بیزینس کوچینگ مهارت مدرن قرن بیست و یکم

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

بیزینس کوچینگ

بسیاری از افراد که صاحب یک کسب و کار کوچک و یا بزرگ هستند، صددرصد به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه کسب و کار خود را توسعه دهند.

ما در این مقاله از ویترین سافت شما را با یکی از راه‌های ساده اما اثر بخش برای رشد و توسعه کسب و کار یعنی بیزینس کوچینگ آشنا می‌کنیم؛ چرا که این ابزار فوق‌العاده قدرتمند این اختیار را دارد تا در مسیر کسب و کار شما موفقیت‌های بزرگ را به نمایش بگذارد.

زمانی‌که شما یک درک درست و دیدگاه منطقی نسبت به کسب و کار خود داشته باشید، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی می‌کنید و به واسطه آن به فردی توانمند در حوزه‌های مختلف کسب و کارهای خود تبدیل می‌شوید.

در مورد تاریخچه بیزینس کوچینگ شما می‌توانید به کتاب «سری درونی» توجه کنید، که در دهه هفتاد میلادی یک نویسنده آمریکایی تبار به نام «تیموتی گالوی» آن را منتشر کرد. در این کتاب تاکتیک‌های قابل قبولی در مورد کوچینگ ارائه شد که توانست به محبوبیت بسیار بالایی برسد.

اهمیت کوچینگ در کسب و کار

شما با استفاده از قاعده بیزینس کوچینگ می‌توانید یک مربی(کوچ) را همراه خود داشته باشید تا بتوانید ظرفیت‌ها و پتانسیل اصلی خود را در کسب و کار شناسایی کرده و برای تقویت آن از دانش‌های گوناگون استفاده کنید.

این‌چنین است که رسیدن به یک هدف در کسب و کار دیگر کار سختی نیست. شما ضمن یک مسیر برنامه‌ریزی شده می‌توانید تاثیرات مثبت یک همراه و کوچ مطمئن را در مسیر احساس کنید.

نکته قابل توجه در مورد استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ این است که شما برای هرنوع کسب و کار خود می‌توانید از این بیزینس کمک بگیرید.

صددرصد پرداخت هزینه ‎های مربوط به کوچ باعث می‌شود تا شما ضمن پرداخت یک هزینه کاملا ناچیز و کوچک به یک سرمایه بزرگ و درآمد معقولانه  برسید و رضایت مشتریان خود را به ۹۸ درصد برسانید.

بهره‌وری در بیزینس کوچینگ

از جمله مزایای استفاده از بیزینس کوچینگ بهره‌وری در کسب و کار است. به گونه‌ای که لازم نیست راه سختی را در پیش بگیرید و به واسطه آن به هدف خود برسید.

شما اگر از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کنید دیگر لازم نیست تا ساعات کاری طولانی را برای توسعه و رشد کسب و کار خود تحمل نمایید؛ چرا که بهره‌وری با توجه به شرایط و استفاده از تاکتیک‌های خاصی انجام می‌پذیرد.

هوشمندانه کار کردن صددرصد با انرژی کمتر شما را به نتیجه مطلوب می‌رساند. چند کاره بودن آن‌چنان که باید و شاید راهکار درستی نیست؛ چرا که بیزینس کوچینگ به شما یادآوری می‌کند که راهکارهای زیادی وجود دارد تا به واسطه آن شما بتوانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

اولویت‌بندی، توجه به بودجه، استفاده از امکانات و تجهیزات گوناگون همگی شما را به بهره‌وری هرچه بیشتر در کسب و کار نزدیک می‌کند.

کیفیت در بیزینس کوچینگ

کیفیت در کسب و کار باعث می‌‎‌شود تا شما بتوانید به درآمد بیشتر بیندیشید و همچنین به صورت بهینه از امکانات خود استفاده کنید؛ صد در صد کیفیت باعث ایجاد بهره‌وری و مهمتر از همه رضایت مشتریان از خدمات کسب و کار شما می‌شود و حتی میزان خطا را کم می‌کند؛ چرا که مشتری از محصولات شما یک سری انتظارات خاصی دارد که این انتظارات با توجه به کیفیت کالا و محصول می‌‌تواند رضایت مشتری را به دست آورد.

 می‌توان کیفیت را یک تکنیک عالی مدیریتی برای پاسخ به نیاز مشتری در نظر گرفت؛ زمانی که کیفیت در کسب و کار شما جایی داشته باشد، شما می‌توانید در بین رقبا حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید و از فناوری‌های بروز به نحو احسن برای حفظ کیفیت خود استفاده کنید. خدمات بیزینس کوچینگ تمام این موارد را به شکل اصولی برای شما مشخص می‌کند.

کاهش هزینه در بیزینس کوچینگ

شما با استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ حداقل ۲۳ درصد به کاهش هزینه می‌توانید فکر کنید. حتی در بسیاری از شرایط ممکن است پیش‌بینی‌هایی که شما در مورد روند کاری خود دارید به هر دلیلی آن‌چنان که انتظار دارید ارزیابی نشود.

زمانی که شما از خدمات کوچ استفاده کنید به واسطه راهکارهای خاصی که عنوان می‌شود می‌توانید به کاهش هزینه به شکلی کاملا اصولی بیندیشید؛ چرا که بیزینس کوچینگ راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد، مانند توجه به میزان بودجه و آینده نگری در مورد انواع هزینه و خرج‌های مرتبط با نوع کسب و کار؛ چرا که مدیریت هزینه خود می‌تواند به کاهش آن کمک کند.

شما چنانچه به واسطه استفاده از خدمات کوچ بتوانید به مشارکت و معاوضه بیندیشید صددرصد روال کاری شما یک روال اصولی شناخته می‌شود؛ حتی برنامه‌ریزی و هدفمندی نیز می‌تواند به کاهش هزینه اشاره واضحی داشته باشد؛ به همین دلیل است که برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌های اصلی کوچ در کسب و کار به حساب می‌آید.

زمانی که شما قادر باشید از نیروهای با تجربه و متخصص استفاده کنید، ناخودآگاه هزینه‌های شما کمتر می‌شود؛ به این دلیل که تخصص و تجربه راهکارهای مقرون به‌صرفه‌ای را نشان می‌دهد.

رضایت شغلی در بیزینس کوچینگ

business coaching

از جمله مزایایی که بسیاری از مدیران به واسطه استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ توانسته‌اند به آن دست پیدا کنند، رضایت شغلی است. رضایت شغلی کارمندان صد در صد روی روندکاری تاثیر می‌گذارد.

طبق تحقیقات به دست آمده رضایت شغلی حداقل تا ۶۱ درصد مزیت اصلی خود را به نمایش می‌گذارد؛ چرا که رضایت شغلی یک اصل بسیار مهم برای بازدهی بالای کار به حساب می‌آید.

بسیاری از فشارهای روحی و جسمی روی دوش کارمندان به شکلی باعث می‌شود تا روی نتیجه کار اختلال وارد شده و کارمندان نتوانند بازدهی قابل قبولی را به وجود بیاورند؛ حتی بسیاری از  مدیرانی که به رضایت شغلی دست پیدا کرده‌اند، هیچگاه در کسب و کار خود را با دیگران مقایسه نمی‌کنند و با علاقه با کسب و کار خود ادامه می دهند؛ چرا که عدم علاقه به کار باعث فرسایش ذهنی و همچنین رسیدن به هدف مورد نظر در کسب و کار می‌شود.

سودآوری در بیزینس کوچینگ

خدمات بیزینس کوچینگ باعث می‌شود به سودآوری قابل قبولی در کسب و کار خود دست پیدا کنید. حتی برای فرایندهای اینترنتی استفاده از کوچ می‌تواند راهکاری منطقی به حساب آید، مخصوصا آن دسته از افرادی که به دنبال راهی سریع برای پولدار شدن در کسب و کار هستند، بهتر است خدمات کوچ را در این زمینه نادیده نگیرند.

کوچ به شما یادآوری می‌کند که نباید هرگز فردی گوشه‌گیر باشید؛ چرا که کسب و کار شما با گوشه‌گیری به جایی نمی‌رسد و شما همیشه باید به صورت فعال در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی سنتی به فعالیت بپردازید و حوزه کاری خود را ارتقا دهید.

روی کار خود متمرکز باشید زیرا این امر باعث می‎شود تا شما بتوانید به زوایای اصلی کارخود آشنا باشید؛ از هرکدام به نحو احسن استفاده کنید. بهترین کسب و کارهایی که درآمد بالایی دارند به خاطر اهمیت برنامه‌ریزی توانسته‌اند، به سودآوری قابل توجهی برسند.

نباید برنامه‌ریزی را به هیچ عنوان در کسب و کار خود از یاد ببرید، همچنین به شما یادآوری می‌شود که داشتن یک تیم قوی و منسجم نیز می‌تواند نتیجه خوبی برای سودآوری به بار آورد؛ بدین ترتیب روابط گروهی ۶۲% با یکدیگر می‌تواند ارزش واقعی خود را پیدا کند؛

شما با کاهش ۵۰ درصدی برخوردها نیز روبه‌رو می‌شوید؛ چرا که حتی روابط کاری بین سرپرست و کارمند و استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ می‌تواند ۷۱ به روابط کاری کارمندان با مدیران خود کمک کند.

شما با استفاده از افراد خلاق به ایده‌پردازی و روش‌های مختلفی دست پیدا می‌کنید؛ این ایده‌ها با هزینه بسیار کمی می‌تواند برای شما بسیار مقرون به‌صرفه باشد. البته اهداف بلند مدت را فراموش نکنید؛ چرا که اهداف بلند مدت می‌تواند روی کارایی و بازدهی کسب و کار شما بسیار تاثیر بگذارد.

کاهش شکایت مشتری

شکایت مشتری از جمله فرآیندهایی است که بسیاری از افراد در کسب و کار های خود با آن روبه‌رو می‌شوند؛ به همین دلیل است که شما باید به دنبال راهی برای کم شدن شکایت مشتریان خود باشید و خدمات بیزینس کوچینگ باعث می‌شود تا شما ۳۴ درصد بتوانید شکایت مشتریان خود را کاهش دهید.

اما در هر صورت سعی کنید شکایت مشتریان را بپذیرید و به آن رسیدگی کنید. ممکن است برخی شکایات و انتقادها نابجا باشند اما بهتر ازت ضمن تعامل با مشتری هرچه سریعتر مشکل و شکایت وی را برطرف کنید. کوچ به شما راهکارهایی را ارئه می‌دهد تا ضمن بالا بردن کیفیت و بهره‌وری در کار دیگر خبری از شکایت مشتریان نباشد.

خدمات مشتری در بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ می‌تواند برای بهبود خدمات مشتری حدود ۳۹ درصد تاثیر خود را برجا بگذارد؛ خدمات مشتری به پشتیبانی از مشتریان اشاره می‌کند که قبل یا بعد از خرید استفاده از خدمات موثر باعث کم شدن دایره رقابت در کسب و کار می‌شود و این امر می‌تواند به کیفیت کسب و کار شما کمک کند.

بسیاری از شرکت‌ها امروزه به واسطه خدمات مشتری توانسته‌اند رقابت قابل قبولی را طی کنند. معمولا صاحبان کسب و کار خود به این باور رسیده‌اند که نگه داشتن مشتری نسبت به پیدا کردن یک مشتری جدید بسیار مقرون به‌صرفه و ارزان‌تر است و نباید باید این نکته را به هیچ عنوان از یاد ببرید.

اخلاق‌مداری باعث می‌شود تا خدمات مشتری بتواند بازدهی اصلی خود را در کار به ثمر برساند؛ چرا که حدود ۶۸ درصد از مشتریان شاید به خاطر نوع رفتار کارکنان و پرسنل دیگر از محصولات و خدمات یک شرکت استفاده نکنند.

جلسه بیزینس کوچینگ

مدیریت کسب و کار

اولین جلسه بیزینس کوچینگ عمدتا با سوال‌های مفصل و متفاوتی در مورد کسب و کار و زندگی افراد آغاز می‌شود؛ این سوالات از صاحب کسب و کار پرسیده می‌شود که این جلسه را چیزی حدود دو ساعت باید در نظر بگیرید؛

البته قبل از جلسه معارفه یک پرسشنامه ارائه می‌شود که صاحب کسب و کار می‌تواند با پاسخ به این پرسشنامه قرارداد خود را امضا کرده و از خدمات بیزینس کوچ  استفاده کند. این‌گونه همکاری بین صاحب کسب و کار و بیزینس کوچ مشخص می‌شود.

سخن پایانی

خدمات بیزینس کوچینگ مزایای فوق‌العاده‌ای دارد و به راحتی می‌توانید به انگیزه بالایی در کسب و کار خود دست یابید و به شما کمک می‌کند تا افرادی مطمئن، خلاق و با تجربه را استخدام کنید.

شما با استفاده از کوچ می‌توانید نقشه موفقیت خود را به راحتی ترسیم کنید و هرگونه مانع و باور اشتباه را از سر راه خود بردارید و هر فرصتی که برای کسب و کار شما به وجود می‌آید را به خوبی مدیریت کنید.

بیزینس کوچ به شما برای بالا بردن مهارت‌های رهبری به شکل معجزه آسایی کمک می‌کند؛ چرا که اینچنین می‌توانید به یک روال عالی و صددرصدی در کار خود برسید.

فضایی که بتواند باعث رشد پرسنل و کارمندان شود و صددرصد بازدهی بالای کار با کاهش هزینه‌ها شدنی است. شما می‌توانید به واسطه کوچ دیدگاه خود را تغییر داده و نسبت به ارزش و اهدافی که مشخص می‌کنید با ذهنی منسجم‌تر بیندیشید.

با استفاده از بیزینس کوچینگ اخلاق مداری پرسنل در کسب و کار مورد توجه قرار می‌گیرد. این‌چنین عملکرد و راندمان کاری همراه با مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی هرچه بهتر به مشتریان همراه می‌شود.

سعی کنید در ابتدای کار طبق توصیه بیزینس کوچینگ هدف خود را کسب و کاری که دارید مشخص کنید. بعد از مشخص کردن هدف نقاط ضعف و قوت خود را دنبال کنید.

این‌چنین راحت‌تر می‌توانید چشم‌انداز خود را مشخص کرده و برنامه خاصی را طراحی و به آن عمل کنید؛ این‌گونه با مشخص کردن هدف و شناسایی نقاط ضعف و قوت صددرصد مسیر پیشرفت برای شما هموار می‌شود.

این طرز تفکر را از ذهن خود دور کنید که بیزینس کوچ تنها برای کسب و کارهایی است که با بحران روبه‌رو می‌شوند و تنها کسب و کارهای شکست خود را به سوی موفقیت هدایت می‌کند؛ چرا که واقعا این‌گونه نیست و شما از همان ابتدای شروع کسب و کار می‌توانید به بیزینس کوچ مراجعه کنید و از خدمات و عملکردهای تخصصی کوچ به نحو احسن استفاده نمایید.

چنانچه شما تا به حال به استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ پرداخته‌اید در قسمت نظرات سایت بازدهی کار خود را به این طریق برای ما شرح دهید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره