الگوریتم فرشنس گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

الگوریتم فرشنس گوگل

الگوریتم فرشنس گوگل را شما می‌توانید یک الگوریتم خاص با اطلاعات کاملا دقیق برای نتیجه جست‌وجوی کاربران در نظر بگیرید. این الگوریتم باعث می‌شود تا افراد بتوانند سایت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و همیشه به، به‌روزرسانی انواع محتوا بپردازند.

مدیریت محتوا در سئو فروشگاه اینترنتی نقش مهمی دارد که بدون شک شما باید به این موضوع نیز توجه بسیاری داشته باشید و در برنامه اصلی خود الگوریتم فرشنس به‌روزرسانی محتوا را جای دهید.

با توجه به سرعت بالای انتقال اطلاعات، شما باید الگوریتم فرشنس را یک راهکار جدید و نو در نظر بگیرید که می‌تواند به صورت اولویت‌بندی نتایج به‌روز را در اختیار کاربران قرار دهد. الگوریتم انواع سیگنال‌ها را در صفحات قدیمی و جدید جدا کند تا بدین شکل جدیدترین‌ها را به صورت ترند به نمایش بگذارد.

الگوریتم فرشنس گوگل از چه چیزی کمک میگیرد

الگوریتم فرشنس گوگل را شما می‌توانید همانند یک الگوی ریاضی در نظر بگیرید که می‌تواند تمامی عبارت‌ها و کلمات کلیدی گوگل را که در جست‌وجو به آن پرداخته می‌شود را به درستی تجزیه و تحلیل یا به اصطلاح آنالیز کند. برای این‌گونه آنالیز کردن ابتدا از شبکه‌های اجتماعی و حجم سرچ کاربران کمک می‌گیرد.

در فضای شبکه‌های اجتماعی شما باید بدانید که تمامی پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی جدیدا منتشر می‌شوند به عنوان یک ترند جدید به آن توجه می‌کنند.

در مورد حجم سرچ این‌گونه است که یک کلید واژه و کلمه کلیدی به طور کاملا غیر منتظره مورد توجه قرار می‌گیرد که الگوریتم فرشنس این کلید واژه را با توجه به حجم سرچ تجزیه و تحلیل می‌کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید الگوریتم فرشنس که جزء الگوریتم‌های پرکاربرد است یک ساختار خاص دارد،. پشتیبانی این الگوریتم از برنامه‌ای به نام کافئین سرچشمه می‌گیرد.

کافئین را یک فضای گسترده است که صفحات آن همیشه نو و مرتب مورد توجه قرار می‌گیرد. عملکرد کافئین به‌گونه‌ای است که تمامی نتایج تحقیق تازه در آن وجود دارد و محتواهایی که شما در رده‌های پایین مورد بررسی قرار می‌دهید به خاطر ساختار کافئین است.

گروه بندی مووضعات از نظر الگوریتم فرشنس

الگوریتم تازگی گوگل

اصولاً الگوریتم فرشنس گوگل نسبت به نوع محتوا حساسیت بسیار ویژه‌ای دارد. به این دلیل که موضاعات در هر زمانی می‌تواند کارایی خاص خود را داشته باشد.

برخی از اطلاعات مانند یافته‌های علمی ممکن است تغییر کند و برخی از رویدادهای دیگر مانند رویدادهای ورزشی به صورت یکباره مورد توجه قرار می‌گیرد. الگوریتم فرشنس سه گروه‌بندی خاص را برای موضوعات ترند در نظر می‌گیرد.

در اولین گروه‌بندی آخرین رویداد را به عنوان موضوع ترند مشخص می‌کنند مانند انتشار ویروس کرونا که دو سال است جزء رویدادهای مطرح و بسیار مهم محسوب می‌شود.

جدیدا وجود واکسن کرونا که شما در هنگام سرچ تمام جزئیات آن را می‌توانید، مورد بررسی قرار دهید و حتی جزئی‌ترین خبرهای مربوط به واکسن را نیز در هنگام یک سرچ ساده به مخاطب نمایش می‌دهد.

در گروه‌بندی دوم شما برخی از موضوعات را با یک چرخه تکرار باید در نظر بگیرید؛ مانند جام‌جهانی و هر انتخاباتی که شما در دوره‌های مختلف آن را تجربه می‌کنید.

البته گوگل رخدادهای اخیر را به شما نشان می‌دهد و یک ترتیب خاص را برای شما در نظر می‌گیرد. این کار، به خاطر هوشمندی گوگل به بهترین شکل ممکن انجام می‌پذیرد.

در دسته بندی سوم شما باید به نظر کاربر توجه داشته باشید و این گونه است که این گروه موضوعات همیشه در حال به‌روز‌رسانی هستند. مانند قیمت انواع گوشی و یا وجود انواع فیلم‌ها و برترین‌های سینما که جزء ترندها قرار می‌گیرند.

الگوریتم فرشنس گوگل و اهمیت به تولید محتوای تازه

با توجه به الگوریتم فرشنس گوگل شما همیشه به نتایج تازه و جدید باید توجه نمایید و نسبت به محتوای خود دقت بسیار بالایی داشته باشید؛ چرا که محتوای جدید باید به گونه‌ای باشد که شما بتوانید به راحتی آن را آپدیت کنید؛ در کنار آن زمانی ‌که به آپدیت محتوای قدیمی سایت خود می پردازید به این نکته توجه کنید که محتوا به یک محتوای پوسیده تبدیل نشود؛

به این دلیل که، اگر محتوای شما در گذر زمان جزء محتواهای پوسیده قرار بگیرد به عبارتی که در سرچ و جست‌وجوی گوگل مشاهده نمی‌شود، این چنین شما صفحه مورد نظر خود را باید بسیار پایین در نظر بگیرید.

به همین دلیل است که تازگی محتوا همیشه جزء مهم‌ترین‌ها برای یک سایت محسوب می‌شود و همچنین تازگی محتوا در یک صفحه وب می‌تواند شما را همیشه در نتیجه جست‌وجوی گوگل پیروز گرداند.

به همین خاطر است که الگوریتم فرشنس به شما توصیه می‌کند که اگر مایل هستید به جایگاه قابل قبول در نتایج گوگل دست پیدا کنید به صورت اصولی به موضوعاتی توجه کنید؛ آپدیت سایت همیشه جزء مهم‌ترین موارد به شمار می‌آیند.

شما باید به طور مرتب محتوای جدید به سایت خود اضافه کنید تا بتوانید در دنیای اینترنت به بهترین شکل ممکن به فعالیت بپردازید. با یک مثال کوچک شما باید بدانید آن دسته از وب سایت‌هایی که به صورت هفتگی به تولید محتوای جدید می‌پردازند صددرصد نسبت به سایت‌هایی که تنها شاید یک ماه یا دو ماه را به این کار اختصاص دهد از بازخورد بیشتری در گوگل و نتایج جست‌وجو برخوردار هستند.

سئو برای تازگی الگوریتم فرشنس گوگل

freshness algorithm

چنانچه شما قصد دارید بدانید که الگوریتم فرشنس گوگل را چگونه می‌توانید برای سایت آماده کنید، همیشه باید محتوای جدید و نو را در اختیار داشته باشید. آپدیت جدید محتوا می‌تواند به دیگر اطلاعات سایت شما را اضافه کند؛ این‌چنین شما همیشه یک محتوای سبز را در سایت خود نگهداری کنید.

هنگامی که محتوا تکرار می‌شود شما در یک حوزه رقابتی قرار می‌گیرید که با تولید محتوای مناسب، یونیک و با کیفیت می‌توانید سرعت و کیفیت را برای رتبه سایت خود افزایش دهید.

البته باید به این نکته باید توجه داشته باشید که فاصله زیادی بین بارگذاری محتواهای خود نباید وجود داشته باشد؛ چرا که فاصله انداختن نمی‌تواند به استاندارد سایت شما کمک کند. گوگل همیشه طرفدار تازگی و سرعت است و به ‌همین دلیل شما باید همیشه از محتواهای جدید برای جلب رضایت گوگل استفاده کنید.

شما در تولید محتوای سایت خود می‌توانید از سایت‌های دیگر نیز «بک‌لینک» دریافت کنید؛ حتی در شبکه‌های اجتماعی محتوای خود را به اشتراک بگذارید. گوگل این چنین به کیفیت و استاندارد محتوای شما آگاه می‌گردد و به خوبی سایت شما می‌تواند سئوی مناسبی را در رتبه‌بندی به دست آورد.

محتوای سبز الگوریتم فرشنس گوگل

به محتوای همیشه سبز توجه بالایی داشته باشید. به این دلیل که این محتوا می‌تواند در طولانی مدت به ارزش واقعی سایت شما کمک کند. تحقیقات بسیار دقیق، انواع نظرات، دیدگاه‌ها و نگرش‌ها و استفاده از صحبت و سخنان افراد متخصص در هر حوزه و همچنین محتواهای تقریبا طولانی جزء محتوای همیشه سبز در الگوریتم فرشنس گوگل محسوب می‌شود.

موفقیت هرچه بیشتر سایت با الگوریتم فرشنس گوگل

اصولا ۱۶ تا ۲۰ درصد جملات و عباراتی که روزانه در گوگل جست‌وجو می‌شوند عبارات جدید هستند. گوگل با قرار دادن الگوریتم فرشنس گوگل و توجه به آپدیت مطالب و محتوا تاکید بیشتری را لحاظ کرده است تا بتواند همیشه موضوعات ترند را در گوگل بالا نگه دارد.

هر چقدر شما به آپدیت محتوای خود توجه نداشته باشید، نمی‌توانید نتیجه سرچ مناسبی را برای سایت خود در نظر بگیرید. به جرات می‌توان گفت ۳۵ درصد جست‌وجوها از این الگوریتم تبعیت می‌کنند.

بسیاری از سایت‌هایی که با این الگوریتم روند خود را مدیریت کرده‌اند جزء سایت‌های موفق گوگل برای جذب رتبه مناسب به حساب می‌آیند که توانسته‌اند انرژی تازه‌ای را برای خود به دست آورند؛ چرا که این الگوریتم از جمله الگوریتم‌های بسیار کاربردی گوگل محسوب می‌شود که به تقویت محتوا و اشتراک گذاری آن بسیار توجه دارد.

سخن پایانی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کاربران علاقه دارند تا همیشه جدیدترین اخبار را بتوانند در گوگل و حتی فضاهای اجتماعی مشاهده کنند.

گوگل با یک انتخاب کاملا اصولی و هوشمندانه تاکید بسیاری به آپدیت محتوا از خود نشان داده است. شما می‌توانید با توجه به، به‌روزرسانی‌های خاصی که در نظر می‌گیرد الگوریتم فرشنس گوگل را در این زمینه مورد کاربرد قرار می‌دهد.

به این دلیل که این الگوریتم به راحتی سازگاری خود را به نمایش گذاشته است تا بتوانید یک سئوی مناسب را برای سایت خود در نظر بگیرید و همیشه سایت شما و محتوای آن در جست‌وجوی گوگل قرار داشته باشد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره