آیا گوگل ادز بر سئو تاثیر دارد؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

seo

کلیه مالکین مشاغل اینترنتی در تلاشند تا از طریق ایجاد وبسایت یا با استفاده از شبکه‌های مجازی محصولات خود را به فروش برسانند. حال چنان چه این افراد نتوانند مخاطبین زیادی را به بازدید از صفحه اجتماعی یا وب سایت خود ترغیب کنند و درآمد بالایی را در ابتدای امر به دست نیاورند، دچار سردرگمی و اضطراب خواهند شد.

راه‌های مختلفی وجود دارد که از طریق ان‌ها می‌توانید میزان بازدید از شبکه اجتماعی و وب سایت خود را افزایش داده و افراد بیشتری را به تهیه محصولات یا استفاده از خدمات خود ترغیب کنید. یکی از این راه کارها استفاده از خدمات گوگل ادز است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید گوگل ادز و سئو هم پوشانی بالا و ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. در این مقاله از ویترین سافت در رابطه با نقش گوگل ادز در تبلیغات و اثراتی که روی تهیه محتوای سئو شده شما دارد خواهیم پرداخت.

انواع اثر گذاری استفاده از گوگل ادز بر سئو وب سایت

عوامل مختلف اثر گذار بر سئو فروشگاه اینترنتی یا سایت شامل دو دسته هستند که این دو دسته عبارتند از:

 • عواملی با اثر گذاری مستقیم
 • عواملی با اثر گذاری غیر مستقیم

عوامل مستقیم عواملی هستند که با تاثیر گذاری مستقیم روی سئوی شما موجب می‌شوند تا رتبه شما در رتبه بندی گوگل بالاتر رفته و به صفحه نخست برسید. به عبارت دیگر چنان چه شما چند نکته را در ارتباط با این عوامل رعایت کنید، می‌توانید اثرات مطلوبی را روی سئوی خود اعمال کنید.

تولید محتوا و بک لینک‌ها را می‌توان جزو عواملی دانست که تاثیر مستقیمی روی سئو می‌گذارند. بعضی دیگر از عوامل با وجود تاثیری که روی تولید محتوا دارند، تاثیرات عمده و قابل اندازه گیری را به جای نمی‌گذارند. این عوامل به طور نامحسوس روی سئوی سایت شما تاثیر خود را اعمال می‌کنند؛ اما این تاثیر به قدری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

به طور کلی اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه اثر گذاری این عوامل روی سئوی سایت وجود ندارد به همین علت در رابطه با عوامل موثر غیر مستقیم توضیح بیشتری به شما ارائه نمی‌دهیم. از جمله عوامل غیر مستقیم موثر بر سئوی سایت می‌توان به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

پس از آشنایی با عوامل مستقیم و غیر مستقیم و تاثیر آن‌ها بر سئو، قصد داریم در ادامه در رابطه با تاثیر گوگل ادز بر سئوی سایت با شما صحبت کنیم.

آیا با کمک گوگل ادز می‌توان سئوی سایت را بهبود بخشید؟

تصور خیلی‌ها بر آن است که گوگل ادز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی ارتقا وب سایت و کسب و کار آن‌ها داشته باشد و به سئوی سایت آن‌ها و پیشرفت آن کمک می‌کند؛ اما این باور یک باور کاملا اشتباه بوده و نمی‌توان تاثیر گوگل ادز بر سئوی سایت را خیلی جدی و قابل توجه دانست.

در دسته بندی عوامل تاثیر گذار بر سئوی سایت، می‌توان گوگل ادز را جزو عوامل غیر مستقیم طبقه بندی کرد. تاثیر لینک‌های گوگل ادز قرار داده شده روی وب سایت شما هیچ گاه به اندازه تاثیر بک لینک‌ها نخواهد بود و کمک زیادی به پیشرفت کسب و کار شما نخواهد کرد.

شاید بارها دیده باشید که وب مسترها و مدیران سایت‌ها خیلی روی اعمال گوگل ادز اصرار می‌کنند و همین امر ممکن است تصور اشتباهی مبنی‌بر این که این مورد می‌تواند تاثیر زیادی روی کسب و کار شما داشته باشد را برای شما ایجاد کرده باشد؛ اما بهتر است بدانید که این مورد تنها به خاطر همین تصور اشتباه آن‌ها از گوگل ادز و مشابه دانستن اثر آن به بک لینک‌ها است.

آن‌ها گمان می‌کنند که چون بک لینک‌ها تاثیر بسیار زیادی روی پیشرفت کسب و کار و ارتقای رتبه سایت دارند، گوگل ادز نیز می‌تواند میزان بازدید از وب سایت و کسب و کار شما را بیشتر کند.

بهتر است این نکته را بدانید که لینک‌های تبلیغاتی گوگل ادز از یک فرمت متفاوت نسبت به بک لینک‌ها تشکیل شده‌اند که این فرمت با نام نوفالو شناخته می‌شود. موتور جست و جوی گوگل برای این لینک‌ها ارزش و اهمیت چندانی قائل نبوده نسبت به آن‌ها با بی‌تفاوتی عمل می‌کند.

با توجه به همین موضوع شما می‌توانید بفهمید که گوگل ادز تا چه اندازه بر سئوی سایت شما کم اثر است و تاثیر محسوسی روی پیشرفت و ارتقا وب سایت شما ندارد. در واقع گوگل ادز از جمله عواملی است که اثر غیر مستقیمی را بر سئوی سایت شما اعمال می‌کند.

نحوه اثر گذاری گوگل ادز روی سئوی سایت چگونه است؟

تاثیر ادز در سئو

با توجه به مطالبی که در قسمت‌های قبلی گفته شد، گوگل ادز را می‌توان از مواردی دانست که اثر غیر مستقیمی بر سئوی سایت شما اعمال می‌کند. در ادامه اثرات گوگل ادز بر محتوای سئوی سایت را بررسی خواهیم کرد و به شما می‌گوییم که این موضوع چگونه تاثیر خود را در جهت بهبود سئوی سایت شما اعمال می‌کند.

اثرات گوگل ادز بر برند تجاری

خدمات گوگل ادز می‌توانند به بهتر دیده شدن برند و نام تجاری شما کمک کنند. در واقع با استفاده از گوگل ادز شما می‌توانید برند تجاری خود را به دیگران بشناسانید و نام آن را در ذهن آن‌ها حک کنید. هرچه افراد بیشتری با برند تجاری شما آشنا شوند، شما در میان رقبای خود برجسته‌تر و ممتازتر خواهید شد و دیگران از شما بیشتر خرید می‌کنند.

در واقع گوگل ادز بع جذب مخاطب و فروش بهتر شما از طریق شناساندن برند شما به دیگران کمک می‌کند. به این وسیله به مرور بیشتر دیده می‌شوید و می‌توانید با جذب مخاطبین بیشتر به صفحه نخست جست و جو وارد شوید.

گوگل ادز و صفحات مجازی

همان طور که گفتیم، گوگل ادز و صفحات مجازی هر دو جزو عواملی هستند که اثر خود را به طور غیر مستقیم بر سئوی سایت شما اعمال می‌کنند.

شما می‌توانید با ارتباط دادن این دو مورد با یکدیگر، افرادی را که با استفاده از لینک شما یک مطلب را در شبکه مجازی منتشر می‌کنند و مخاطبینی که این مطالب را می‌بینند را به بازدید از وب سایت خود ترغیب کرده و به این وسیله رتبه سایت خود را در رتبه بندی گوگل بالا ببرید.

گوگل ادز و کی ورد پلنر

از جمله ابزارهای بی‌نظیری که گوگل ادز در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توان به کی ورد پلنر اشاره کرد. ابزار کی ورد پلنر ابزاری است که به شما کمک می‌کند با یافتن کلمات کلیدی و به کار گیری آن‌ها رتبه سایت خود را بالا ببرید.

شاید بدانید که استفاده از کلمات کلیدی چه تاثیر زیادی روی بهینه سازی محتوای سئوی شما خواهد داشت و تا چه اندازه می‌تواند به بیشتر دیده شدن شما کمک کند. کی ورد پلنر ابزاری است که می‌توان از آن به عنوان ابزار مکمل و به منظور تکمیل کردن و عملکرد بهتر سایر ابزارها استفاده کرد.

به این منظور شما می‌توانید ابتدا نحوه کار کردن با کی ورد پلنر را بیاموزید و در مراحل بعدی به دنبال فراگیری طرز کار با سایر ابزارها و استفاده از آن‌ها برای بهبود و ارتقای وب سایت خود باشید. برای مثال ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس ابزاری است که بسیار قدرتمند بوده و می‌توان آن را در زمینه سئو و مدیریت وب سایت به کار گرفت.

حال اگر این ابزار را با کی ورد پلنر همراه کنید، مسلما نتایج بهتری به دست خواهید آورد و می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را جمع آوری کنید.

پس ار استفاده از ابزار کی ورد پلنر برای یافتن کلمات کلیدی مناسب، شما می‌توانید نسبت به بهینه سازی محتوای خود اقدام کنید و از کلمات کلیدی در ساخت و تولید آن استفاده کنید. با پیکر بندی مقاله‌ها و محتواهای سئوی تولید شده شما می‌توانید اثرات قابل توجهی بر وب سایت خود اعمال کنید. اعمال این تاثیرات مثبت با کمک گوگل ادز کاملا امکان پذیر است.

گوگل ادز چه تاثیر بر کمپین‌های سئو دارد؟

ADS and SEO

 • ایجاد یک فیلتر دسترسی سریع و امکان دسترسی آسان به همه داده‌ها
 • بررسی آمار کلیک روی تبلیغات
 • بررسی آمار کلیک روی کلمات کلیدی
 • شناسایی آدرس‌های مقصد پر فروش
 • بررسی کلمات کلیدی که نرخ ایمپرشن بالاتری دارند
 • بررسی شاخص نرخ تبدیل
 • بررسی تبدیل به ازای هر کلیک
 • تخمین ترافیک
 • اطلاعات عملکرد جغرافیایی و زمان

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

اگر می‌خواهید در رتبه بندی گوگل رتبه‌های بالاتر و امتیازات بیشتری را کسب کنید، باید به شکلی اصولی و صحیح در صدد استفاده از تکنیک‌های کارآمد باشید و از مسیرهای حاشیه‌ای که تاثیر کمی دارند و تنها موجب اتلاف وقت شما می‌شوند دوری کنید. از جمله حاشیه‌هایی که ممکن است در دام آن‌ها گرفتار شوید می‌توان به گوگل ادز اشاره کرد.

همان طور که گفتیم تاثیر گوگل ادز و درج تبلیغات ار این طریق، کاملا غیر مستقیم بوده و به ارتقای رتبه سایت و عملکرد بهتر شما کمک زیادی نخواهد کرد.

اما اگر از این ابزار به شکلی هوشمندانه استفاده کنید، همان تاثیرات مستقیم می‌توانند به شکل قدرتمندی در افزایش نتیجه گیری شما در سئو تاثیر گذار باشند. در این مقاله سعی کردیم به طور مختصری شما را با گوگل ادز و نحوه اثر گذاری آن آشنا کنیم.

امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید واقع شوند. چنان چه قصد بهبود و ارتقای رتبه سایت خود را دارید می‌توانید از موارد دیگری که اثر گذاری بهتری دارند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره