بازاریابی و فروش هنر کسب و کارهای پردرآمد

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

بازاریابی و فروش

بسیاری از کسب و کارهای پردرامد که امروزه مشاهده می‌کنید به خاطر وجود انواع راهکارهای بازاریابی و فروش شگردها و استراتژی‌های خاصی است که توانسته‌اند به یک بازه بالا برسد؛ شما باید این نکته را به خاطر بسپارید که بازاریابی و فروش هنر کمی نیست.

تنها باید آن را بلد باشید تا بتوانید به بهترین شکل به سودآوری برسید و چنانچه بازاریابی و فروش نتوانند روال اصلی کار خود را طی کند برگ برنده در دستان شما نیست.

شما در فرایند بازاریابی باید دانش و آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید؛ چرا که بازاریابی در کنار فروش از جمله مهم‌ترین ابزارهایی هستند که شما در کسب و کار خود به آن نیاز ویژه دارید.

چنانچه نتوانید نیاز خود را به شکل ویژه در کسب و کار رعایت کنید، صددرصد از همان ابتدای کار شما با شکست مواجه می‌شوید؛ چرا که هر کسب و کاری بدون فروش قطعا نمی‌تواند به هدف خود برسد. به همین دلیل شما باید تجربه و مهم‌تر از همه تخصص را در نظر بگیرید تا به واسطه آن به یک مهارت عالی برای بازاریابی برسید.

بسیاری از فروشندگان با هر نوع مهارتی که دارند می‌توانند بازاریابی را به فوق‌العاده‌ترین شکل ممکن به ثمر برسانند، اما زمانی که شما راه و روش بازاریابی را بلد نباشید، نمی‌توانید به نتیجه منطقی در کسب و کار خود برای سود و درآمد بیشتر بیندیشید.

بازاریابی و فروش اصول و تکنیک‌های خاصی دارد که ما در این مقاله از ویترین سافت شما را با این اصول برای بازدهی بسیار بیشتر در کسب و کار آشنا می‌کنیم.

اصول بازاریابی

مهم‌ترین اصل بازاریابی و فروش محصولی است که شما عرضه می‌کنید؛ ایده‌پردازی و خلاقیت هرکدام به نحوی به شما در این زمینه کمک می‌کند.

1: تکنیک اول و اصلی در کسب و کار برای بازاریابی توجه به همین مسئله است. بسیاری از مشاغل مهم خدمت و ایده خاصی را به صورت خلاقانه مطرح و از آن استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید خدماتی مانند تعمیرات و فروش بسیاری از محصولات را به عنوان ایده مطرح و راهی بازار کنید؛ چنانچه اصول مورد نظر شما نقاط قوت و مثبت بیشتری داشته باشد، صددرصد در بین رقبا حرف‌های بیشتری برای گفتن دارید. نیاز شما که فروش محصول است می‌تواند با توجه به اصل اول بازاریابی به راحتی به نتیجه برسد.

2: دومین اصل بازاریابی و فروش توجه به جزئیات و تحقیقات بازار است. شما برای فروش محصول خود باید به تمامی جزئیات بازار و مخاطب دقت کنید، تا با یک درک درست بتوانید بازاریابی خود را به شکل اصولی انجام دهید.

موارد بسیار خاص مانند درآمد سالانه مشتریان، سطح تحصیلات مخاطب هدف، سن، جنسیت وضعیت تأهل، نژاد و… هر کدام می‌تواند به شما کمک کند تا یک سبک زندگی خاص را بشناسید و طبق آن محصول خود را ارائه دهید. خواسته‌ها و نیازها در هر صورت تغییر می‌کنند و شما این نکته را نباید از یاد ببرید.

صاحب هر نوع کسب و کار و شغلی که هستید باید به نکته یعنی نیاز مشتری توجه کنید؛ چرا که نیاز مشتری مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین اصل بازاریابی محسوب می‌شود.

3: سومین اصل مهم و استراتژی بازاریابی و فروش شناخت بازار هدف است. شما اگر بازار هدف خود را نشناسید نمی‌توانید یک محصول و خدمت درست را ارائه دهید.

بازار هدف شما باید کاملا تعریف شده باشد، تا شما قادر باشید مشتری خاص خود را پیدا کنید. همه مشتریان قرار نیست از شما خرید کنند؛ چرا که شما با هر با نوع تخصص و شگرد خود تنها باید یک سری افراد خاص را به عنوان مشتری در نظر بگیرید.

قبل از هر کاری سعی کنید بازار هدف خود را بشناسید و سپس به ارائه خدمت و یا محصول اقدام کنید.

4: اصل چهارم بازاریابی و فروش شناخت رفتار مصرف کننده است، که اگر شما در کتاب‌های بازاریابی به دنبال نکته خاصی باشید، یکی از مهم‌ترین‌ها برای چرخه خرید همین شناخت رفتار مصرف کننده به حساب می‌آید؛ چرا که مصرف‌کننده همیشه به نیاز خود توجه می‌کند و به واسطه این نیاز به جست‌وجوی انواع اطلاعات برای رفع آن اقدام می‌کند.

جست‌وجوی هرنوع اطلاعات برای برطرف کردن مشکل را نباید از یاد ببرید؛ چرا که مشتری این حق را دارد که قبل از خرید تمام جوانب کار را در نظر بگیرد. به این دلیل که گزینه‌های متفاوتی برای وی مطرح است که شما در فرایند بازاریابی درست و صحیح وی را ترغیب می‌کنید.

مشتری بعد از خرید به بررسی خرید خود می‌پردازد و نقاط قوت و ضعف و خرید خود را بررسی می‌کند؛ اگر شما کیفیت و قیمت مناسب را در ارائه محصول خود در نظر بگیرید، صددرصد مشتری دوباره به شما مراجعه می‌کند.

تاثیرگذاری روی تصمیم‌گیری مشتری به هنر بازاریابی شما بر می‌گردد؛ در این بین، انواع شگردهای تبلیغاتی وجود دارند که با ارزیابی گزینه‌های مورد نظر مشتری، تبلیغات و بازاریابی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند؛ این‌چنین است که شما از یک مشتری می‌توانید مشتری وفادار بسازید.

5: در مورد اصل پنجم بازاریابی و فروش شما باید به هدفمندی و برنامه‌ریزی توجه کنید؛ چرا که هر نوع راه و روش بازاریابی یک برنامه خاص دارد که برای رسیدن به هدف، برنامه‌ریزی لازمه کار است.

تعیین اهداف بلند مدت – میان مدت و کوتاه مدت، شناخت محصولات و خدماتی که قصد ارائه آن را دارید، شناخت بازار و مخاطب هدف، توجه به رقابتی که وجود دارد، اهمیت منابع بازاریابی و… تمام این موارد به یک برنامه‌ریزی اصولی و منسجم نیاز دارد تا بتوانید به شکل ماهرانه راه توسعه و رشد کسب و کار خود را پیدا کنید.

شما در این بین می‌توانید از خدمات بیزینس کوچینگ بهره ببرید و با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف خود به انواع فرصت‌ها و تهدیدها بیندیشید.

برنامه‌ریزی در بازاریابی به قدری مهم است که چنانچه شما بدون برنامه‌ریزی رو به جلو حرکت کنید، احتمال هرگونه شکست به راحتی وجود دارد. پس سعی کنید این اصل مهم را در برنامه بازاریابی و فروش خود از یاد نبرید.

6: اصل ششم بازاریابی و فروش توجه به ترکیبات خاص در کسب و کار است؛ چرا که کسب و کار شما از یک محصول و خدمت خاص تشکیل شده است که این محصولات می‌تواند یک سری ویژگی‌ها و استانداردهای بسیار خاص داشته باشد.

شما باید نسبت به مکانی که خدمات خود را به فروش می‌رسانید و یا حتی نوع توزیع آن بسیار سنجیده عمل کنید.

توجه به نحوه قیمت‌گذاری محصولات از جمله موارد مهمی است که نباید آن را نادیده بگیرید و در هر فصلی، موقعیتی و شرایطی صددرصد قیمت خاصی می‌تواند برای فروش محصولات یک مزیت مهم به حساب آید؛ در این مرحله شما باید با توجه به شگرد کاری رقبای خود اطلاعات قابل قبولی را جمع‌آوری کنید که این اطلاعات صددرصد به شما در بازاریابی و فروش کمک می‌کند.

7: اصل هفتم بازاریابی و فروش به توجه شما به انواع رسانه‌های اجتماعی مربوط است. این رسانه‌ها پلی بین شما و مشتری است و به این نکته اشاره می‌کند که با توجه به نوع محصول تنها باید به یکسری مشتریان خاص بیاندیشید؛ چرا که همه از محصولات شما استفاده نمی‌کنند و به همین دلیل است که باید تبلیغات پر‌بازده خود را برای مشتریان خاص در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنید.

در این بین، شما بهتر است بهترین گزینه را برای تبلیغات انتخاب کنید تا قادر باشید دقیقا انواع مزایا و بسیاری از ارزش‌های اصلی محصول خود را به نمایش بگذارید.

8: اصل هشتم بازاریابی و فروش تعیین بودجه است که شما برای بازاریابی در نظر می‌گیرید. متاسفانه برخی از صاحبان کسب و کار در مشاغل فصلی به هزینه معین بازاریابی توجهی ندارند و با در نظر نگرفتن این مقوله نمی‌توانند به یک بازاریابی اساسی و منسجم بیندیشند و برای فروش محصولات خود پیاده کنند.

بدین شکل است که شما بهترین راه را باید در نظر گرفته و از یک متخصص، کارشناس و کوچ کمک بگیرید.

9: نهمین نکته در اصل بازاریابی و فروش توجه به عملکرد است. عملکرد شما باعث می‌شود تا بازدهی و نتیجه کار را بتوانید مورد بررسی قرار دهید. به این صورت که تمرکز و تلاش شما روی بازاریابی صددرصد نتیجه قابل قبولی را می‌گذارد که اگر جز این باشد، شما مسیر را درست انتخاب نکرده‌اید.

توجه به بازگشت سرمایه در بازاریابی با انواع نمودار، تاکتیک و فرمول‌های متفاوت و خاص می‌تواند اعداد و ارقام قابل قبولی را به شما ارائه دهد.

تمامی شگردهای تبلیغاتی خود مانند انواع بازدیدها، تماس‌های تلفنی و کلیک‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهید. ابتکار و خلاقیت شما در بازاریابی صددرصد روی عملکرد شما تاثیر می‌گذارد که تمام این موارد را نباید برای یک بازاریابی عمیق و پر بازده از یاد ببرید.10:

10: اصل دهم بازاریابی و فروش به رضایت مشتری اشاره می‌کند ؛ بعد از رضایت صددرصد وفاداری مشتری می‌تواند برای شما منفعت بسیاری را به وجود آورد. رضایت و وفاداری همیشه دو کلمه مهم و کلیدی در کنار یکدیگر هستند که شما به واسطه انواع تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی سنتی و بسیاری از موارد دیگر می‌توانید مشتری را به خرید محصولات خود ترغیب کنید.

در نظر گرفتن استانداردها، اصل‌های مهم کیفیتی مشتری را از خرید راضی نگه می‌دارد. تنوع و خلاقیت در ارائه محصولات صددرصد مشتری شما را حفظ می‌کند و این‌چنین است که شما باید یک درک درست از فعالیت‌ها و عملکرد‌های خاص خود برای بالا بردن راندمان کاری خود داشته باشید.

دو روش مهم بازاریابی

مارکتینگ

دو شگرد اساسی و مهم را باید برای بازاریابی و فروش باید در نظر بگیرید. اولین روش زمانی است که شما می‌توانید در هنگام خرید مشتری خود را متقاعد کنید که محصول شما را خریداری کند. در این روش بازاریابی مستقیم نقش خود را ایفا می‌کند شما باید تبحر و مهارت بسیار بالایی برای کسب نتیجه در این روش را از خود به نمایش بگذارید.

اما تکنیک دیگر آگاهی مردم نسبت به شناخت برند و محصولات شما است؛ چراکه شناخت برند شما در ذهن مشتری باقی می‌ماند و شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات هوشمندانه همانند طراحی یک لوگوی  کاملا خاص مختص برند خود برای برند یک هویت بسازید که البته تنها ایجاد هویت کافی نیست و شما باید از قابلیت‌ها و مزیت‌های بیشتری استفاده کنید.

بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی در تبلیغات نهفته است، بازیابی آنلاین و یا بازاریابی سنتی هر کدام می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. استفاده از انواع بیلبورد، رسانه‌های پخشی مانند تلویزیون و یا حتی استفاده از کاتالوگ و روش‌های این‌چنینی با توجه به نوع محصول و خدمت شما شاید بازه بیشتری نسبت به استفاده از فضای مجازی داشته باشد.

اما در هر صورت شما باید مزایا و قابلیت‌های اصلی محصولات و خدمات خود را به مشتری ثابت کنید؛ زمانی که مشتری متوجه شود خرید محصول چه منفعتی برای وی دارد، صد در صد به خرید از شما ترغیب می‌شود. این‌گونه است که بازاریابی می‌تواند جایگاه خود را ثابت کند.

سخن پایانی

بسیاری از کسب و کار های پردرآمد و میلیاردی که امروزه مشاهده می‌کنید آنچنان که شما فکر می‌کنید از روش‌های غیر ممکن استفاده نکرده‌اند، مانند کسب و کارهای اینترنتی و یا حتی فضای خاصی مانند اینستاگرام که تنها توجه به قوانین و اصول خاصی که در بازاریابی نهفته است می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین بازدهی را برای ارائه خدمات و محصولات خود در نظر بگیرید.

بازاریابی و فروش مهم‌ترین‌ها برای بقای یک کسب و کار محسوب می‌شوند و زمانی‌که شما بتوانید به فروش بالایی دست پیدا کنید، صددرصد درآمد بیشتری نصیب شما می‌شود.

این‌چنین است که در حوزه کاری خود می‌توانید تا سال‌های سال به فعالیت بپردازید. شما در فرایند بازاریابی خود باید رقبا را بشناسید و با شناخت رقبا یک استراتژی جدید را کشف کنید؛ چرا که با پیدا کردن نقاط ضعف رقبا این قدرت را دارید که آن را به یکی از نقاط قوت خود تبدیل کنید.

این‌گونه است که مدیریت بازاریابی می‌تواند برای اجرای انواع برنامه‌ها به شما کمک کند. تبلیغات، نحوه درست قیمت‌گذاری، کارکرد اصلی محصول و بسیاری از اهداف دیگر هر کدام در کانال‌های متفاوت بازاریابی می‌تواند به افزایش فروش محصولات شما کمک کند.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره