بازاریابی در لینکدین چیست؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 9 دقیقه دیدگاهها

بازاریابی در لینکدین

بازاریابی در لینکدین از جمله مهم‌ترین و تخصصی‌ترین روش‌های بازاریابی محسوب می‌شود که شما می‌توانید در کسب و کار امروزی خود از این نوع بازاریابی به نحو احسن استفاده کنید.

به این دلیل که لینکدین با شبکه‌سازی قدرتمند خود به راحتی می‌تواند افرا و نیروهای متخصص را جذب کرده و به بهترین شکل ممکن کاریابی و بازاریابی را در کنار یکدیگر توسعه دهد. شبکه اجتماعی لینکدین ۶۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که توانسته جذابیت اصلی و بالای خود را ثابت کند.

اما یکی از استانداردهای اصلی لینکدین اکانت‌های فعالی است که شما را با مدیران و صاحبان کسب و کارهای بسیار مطرح روبه‌رو می‌کند؛ متاسفانه بسیاری از افراد با اصول خاص بازاریابی در لینکدین آنچنان که باید و شاید آشنا نشده‌اند و به همین دلیل با پتانسیل بالا و ثابت نشده این نوع بازاریابی آگاهی ندارند.

پروفایل جذاب

از جمله اصول بازاریابی در لینکدین رعایت و توجه داشتن به یک پروفایل حرفه‌ای و جذاب است. به این دلیل که پروفایل شما می‌تواند به راحتی نشانگر نوع کسب و کار شما باشد.

هر چقدر در انتخاب پروفایل خود جدی‌تر عمل کنید شفافیت و واضح بودن پروفایل می‌تواند به فعالیت شما اشاره واضحی داشته باشد. سعی کنید همیشه پروفایل خود را با عکس‌های کاملا شایسته و مناسب به نمایش بگذارید. این‌گونه علاوه‌بر رسمیت شناختن کسب و کار شما در حوزه بازاریابی نیز به صورت جدی‌تر وارد عمل می‌شوید.

 • در قسمت Page info نام و نمایه پروفابی خود را تغییر دهید.
 • از نوشن Tagline120 کلمه‌ای جذاب نباید غافل شوید.
 • Buttons از دکمه فالو استفاده کنید.
 • Overview اطلاعات تماس خود را درج ‌کنید.
 • شناسایی محل کسب و کار و فعالی را در قسمت Location تکمیل کنید.
 • استفاده از هشتگ اختصاصی در بخش Hashtags به بازخورد بازریابی در لینکدین کمک می‌کند.
 • اضافه کردن 10 گروه خاص و متفاوت را در قسمت Featured groups نباید از یاد ببرید.
 • در بخش Overview نمایه تصویر خود را مشخص کنید.

تمام بخش‌های و قسمت‌های گفته شد به شما کمک می‌کند که به بهترین شکل ممکن بتوانید به بازاریابی در لینکدین بپردازید. متاسفانه برخی از افراد در کسب و کارهای مختلف به هیچ عنوان از قابلیت و امکانات متفاوت و کاربردی شبکه‌های مجازی هیچ اطلاعای ندارند و از آن برای پیشبرد فعالیت حوزه کاری خود استفاده نمی‌کنند.

برای موفقیت بازاریابی در لینکدین می‌توانید مخاطبان خود را در این حوزه بشناسید و پیدا کنید؛ چرا که با ساختن یک صفحه پروفایل کاملا اختصاصی شما اهداف خود را به شکل کاملا برنامه‌ریزی شده مشخص کرده و از هرکدام به نحو احسن استفاده ‌کنید؛ چرا که شبکه‌های اجتماعی با قدرت شبکه‌سازی سازی خود به صورت منحصربه‌فرد این اختیار را دارند که به عنوان بهترین شبکه اجتماعی برای جذب انواع مخاطبین در حوزه‌ها و علایق مختلف شما را همراهی کنند.

موانعی که در این مسیر وجود دارد را باید شناسایی کنید و با شناسایی مخاطب  هدف خود از روش‌های متفاوت‌تری استفاده کنید؛ چراکه انواع مشکلات با شکل متفاوت خود می‌تواند با مهارت حل مسئله به راحتی حل گردد.

تگ لاین

بازاریابی در لینکدین به واسطه بخش مهمی مانند تگ لاین باعث می‌شود که شما بتوانید شهرت و آوازه کسب و کار خود را به راحتی در چند کلمه خاص با خلاقیت هر چه بهتر به صورت مختصر و مفید معرفی کنید.

معرفی نوع فعالیت و کسب و کار برای فردی که برای اولین بار قرار است با حوزه کاری شما آشنا شود شود به واسطه تگ لاین باید به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

البته هر اطلاعاتی را می‌توانید به شکل خاص در مورد موفقیت، نوع محصولات و خدمات شرکت خود ارائه دهید. چنانچه سعی کنید ازکلمات کلیدی خاص استفاده کنید، صددرصد برگ برنده در دستان شماست و این گونه از تگ لاین استفاده کاربردی خود را به عمل آورده‎اید.

خلاقیت در تولید محتوا

تولید محتوا در لینکدین

سعی کنید از یک روش کاملا مقرون به‌صرفه برای تولید محتوای خود استفاده کنید؛ چرا که متاسفانه برخی از افراد از روش‌های تکراری تولید محتوا در حوزه بازاریابی خود استفاده می‌کنند و هر روشی هدف خاصی را دنبال می‌کند.

کیفیت محتوای شما در قالب‌های متنوع و همچنین روش‌های متفاوت اشتراک‌گذاری هر کدام می‌تواند به بهترین شکل ممکن به صورت تخصصی به بازخورد کار شما اشاره واضحی داشته باشد. همیشه ارائه استراتژی خاصی در شرایط‌ گوناگون برای بازاریابی در لینکدین نتیجه قابل قولی داشته است.

قوانین لینکدین

هر شبکه اجتماعی صددرصد فرهنگ خاص خود را دارد و به همین دلیل شما باید قوانین و فرهنگ بازاریابی در لینکدین را بیاموزید.

نوع برقراری ارتباط، تولید محتوا و حتی شبکه‌سازی در لینکدین بدون شک برای افرادی که به بازاریابی می‌اندیشند با توییتر و اینستاگرام کاملا متفاوت است و بدین ترتیب سعی کنید قوانین و فرهنگ اصلی لینکدین را بیاموزید تا قادر باشید در حوزه مورد نظر خود معقولانه‌تر عمل کنید.

عوامل کلیدی برای بازاریابی در لینکدین

شما زمانی می‌توانید کسب و کار خود را به عنوان برند به تثبیت برسانید که به مشکلات مخاطبین و کاربران خود برای بازاریابی در لینکدین چاره‌ا‌ی بیاندیشید. شما باید به گونه‌ای عمل کنید که یک پیوند عاطفی و با احساس همدردی همراه باشد و این‌چنین بتوانید مشکلات مخاطبان خود را حل کنید.

اصولا محصولات خود را در راستای کمک به رفع مشکلات کاربران باید ارئه دهید تا بتوانید به صورت خاص در بین دیگر رقبا خود را متمایز نشان دهید.

بالا بردن دانش یکی دیگر از راهکارهای اصولی شناخته می‌شود و بدنی ترتیب دانش خود را در قالب‌های آموزشی تا حد امکان برای مخاطبان به اشتراک بگذارید تا این چنین بتوانید مخاطبان باهوش خود را حفظ کنید.

به اشتراک‌گذاری اطلاعات پیچیده و اسرار حوزه کسب و کار جزء دانش رایگان به حساب نمی‌آید و شما باید در حفظ این نوع دانش تمام توان خود را به کار ببرید. محتوای خود را با کیفیت تولید کنید و قابل قبول‌ترین و بهترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید تا به یک اعتبار عالی در حوزه کسب و کار خود در بازاریابی در لینکدین برسید.

شبکه‌سازی قدرتمند

شبکه‌سازی مهم‌ترین فاکتور اصلی بازاریابی در لینکدین است؛ شما چنانچه بتوانید شبکه‌سازی خود را به‌صورت استاندارد پوشش‌دهی کنید، بازاریابی در لینکدین یک روش قابل قبول به حساب می‌اید. با شبکه‌سازی قدرتمند می‌توانید مسیر درستی برای تعامل و ارتباطات خود در نظر بگیرید و کسب و کار خود را این‌چنین توسعه دهید.

شناسایی اهداف

بازاریابی در لینکدین  به گونه‌ای است که از همان ابتدای کار اهداف خود را می‌توانید با روش‌های فوق‌العاده مشخص کنید. این‌چنین که چگونه می‌توان مشتریان را با روش متنوع‌تری جذب نمود و چگونه برای جذب ترافیک بیشتر می‌توان فعالیت کرد.

به راستی بارگذاری محتوا تا چه حد می‌تواند برای بازاریابی در لینکدین مؤثر واقع شود که بدین ترتیب شما می‌توانید از شگردهای خاصی به شکل‌های متفاوت برای به دست آوردن اعتبار در کسب و کار خود در بازاریابی در لینکدین استفاده کنید.

 سعی کنید ابعاد متفاوت کسب و کار خود را بشناسید و به واسطه آن از یک برنامه‌ریزی اصولی استفاده کنید؛ چرا که شناسایی اهداف به شما کمک می‌کند در کنار برآورد آمار و ارقام قادر باشید کیفیت تبلیغات کار خود را بالا ببرید.

به عنوان مثال برای تولید مشتری بیشتر که البته مشتری مشتاقی باشد، شما می‌توانید بازدیدکنندگان شبکه اجتماعی لینکدین را با دیگر شبکه‌ها مقایسه کنید، مزایای فوق‌العاده‌ای نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی برای تولید مشتری وجود دارد. بازاریابی در لینکدین همچنین برای آگاهی از برند به واسطه شبکه‌سازی رشد قابل توجهی دارد.

شما با بازاریابی برای بالا بردن اعتبار خود می‌توانید بیشتر تلاش کنید. باید محتوای خود را مشخص کنید، نوع انتشار آن از منابع قوی در نظر بگیرید و زمانی که از منابع موثق برای انتشار استفاده می‌کنید، می‌توانید که اعتبار خود را به راحتی افزایش دهید.

نرخ مبدأ

فعالیت در لینکدین

از جمله روش‌هایی که می‌تواند به تولید مشتری مشتاق کمک کند، استفاده از نرخ مبدأ است؛ شما می‌توانید به راحتی در گوگل آنالیتیکس آن را فعال کنید.

 1. وارد گوگل آنالیتیکس شوید.
 2. Acquisition را باید انتخاب کنید.
 3. سپس عبارت Social را فعال می‌کنید.
 4. در قسمت Social ، Conversions را انتخاب کرده و سپس از روی LinkedIn کلیک کنید.
 5. تنظیم کردن تاریخ را در این قسمت نباید از یاد ببرید.

با توجه به مراحلی که گفته شد شما در گوگل آنالیتیکس از عملیاتی که برای تولید مشتری مشتاق استفاده می‌شود می‌توانید استفاده کنید.

یک مشتری با پر کردن فرم تماس به سایت شما ملحق می‌شود و شما این اختیار را دارید که یک آمار دقیق برای این کار در نظر بگیرید و عملکرد خود را به واسطه گذشته ارزیابی کنید. استفاده از ابزارهای این‌چنینی باعث می‌شود تا شما به راحتی برای جمع آوری اطلاعات روش‌های اصولی و بازدهی قابل قبول را در نظر بگیرید.

میزان ترافیک دریافتی

شما همچنین برای برآورد ترافیک می‌توانید از لینکدین استفاده کنید؛ چرا که بازاریابی در لینکدین به واسطه میزان ترافیکی که دریافت می‌کنید به روش‌ها و اصول بازاریابی در لینکدین اشاره می‌کند و نباید نسبت به این مسئله بی توجه بود. به همین دلیل می‌توانید مراحل زیر را به راحتی برای ترافیک دریافتی دنبال کنید.

 1. در ابتدا به قیمت Acquisitionباید مراجعه کنید.
 2. گزینه All Traffic را فعال می‌کنید.
 3. در قسمت Referrals باید گزینه All Traffic انتخاب شود.
 4. سپس LinkedIn  را انتخاب می‌کنید.

با در نظر گرفتن مراحل گفته شده شما می‌توانید یک نمودار خاص را با تعداد بازدید کنندگان مشاهده کنید. ضمن مقایسه با داده‌های چند ماه گذشته رشد خود را برای حوزه بازاریابی در لینکدین مشخص کنید.

بررسی اشتراک گذاری محتوا

همچنین برای این که بتوانید وضعیت اشتراک‌گذاری محتوای خود را بررسی کنید مراحل زیر به شما در این زمینه  کمک می‌کند.

 1. در بالای صفحه پروفایل خود گزینه Analytics انتخاب می‌کنید.
 2. سپس گزینه Updates باید فعال شود.
 3. در این قسمت یعنی Metric شما باید گزینه Shares را فعال کنید.

شما نیز با در نظر گرفتن مراحل گفته شده می‌توانید میزان و میانگین محتوای اشتراک گذاری خود را مشخص کنید و ضمن بررسی و مقایسه با اطلاعات چندماه اخیر از شگرد بارگزاری محتوای خود برای بازاریابی در لینکدین آگاه شوید.

زمانبندی در انتشار تولید محتوا

linkedin

هدفمندی در کنار زمان بندی همیشه نتیجه معقولانه ای را به همراه دارد. به همین دلیل است که شما باید یک زمان خاص و کاملا برنامه‌ریزی شده را برای انتشار محتوای خود برای بازاریابی در لینکدین در نظر بگیرید.

تنوع، خلاقیت و زمانبندی برای تولید محتوا می‌تواند به تعامل شما با مخاطب کمک کرده و این چنین پیشرفت قابل توجهی را برای رسیدن به موفقیت و سود بیشتر در کسب و کار شاهد باشید؛ چرا که زمان‌بندی باعث می شود تا مخاطبین به روال اصلی کار شما آگاه شده و از بازدهی تبلیغات و بازاریابی کار شما را افزایش دهند.

توصیه ما این است که روزهای خاصی را با محتوای خاص برای انتشار و بارگذاری انتخاب کنید تا مخاطبین به برنامه‌ریزی کاری شما نیز پی ببرند.

سخن پایانی

بازاریابی در لینکدین به هیچ وجه کار سختی نیست، تنها شما باید در ابتدا هدف بازاریابی خود را بشناسید که به واسطه آن جزء افراد موفق در حوزه کاری خود به حساب بیایید.

امروزه لینکدین از جمله شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای به شمار می‌آید که می‌توان از ظرفیت‌های عالی آن برای بازاریابی به نحو احسن استفاده کنید.

چنانچه شما در حوزه کسب و کار خود از این شبکه اجتماعی پرمخاطب غافل شوید تا حدی از رشد برند و افزایش بازدهی کسب و کار خود عقب مانده‌اید. استراتژی‌ها و تاکتیک‌های خاصی در این نوع بازاریابی وجود دارد که صددرصد شما می‌توانید با آموزش‌های ساده اما کلیدی بهترین روش را برای پیشبرد اهداف خود در حوزه بازاریابی به نمایش بگذارید.

توجه به نوع پروفایل و همچنین بخش‌های متفاوت آن باعث می‌شود که شما از همان ابتدا کار را به صورت حرفه‌ای شروع کنید و اهداف خود را مورد بررسی قرار دهید. توجه به مواردی مانند نرخ تبدیل و یا میزان ترافیک دریافتی در کنار نمودار اشتراک‌گذاری محتوا هر کدام به شما کمک می‌کند تا یک مقایسه و ارزیابی کلی را بتوانید در طی ماه‌های مختلف برای رشد کاری خود در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره