14 نکته برای افزایش نرخ تبدیل فرم صفحه فرود

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

با توجه به پیشرفت فضای وب و شکل گرفتن کسب و کارهای آنلاین، این روزها همه به دنبال پیشی گرفتن از رقبای رسانه‌ای خود هستند و این مهم صرفا زمانی حاصل می‌شود که شما در فضای وب کاربر بیشتری را به شبکه اختصاصی خود جذب کنید.

اگر شما هم به دنبال فعالیت در شبکه‌های مجازی و به طور کلی فضای وب به عنوان فروشنده کالا و یا برند‌سازی در آن هستید  همراه ما باشید تا در ادامه چگونگی بازار‌یابی اینترنتی و رازهای موفقیت در کسب کار آنلاین را در اختیار شما قرار دهیم.

در فروشگاه‌های اینترنتی بزرگی مثل دیجی کالا، بامیلو و .. داشتن صفحه هدف یا لندینگ پیج بسیار حائز اهمیت است. صفحه فرود ( لندینگ پیج Landing Page_) یکی از ابزارهای بسیار مهم و پر کاربرد در بازاریابی اینترنتی است.

اگر شما به دنبال برند سازی، خدمات کسب درآمد و معرفی سرویس‌ها از طریق اینترنت هستید، باید اصولی روش دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیرید. دیجیتال مارکتینگ شاید به‌نظر کمی پیچیده بنظر بیاید اما اگر اصول و قواعد آن را فرا بگیرید و تسلط نسبی بر قوانین آن پیدا کنید می‌توانید به راحتی به موفقیت دست یابید.

صفحه فرود ( لندینگ پیج Landing Page_) چیست؟

کلمه صفحه فرود شما را یاد فرودگاه می‌اندازد. بله درست است صفحه فرود یا لندینگ پیج نوعی صفحه است که بازدیدکنندگان در آنجا قرار می‌گیرند، تا از محصول شما بازدید کنند. بی شک تبلیغات باعث می‌شود تا لندینگ پیج شما بازخورد بالایی داشته باشد. این تبلیغات را می‌توان در صفحه‌های مختلف مجازی مثل: سایت‌ها، تلگرام، واتس آپ و . . . قرار داد.

همه‌ ما وقتی مطلبی را داخل گوگل سرچ می‌کنیم، ناخوآگاه صفحاتی برای ما باز می‌شود که تبلیغ کننده محصولاتی است. این تبلغیات برای افزایش بازخورد صفحه فرود پیج محصولات است که در سایت‌های مختلف تبلیغ می‌کنند. با ذکر این مثال متوجه شدید که برای افزایش بازخورد صفحه فرود باید تبلیغ کرد.

تبلیغات انجام شده در سایت‌های مختلف باید دارای طراحی خاصی باشد و مسئله مهم‌تر، تصویر آن تبلیغ باید محصول را دقیق معرفی کند تا افراد را راحت‌تر جذب کند. فرود آمدن بازدید کننده‌ها داخل سایت می‌تواند اهداف مختلفی مثل: معرفی محصول برای فروش، ارتباط برقرار کردن و کامنت گذاری و . . . باشد.

صفحه فرود چه اهمیتی برای بازاریابی شبکه ای دارد؟

معمولا شکل ظاهری وب سایت و صفحه فرود سایت‌ها باهم فرق می‌کنند. صفحه فرود به صورت جداگانه طراحی می‌شود، شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که چرا به‌صورت جداگانه طراحی می‌شود؟ دلیل قانع کننده‌ای دارد، وقتی که مخاطب وارد سایت می‌شود پیام تبلیغی را می‌بیند جذب آن پیام تبلیغی می‌شود و بعد از جذب شدن، شما را دنبال می‌کند.

مخاطب با این پیام تبلیغی به صفحه لندینگ پیج هدایت می‌شود، صفحه فرود باید طراحی خاص و با کیفیتی باشد تا بازخورد بالایی را از مخاطب بگیرد. به همین علت است که به صفحه فرود صفحه هدف می‌گویند. اگر طراحی صفحه فرود با کیفیت باشد مطمئنا مخاطب بیشتر ترغیب می‌شود تا صفحه شما را دنبال کند.

صفحه فرود را در کدام صفحه از سایت قرار دهیم؟

قرار دادن صفحه لندینگ به انتخاب خودتان است و شما می‌توانید در هر قسمتی که دلخواه شما است آن را قرار دهید. در پیج‌هایی با کاربر فراوان معمولا در صفحه اول قرار می‌دهند. یکی از متداول‌ترین نوع قرارگیری لندینگ پیج، صفحاتی هستند که در تبلیغات Google Adwords  قرار دارند و در کمپین تبلیغاتی سایت‌های مختلف قرار می‌گیرند.

14 نکته برای افزایش نرخ تبدیل فرم صفحه فرود

اگر شما هم به دنبال بازخوردی مناسب برای سایت خود و به دنبال یک صفحه فرود با بازخود بالا هستید تا فروشگاه اینترنتی خود را ارتقاع بدهید این 14 نکته به شما کمک خواهد کرد.

 1. برای طراحی صفحه فرود پیشنهاد می‌شود لینک خارجی قرار داده نشود؛ زیرا ممکن است مخاطب با دیدن این لینک دچار سردرگمی شود و به سایتی که لینک آن وجود دارد برود.
 2. این نکته را باید درنظر بگیرید صفحه فرود نوعی تبادل اطلاعات دو طرفه است. وقتی مخاطب به لندینگ پیج هدایت می‌شود و ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهد بهتر است شما برای اطمینان خاطر مخاطب بعنوان هدیه کد تخفیف و یا مطالب آموزشی رایگان در اختیار مخاطب قرار دهید؛ یا می‌توانید با ارسال متنی به ایمیل کاربرد به او از محصول جدید یا ارائه تخفیفات فصلی خبر دهید.‌
 3.  وقتی شما سایتی را طراحی می‌کنید بنا به نوع محصولی که دارید می‌توانید لندینگ پیج را دیزاین کنید. هدف مشخصی برای لندینگ پیج خود در نظر بگیرید. مثلا اگر برای دانلود کتاب صوتی و یا … است طبق آن موضوع لندینگ پیج را طراحی کنید.
 4. بهترین راه برای افزایش نرخ تبدیل صفحه فرود، کوتاه کردن مراحل ثبت نام و راحت وارد شدن مخاطب به صفحه هدف است. پس برای طراحی یک صفحه فرود موفق خیال مخاطب‌تان را از ورود و ثبت نام راحت کنید تا بازخورد بالایی برای سایت خود دریافت کنید. برای ثبت نام معمولا نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل کفایت می‌کند، اما بعضی سایت‌ها برای خرید علاوه‌بر مشخصات فردی از شماره کارت بانکی و . . . نیز استفاده می‌کنند.
 5. برای طراحی لندینگ پیج کپی‌برداری نکنید. چشم مخاطب به مطالب کپی شده عادت کرده است؛ پس برای این که بازخورد خوبی در صفحه فرود سایت از مخاطب دریافت کنید مطالب جدیدی را در صفحه فرود قرار دهید. شاید سخت به نظر برسد اما پیشنهاد می‌کنیم به چند صفحه لندینگ مشابه سایت خود سر بزنید و مطالب مهم و خاص را استخراج کنید و نواقص آن‌هارا درنظر بگیرید. همچنین با کمک خلاقیت خود مطالب جدیدی برای صفحه لندینگ خود ارائه دهید. 
 6. برای این که مطلبی در ذهن مخاطب بولد شود، آن را درون صفحه فرود تکرار کنید تا ملکه ذهنش شود. مثلا برای خرید از سایت می‌توانید تخفیفات فصلی درون صفحه فرود قرار دهید. این تخفیفات را به صورت تکراری در دو یا چند بخش از صفحه قرار دهید، تا مخاطب متوجه شود هر فصل می‌تواند از تخفیفات سایت شما استفاده کند.
 7. شما این مسئله را می‌دانید هر مخاطبی که وارد سایت شما می‌شود،  شاید درصد اندکی قصد خرید یا بازدید از محصول را داشته باشند، اما شما برای این که مخاطب را در صفحه خود نگه دارید، می‌توانید خدمات رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهید. این خدمات شامل کتاب‌های صوتی رایگان، برنامه غذایی رایگان و . . . بسته به نوع سایت شما باشد.
 8. تعهد و گارانتی باعث جذب مخاطب میشود. سایت ورزشی  Halevy LifE نوعی باشگاه خصوصی در نیویورک است که در صفحه لندینگ خود این  Halevy Life Fitness Guaranteed به معنای برنامه‌ بدن‌سازی گارانتی شده‌ نوشته شده است و تعهد خود را نسبت به مخاطب اعلام کرده است. درصورت کم نکردن وزن هزینه برنامه بدن سازی را به مخاطب برگرداند و همین مسئله باعث شده در بین مردم نیویورک سایتی شناخته شده باشد.
 9. آیا می‌دانستید از هر 10 نفر 9 نفر تمایل دارند به این صفحه وارد شوند و آن یک نفر که وارد نمی‌شود از تخفیف ما نمی‌تواند استفاده کند. این جمله که دارای اعداد است مخاطب را بیشتر ترغیب می‌کند تا به صفحه لندینگ پیج برود تا بتواند از این تخفیفات استفاده کند.
 10. برای اینکه صفحه لندینگ جذابی داشته باشید از گیف‌ها و ویدئوها استفاده کنید. استفاده از ویدئوهای مربوط می‌تواند گویای محصول شما باشد در نظر داشته باشید این ویدئوها نباید طولانی باشد. برای مثال از عکس کودکان و یا ویدئوهای کودکان برای سیسمونی‌ها استفاده کنید. اگر بتوانید احساسات مخاطب را درگیر کنید، راحت‌تر مخاطب به صفحه هدف جذب می‌شود. مثلا استفاده از تصویر کودکان بی‌سرپرست و یا معلول برای جذب افراد به سایت خیریه.
 11. صفحه لندینگ پیج نباید بسار شلوغ باشد داشتن فضای مرتب و تشکیل برای یک صفحه فرود جذاب بسیار حائز اهمیت است. لازم نیست تمام اطلاعات محصول خود را وارد صفحه لندینگ پیج کنید همانطور که گفتیم قسمت‌هایی از صفحه را خالی نگه دارید و در بقیه‌ قسمت‌ها نکاتی بولد که محصول را خاص می‌کند بنویسید.
 12. از رنگ های مناسب برای طراحی لندینگ پیج استفاده کنید. با توجه به نوع محصول می‌توانید از رنگ مربوط به آن استفاده‌ کنید مثلا برای پیج‌هایی که  مخاطب اصلی خانم‌ها هستند از رنگ‌های صورتی تا قرمز استفاده کنید و یا برای مؤسسه‌های خیریه از رنگ‌های سفید و یا سبز استفاده کنید.
 13. در صفحه فرود خود از نشانه‌های اعتماد استفاده کنید. داشتن نشانه اعتماد یکی از قدرتمندترین عامل برای جذب کاربر برای صفحه لندینگ خود است. نشان اعتماد انواع مختلفی دارد، مثلا: نشان همکاری، نظرات کاربران، لوگوی برندها، سفارش و توصیه، نشان اعتماد الکترونیک (ای‌نماد و …)، گارانتی و ضمانت و در سازمان‌های معتبر.
 14. بازاریابی دهان به دهان یکی از قدرتمند ترین نوع بازاریابی است. وقتی کاربر وارد صفحه لندینگ شما می‌شود از صفحه شما راضی باشد، این صفحه را به بقیه افراد معرفی می‌کند. پس برای این که یک صفحه لندینگ خاص داشته باشید باید طراحی و محتوای با کیفیت قرار دهید تا کاربر را جذب کنید.

سخن پایانی

اگر شما هم به دنبال بازخورد بالایی از صفحه فرود یا لندینگ پیج خود هستید حتما این نکات را درنظر بگیرید. در آخر اگر صفحه فرود شما بازخورد مناسبی پیدا نکرد، پیشنهاد می‌کنیم صفحه فرود جدیدی را با طراحی جدید و به‌روزی طراحی کنید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره