۵ ترند تبلیغات کلیکی در سال ۲۰۲۱

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 6 دقیقه دیدگاهها

 

تبلیغات PPC

در حال حاضر بسیاری از کسب وکارها پس از مشاهده یک سال پر از موقعیت‌های چالش برانگیز بی‌سابقه و قفل شدن‌های متعدد فروش، ناشی از همه‌گیر شدن ویروس کرونا، با آشفتگی زیادی دچار شده‌اند. این آشفتگی موجب شده است تا شرکت‌های بزرگ و حتی کسب‌وکارهای کوچک به فرهنگ فروش از راه دور روی آورند.

این درحالی است که مردم نیز خرید آنلاین را به خرید از فروشگاه‌های خرده فروشی ترجیح می‌دهند و مکالمات حضوری را کنار گذاشته و به مکالمات ویدئویی روی آورده‌اند. در سال گذشته چیزهای زیادی حتی در زمینه تبلیغات و بازاریابی تغییر کرده است. بازاریابان شروع به استفاده از اتوماسیون و هوش مصنوعی (AI) برای ایجاد تبلیغات کرده‌اند.

تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ بیشتر از همیشه خودنمایی می‌کنند و تبلیغات در فضای وب حرف اول را می‌زند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا راجع به یکی از کاربردی‌ترین شیوه‌های تبلیغات در فضای وب تحت عنوان تبلیغات PPC یا تبلیغات کلیکی که به طور بالقوه می‌توانند فروش صاحبان کسب و کار را تکان آنچنانی دهند، بپردازیم.

تبلیغات کلیلکی چیست؟

یکی از پربازده‌ترین روش‌های تبلیغات دیجیتال تبلیغات کلیکی یا PPC است. جالب است بدانید که این شیوه تبلیغات برای اولین بار در سال 1996 ارائه شد.

PPC مخفف عبارت Pay Per Click است. این شیوه تبلیغات در واقع یک شیوه دو سر سود است، هم برای تبلیغ کننده هم برای تبلیغ دهنده. در این شیوه، تبلیغ دهنده یا مشتری به ازای هر کلیکی که روی بنر تبلیغاتی‌اش توسط کاربران صورت گرفته باشد هزینه پرداخت می‌کند و به ازای هر خرید مشتری باید درصدی از فروشش را با شرکت تبلیغ کننده تقسیم کند.

در شیوه تبلیغات PPC هر کلیک توسط کاربر قیمت دارد و از هزینه تبلیغ دهنده می‌کاهد، بنابراین بسیار حائز اهمیت است که کجا و در چه وب سایت یا اپلیکیشنی تبلیغ درج می‌گردد.

توصیه اکید ما به صاحبان کسب و کاری که تمایل دارند استراتژی تبلیغات کلیکی را به مارکتینگ خود بیفزایند این است که ابتدا پرسنای مخاطب خود را به خوبی تحلیل کنند و در ادامه سفارش تبلیغ را به مجموعه یا وب سایتی بدهند که می‌دانند مخاطب مورد نظر آن‌ها مخاطب هدف تبلیغ‌کننده است. دقت به این مسئله می‌تواند تاثیر به‌سزایی در موثرتر شدن خروجی تبلیغات ppc بگذارد.

روش های مختلف تبلیغات کلیکی

این شیوه از تبلیغات نیز همانند سایر شیوه‌های ممکن برای پیاده‌سازی تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. روش‌هایی که از گذشته تا به امروز تغییرات قابل توجهی داشته اند اما پایه و اساس‌شان همیشه ثابت بوده است. در ادامه به معرفی چند مورد از ترندهای تبلیغات کلیکی در سال 2021 می پردازیم:

تبلیغت کلیکی با روش همسان (Native)

در این شیوه تبلیغات مشتری بنا به میل و استراتژی  کمپین تبلیغاتی خود بنر و محتوای متنی خود را به شرکت تبلیغ دهنده ارائه می‌دهد و بسته به میزان بازدید تبلیغ و کلیک کردن کاربران پول پرداخت می‌کند.

در این شیوه شرکت تبلیغ کننده بنر مشتری را در وب سایت‌های پر بازدیدی نظیر وب سایت‌های خبری، مجله و یا فروشگاه‌های اینترنتی پربازدید منتشر می‌کند. حال هر چقدر که بنر شما بزرگ‌تر و در معرض نمایش بیشتری باشد و از طرفی در صفحات اصلی سایت قرار گرفته باشد نرخ کلیک‌ها افزایش می‌یابد.

تبلیغات ادورز (Search ads)

تبلیغات کلیکی

تبلیغات ادورز (Search Ads) یکی دیگر از روش‌های تبلیغات کلیکی بسیار محبوب  اما پر هزینه در ایران است. همانطور که مطلع هستید شرکت‌هایی که برای معرفی خدمات خود به طراحی سایت اقدام می کنند در گام بعدی به سمت سئو سایت خود گام برمی‌دارند.

سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است به نحوی که سایت شما به ازای سرچ کلمات کلیدی پر کاربرد در فهرست وب سایت های صفحه SERP در رتبه های اول قرار گرفته باشد. اما سئو یک استراتژی زمان‌بر است. در این میان تبلیغات ادورز می‌تواند میان‌بر بسیار ارزشمندی برای این مسیر باشد.

در این شیوه شما با پرداخت هزینه به گوگل به جای صرف زمان زیاد تا خروجی تکنیک‌های سئو و بهینه‌سازی سایت می‌توانید سایت خود را در لینک 1 گوگل نظاره گر باشید. مبلغ تعیین شده برای تبلیغات ادورز به تعداد کلیک و میزان نمایش به کاربران و جایگاه درج لینک وابسته است.

تبلیغات ریتارگتینگ

نوع دیگری از تبلیغات کلیکی یا PPC  تبلیغات ریتارگتینگ است. دراین شیوه تبلیغاتی تبلیغ‌دهندگان، کاربرانی را که حداقل 1 مرتبه از سایت مورد نظر بازدید داشته‌اند را شناسایی کرده و تبلیغات مرتبط با پرسنای مخاطب را به او نشان می‌دهند.

این شیوه تبلیغاتی منحصربه‌فرد به جهت عملکرد هدفمند خود و خروجی مطلوبی که برای شرکت‌ها یا صاحبان کسب و کار رقم می‌زند در حال حاضر در میان تبلیغ‌دهندگان جزء یکی از ترندهای تبلیغات کلیکی 2021 محسوب می‌شود.

 از جمله مزیت‌های قابل توجه این شیوه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تعیین هدف دقیق
 • تنظیمات پیشرفته
 • قابلیت ویرایش

تبلیغات ریتارگتینگ برای محصول

شیوه تبلیغاتی ریتارگتینگ برای محصول نوع پیشرفته‌تری از تبلیغات ریتارگتینگ است. در این شیوه به نحوی تبلیغ‌دهنده تمام وقت و سرمایه خود را روی جامعه هدفی می‌گذارد که مطمئن است به آن محصول مورد نظر یا خدمت مورد نظر راغب هستند و حتی قبلا یک بار استفاده از آن را تجربه کرده‌اند.

قطع به یقین سایتی که تبلیغ می‌پذیرد با مشتریان متفاوتی کار می‌کند و می‌تواند مشتریانش را دسته بندی کند تا بتواند برای مشتریانی که متقاضی ارسال بنر در گروه‌های هدفمند هستند از آن‌ها استفاده نماید.

در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ از این شیوه برای تبلیغات استفاده می‌کنند چرا که بیشترین بازخورد را خواهد داشت.

تبلیغات بنری یا (Banner Ads)

درست است که تبلیغات بنری از جمله تبلیغات PPC است که از ابتدای روی کار آمدن این شیوه از تبلیغات طرفداران خاص خود را داشته و دارد اما کماکان نیز می‌تواند جزو یکی از ترندهای تبلیغاتی در حال حاضر باشد.

در این شیوه بنرهای تبلیغاتی به صورت اجاره‌ای (Rent)  رزرو می‌شوند و پرداخت وجه بابت تبلیغات به ازای میزان نمایش (CPM) به تبلیغ‌دهندگان ارائه می‌شود.

در حال حاضر در بسیاری از اپلیکیشن های پر بازدید و یا وب سایت‌های معتبر شاهد بنرهای تبلیغاتی زیادی هستیم که برخی به صورت بنر، برخی به شکل نوتیفیکیشن و برخی نیز به صورت پاپ آپ برای کاربران به نمایش در می‌آیند.

ذکر این مسئله که طراحی گرافیک و تولید محتوا حرفه‌ای در مراحل تولید بنر نیز تاثیر بسیار پررنگی در خروجی بهتر و بازخورد موثرتر تبلیغات بنری دارد.

بنابراین در جریان باشید که برای دریافت نتیجه بهتر از تبلیغات بنری به همان اندازه که قرار است روی تبلیغات هزینه کنید روی طراحی گرافیک و محتواسازی نیز وقت بگذارید.

نقش تبلیغات ppc در فروش

ppc network

قطع به یقین تا تبلیغات اصولی در میان تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ شما جایگاهی نداشته باشد نمی‌توانید برند خاموش خود را تبدیل به یک برند پر سر و صدا کنید.

برای شروع یک هیاهوی خوب در میان رقبا تبلیغات از نان شب برای مارکتینگ شما واجب‌تر است. حال در این میان شناخت و اطلاعات کافی از انواع روش‌های تبلیغاتی و تحقیق درباره میزان بازخورد آنها می‌تواند هزینه شما برای تبلیغات را به یک سرمایه گذاری سودمند تبدیل کند.

تبلیغات ppc از جمله تبلیغاتی است که می‌تواند تحلیل کاملا صحیح و موشکافانه‌ای از هزینه‌های تبلیغاتی شما و کسب نتیجه از آن بدهد چرا که بر اساس کلیک کاربر و در نهایت رسیدن او به مرحله خرید از شما پول پرداخت می‌کنید. به همین علت تبلیغات ppc اگر در جای درستی سرمایه گذاری شده باشد می‌تواند کلید موفقیت فروش شما باشد.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم ابتدا به اهمیت تبلیغات در شرایط شیوع کوید 19 و در مرحله بعد تعریف و اهمیت تبلیغات کلیکی یا ppc اشاره کنیم. بعد از این که به صورت کامل تبلیغات کلیکی را شرح دادیم به سراغ ترندهای تبلیغات کلیکی در سال 2021 رفتیم.

اگر شما هم قصد دارید در شرایطی که بحران کرونا کسب و کارها را دچار مشکل کرده یک تحول اساسی در فروش یا معرفی خدمات خود داشته باشید می‌توانید یکی از ترندهای نام برده در این مطلب را در دستور کار تبلیغات دیجیتالی و مارکتینگ خود بگذارید و با پیاده‌سازی آن به نحو احسن شاهد یک پیشرفت چشم‌گیر باشید.

از این که تا انتها با ما با مبحث نو و کاربردی تبلیغات ppc همراه بودید از شما تشکر می‌کنیم. نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره