۸ روش برای بهبود سریع رتبه الکسای سایت

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 5 دقیقه دیدگاهها

بهبود رتبه الکسا

رتبه الکسا چیست؟ چرا این رتبه حائز اهمیت است؟ در پاسخ به اولین سوال باید بگوییم که یکی از معروف‌ترین ابزار‌های رتبه‌‌بندی وب ‌سایت‌ها و پلتفرم آنالیز و رتبه‌بندی برای سایت‌های مختلف الکسا است. الکسا زیرمجموعه کمپانی آمازون است و توسط این شرکت ارائه می‌‌شود.

این سایت اطلاعات مربوط به داده‌های سایت شما را نگهداری می‌کند؛ البته این سایت بیشتر به خاطر وب سایت رتبه دهی خود معروف و شناخته شده است‌. امروزه رنک الکسا برای تمامی مدیران وب سایت‌ها مهم است.

در پاسخ به سوال بعد باید بگوییم که بسیاری از فعالان شبکه‌های مجازی و اینترنت برای قرار دادن تبلیغات خود در سایت شما ابتدا به رتبه‌ی شما در سایت الکسا توجه می‌کنند؛ پس تمامی مدیران سایت‌ها می‌کوشند تا رتبه‌ خود را در الکسا کاهش بدهند و آن را بهبود ببخشند. الکسا به هر سایتی ۲ رتبه می‌دهد:  رتبه‌ی محلی و رتبه‌ی سراسری

 • رتبه‌ی محلی محبوبیت شما را در دامنه‌ ثبت شده‌ کشور نشان می‌دهد.
 • رتبه‌ی سراسری محبوبیت شما را در سطح جهان می‌گوید.

برای کاهش رتبه‌ی سایت شما در الکسا روش‌هایی وجود دارد ما در این جا ۸ روش را برای بهبود سریع رتبه الکسای سایت شما را مورد بررسی و بحث قرار می‌دهیم. پس با ما همراه باشید!

۱) یادداشت گذاشتن در بلاگ ها یا وب!

اگر می‌خواهید رتبه‌ سایت خود را در الکسا بهبود ببخشید، لیستی از بلاگ‌ها یا وب سایت‌هایی که مرتبط با فیلد کاری شما است و همچنین بازدید‌کنندگان بالایی دارند را تهیه بفرمایید. سپس به این سایت‌ها مراجعه بفرمایید و نظرات مفید و هوشمندانه‌ خود را در رابطه با موضوع‌های بحث شده به اشتراک بگذارید.

با این کار ممکن است صدها بازدیدکننده را به وبلاگ خود جذب کنید. لازم به ذکر است که شما باید در این نظرات به نکاتی کلیدی توجه کنید؛ اول این که از گفتن کلمات غیر اخلاقی اجتناب کنید و دوم این که از گذاشتن لینک‌های غیر ضروری نیز بپرهیزید.

اگر این نکات را رعایت نکنید به ‌‌‌‌‌شما اخطار خواهند داد. شما می‌توانید با نوشتن یک نظر محترمانه از طرف سایت red-flagged تعداد لینک‌های بازگشتی سایت خود را افزایش دهید. این روش یکی از بهترین و مفیدترین عامل برای کاهش رنک الکسای سایت شما است.

۲) با شبکه های اجتماعی رنک الکسای خود را افزایش دهید!

امروزه شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است؛ شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید! شما با تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی می‌کنید باعث می‌‌شوید که تعداد قابل توجهی بازدید کننده به سایت شما مراجعه کنند و رتبه‌ الکسای شما کاهش می‌‌یابد.

به منظور توسعه دادن سایت خود شما باید یک لینک حاوی محتویات با ارزش درست کنید. امروزه مدیران وب سایت‌ها به این نتیجه رسیدند که در شرق آسیا نوارهای ابزار الکسا طرفداران بسیار زیادی دارند.

این نتیجه از آنجا به دست می‌آید که ۵۰۰ رتبه‌ اول در الکسا شامل سایت‌های آسیایی است؛ در نتیجه توجه به این موضوع مهم است و به شما پیشنهاد می‌‌شود که از این موضوع در صورت امکان استفاده کنید و برای بهبود رتبه‌ی محلی خود در ایران در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام که در ایران محبوبیت بسیاری دارد مشارکت بفرمایید.

۳) در انجمن ها شرکت کنید تا رتبه‌ الکسای شما بهبود یابد!

افزایش رتبه الکسا

مشارکت شما در فروم‌ها و تالارهای گفتمان بهترین گزینه برای تبلیغ و انتشار بلاگ یا وب‌سایت شما خواهد بود. با ثبت نام در این انجمن‌ها و فروم‌ها شما می‌توانید مقالات و همچنین نقدها و مطالب خود را در اختیار اعضا، قرار دهید.

نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که اگر تعداد زیادی لینک در وب سایت یا صفحات شخصی خود قرار دهید امکان دارد که در ابتدا باعث شود که شما را به  بشناسند.

دقت بفرمایید که نیازی نیست لینک را به صورت مستقیم بگذارید؛ زیرا لینک در پروفایل کاربر  spammer به عنوان یک شما وجود دارد. برای این که بازخورد مناسبی را از سمت مخاطبان کسب کنید از این کار باید به طور منظم و صحیح در این انجمن‌ها و فروم‌ها شرکت کنید.

۴) ثبت نام در تغذیه کننده‌هایRSS !

زمانی که بلاگی را منتشر می‌کنید، RSS بهترین گزینه برای دریافت پیغام شما و انتقال دادن آن به بیرون و همچنین رساندن آن به خوانندگان است. این تغذیه کننده برای شما خوانندگان همیشگی ایجاد می‌کنند و با جذب خوانندگان، بازدیدکنندگان سایت شما را افزایش می‌دهد.‌

علاوه‌بر این خاصیت عالی این تغذیه کننده‌ها یک گرینه‌ منحصربه‌‌فرد برای ابزارهای مختلفی است که به طور قابل توجهی رتبه‌ الکسای شما را بهبود می‌بخشد.

۵) شما با ارسال بلاگ یا وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو و فهرست‌های وب به بهبود رتبه الکسا کمک می‌کنید!

یکی از مهم‌ترین و بهترین راه‌ها‌ برای تبلیغاتی که به منظور توسعه کسب‌و‌کارهای آنلاین شناخته می‌شوند، وب جهانی است.

world wide web  از سال ۱۹۹۰ میلادی در دسترس ما قرار گرفته است.
شما می‌توانید با داشتن یک لیست در یک وب ‌سایت مشهور و البته وب ‌سایتی با ترافیک بالا می‌تواند، ترافیک زیادی را به سمت وب‌ سایت شما هدایت کند. با این کار شما خود خواهید دید که این ترافیک بالا از سمت یک وب دایرکتوری تا چه اندازه و میزان در افزایش رنک الکسا، تاثیر خواهد گذاشت.

۶) به روز رسانی مطالب را فراموش نکنید!

هر چه مطالب و پست‌های بیشتری بنویسد و مطالب خود را به‌روزرسانی کنید، در افزایش رتبه الکسا موفق‌‌تر خواهید بود. متاسفانه مشخص نیست که افزایش رتبه الکسا به دلیل اسکن مطالب و پست‌های جدید شما است یا به دلیل هدایت بازدیدکنندگان به سمت بلاگ یا وب ‌سایت با به‌روزرسانی مطالب جدید است.

با این وجود این نکته را فراموش نکنید که به‌روزرسانی برای افزایش ترافیک، ممکن است همیشه به نفع شما تلقی نشود. زیرا ممکن است بعضی از کاربران، شما را به عنوان یک هرزنامه یا همانspam  گزارش می‌دهند در نتیجه بهتر است که بیش از یک پست در روز نگذارید.

۷) مطالب با کیفیت ارائه دهید!

دوستان با وجود تمامی موارد گفته شده، باید به شما بگوییم که موثرترین و البته قوی‌‌ترین روش برای بهبود رنک الکسا، قراردادن محتوایی مفید و منحصربه‌‌فرد و در بلاگ یا وب‌سایت شما است. پس داشتن محتوایی باکیفیت و همچنین معتبر به شما در فعالیت‌های بازاریابی و کسب‌وکار، کمک خواهد کرد.

دقت بفرمایید که نکته‌ی مهم این است که شما باید با ایده‌های جدید خود و با فکری باز، ایده‌های جدیدی را در سایت خود اجرا بفرمایید؛ از تقلید از سایر سایت‌ها دوری کنید؛ چرا که مردم به دنبال چیزهای تکراری نمی‌رود و همیشه به دنبال محتواهای تک و منحصر‌به‌فرد هستند. با تک بودن محتوای شما رتبه‌ی الکسای خود را بهبود می‌بخشید.

۸) Widget تولبار الکسا گرینه‌ای برای بهبود رتبه‌ی الکسا!

این یکی از اساسی‌ترین و موثرترین گرینه‌هایی است که باید در بلاگ یا وب‌ سایت خود برای افزایش و بهبود رتبه الکسا در وب سایت یا بلاگ خود در بهبود رتبه الکسا کمک کنید. شما می‌توانید به تنهایی با قرار دادن widgetانجام دهید. با این کار شما شاهد بهبود جهشی رنک الکسا می‌شوید.

با هر کلیک مخاطبان روی آن باعث بهبود واقعی رتبه می‌شود زیرا که هر کلیک شمرده می‌شود. با استفاده از ویجت‌ها و تولبار الکسا تمامی بازدیدها از وب سایت شما در رتبه بندی منعکس خواهد شد. با قرار داد جست‌وجوگر اینترنتی خود به افزایش اثر آن کمک می‌کنید.

alexa

روش‌های دیگری از جمله استفاده از روش ایمیل مارکتینگ‌، تبلیغات بنری در سایت‌های پرمخاطب، استفاده از تبلیغات گوگل، پایین آوردن بانس ریت سایت، استفاده از پوش نوتیفیکیشن، داشتن بک‌لینک‌های اصولی و زیاد، کاهش رتبه الکسا ایران و جهان با بهبود ماندگاری در سایت، بهبود رتبه الکسا با نوشتن مطلب در مورد آن و بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو   و…. وجود دارد.

دوستان امیدواریم از این روش‌های گفته شده استفاده بفرمایید و نتیجه‌ی مطلوبی بگیرید. رتبه ‌ الکسا برای وب سایت یا بلاگ شما اهمیت دارد پس سعی کنید آن را بهبود بدهید. هر چه رتبه‌ی شما در الکسا کمتر باشد یعنی وب سایت شما بهتر است. تبلیغات و همچنین تغذیه کنندگان و… را دست کم نگیرید.

البته لازم به ذکر است که رقابت زیاد است و شما باید در این راه صبور باشید تا نتیجه‌ای که انتظار درید را کسب کنید. ممنون که همراه ما بودید. خوشحال می‌شویم که تجربیات شما را نیز بشنویم! نظرات خود را برای ما به اشتراک بگذارید!

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره