همه چیز درباره تولید محتوای سایت

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 16 دقیقه دیدگاهها

تولید محتوای سایت

اگر صاحب تجارت خاصی هستید،شما به عنوان یک مدیر باید بهترین روش را برای پیشرفت کسب و کار خود انتخاب کنید.امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همه‌گیر شدن استفاده از اینترنت، داشتن سایتی با محتوای جذاب و کارآمد یکی از راه‌های اصولی و میان‌بری است،که باعث رشد کسب و کار و سودآروی بیشتر برای همه افراد می‌شود.

پس اگر می‌خواهید در این میدان رقابتی جز مدیران موفق باشید، استفاده از تولید محتوای سایت برای شما واجب است.

در این مقاله از ویترین سافت تصمیم گرفتیم به یکی از پرتکرارترین سوالات کاربران با عنوان (تولید محتوا برای یک وب سایت اینترنتی چگونه است) بپردازیم و کامل‌ترین مقاله را در اختیارشما قرار دهیم تا تاثیر بسزایی در بیزینس شما داشته باشیم؛ بنابراین با صرف 15 دقیقه از زمان ارزشمند خود، در کنار ما باشید تا این سوال را بررسی کنیم.

تولید محتوای سایت چیست؟

تولید محتوا تعاریف مختلفی دارد اما اگر بخواهیم بهترین تعریف را خدمت شما بگوییم؛  شامل انتقال اطلاعات مفید و کارآمد در 5 قالب مختلف، متنی، تصویری، صدا، ویدیویی و تلفیقی است که باعث رونق کسب و کار شما می‌شود. شخصی که وظیفه محتوانویسی سایت را برعهده دارد با انتخاب قالب مناسب، بهترین محتوا را تولید و ارائه می‌کند.

البته موضوعی که حائز اهمیت است؛ محتوایی که برای سایت تولید می‌شود علاوه‌بر اینکه باید رتبه خوبی در گوگل کسب کند، از دید مخاطب باید ارزشمند و پاسخگو نیاز وی باشد. در ادامه به صورت مختصر شما را با قالب‌های مختلف تولید محتوا آشنا می‌کنیم.

محتوا متنی: طبق آمار و ارقام موجود، تاثیرگذارترین قالب که در جلب اعتماد کاربران تاثیر دارد، محتوا متنی است. در حقیقت محتوا متنی قالبی است که مخاطب، پس از مواجه شدن با آن به کسب و کارتان اعتماد کرده و تبدیل به مشتری ثابت می‌شود، پس این بخش را در وبسایت دست‌کم نگیرید.

محتوا تصویری: محتواهای تصویری هم جز قالب‌های بسیار پرطرفداری است که در زیبایی بصری سایت و کسب اعتماد مخاطب تاثیر دارد. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این قالب محتوا، این است که در مدت زمان کوتاه‌تری آماده می‌شود، همچنین می‌توانید با انتخاب تصاویر زیبا مخاطب را به سمت سایت جذب کنید.

محتوا ویدیویی: محتواهای ویدیویی در سال‌های اخیر جایگاه بسیار مهمی را از دید مخاطب، کسب کردند که نمونه بارز آن شبکه‌های اجتماعی است. در حقیقت کاربران دیگر مثل گذشته فرصت کافی برای خواندن متن ندارند.


همچنین بخوانید : ویدیو مارکتینگ چیست؟


صدا: کاربران علاقه بسیار زیادی به این قالب محتوایی دارند، علت علاقه‌مندی کاربران به این قالب این است که معتقدند، در هنگام انجام کارهای روزانه می‌توانند به طور همزمان از محتوا صوتی استفاده کنند.

محتوا تلفیقی: اگر از شما بپرسیم بهترین نوع محتوا برای وبسایت کدام است، چه پاسخی می‌دهید؟ بله درست حدس زدید محتوا تلفیقی! طبق تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان تیم تخصصی ویترین، زمانی محتوا سایت شما از ارزش بالایی برخوردار است که از تمام قالب‌های محتوایی به صورت هدفمند و اصولی استفاده کرده باشید.

مروری بر مطالب گذشته

 • اکثر بیزینس‌ها از روش تولید محتوای سایت برای رشد و موفقیت خود، استفاده می‌کنند؛
 • محتوا در 5 قالب مختلف اعم از تصویری، صوتی، متنی، صدا، ویدیو و تلفیقی تولید می‌شود؛
 • مناسب‌ترین قالب محتوا برای هر سایتی، قالب تلفیقی است.

اصول تولید محتوا جذاب برای وبسایت

برای اینکه در میدان رقابتی کسب و کارتان جایگاه خود را حفظ کنید، باید متفاوت باشید در غیر این صورت رقبا از شما پیشی می‌گیرند و شکست می‌خورید. شاید تصور کنید که تولید محتوای سایت کار بسیار آسانی است و از عهده هر شخصی برمی‌آید، اما این تصور کاملا اشتباه است.

تولید محتوا هم مانند هر حرفه‌ای نیازمند خلاقیت و مهارت است که فقط از عهده کارشناس تولید محتوا برمی‌آید، بنابراین این قسمت مهم را به دست افراد کاربلدی مانند کارشناسان تخصصی ویترین بسپارید.

اما با این حال ما به صورت مختصر اصولی که در جذابیت محتوای وبسایت موثر است را با شما بررسی می‌کنیم.

شناسایی مخاطب

در قدم اول باید مخاطب خود را بشناسید و بدانید که چه افرادی مخاطب وبسایت شما هستند، بنابراین در این قسمت باید به دو سوال اساسی پاسخ دهید.

 1. چه افرادی جامعه هدف هستند؟
 2. این افراد چه دغدغه‌هایی دارند؟

علاقه مخاطب

مخاطب را به چالش بکشید و از کاربران سوال کنید. کاربران محتواهایی که باعث تعامل با وبسایت می‌شود را دوست دارند. سعی کنید از سوالاتی استفاده کنید که هم‌راستا با موضوع وبسایت باشد.

به طور مثال می‌توانید از محتواهای مسابقه‌ای استفاده کنید و سوالاتی را در اختیار کاربر قرار دهید، که پاسخ آسانی داشته باشند. همچنین طرح نظرسنجی را هم فراموش نکنید زیرا در پیشبرد بهتر محتواهای وبسایت، کمک شایانی می‌کند.

اگر قرار است از محتواهای بحث‌برانگیز در وبسایت استفاده کنید، از محترمانه‌ترین شیوه ممکن، برای نوشتن مطالب استفاده کنید. البته انتشار اینگونه محتواها کمی شما را دچار چالش می‌کند، پس تمام جوانب را قبل از تولید و انتشار آن بسنجید.

استفاده از محتواهای اینفوگرافیک

استفاده از محتواهای اینفوگرافیک در جذابیت وبسایت تاثیر زیادی دارد، اما متاسفانه اکثر کسب و کارها از آن غافل می‌شوند! محتوا اینفوگرافیک برای آن دسته از کاربرانی جذاب است که تمایل دارند در یک نگاه کلی، به محتوا وبسایت دسترسی داشته باشند.

البته این نوع محتوا نیازمند خلاقیت و صرف زمان بالاست، به همین دلیل بسیاری از وبسایت‌ها این مرحله را نادیده می‌گیرند.

از محتواهای بصری استفاده کنید

تعداد طرفداران محتوا ویدیویی و تصویری کم نیستند، پس این بخش را دست‌کم نگیرید و در تولید آن خلاقیت به خرج دهید. این نوع محتوا در برندینگ کسب و کارتان هم تاثیرگذار است و باعث ماندگاری تجارت و وبسایت شما در ذهن کاربر می‌شود.

کاربران در بیشتر موارد جذب محتواهایی می‌شوند که از لحاظ آیتم‌های بصری جذاب هستند و علاوه‌بر آن، نکات جدیدی دارند. استفاده از عکس و ویدیو در وبسایت باعث می‌شود، که سایت جذابیت ظاهری زیادی پیدا کند و کاربر مدت زمان بیشتری در سایت بماند.

خلاق باشید

محتوا وبسایت زمانی برای کاربران جذاب است که متفاوت و خاص باشد پس، از انتشار محتواهای تکراری یا کپی خودداری کنید! در غیر این صورت، اعتماد کاربران را از دست می‌دهید. وبسایت به عنوان ویترینی است که می‌توانید صدا بیزینس خود را به گوش مخاطب برسانید، پس از آن به نحو احسن استفاده کنید.

این شما هستید که به محتوا سایت ارزش می‌بخشید، نیازی نیست محتوایی تولید کنید که کاربر پس از خواندن آن زندگی خود را تغییر دهد؛ بلکه شما باید به وسیله محتوا، اعتماد مخاطب را کسب کنید و محتوایی در اختیار وی قرار دهید که سودمند باشد.

زمانی که در فکر تولید محتوا خلاق هستید از خود بپرسید که آیا این محتوا به قدر کافی مخاطب را مجاب به خواندن می‌کند؟ آیا پس از انتشار این محتوا، کاربر به مخاطب ثابت وبسایت من تبدیل می‌شود؟ پاسخ به این سوالات کمک بزرگی در بهبود روند تولید محتوا شما دارد.

نکته: دقت کنید که برای پیشبرد بهتر محتوا، در کنار خلاقیت باید یک استراتژی محتوا ی هدفمند هم داشته باشید، تا نتیجه خوبی را به دست آورید.

استفاده از استعاره

در محتوای سایت از زبان استعاره و محتواهای غیر کلیشه‌ای استفاده کنید، تا محتوا جذاب‌تر به نظر برسد.

از محتوای طنز استفاده کنید

کاربران از محتواهای طنزی که باعث سرگرمی و خنده می‌شوند استقبال می‌کنند، البته فراموش نکنید که استفاده از محتوا طنز، برای هر نوع وبسایتی مناسب نیست! بنابراین فقط در صورت موافقت کارشناس محتوا، می‌توان از محتواهای طنز استفاده کرد.

محتوای ارزشمند

محتوا وبسایت مهم‌ترین قسمت کسب و کار شماست. برای تولید محتوا و خلق ایده، حتما با کارشناسان خبره تولید محتوا مشورت کنید، تا مطالب مفید و ارزشمندی را در اختیار کاربر قرار دهید. سعی کنید محتوا شما در برطرف کردن یکی از دغدغه‌های کاربران موثر باشد و اطلاعات کاملی در اختیار کاربران قرار بگیرد.

داستان‌نویسی

از ترفند داستان‌نویسی در محتواهای وبسایت استفاده کرده و احساست کاربران را درگیر کنید. کاربران از شنیدن داستان‌ها لذت می‌برند و یک ارتباط بسیار صمیمی با کسب و کار شما برقرار می‌کنند.

اگر به دنبال یک راه مناسب برای کسب اعتماد مخاطبین هستید، داستان‌نویسی یکی از شیوه‌هایی است که به شما در اعتمادسازی مخاطب کمک بسیاری می‌کند.

متعجب کردن مخاطب

مخاطب را شگفت‌زده کنید! مطالبی را با وی در میان بگذارید که پس از شنیدن آن شوکه شود.

برای درک بهتر این موضوع بهتر است این‌گونه خدمت شما بگوییم؛ تصور کنید که قرار است درباره یک قطعه صنعتی یا الکتریکی محتوایی را تولید کنید، از ارائه مطالب پیچیده فنی که باعث سردرگمی مخاطب می‌شود پرهیز کنید و درعوض، با اعلام یک کاربرد عجیب و تازه از این وسیله، مخاطب را به وجد بیاورید.

برای تحریک کنجکاوی مخاطب می‌توانید، از عبارات (عجیب‌ترین، شاید باور نکنید، حتما نمی‌دانستید و …) استفاده کنید.

ارائه آمار و ارقام

از آمار و ارقام دقیق در مطالب خود استفاده کنید، پس از ارائه حقایق و استناد آن، کاربران ارتباط بهتری با وبسایت برقرار می‌کنند و سایت شما را به عنوان یک مرجع معتبر می‌پذیرند.

نگارش صحیح محتوا

 1. از مقدمه استفاده کنید تا ذهن مخاطب را برای شروع محتوا آماده کنید؛
 2. جزئیات را برای مخاطب توصیف کنید تا محتوا هیجان‌انگیز و مهیج شود؛
 3. از زمان حال برای توصیف محتوا استفاده کنید و به زمان گذشته یا آینده نپردازید؛
 4. سعی کنید که از افعال و قیدهای کم‌تری در نوشته‌ها استفاده کنید.

راهنما خرید محصول

امروزه کاربران برای اینکه از وبسایتی خرید کنند، باید اطلاعات کافی از محصول یا خدمات شما داشته باشند، پس سعی کنید محتوا کاملی درباره اطلاعات محصول در اختیار کاربر قرار دهید. البته انتخاب قالب مناسبی که متناسب با نوع وبسایت شما باشد هم اهمیت زیادی دارد.

با افراد مشهور مصاحبه کنید

افراد مشهور و موفق حوزه کاری خود را بشناسید و برای مصاحبه اقدام کنید. اغلب کاربران این قیبل محتواها را دنبال می‌کنند.

محتوای همیشه سبز تولید کنید!

محتوای همیشه سبز به محتوایی گفته می‌شود که با گذشت زمان، ارزش خود را برای مخاطب حفظ کند و  میزان سرچ آن کاهش نیابد، برای مثال خواص ماهی.

تیتر سبز، تیتری است که به صورت روزانه توسط مخاطب سرچ می‌شود و فقط متن محتوا تغییر می‌کند، مانند قیمت خودرو، طلا و ارز.

پاسخ به سوالات متداول کاربران

یکی از موضوعاتی که مربوط به سوالات کاربران است را برای تولید محتوا وبسایت در نظر بگیرید و اطلاعات کافی در اختیار کاربر قرار دهید.

معرفی محصولات پر فروش

به عنوان مدیر یک بیزینس وظیفه دارید، لیستی از محصولات پر فروش تجارت خود تهیه کنید و در اختیار کاربران قرار دهید، البته ارائه اطلاعات کافی درباره محصول را هم فراموش نکنید.

 چکیده مطالب

 • مخاطب را به خوبی بشناسید و برحسب علاقه کاربران، محتواهای مفید تولید کنید؛
 • از محتواهای جدید و خلاقانه استفاده کنید؛
 • اطلاعات دقیقی در اختیار کاربران قرار دهید؛
 • از شیوه داستان‌نویسی و استعاره در مقالات وبسایت استفاده کنید؛
 • استفاده از محتوا اینفوگرافیک به شما کمک می‌کند تا نتیجه خوبی کسب کنید.

تولید محتوا، متناسب با نوع وبسایت

content

هر وبسایتی متناسب با نوع فضا کسب و کار و جامعه مخاطبین، نیاز به محتوا خاصی دارد، بنابراین شما موظف هستید که وبسایت خود را بشناسید، سپس بهترین محتوا برای سایت را انتخاب کنید. برای اینکه وبسایت خود را بهتر بشناسید به تقسیم‌بندی که برای شما در نظر گرفتیم دقت بفرمایید.


همچنین بخوانید : تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا


سایت فروشگاهی: سایتی است که برای فروش محصولات یا معرفی خدماتی خاص، فعالیت می‌کند. محتوا این نوع سایت‌ها باید بسیار دقیق و کامل باشد تا مخاطب با دید شفاف و روشن از سایت خرید کند؛

سایت شخصی: سایت‌های شخصی معمولا برای معرفی بیوگرافی و رزومه کاری فرد راه‌اندازی می‌شوند. محتوا این نوع سایت‌ها باید به صورت کامل، فرد و تخصص وی را به کاربران معرفی کند؛

سایت‌های خبری: سایت‌های خبری به منظور اطلاع‌رسانی اخبار روز دنیا به کاربران ایجاد می‌شوند. محتوا این سایت‌ها باید بسیار هیجان‌انگیز و جدید باشد تا مخاطبین، وبسایت را دنبال کنند.

بررسی علت اهمیت تولید محتوا برای سایت یا وبلاگ

اگر شما صاحب یک وبسایت یا بلاگ هستید، تولید محتوا یک امر کاملا ضروری است که به وسیله آن می‌توانید کسب و کار خود را گسترش و رونق دهید. در این قسمت شما را با دلایل اهمیت تولید محتوا سایت آشنا می‌کنیم.

ایجاد تعامل با مخاطب: با انتخاب بهترین محتوا برای وبلاگ یا سایت می‌‌توانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید و به این صورت کسب و کار خود را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. همچنین اگر محتوا ارزشمندی در اختیار کاربر قرار دهید، محتوا سایت شما را در سایر پلتفرم‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

تولید محتوا باعث بقا کسب و کار شماست، اگر شما طبق یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص محتواهای جدید منتشر کنید، کاربر مجددا برای خواندن محتوا به وبسایت شما مراجعه می‌کند.

سئو وبسایت: استفاده از کلمات کلیدی و رعایت اصول تولید محتوا از عناصری است که در بهبود سئو فروشگاه اینترنتی یا سایت موثر است و باعث رتبه‌بندی بهتر سایت می‌شود.

افزایش فروش و سودآوری: هیچ مشتری بدون شناخت کسب و کاری خرید اینترنتی انجام نمی‌دهد، بنابراین شما موظف هستید که محتوا مفید و کاملی در اختیار مشتری قرار دهید، تا به این ترتیب بیزینس خود را به مشتری معرفی کنید.

با ارائه بهترین محتوا برای وبلاگ، حجم ترافیک سایت افزایش می‌یابد و این افزایش  ترافیک، منجر به فروش محصولات و خدمات شما به مشتریان می‌شود.

همه مشتریان می‌خواهند خودشان کسب و کار شما را برای خرید انتخاب کنند پس با تولید محتوا با کیفیت می‌توانید نظر مشتری را به سوی کسب و کار خود جلب کنید تا در نهایت کالا شما در سبد خرید مشتری قرار بگیرد.

 افزایش حجم ترافیک سایت: با تولید و انتشار محتوا هیجان‌انگیز و جذاب، کاربران مدت زمان طولانی را در وبسایت شما برای خواندن محتوا سپری می‌کنند، این امر در سئو سایت موثر است و موجب بهبود افزایش حجم ترافیک سایت می‌شود.

اشتراک‌گذاری محتوا: از محتواهای جذاب و غیر تکراری استفاده کنید تا کاربران استقبال خوبی از محتوا شما به عمل آورند. جذابیت محتوا باعث می‌شود که کاربران، محتوا وبسایت را با تعداد زیادی از افراد به اشتراک بگذارند و تعداد کثیری از افراد به سمت وبسایت شما هدایت شوند، به این ترتیب نرخ کلیک سایت افزایش می‌یابد.

رنک بالا: محتوا مفید و کارآمد در اختیار کاربر قرار دهید تا گوگل رتبه بالایی برای سایت شما در نظر بگیرد و در نهایت سایت شما را در هنگام سرچ، به کاربران نمایش دهد.

هنگامی که کاربر در مورد یک موضوع خاصی به دنبال اطلاعات است، اگر اطلاعات کافی از سایت شما دریافت نکند و سایت دیگری را باز کند، گوگل امتیاز منفی برای وبسایت در نظر می‌گیرد.

سبقت از رقبا: اگر می‌خواهید جز کسب و کارهایی باشید که نام آن در اقصی‌نقاط کشور شنیده شود، باید محتوا ارزشمند برای مخاطب تولید کنید.

تصور نکنید که فقط با تولید محصول یا ارائه خدمات با کیفیت در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوید، چون این فقط یک طرف داستان است. شما در کنار ارائه محصول و خدمات با کیفیت، باید کسب و کار خود را از طریق محتوا ارزشمند به مخاطب معرفی کنید.

مناسب بودن هزینه تولید محتوا وب سایت: استفاده از روش‌های تبلیغاتی آفلاین ملزم پرداخت هزینه‌های سنگینی است، علاوه‌بر آن ممکن است که نتیجه حاصله برای کسب و کارتان خوشایند نباشد. اما هزینه تولید محتوا وب سایت در مقایسه با سایر کانال‌های تبلیغاتی بسیار مناسب‌تر است.

همچنین اگر نتیجه به دست آمده از تولید و انتشار محتوا دلخواه شما نباشد، به راحتی می‌توانید استراتژی خود را تغییر بدهید.

لینک‌سازی: در محتواهای وبسایت خود، لینک‌سازی انجام دهید تا کاربر به سمت سایر صفحات دیگر هدایت شود. البته لینک‌سازی فقط در کنار محتوا خوب و با کیفیت ارزش دارد.

به ‌روز رسانی وبسایت: افرادی که به اینترنت‌گردی علاقه دارند اگر با سایتی مواجه شوند که مدت‌های طولانی است فعالیتی نداشته و محتوایی منتشر نکرده است، دیگر هرگز به آن سایت سر نمی‌زنند. بنابراین طبق برنامه‌ریزی، هر چند وقت یک‌بار حتما محتوا جدید منتشر کنید تا رنک بالایی در گوگل داشته باشید.

ایجاد ارزش و احترام به کاربر: با انتشار محتوا با کیفیت و جذاب، به مخاطب احترام بگذارید و سعی کنید تا مخاطب متوجه شود که برای شما ارزشمند است.

برندینگ: یکی از مهم‌ترین اهداف تولید محتوا، برندینگ‌سازی کسب و کار است. شما با تولید محتوا مناسب در وبسایت می‌توانید، کاربر را از وجود تجارت خود آگاه کنید و یک قدم بزرگ در راستا برندینگ‌سازی بردارید.

نکات مهم

 • سایت‌ها به سه دسته فروشگاهی، شخصی و خبری دسته‌بندی می‌شوند؛
 • افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو سایت رابطه مستقیمی با محتوا وبسایت دارد؛
 • با انتشار محتوا جذاب می‌توانید، رنک بالایی در صفحات گوگل از آن خود کنید و فروش محصولات فروشگاهی را افزایش دهید.

انتخاب بهترین محتوا برای وبلاگ

تولید محتوا

حال که با روش‌های جذاب تولید محتوا وبسایت و اهمیت آن آشنا شدید، بهتر است کمی ترفندهای مهمی که در بهتر شدن محتواهای وبلاگ موثر است را بشناسید. محتوانویسی برای وبلاگ یکی از لذت‌بخش‌ترین شیوه‌های تولید محتواست که با یاد گرفتن اصول آن می‌توانید بهترین محتوا برای وبلاگ را تولید کنید.

ایده‌های خود را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید: سعی کند روزانه تایمی از زمان خود را صرف نوشتن ایده‌های خود کنید، نوشتن مکرر یکی از روش‌هایی است که باعث بهتر شدن محتوا وبلاگ می‌شود؛

جملات را بشکنید: از نوشتن جملات طولانی که مانند یک دیوار بزرگ در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرد، پرهیز کنید. سعی کنید جملات طولانی را بشکنید و به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم‌بندی کنید؛

در حال نوشتن باشید: یک دفترچه را برای نوشتن محتوا انتخاب کنید و همیشه همراه خود داشته باشید. ممکن است در طول روز ایده یا لغات جدیدی به ذهنتان خطور کند و بخواهید در دفترچه ثبت کنید، این شیوه در انتخاب بهترین محتوا برای وبلاگ بسیار موثر است؛

خاموش کردن نوتیفیکیشن: اغلب وبلاگ‌نویسان موفق در هنگام نوشتن، نوتیفیکیشن شبکه‌های اجتماعی خود را خاموش می‌کنند تا تمرکز خود را در زمان نوشتن از دست ندهند؛

بازنویسی وبلاگ‌ها: بازنویسی وبلاگ ایده بسیار خوبی برای بهتر شدن مهارت شماست. از سایت‌های مرجع استفاده کنید و محتواهای آن را بازنویسی کنید؛

بررسی تاریخچه: تاریخچه موضوعاتی که مرتبط با حوزه کاری شما است را حتما بررسی کنید. برای مثال اگر در حوزه فروش محصولات دیجیتالی فعالیت می‌کنید، تاریخچه‌ای از تولید محصولات دیجیتالی همچون کامپیوتر در اختیار کاربر قرار دهید؛

تجربیات شخصی خود را مطرح کنید: کاربران دوست دارند که از تجربیات شما آگاه شوند، بنابراین تجربیات خود را در اختیار کاربر قرار دهید تا با استقبال کاربران روبه‌رو شوید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی درباره (تولید محتوا برای یک وب سایت اینترنتی چگونه است) در اختیار شما قرار دهیم و نکات مهم در انتخاب بهترین محتوا برای وبلاگ و سایت را با شما بررسی کنیم. حال که با اهمیت تولید محتوای سایت آشنا شدید، می‌توانید روی کمک تیم ویترین حساب ویژه باز کنید.

ما در تیم ویترین در کنار شما هستیم تا جایگاه تجاری خود را ارتقا دهید. لطفا برای اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تولید محتوای وب سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

همه چیز درباره تولید محتوای سایت

امروزه شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دنیا درحال‌ رشد و توسعه هستند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی امکانات زیادی برای کسب‌وکار شما و شناساندن خود به کاربران را فراهم می‌کند. ما در سایت ویترین سافت به شما چگونگی نحوه خدمات تولید محتوا و تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هدف خود به‌وسیله تولید محتوا کمک خواهیم کرد.

تولید محتوا یعنی چه؟

دنیای بازاریابی محتوا آن‌قدر گسترده است که هرکسی تعریف خاص خودش را از آن می‌دهد. محتوا چیزی است که ما هر روز با آن سروکار داریم کلیپ‌های مختلفی که می‌بینم، عکس‌ها، توضیحات محصولات که در سایت‌ها و در اینستاگرام و شبکه‌های مجازی دیگر می‌بینیم، پادکست‌هایی که گوش می‌دهیم، ویدئوهای آموزشی در یوتیوب و آپارات که می‌بینم همة این‌ها به‌نوعی محتوا محسوب می‌شوند.

 در کل می‌توانید تولید محتوا به معنای نوشتن، ساختن یا طراحی هر چیزی که افراد و مخاطبان بتوانند درکش کنند و در جاهای مختلف انتشار دهند تا به اهداف خود مثل کسب‌وکار و غیره … برسند است. نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بدهید این است که داشتن اطلاعات دقیق درباره دستمزد تولید محتوا می‌تواند کیفیت نهایی

نحوه تولید محتوا چگونه است؟

شناخت ارزش کلمات بسیار در تولید محتوا و رسیدن به اهداف آن مهم است پس بهتر است بدانید که تولید محتوا یعنی چی؟ شما باید از محتواهای باکیفیت در متون خود استفاده کنید چون یک محتوای بی‌ارزش باعث دور شدن شما از هدف اصلی‌تان می‌شود. توجه کنید که شناخت مخاطبان خود یکی از اصلی‌ترین اقدامات تولید محتوا است. باید سلیقه‌ها و علایق و هدف‌های آن‌ها را بشناسید و همیشه باید در تولید محتوای باکیفیت خوب عمل کنید تا عملکردتان در جذب کاربران افزایش پیدا کند.

 آغاز و هدف شما از تولید محتوا

در ابتدا شما باید مطالب و محتواهایی درباره برند خود، نوع فعالیت شما، هدف و چشم‌انداز برندتان تهیه کنید. باید محتوایی تهیه کنید که تفاوت شما با سایر رقبا را نشان دهد. تولید محتوا شما راه در رسیدن به هدف‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت نزدیک می‌کند. محتواها باید دارای استراتژی‌های مشخص شده به‌وسیله خودتان باشد.

شما باید یک محتوای باکیفیت، قوی و بارزش تولید کنید. همچنین حس اعتماد کاربران به شما یکی دیگر از اهداف محتوای با کیفت است. افراد و کاربران باید به‌راحتی به محتواها دسترسی داشته باشند.

محتوا باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطبان به‌اشتراک‌گذاری آن ترغیب شوند و پس از خواندن مطالب نظر بدهند و روی آن‌ها تأثیر بگذارد. این عملکرد بازخورد مخاطبان موجب می‌شود شما به‌راحتی به علایق مخاطب خود پی ببرید.

چگونگی لحن بیان در محتوا؟

یکی از بیشترین تولید محتوایی که منتشر می‌شود تولید محتوای نوشتاری است. محتوا باید به‌گونه‌ای یا با لحنی باشد که داستان برند و محصولات شما را به مخاطبان تعریف کند. باید پیام اصلی شما را به مخاطب نشان دهد. همچنین باید کیفیت بالا و خاص بودن برند محصولات یا خدمات شما را به مخاطب نشان دهد. شما می‌توانید با سفارش تولید محتوای سایت برای محصولات و خدمات خود از سایت ویترین سافت این محتواهای باکیفیت را تهیه کنید.

تولید محتوای ساده

تولید محتوا را باید با زبانی ساده و رسا بنویسید و نباید پیچیده و غیر قابل ‌فهم باشد که مخاطب اذیت شود. محتوا باید روان و قابل ‌فهم باشد تا توسط مخاطبان درک شود. نباید خستگی ناشی از مشغله‌های کاری باعث تولید محتوای بی‌کیفیت و بی‌ارزش شود.

 همان‌طور که گفتیم محتواهای ضعیف و بی‌کیفیت شما را از اهداف‌تان دور خواهد کرد و نیاز است برای تولید محتوا و انتشار آن یک برنامه زمان‌بندی مناسب در نظر داشته باشید. به‌طورکلی تولید محتواهای باکیفیت برای نزدیک‌تر شدن و شفاف‌تر شدن هدف شما برای افزایش کسب‌وکارتان به این صورت است:

 • ایده‌های جدید برای تولید محتوا بسازید
 • از کلمات کلیدی و مهم لیست تهیه کنید
 • استفاده از عنوان‌های جذاب و کاربرپسند
 • چک کردن محتوای وب‌سایت رقبای دیگر
 • نیاز کاربر در تولید محتوا در نظر بگیرید
 • نکات نگارشی در تولید محتوا را رعایت کنید
 • اصول سئو در محتوا را هم باید رعایت کنید
 • در آخر نوشتن محتوای طولانی

 

چگونگی برنامه‌ریزی جهت تولید محتوا

هنگامی که شما قصد تولید محتوا برای کسب‌وکارتان و خدماتتان دارید بایر این کار را با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید. مثلاً در این برنامه‌ریزی شما باید پیگیر مخاطبان خود باشید آنها را شناسایی کنید جدول‌های زمان‌بندی و غیره … داشته باشید تا بتوانید یک تولید محتوا باکیفیت و کمیت انتشار دهید.

 

پیگیری کردن مخاطبان

شما باید انواع مطالب را تولید کنید تا ری‌اکشن مخاطبان و کاربران را ببینید تا به هدف مخاطبان خود برسید که آن‌ها چگونه مطالبی را دوست دارند مثلاً باید مطالب عملی، آموزشی، خنده‌دار، تولید کنید یا می‌توانید محتواهای تصویری، ویدئوی، صوتی تولید کنید. تا متوجه علایق مخاطبان شوید.

 

مشخص‌کردن زمینه محتوا

استفاده زیاد از تبلیغات در محتوا باعث خستگی مخاطب می‌شود شما باید ابتدا زمینه محتوا خود را مشخص کنید. باید تعادل را در تولید محتوا در نظر بگیرید. شما باید به‌گونه‌ای محتوا را بنویسید که هم برای مخاطبان جذاب باشد هم بتوانید درباره محصولات و خدمات و برند خود را معرفی کنید.

 

زمان‌بندی محتوا

یکی از اثربخش‌ترین کار برای تأثیرگذاری محتوای شما انتشار به‌موقع آن است. گاهی ممکن است محتوا شما باکیفیت بوده است اما به دلیل انتشار بی‌موقع آن در رسانه‌های اجتماعی کارایی خود را از دست بدهد. داشتن برنامه هفتگی و یا ماهانه برای انتشار محتوای خود بسیار مهم است که باید در زمان‌بندی انتشار محتوا دقت کنید.

 

پیگیری عملکرد محتوا پس از انتشار

پس از انتشار محتوا خود حتماً آن را دنبال کنید و ببینید چقدر موردتوجه مخاطبان قرار گرفته است. پیگیری محتوا باعث می‌شود شوند روند کاری خود را بهبود ببخشید و ارزش کار شما بیشتر شود. باید ببینید آیا محتوا شما عملکرد مثبتی داشته است یا خیر که در جهت بهترشدن آن تلاش کنید.

 

و در آخر نکات مهم کلی در تولید محتوا چیست؟

 • کپی نکردن محتواها و داشتن منابع معتبر برای ایجاد محتوا
 • اطمینان حاصل کردن در استفاده از کلمات کلیدی در متن
 • به‌اشتراک‌گذاری محتوا از طریق کانال‌های رسانه‌ای گوناگون بافاصله زمانی
 • تنظیم استراتژی و اندازه‌گیری نتایج
 • نظارت بر تولید محتوا و پاسخ به نظرات مخاطبان دررابطه‌با محتوا
 • مدیریت صحیح محتوا
 • بالا بودن کیفیت محتوا

شما می‌توانید از سایت ویترین سافت تولید انواع محتواها گوناگون مثل، تولید محتوای آموزشی، سفارش تولید محتوای سایت خدمات تولید محتوا را با بهترین کیفیت سفارش دهید. با یک تولید محتوای مناسب و باکیفیت رتبه خود را در گوگل بالا ببرید و باعث رشدتان شوید. امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید باشد.

 

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره