چگونه مشتری را از دل چت آنلاین سایت‌مان بیرون بکشیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

تبدیل کاربر به مشتری از چت آنلاین

اگر بتوانید مشتری را به راحتی در هنگام چت آنلاین قانع کنید که می‌تواند به خدمات شرکت و محصولا شما اعتماد نماید می‌توانید فروش و سود بالا و قابل قبولی را برای محصولات خود در نظر بگیرید؛ چرا که امروزه برای برقراری ارتباط و استفاده از خدمات و محصولات یک سایت معتبر، قسمت پشتیبانی مشتریان و چت اینترنتی بسیار کاربردی و مهم شناخته می‌شود.

استفاده از این نوع چت نسبت به تماس تلفنی دارای مزیت‌های بیشماری است.

انسان اصولا نظر و احساس خود را در هنگام نوشتن بسیار آسان‌تر نسبت به زمانی که گفت‌وگو می‌کند بیان می‌نماید. مهم‌ترین نکته گفت‌وگوی آنلاین در چت امکان ثبت ان است که در صورت نیاز می‌توان بعدا نیز به آن مراجعه نمود.

امروزه انواع سایت‌هایی که برای کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می‌کنند به خصوص فروشگاه ساز ها، استفاده از چت اینترنتی و کمک گرفتن از پشتیبانی سایت را یک مسئله بسیار مهم می‌دانند.

گفت‌وگوی آنلاین زمانی که به صورت مستقیم در دسترس مشتری قرار داشته باشد، به اعتبار سایت اشاره می‌کند. آن زمان که در صفحه اصلی سایت گفت‌وگو و چت به صورت آنلاین وجود ندارد، مشتری این گونه می‌اندیشد که شرکت تمایلی برای چت ندارد. اعتبار شرکت این گونه خدشه‌دار می‌شود و نمی‌توان بدون استرس به خرید آنلاین محصولات پرداخت.

لینک چت آنلاین مهم‌ترین بخش یک وب سایت محسوب می‌شود. چنانچه قصد دارید از دکمه های متحرک جهت چت اینترنتی استفاده نمایید توصیه ما به شما این است که نوع ظاهر دکمه با دیگر بخش‌های صفحه متفاوت باشد تا کاربر متوجه شود که این دکمه چگونه کاربردی دارد؛ با برجسته‌سازی  دکمه های متحرک برای چت آنلاین شما یک راهکار اصولی را در نظر گرفته‌اید.

از برچسب به صورت مناسب استفاده کنید

استفاده از برچسب‌های کاملا شفاف باعث می‌شود تا کاربر بتواند در چت آنلاین بدون کلافگی احساس کند که دقیقا باید چه کاری انجام دهد. برخی از برچسب‌ها به هیچ عنوان کارایی ندارند و این چنین نمی‌توان در چت اینترنتی از آن استفاده کرد.

کاربر باید بداند که در ابتدا با چه کسی صحبت می‌کند و قرار است نتیجه پشتیبانی آنلاین به کجا برسد. استفاده از برچسب را به هیچ عنوان نادیده نگیرید و صریحا به صورت شفاف برای قسمت چت اینترنتی از آن استفاده کنید.

از لینک چت استفاده کنید

چت آنلاین در سایت

امروزه تکنولوژی، بسیار پای خود را فراتر گذاشته است که ما برای فروش محصولات باید تکنیک‌ها و شیوه‌های خاصی را رعایت کنیم.

یکی از این تکنیک‌ها توجه به این مسأله است که با استفاده از لینک چت در صفحه مورد نظر محصول، چنانچه محصولی به شکل خاصی استفاده می‌گردد، به مشتری این اطمینان را بدهید که با کلیک روی لینک مورد نظر وارد صفحه چت آنلاین می‌شود و می‌تواند اطلاعات لازم را بابت محصول مورد نظر به راحتی به واسطه گفت‌وگو و پشتیبانی آنلاین به دست آورد.

زمان انتظار مشتری را به حداقل برسانید

شما چنانچه قصد دارید مشتری خود را از دل چت ‌آنلاین بیرون بکشید، توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان مشتری را منتظر نگذارید؛ چرا که عموما مشتریان از انتظار کشیدن فراری هستند و خصوصا زمانی که منتظر گذاشتن با استفاده از گوشی موبایل باشد، شما نمی‌توانید به نتیجه پربازدهی برای فروش محصول فکر کنید.

به این علت که پشتیبانی آنلاین باید سریعا مشکل مشتری را حل کند و به سوالات وی به صورت کاملا متقاعد کننده پاسخ دهد. اگر این پاسخگویی به صورت سریع، شفاف و مناسب انجام نشود و زمان آن طولانی برآورد گردد، ممکن است مشتری با این احساس روبه‌رو شود که برای زمان وی هیچ گونه ارزشی قائل نبوده‌اید؛ بدین صورت دیگر از خرید محصول شما استقبال نمی‌کند.

چنانچه زمان پاسخ‌گویی به مشتری باید یک زمان خاص را طی کند، سعی کنید به مشتری اعلام کنید که زمان واقعی انتظار چه مدت است.

استفاده از پنجره چت راهکاری برای راحتی مشتری

برخی ممکن است استفاده از پنجره چت را در هنگام چت آنلاین پیشنهاد نکنند. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که شاید مشتری قصد داشته باشد به لینک‌های مورد نظر در چت و یا جواب سوال‌هایی که قبل پرسیده است رجوع کند؛ به همین دلیل استفاده از یک پنجره در کنار صفحه وب سایت می‌تواند به راحتی و رفاه هرچه بیشتر مشتری کمک نمایید.

به همین خاطر، توصیه ما به شما این است که سعی کنید از یک پنجره کاملا مجزا برای انجام چت اینترنتی استفاده نمایید.

در پشتیبانی سایت‌تان باید همیشه مشتری را از هر نوع اتفاق غیر منتظره آگاه کنید. ممکن است در حین چت آنلاین ناخودآگاه ارتباط شما با مشتری قطع گردد؛ به همین دلیل، شما باید قبل از هر چیزی به مشتریان خود این اطمینان را بدهید که در صورت قطعی شما دوباره برمی‌گردید و می‌توانید به پشتیبانی خود ادامه دهید. در این صورت مشتری به برنامه‌ریزی سایت شما و ارزشی که شما برای وقت وی قائل هستید آگاه می‌شود.

معقولانه و شفاف پاسخ دهد

زمانی که شما با مشتری به چت آنلاین می‌پردازید باید با اعتماد به نفس کامل گفت‌وگوی خود را ادامه دهید. برای هر نوع سوال مشتری جواب قانع‌کننده‌ای داشته باشید؛ چرا که این‌چنین مشتری متوجه اصالت کالا و تضمین قیمت محصولات شما می‌شود و با خیالی آسوده هرچه سریع‌تر به خرید می‌پردازد.

چنانچه به این موضوع توجهی نداشته باشید و مشتری با قطع و وصل‌های گاه و بیگاه در چت اینترنتی روبه‌رو شود و یا مجبور باشد هر سؤال خود را چند بار بپرسد قطعا از خرید محصول شما منصرف خواهد شد.

امکان آپلود فایل را با پشتیبانی انسانی امکان پذیر کنید

زمانی که با مشتری در چت آنلاین وارد گفت‌وگو می‌شوید سعی کنید به صورت انسانی این پشتیبانی را ارائه دهید؛ چراکه برخی از مشتریان زمانی که متوجه می‌شوند پشتیبانی به صورت اتومات و ماشینی انجام می‌شود از این فرایند استقبال نمی‌کنند و هر چه سریعتر چت خود را قطع می‌کنند.

این‌گونه است که شما قادر نخواهید بود مشتری را از دل چت آنلاین به بیرون بکشید؛ اما اگر پشتیبانی آنلاین را با دقت بالا به واسطه پشتیبانی انسانی انجام دهید، این کار برای شما به هدفمندی سایت و فروش محصولات کمک می‌کند.

حتی شما باید امکان لود هر فایل را در فضای چت امکان‌پذیر کنید تا مشتری بتواند بدون هیچ‌گونه مشکلی این کار را به نحو احسن انجام دهد، تا شما بتوانید به راحتی مشکل به وجود آمده را برای وی رفع کنید.

امکان ذخیره نسخه گفتگوی آنلاین

ذخیره چت آنلاین در سایت

شما اگر به مشتری این اطمینان را بدهید که نسخه‌ای از چت آنلاین خود را برای وی ایمیل خواهید کرد و حتی مشتریان اجازه دارند نسخه pdf این گفت‌وگو را ذخیره کنند، صددرصد این کار می‌تواند به اعتبار سایت شما اشاره واضحی داشته باشد؛ مهم‌تر از همه یک تبلیغ پربازده برای سایت شما محسوب گردد.

بدین ترتیب از استفاده این امکانات در فضای چت اینترنتی به هیچ عنوان غافل نشوید و سعی کنید گفت‌وگوی آنلاین خود را بسیار مودبانه و دوستانه آغاز کنید. لحن شما در هنگام گفت‌وگو بسیار روی تصمیم‌گیری مشتری تاثیر می‌گذارد.

زمانی‌که شما به نوع صحبت خود و بسیاری از امکانات چت ‌آنلاین توجه داشته باشید و همچنین پشتیبانی خود را به صورت انسانی در اختیار مشتری قرار دهید، به صورت قانع کننده و کاملا به‌صرفه مشتری را به یکی از وفادارترین مشتریان می‌توانید تبدیل کنید.

مزیت استفاده از سرویس چت آنلاین

زمانی که مشتری به درون سایت شما کشیده می‌شود و به واسطه خرید و نحوه استفاده از محصولات سوالات مورد نظر خود را از شما می‌پرسد، شما باید این فرصت را غنیمت بشمارید و با پشتیبانی انسانی واقعی برای گفت‌وگوی آنلاین با مشتری اقدام کنید. به این شکل قادر هستید مشتری را به گزینه تکمیل خرید نزدیک کنید.

به هیچ عنوان در طی گفت‌وگوی آنلاین مشتری را کلافه نکنید و یا به تبلیغات نیندیشید؛ چرا که مشتری تنها قصد دارد مشکلات خود را حل کند. چنانچه در مورد محصول شما سوالی داشته باشد، سوال خود را پرسیده و شما باید صریحا و شفاف پاسخ دهید.

سرویس چت آنلاین که به آن یک نرم افزار کاملا معمولی برای گفت‌وگو با مشتری اشاره می‌شود این مزیت را دارد تا مشتری را با کارشناسان فروش مرتبط کند. این‌چنین به شکل سازماندهی شده هدفمندی سایت فروش شما را به نمایش بگذارد. سرویس پشتیبانی آنلاین روی فروش محصولات تاثیر قابل توجهی می‌گذارد.

سخن پایانی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی خرید آنلاین یکی از رایج‌ترین و معمولی ترین خریدها به حساب می‌آید. به همین دلیل بسیاری از وب سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین انواع محصولات را با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌کنند.

در این بین مشتریان برای این که قادر باشند با خیالی آسوده و بدون استرس به خرید آنلاین اقدام کنند، علاقه دارند تا با پشتیبانی سایت در ارتباط بوده و در مورد ویژگی‌های محصول و نحوه استفاده از آن سوالات گوناگون خود را بپرسند.

شما با استفاده از سرویس چت اینترنتی اگر اصولی و طبق تکنیک‌های ارائه شده عمل کنید می‌توانید مشتری خود را از دل چت آنلاین سایت بیرون بکشید و آن را به یک مشتری ثابت و وفادار تبدیل کنید. امروزه استفاده از امکانات آنلاین و اینترنتی به رفاه سبک زندگی مردم اشاره واضحی دارد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره