بهترین طول پست شبکه‌های اجتماعی در سال 2021

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 11 دقیقه دیدگاهها

بهترین طول پست

شاید تا به حال کلمه اینفوگرافیک به گوش‌تان خورده باشد و برای شما سوال پیش آمده باشد که معنی این کلمه چیست و در چه زمینه‌ای از آن استفاده می‌شود؟

در رابطه با این موضوع باید گفت کلمه نام برده شده از دو بخش گرافیک (graphics) و اطلاعات (information) تشکیل شده است و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهیم اطلاعاتی را به صورت دیداری مطرح کنیم.

این شیوه یکی از بهترین روش‌ها برای انتقال داده‌ها به حساب خواهد آمد؛ چرا که شما می‌توانید از آیکون‌های گوناگون، تصاویر مختلف، نمودارهای متفاوت و در گاهی اوقات ترکیبی از تمام این موارد استفاده کنید و اطلاعات و آمار دقیقی را به مخاطب خود برسانید.

برای چه باید از اینفوگرافیک استفاده کرد؟

به احتمال زیاد تا به حال شرایطی برای شما نیز پیش آمده است که اطلاعات درج شده بر روی تصاویر مانند روزنامه دیواری‌ها و پوسترها را بیشتر به ذهن سپرده‌اید و متون و نوشته‌ها را از خاطر برده‌اید.

دلیل این موضوع این است که 90 درصد اطلاعات مغز ما به صورت دیداری و بصری دریافت می‌شود. از همین جهت افراد می‌توانند تصاویر و نوشته‌های روی آن‌ها را بهتر به خاطر بسپارند. همین موضوع سبب شده که کاربرد اینفوگرافی بیشتر شود و افراد بسیاری به این شیوه برای اطلاع‌رسانی بپردازند.

باید متذکر شد که تاریخچه اینفوگرافیک به چندین سال پیش برمی‌گردد؛ چرا که بدون شک می‌دانید که انسان از زمان اولیه با استفاده از تصاویر و نقاشی‌های روی دیوار حرف‌ها و خواسته‌های خود را به دیگران می‌رسانده، پس نباید از اهمیت چنین موضوعی غافل شد، زیرا می‌تواند تاثیرات بسیاری را به همراه داشته باشد.

انواع اینفوگرافیک

تا به اینجا متوجه شدیم که اینفوگرافیک نوعی اطلاع‌رسانی به سبک تصویری و عکس نوشته است که تاثیرگذاری بالایی نیز برای آن در نظر گرفته؛ حال باید متذکر شد که این شاخه انواع گوناگونی را نیز به همراه دارد که در ادامه به صورت کلی هر یک از آن‌ها را نام خواهید برد و توضیحاتی را در رابطه با هر یک در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با آن‌ها آشنا شوید و متناسب با فعالیتی که دارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

استفاده از نمودارهای تلفیقی

مسلما نام این نوع از اینفوگرافیک نشان دهنده همه‌چیز است. شما می‌توانید با استفاده از انواع نمودارها که شامل مواردی چون دایره‌ای، خطی و غیره می‌شود استفاده کنید و آمار مورد نظر خود را به مخاطب ارائه دهید.

دقت داشته باشید که برای مثال استفاده از نمودارها باعث می‌شود که مخاطب و خواننده درک بهتری از محتوا پیدا کند. از همین جهت و طبق آمار به‌دست‌آمده، این نمونه از اینفوگرافیک می‌تواند به نوعی از بهترین انواع به حساب آید. پس اگر به دنبال راهی برای انتقال اطلاعات آماری هستید، استفاده از نمودارها را فراموش نکنید.

لیست نویسی

نوع دیگری از اینفوگرافیک که می‌توان به آن اشاره داشت، لیست نویسی است. در این شیوه بیشتر از متن استفاده می‌شود و کمتر شاهد استفاده از تصاویر و المان‌های گوناگونی چون نمودارها هستیم؛ اما دقت داشته باشید که با تمام این اوصاف، این شیوه از اینفوگرافیک نیز تاثیر بسزایی بر روی مخاطب خواهد داشت، به شرط آنکه شما به برخی از نکات مانند رنگ متن، رنگ تصویر زمینه که انتخاب می‌کنید و غیره توجه کافی داشته باشید.

تایم لاین

در بسیاری از مواقع پیش آمده که خواسته‌ایم داستان و وقایع ای را توضیح دهیم که در طول زمان اتفاق افتاده. باید متذکر شد که برای بیان چنین موضوعی، اینفوگرافیک نوع تایم ‌لاین بهترین انتخاب خواهد بود. شما می‌توانید با بهره‌گیری از چنین شیوه‌ای مهمترین رویدادها را متناسب با زمان رخ داد و به همراه آیکون اطلاعات مرتبط مشخص کنید.

اینفوگرافیک

استفاده از فلوچارت یا قالب درختی

استفاده از شیوه‌های فلوچارت زمانی کاربرد دارد که بخواهیم از طریق دستورات، تصمیمات و … نتیجه‌گیری را انجام دهیم که این نتیجه‌گیری باید مرحله به مرحله طی شود تا به دست آید. مسلما چنین شیوه‌ای نیز می‌تواند کارایی لازم را داشته باشد و شما باید متناسب با فعالیتی که دارید از این مدل اینفوگرافی استفاده کنید.

نوع مقایسه‌ای

به احتمال زیاد تا به حال با تصاویری روبرو شده‌اید که در آن‌ها با استفاده از درصد، رنگ‌های متفاوت و غیره میان دو شی، دو فرد و … مقایسه‌ای صورت گرفته است. این موضوع به خوبی می‌تواند مزایا و معایب، تفاوت و شباهت دو چیز یا چند چیز را مورد بررسی قرار دهد و افراد را به اطلاعاتی که نیاز دارند برساند.

اینفوگرافیک سلسله مراتبی

این نوع از اینفوگرافیک بر اساس موارد گوناگونی چون سطح اهمیت، سختی، سطح آسانی، سطح سنی، سطح سلیقه‌ای و غیره دسته‌بندی می‌شود و معمولا به شکل هرم است. این مدل از اینفوگرافیک یعنی قالب سلسله مراتبی، زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهیم سطوح و مراحل یک پروسه را مورد بررسی قرار دهیم.

تا به اینجا شش مورد از انواع اینفوگرافیک را برای شما نام بردیم و توضیحاتی را در رابطه با هر یک در اختیارتان قرار دادیم. دقت داشته باشید که این موضوع به این شش مورد ختم نمی‌شود و انواع دیگری نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

همچنین تا به اینجا اطلاعاتی را در رابطه با اینفوگرافیک در اختیارتان قرار دادیم و به شما گفتیم که می‌توانید از طریق انواع گوناگونی که برای اینفوگرافیک در نظر گرفته شده، محتوای گوناگونی را تولید کنید و آن‌ها را در شبکه‌های مختلف اجتماعی به انتشار درآورید. موضوع مهمتر اینجا مطرح می‌شود و آن انتخاب بهترین طول پست برای شبکه‌های اجتماعی است.

بهترین طول پست و زمان پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

مسلما می‌دانید که امروزه شبکه‌های اجتماعی گوناگونی در حال استفاده هستند و هر کدام کاربران مخصوص به خود را دارند. نکته مهمی که در رابطه با چنین شبکه‌هایی وجود دارد، این است که شما در آن‌ها محتوا و پست‌هایی را با طول مناسب و در ادامه در یک زمان مناسب به اشتراک بگذارید.

در ادامه ما سعی داریم برای شما در رابطه با چنین موضوعاتی، اطلاعاتی را ذکر کنیم تا بتوانید پست و محتوای مورد نظر خود را به بهترین شکل در چنین شبکه‌هایی انتشار دهید.

در ادامه ما سعی داریم برای شما در رابطه با چنین موضوعاتی اطلاعاتی را ذکر کنیم تا بتوانید پست و محتوای مورد نظر خود را به بهترین شکل در چنین شبکه‌هایی به اشتراک بگذارید. پس اگر چنین موضوعی برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید به موفقیت دست یابید، توصیه می‌شود ادامه متن را از دست ندهید.

نکات مربوط به اینستاگرام

طول پست در اینستاگرام

اولین شبکه اجتماعی که تصمیم داریم در رابطه با آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم، اینستاگرام است.

به طور حتم می‌دانید که این شبکه این روزها محبوبیت بسیاری پیدا کرده و افراد زیادی در حال استفاده از آن هستند. از همین جهت اگر به درستی و با رعایت تمام اصول و نکات، محتوای خود را در این شبکه به اشتراک بگذارید، موفقیت لازم را به دست خواهید آورد.

اینستاگرام در واقع یک فضای اجتماعی به حساب می‌آید که شما می‌توانید از طریق ویژگی و آپشن های آن به اشتراک فیلم، تصاویر و متن بپردازید. حال شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که هر یک از بخش‌ها اندازه مخصوص به خود را دارند.

برای مثال سایز استاندارد برای پروفایل در اینستاگرام 180*180 است یا سایز مناسب برای پست‌ها 1080*1080 در نظر گرفته شده. دقت داشته باشید که توجه به این موضوعات کوچک و ابتدایی، می‌تواند سبب شود که شما محتوا با کیفیت تری را ایجاد کنید و آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

در رابطه با طول کپشن اینستاگرام نیز باید متذکر شد که بهترین انتخاب ۱۴۰ کاراکتر است و بعد از آن شما با گزینه See More مواجه خواهید شد که باید با زدن بر روی آن تعداد کاراکتر بیشتر را مشاهده کنید.

در رابطه با این موضوع باید متذکر شد که برخی از افراد معتقد هستند که کاراکتر زیر 140 انتخاب بهتری خواهد بود؛ چرا که مخاطب تمایل بیشتری به خواندن آن نشان خواهد داد. در صورتی که کاراکتر بالای 140 تا امکان دارد دیده نشود و مخاطب نسبت به آن واکنش خوبی نشان ندهد.

نکات مربوط به فیس بوک

فیس بوک دیگر شبکه اجتماعی به حساب می‌آید که کاربران زیادی در آن عضویت دارند و مشغول به فعالیت در آن هستند.

از همین رو بسیاری از افراد کسب و کار و خدمات خود را در این شبکه پیگیری می‌کنند؛ اما دقت داشته باشید که این موضوع اهمیت دارد که چه محتوایی را در چه زمانی و به چه شکل در این شبکه به اشتراک بگذاریم.

در رابطه با طول محتوا و متن در این فضا باید متذکر شد که تعداد 40 کاراکتر یا کمتر بهترین انتخاب خواهد بود و باید گفت 86 درصد شانس تعامل را افزایش می‌دهد. از همین جهت توصیه می‌شود تعداد کاراکترها در این رنج نگه دارید. حال موضوع دیگر زمان اشتراک‌گذاری پست و محتوا است.

در این راستا ما به شما توصیه می‌کنیم دو بار در روز محتوایی را بارگذاری کنید که بهتریم زمان صبح‌ها و شب‌ها به نظر می‌رسد.

نکات مربوط به توییتر

توییتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید که کاربران بسیاری در آن عضویت دارند و به اشتراک‌گذاری پست و محتوا می‌پردازند.

حال اگر شما به دنبال آن هستید که پست‌های شما ریتوئیت شوند و تعامل بیشتری با مخاطبین برقرار کنید، توصیه می‌شود متن‌های مربوط به پست‌های خود را بین 70 تا 100 کاراکتر نگه دارید. حال اگر شما چنین کاری را انجام دهید، 17 درصد شانس بیشتری برای ریتوئیت شدن و تعامل برقرار کردن خواهید داشت که این آمار مطلوب به نظر می‌رسد.

زمان توئیت شما در توییتر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که در هر دقیقه 350000 توئیت ارسال می‌شود و اگر شما به درستی زمان مناسبی را برای توئیت خود انتخاب نکنید، فرصتی برای خودنمایی نخواهید داشت و قطعا موفقیت مورد نظر خود را به دست نخواهید آورد. توصیه ما به شما طبق آمار و بررسی‌ها، پست کردن توئیت بین ساعت 8 الی 10 صبح و 7 تا 11 شب است.

اگر شما در این بازه‌های زمانی پست‌های خود را در توییتر منتشر کنید، بازدید بیشتری را به دست خواهید آورد و در نتیجه به دنبال این موضوع موفقیت لازم را نیز کسب خواهید کرد.

نکات مربوط به تلگرام

بهترین طول پست در تلگرام

تلگرام شبکه اجتماعی است که این روزها محبوبیت بسیاری بین افراد پیدا کرده و کاربران بسیاری در حال استفاده از چنین برنامه‌ای هستند. دقت داشته باشید که تلگرام قابلیت‌های بسیاری دارد که می‌توان به ایجاد کانال و گروه‌های مختلفی اشاره کرد. شما می‌توانید در هر یک از گروه‌ها و کانال‌ها به مدیریت کسب و کار خود بپردازید.

البته زمان پست گذاشتن در تلگرام و همچنین طول محتوا در راستای موفقیت اهمیت دارند و سبب می‌شوند که محتوا و اطلاعات مورد نظر شما به درستی و به همان شکل که می‌خواهید به مخاطب تحویل داده شود.

در رابطه با زمان پست گذاری در تلگرام باید متذکر شد که فعالیت مرتب شما در این شبکه اهمیت دارد؛ اما برخی از زمان‌ها به اصطلاح پیک بازدید نامیده می‌شوند که چنین زمانی در تلگرام، 12 تا 4 ظهر و در ادامه 7 تا 10 شب است.

در این زمان محتوا شما بیشترین بازدید را به دست خواهد آورد که این موضوع بر موفق شدن کسب و کار شما به طور حتم اثر خواهد داشت.

طول محتوا در تلگرام می‌تواند بسیار متنوع باشد و بستگی به موضوعی دارد که شما در حال صحبت در رابطه با آن هستید؛ اما در کل نکته‌ای را نظر داشته باشید که محتوای طولانی مورد پسند هر کسی نیست و بسیاری از افراد تمایلی به خواندن چنین محتواهایی ندارند.

البته اگر موضوعی که برای نوشتن انتخاب کرده اید، نیازمند توضیح جامع و کامل است، از آن غافل نشوید و به طور کامل هر آنچه که نیاز است را ذکر کنید.

نکات مربوط به یوتیوب

بدون شک یوتیوب یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که کاربران بسیاری در آن مشغول به فعالیت هستند و از این طریق به کسب درآمد نیز می‌پردازند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که موفقیت در این شبکه نیازمند توجه به برخی از نکات و مسائل است. برای مثال می‌توان به تعداد کاراکتر و زمان انتشار پست انتشار کرد.

اگر شما برای عنوان ویدیو یوتیوب خود 70 کاراکتر انتخاب کنید، به طور کامل نمایش داده می‌شود، اما اگر بیشتر از این تعداد کاراکتر باشد، عنوان شما کامل نشان داده نخواهد شد. در رابطه با توضیحات مربوط به ویدیو نیز می‌توانید تا 5000 کاراکتر بنویسید.

نکات مربوط به لینکدین

بهترین طول پست در لینکدین

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی کاری به حساب می‌آید که در سراسر جهان در زمان کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در ایران بهترین زمان برای انتشار پست در آن 6 و 30 دقیقه الی 9 و 30 دقیقه صبح و 7 الی 9 شب است.

دقت داشته باشید که این شبکه برای ارتباط مستقیم مناسب نیست، اما می‌توانید از طریق آن کارمند و یا همکار جدیدی برای خود پیدا کنید.

در رابطه با طول محتوا در این شبکه نیز باید متذکر شد که تا 140 کاراکتر، محتوا شما به طور کامل نشان داده خواهد شد؛ اما اگر تعداد کاراکتر پست شما از تعداد گفته شده بیشتر شود، گزینه See More به نمایش گذاشته خواهد شد و مخاطب برای دیدن ادامه متن باید بر روی چنین گزینه‌ای کلیک کند. توصیه ما به شما این است که تعداد کاراکترها را زیر 140 و یا خود 140 نگه دارید تا تعداد بازدید پست‌های شما بیشتر شود.

جمع‌بندی

در این مقاله در رابطه با موضوعات گوناگونی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم و شبکه‌های اجتماعی گوناگونی را معرفی کردیم. اگر شما به نکاتی که در رابطه با هر یک از شبکه‌ها گفته شد، توجه کافی داشته باشید، می‌توانید یک پست را در بهترین حالت تولید و منتشر کنید. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از نکات آن بهترین استفاده را ببرید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره