تبلیغات در جیمیل چیست و چه تأثیری دارد؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

تبلیغات در جیمیل

تبلیغات در جمیل به‌عنوان یک تبلیغات تعاملی در نظر گرفته می‌شود. این تعامل در صفحات تبلیغات و اجتماعی صندوق ورودی شما ارائه داده می‌شود.

تبلیغات در جمیل یک امکان برای برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری آگهی‌ها توسط اینباکس کاربران ایجاد می‌کند. درگذشته ایمیل مارکتینگ یکی از مهم‌ترین شیوه‌های بازاریابی بوده و در حوزه آشنایی با برند و افزایش نرخ بازگشت سرمایه نقش کلیدی ایفا کرده است.

امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند در حال افزایش است و امکان دسترسی به اکانت ایمیل از این طریق، می‌توان گفت که تبلیغات جیمیلی به ‌راحتی در اختیار همه قرار گرفته و در هر موقعیتی قابل‌دسترسی هستند. تبلیغات در جمیل با استفاده از شیوه بازاریابی ایمیلی و به‌منظور قراردادن مخاطبان مناسب و نمایش تبلیغ در اینباکس آن‌ها صورت می‌گیرد.

امروزه، جمیل بیش از یک و نیم میلیارد مخاطب فعال از مناسب‌ترین پلتفرم‌ها برای تبلیغات محسوب می‌شود. براساس مطالعات صورت‌گرفته اکثر کاربران این پلتفرم، روزانه چندین بار ایمیل‌‌های خود را بررسی می‌کنند.

همین دلیل یک امکان برای بازاریابی ایجاد کرده است. با توجه به تأثیر بازاریابی ایمیلی بر افزایش بازگشت سرمایه، جمیل ادرز را می‌توان از مهم‌ترین شیوه‌های تأثیرگذار در کاهش هزینه‌های بازاریابی و جلی نظر مخاطبان به‌حساب آورد.

نحوه ارائه تبلیغات در جیمیل ارائه تبلیغات در جیمیل در قسمت پلتفرم‌ها و با برچسب ادرز فراهم می‌شود. با این متد، تأثیرگذارترین و مرتبط‌ترین آگهی‌ها برای هرکدام از کاربران انتخاب شده و در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد.

در این پلتفرم، فرایند گزینش و ارائه تبلیغات شخصی خودکار است. آگهی‌های ذکر شده در هنگام ورود به اکانت جیمیل به شما نمایش داده می‌شوند؛ بنابراین اظهارات گوگل، برای ارائه گوگل ادرز، پیام‌ها و ایمیل‌های کاربران به‌هیچ‌عنوان اسکن یا خوانده نشده و فرایند گزینش، تنها طبق فعالیت‌های آنلاین آن‌ها انجام می‌شود.

به یاد داشته باشید، گوگل تحت هیچ شرایطی اطلاعات خصوصی موجود در ایمیل افراد را به فروش نمی‌رساند. این اطلاعات فقط در صورت تمایل و کسب اجازه از کاربران در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت گوگل در رابطه با ارائه تبلیغات با محتوای نژادی، مذهبی، گرایش‌های جنسی، حوزه‌های سلامت یا موضوعات مالی بسیار حساس بوده و آن‌ها را نشان نمی‌دهد. در این صورت تبلیغات به اشتراک‌گذاری شده در اکانت جیمیل شامل پیروی از سیاست‌های جیمیل خواهد بود.

تبلیغ در جیمیل به چه صورت است؟

از طریق گوگل ادوردز می‌توانید به تبلیغات جیمیل دسترسی داشته باشید. درصورتی‌که روی یک تبلیغ جیمیل کلیک کنید، ایمیلی با محتوای و پیام تبلیغ‌کننده باز می‌شود.

در سمت راست عکس، شما می‌توانید خلاصه سریع آگهی را مشاهده و در آنجا کلیک نمایید. تبلیغات جیمیل در Google Display Network اجرا می‌شود، اما برعکس تبلیغات بنری، این تبلیغات حامی جیمیل است و نه صرفاً تبلیغات بنری.

در این نوع تبلیغات ارائه تبلیغ به‌صورت پیامی در جیمیل شما ظاهر می‌شود و شما می‌توانید مانند یک ایمیل معمولی آن را در inbox خود رویت کنید، پس از بازکردن این پیام، شما ممکن است با بنر و یا ویدئوی تلیغاتی و توضیحاتی مرتبط روبه‌رو شوید.

هدف‌گذاری تبلیغات در جیمیل

کاربران جیمیل، کاربران موتور جست‌وجوی گوگل محسوب می‌شوند؛ علاوه‌براین اغلب آن‌ها از سایر سرویس‌ها از جمله یوتیوب، گوگل‌پلی، گوگل نیوز، مرورگر کروم استفاده می‌کنند.

شاید گوگل کاربران و علایق و نیازهای آن‌ها راحتی بیشتر از خود شما بشناسد، اما فراتر از این موارد تبلیغات جیمیلی نیز حاوی شیوه‌های معینی برای هدف‌گذاری است.

اولین سیستم هدف‌گذاری تبلیغات در جیمیل به تمایلات و رفتار کاربر ارتباط دارد. این کار را گوگل به شکل هوشمندانه‌‌‌‌ای صورت می‌دهد، اما فراتر از این شما می‌توانید از شیوه هدف‌گذاری دستی استفاده نمایید.

متدهای دیگر هدفمندی ارتباط با مواردی است که به‌صورت معمول در دیگر سرویس‌های تبلیغاتی گوگل نیز وجود دارد. موقعیت جغرافیایی، ساختار جمعیتی، سن و جنسیت از مواردی هستند که هدفمندسازی کاربر را برای ارائه تبلیغات شما در گوگل تعیین می‌کند.

تبلیغ در جیمیل چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات در جیمیل

یک تبلیغ در جیمیل ابتدا به‌صورت فروپاشیده شده خود ظاهر می‌شود. هنگامی‌که یک مخاطب بر روی تبلیغ کلیک می‌کند، صفحه فرود یک تبلیغ دهنده را شروع می‌کند و یا به‌اندازه یک ایمیل توسعه پیدا می‌کند که می‌تواند برای رسیدن به هدفی متعدد تبلیغاتی استفاده شود. براساس چیدمان آگهی، افراد می‌توانند از طریق روش‌های متعدد با تبلیغات گسترده شما ارتباط برقرار نمایند.

تبلیغ در جیمیل دربرگیرنده دو نوع قالب است:

 1. تبلیغات شغلی منفرد:

این تبلیغات هم‌زمان تنها یک کسب‌وکار را نمایش می‌دهد و ممکن است با توجه به کمپین تبلیغاتی از دارایی‌های متعدد استفاده کند که شامل عناوین، توضیحات، تصاویر، فیلم‌ها، فرم‌های جاسازی شده، اطلاعات مرتبط با محصول، قیمت‌ها، رتبه‌بندی‌ها، گزینه‌های تماس کلیک و پیوند به یک برنامه است.

 1. تبلیغات چند فروشنده‌ای:

این تبلیغات شامل چندین خرده‌فروش هستند که تبلیغات محصولات متعددی را که در متن تبلیغات نمایش‌داده‌شده است، تبلیغ می‌کنند.

هر پیشنهاد دربرگیرنده تصاویر محصول، قیمت و رتبه‌بندی‌های موجود و دیگر اطلاعاتی است که خریداران ممکن است نظرات آن‌ها به یک محصول یا تمام محصولات جلب شود. هنگامی‌که افراد روی پیشنهاد شما بر روی متن تبلیغات کلیک کند، به صفحه محصول در سایت شما هدایت می‌شود.

 ویژگی‌های تبلیغ در جیمیل

تبلیغات در فرم‌های زیر ارائه می‌شوند، در این بخش به مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع تبلیغات اشاره می‌کنیم:

ایمیل آماده

معمولاً افرادی که وارد تبلیغ شما می‌شوند و می‌توانند آن را با کلیک روی نماد ستاره یا کلیک بر روی دکمه آبی ذخیره در انتهای پیام ذخیره کنند. اغلب افراد می‌توانند تبلیغات گسترده شما را به‌عنوان پیام ایمیل به فرد دیگری ارسال کنند.

مناسب برای نسخه‌های موبایل

تبلیغات از طریق گوگل ادز بهینه‌سازی می‌شوند تا به شما کمک کنند از هرجایی که تبلیغات ظاهر می‌شود مناسب باشد مانند کامپیوتر، موبایل یا برنامه. گوگل طرح آگهی شما را به‌صورت اتوماتیک برای تجربه کاربری در موبایل بهینه می‌شود.

برای اضافه‌کردن تأثیر شما، می‌توانید از میان گزینه‌های اختصاصی موبایل مانند کلیک برای تماس و تبلیغ برنامه انتخاب کنید. پیش‌نمایش‌های گوگل ادز آنچه را که اغلب کاربران رویت می‌کنند نمایش می‌دهد.

به دلیل تفاوت بین جیمیل در هر دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس، اختلاف میان مرورگرها در جیمیل دسکتاپ، تمام مخاطبان نمایش تبلیغاتی یکسانی را مشاهده نمی‌کنند.

چگونه در تبلیغات جیمیل مخاطبان را هدف‌گذاری کنیم؟

با استفاده از تبلیغات جیمیل می‌تواند از اکثر گزینه‌های هدفمند کردن کاربر استفاده کنید مانند کاربران وابسته، مخاطبان داخل بازار و اطلاعات مانند موقعیت مکانی، سن و جنسیت. روش‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید با تبلیغات خود به کاربران ویژه دسترسی داشته باشید:

مخاطبان وابسته:

از میان کاربران خود انتخاب نمایید تا به مشتریان بالقوه برسید و آن‌ها را از تجارت خود مطلع کنید. مثلاً یک تبلیغ‌کننده محصولات خشکبار می‌تواند موضوعات مرتبط با خواص خشکبار و تأثیرات مصرف خشکبار برای سلامت بدن را انتخاب کنند.

مخاطبان با هدف سفارشی:

از طریق کلمات کلیدی، URL‌‌ها، برنامه‌ها یا برنامه یوتیوب برای تشخیص مشتریانی که به‌صورت فعال در حال تحقیق در رابطه با یک محصول یا دستگاه مرتبط هستند، در کمپین‌های نمایش و ویدئو به کاربر موردنظر خود دسترسی پیدا کنید.

هدف‌گذاری خودکار:

با استفاده از هدف‌گذاری خودکار می‌توانید هدف‌گذاری خود را در سراسر جیمیل بهینه کنید و به شما امکان می‌دهد تا حدودی هزینه‌ای برابر برای هر نفر به‌صورت خودکار به افرادی که مدنظر شما هستند، برسد.

مطابقت مشتری:

این امکان به شما داده می‌شود که طبق اطلاعات مرتبط با مشتریانی که با گوگل به اشتراک می‌گذارید، به مشتری تبلیغات نمایش دهید.

اطلاعات جمعیتی:

این امکان به شما داده می‌شود در شبکه نمایش به افرادی دسترسی داشته باشید که به گروه‌های جمعیتی خاصی از جمله نسبت، دامنه سنی یا درآمد خانوار.

مخاطبان درون بازار:

برای پیداکردن مشتریانی که در بازار هستند از میان این کاربران انتخاب نمایید، بده این معنی است که آن‌ها در حال تحقیق در رابطه با محصولات هستند و به‌صورت فعال در حال خرید خدمات یا محصولی مانند شما هستند.

رویدادهای زندگی:

در مهم‌ترین لحظات زندگی از جمله ازدواج، فارغ‌التحصیلی دانشگاه و جابه‌جایی می‌توانید کمپین تبلیغاتی خود را معرفی نمایید.

بازاریابی مجدد:

شما می‌توانید به اشخاصی دسترسی داشته باشید که از قبل با محصولات و خدمات شرکت شما آشنا شده‌اند مانند بازدیدکنندگان قبلی یک سایت، برنامه تلفن همراه، ویدئوها یا فهرست‌های خود فهرست‌های بازاریابی دوباره که تبلیغات جیمیل را هدف قرار می‌دهند باید حداقل صد بازدیدکننده یا کاربر فعال در یک ماه گذشته داشته باشند تا تبلیغات شما نمایش داده شود.

هزینه‌‌های تبلیغات چگونه محاسبه می‌شوند؟

adwords in gmail

برای محاسبه تبلیغات گوگل باید بر اساس کمپینی که انتخاب کرده‌اید، تعیین شود. در کمپین سرچ و دیسپلی هزینه تبلیغات بر اساس هر کلیک دریافت می‌شود؛ بنابراین تا هنگامی‌که تا روی تبلیغات شما کلیک نکنید، هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنید، اما از پرداخت نکردن هزینه خوشحال نباشید.

چنانچه میزان نمایش تبلیغات به مخاطبان بسیار زیاد باشد و کلیک کمی دریافت نمایید، کیفیت تبلیغات شما کاهش پیدا می‌کند که نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود.

نتیجه‌گیری

اگر شما دارای یک کسب‌وکار هستید و می‌خواهید کاربران خود را با دقت بیشتری انتخاب نمایید، و برند خود را به مشتریان معرفی کنید و یا این‌که هدف خود را روی مشتریان ازدست‌رفته قرار دهید و آن‌ها را برگردانید، باید از تبلیغات جیمیل را امتحان کنید.

شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای نسبتاً پایین‌تر از دیگر روش‌های تبلیغاتی به طیف گسترده‌ای از کاربران خود دست پیدا کنید. این متد بازاریابی یکی از بهترین نرخ تبدیل مشتری بوده و امکان ارائه پیشنهادهای رقابتی با هدف‌گذاری دقیق را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره