اصول برندینگ و مفاهیم اصلی در برندسازی چیست؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

اصول برندینگ

برند این روزها به یک جنس و محصول خاص گفته می‌شود که مردم به خاطر کیفیت و استاندارد بالای آن با هر قیمتی حاضر به خرید هستند؛ چرا که کیفیت آن ارزش خرید را صددرصد بالا برده است.

چنانچه شما به اصول برندینگ در برندسازی توجه کنید، بدون شک برند شما خواهد توانست در بازار غوغایی انکار ناپذیر را به پا کند، که همیشه به واسطه آن فروش بالا و درآمد قابل توجهی را به دست آورید.

عمدتا هر برند و یا مارکی باعث می‌شود تا افراد به واسطه آن بتوانند یک استایل و تیپ شخصیتی خاصی را در نظر بگیرند و بدون شک هرنوع محصول برند این توانایی را دارد، که در بازار به بهترین شکل ممکن سکان را به دست گیرد. اگر شما به اصول و استانداردهای خاصی در برندسازی توجه کنید، می‌توانید برند خود را به عنوان یک برند ماندگار سالیان سال با فروش بالا همراه کنید.

هدفمند به برندسازی فکر کنید

اولین نکته در مورد اصول برندینگ در برندسازی مشخص کردن هدف است. شما اگر انسان هدفمندی باشید برای برند و محصول خود یک هدف کاملا خاص را در نظر خواهید گرفت؛ چرا که به واسطه در نظر گرفتن هدف، شما می‌توانید از همان ابتدای کار مشخص کنید، که برای چه نوع فرایندی، نیاز و کاربردی محصول مورد نظر را تولید و روانه بازار می‌کنید؟

دقیقا باید به چه مسائلی فکر کنید تا برند شما ماندگار شود؟ چه راهکارهایی را در نظر بگیرید تا محصول شما در بازار بتواند در رقابت موجود در بازار سربلند بیرون بیاید.

حتی به کمک تعیین هدف، شما می‌توانید انگیزه خود را برای فروش چند برابر کنید. اگر هدفمندی در اصول برندسازی وجود نداشته باشد شما هیچ قدرت و اختیاری ندارید که قادر باشید، به بهترین شکل ممکن به برندسازی یک محصول فکر کنید.

همیشه اهداف هستند که می‌توانند دریچه و ذهن انسان را به بهترین شکل ممکن بارور کنند. پس سعی کنید از همان ابتدای کار به اهداف خود فکر کنید و برای برند خود یک هدف خاص را در نظر بگیرید و به وسیله هدف به رشد و رونق برند بیاندیشید.

استاندارد های خاصی را در برند خود مشخص کنید

سعی کنید همیشه برند خود را به گونه‌ای مورد بررسی قرار دهید که بتوانید تشخیص دهید، چه مزیت‌ها، استانداردها و ویژگی‌هایی می‌تواند برند شما را در بین دیگر برندها شاخص و متمایز‌تر نشان دهد؛ چرا که اگر ویژگی‌های کلیدی و استانداردهای خاصی در برند شما وجود نداشته باشد، بدون شک با دیگر برندها تفاوتی نخواهد داشت و شاید در بازار دوامی نداشته باشد.

 به همین دلیل همیشه ویژگی‌ها، مهم‌ترین مواردی هستند که در اصول برندینگ در برندسازی مورد توجه قرار می‌گیرند. اما قاعدتا افراد با توجه به نوع نیاز و کاربرد خود خرید می‌کنند و زمانی که شما نیاز مردم را در ویژگی‌های اصلی برند خود قرار دهید خواهید توانست بهترین و معقولانه‌ترین ترین کار را برای ماندگاری، دوام و فروش خود در نظر بگیرید.

چنانچه ویژگی و استاندارد خاصی در برند شما نهفته باشد و کیفیت را شالوده برند خود کنید، این قدرت را خواهید داشت که تا سالیان سال برند خود را به صورت هدفمند در ذهن مشتریان به یادگار بگذارید.

با یک لوگوی خاص ظاهر شوید

branding

اما یکی دیگر از اصول برندینگ در برندسازی بدون شک، داشتن یک شعار و یا لوگوی خاص است. زمانی که شما برای برند خود یک جمله و یا شعار خاص را در نظر می‌گیرید، همیشه و در هر شرایطی افراد با شنیدن آن شعار به برند شما فکر می‌کنند.

 این چنین است که به صورت کاملا خلاقانه می‌توانید در ذهن افراد نفوذ کنید. عمدتا تنها شعار در این جا مدنظر نیست، بلکه با یک تصویر خاص، لوگوی خاص و یا عبارت خاص شما این قدرت را دارید که متمایز باشید.

 سعی کنید همیشه برای برند خود هر چیزی را به صورت منحصر‌به‌فرد در نظر بگیرید؛ چرا که یک برند این توانایی را دارد که قادر باشد همیشه تک‌ترین و خاص‌ترین‌ها را برای خود در نظر بگیرد و به همین خاطر شعار، عبارت و یا لوگوی شما می‌تواند معرف شما در هر زمینه‌ای باشد.

اعتماد مشتری را جلب کنید

ما در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که یک برند این قدرت ویژه را دارد که بتوانند هر قیمتی را پیشنهاد دهد و مردم آن را خریداری کنند.

اما هر قیمت به این معنا نیست که قیمت منصفانه‌ای نباشد؛ چرا که مردم اصولا وابسته به استاندارد و کیفیت یک برند که به خوبی آن را شناخته‌اند و همچنین قیمت منصفانه‌ای که دارد به برند اعتماد می‌کنند و زمانی که شما بتوانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید، صددرصد این اعتماد باعث خواهد شد که همیشه و در هر شرایطی در بین هزاران برند و محصول، مشتریان شما ابتدا به برند شما پایبند باشند.

این وفاداری صددرصد نشأت گرفته از اعتماد مشتریان شما است. پس سعی کنید طبق اصول برندینگ در برندسازی همیشه به اعتماد مشتری پایبند باشید و تحت شرایطی اصول اخلاقی خود را زیر پا نگذارید.

کیفیت را در هر شرایطی روی محصولات خود لحاظ کنید؛ چرا که تنها کیفیت و قیمت مناسب این قدرت را دارد که بتواند برند شما را همیشه در جایگاه مخصوص خود نگه دارد و اگر شما به این موارد پایبند نباشید، بدون اغراق همانطور که به اوج رسیده‌اید به راحتی باید به سقوط برند خود فکر کنید.

با تبلیغات مناسب به برندسازی فکر کنید

اما در اصول برندینگ در برندسازی این مسئله بسیار مورد توجه است، که شما باید از همان ابتدای کار برای برندسازی تبلیغات پر بازدهی را در نظر بگیرید؛ چرا که اگر تبلیغات درست و مناسبی وجود نداشته باشد، مشتریان برند شما را نمی‌شناسند و با نشناختن برند دلیلی برای خرید وجود ندارد.

اما زمانی که شما از محتوای بصری جذاب و تکنیک‌های خاص تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کنید، برند شما می‌تواند شکوفا شود و مزایای اصلی خود را به نمایش بگذارد.

به همین دلیل است که نحوه تبلیغات و استفاده از راهکارهای مثبت برای شناخت یک تبلیغ مهم‌ترین کاری است که شما باید با توجه به اصول برندینگ به آن توجه ویژه داشته باشید.

البته تبلیغات همیشه با یک تیم کاربلد و آگاه می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین‌ها را به نمایش بگذارد. اگر شما به نتیجه تبلیغات خود توجه نداشته باشید، از همان ابتدای کار نخواهید توانست به برندسازی فکر کنید؛ چرا که یک برند تنها به واسطه شناخت مردم تبدیل به برند می‌شود.

لحن برند خود را انتخاب کنید

برندینگ

نحوه برقراری ارتباط صحیح باعث می‌شود که شما یکی از اصول برندینگ در برندسازی را به راحتی به کار گیرید؛ چرا که ارتباط درست و مناسب باعث می‌شود تا برند شما در هر شرایطی بتواند بدرخشد و مزایای اصلی خود را به نمایش بگذارد.

 چنانچه شما یک لحن خاص را برای برند خود در نظر بگیرید، لحن شما معرف شما خواهد بود. این چنین به یک زبان خاص خواهید توانست با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. لحن شما می‌تواند یک لحظه دوستانه، تبلیغاتی، حرفه‌ای و یا هر لحن دیگری باشد.

شما باید نسبت به مشخص کردن لحن خود با دقت نظر بالا و کاملا حساب شده‌ای وارد عمل شوید؛ چرا که لحن برند شما بدون شک این قدرت ویژه و کلیدی را دارد که بتواند مشتریان شما را جذب و یا حتی گاها سلب کند، به همین خاطر سعی کنید به این نکته کلیدی توجه نمایید که همیشه با توجه به برند خود یک لحن کاملا مناسب را مورد استفاده قرار دهید؛ چراکه لحن شما در لوگو، شعار و نوع بازدهی برند شما تاثیر دارد و این تاثیر می‌تواند شما را در ذهن مشتریان به صورت طولانی مدت ماندگار کند.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا اصول برندینگ در برندسازی را به صورت کلی برای شما شرح دهیم. توجه داشته باشید که یک برند در صورتی می‌تواند یک برند معتبر شناخته شود که بتواند تمام اصول، قواعد و استاندارد را به نحو احسن مورد کاربرد و بررسی قرار دهد؛ چرا که هر برند اصولا با یک تیم کاملا آگاه، کاربلد و حرفه‌ای می‌تواند به نقطه اوج خود برسد.

مهم‌ترین کاری که شما بعد از برند شدن باید انجام دهید، حفظ برند است؛ چرا که اگر کیفیت را در برند خود در نظر نگیرید و یا با قیمت‌های کاملا بی هدف اعتماد مشتری را سلب کنید، حتی بهترین خدمات شما نخواهد توانست دوباره شما را به جایگاه اصلی برگرداند. به همین دلیل است که برند شدن خود یک داستان دارد و حفظ برند یک داستان دیگر.

به همین دلیل سعی کنید همیشه اصول کاربردی را به یاد داشته باشید، تا بتوانید به راحتی به برندسازی فکر کنید و در طولانی مدت به صورت کاملا ماندگار در بازار برندخود را به نمایش بگذارید.

امروزه برندهای بسیاری وجود دارند که هر کدام با اصول و استراتژی‎های خاص توانسته‌اند، سالیان سال به بهترین شکل ممکن در بازار فعالیت کنند. به گونه‌ای که این برندها در هر شرایطی مشتریان خاص خود را حفظ کرده‌اند و شما با هر نوع کیفیت و استاندارد برند خاصی نمی‌توانید مشتریان آن‌ها را به سمت خود بکشید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره