و… در آن استفاده نشده است.)
 • محتوا به درستی تبلیغ نشده است. (نشانه قابل بیان این است که محتوای (با موضوع مرتبط) سایت دیگری عملکرد بهتری داشته است. )

در نظر داشته باشید که شما فقط باید اطمینان داشته باشید که موضوع محتوا موضوعی باشد که دیگران به آن علاقه‌مند هستند و مخاطبان آن وبلاگ نویسانی باشند که تمایل دارند به آن محتوا لینک دهند.

جمع‌بندی

تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا یک روش عالی برای به دست آوردن لینک‌های با کیفیت با پیروی از یک فرآیند اثبات شده است.

این یک روش و تکنیکی است که می‌تواند برای رسیدن به موفقیت در حوزه رتبه‌بندی یک محتوا کمک کند. ترکیب محتوای عالی با لینک‌های عالی همچنان یک دستورالعمل برای موفقیت است.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره