بازاریابی ویدیویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 7 دقیقه دیدگاهها

ویدیو مارکتینگ

در دنیای بازاریابی استفاده از بازاریابی ویدئویی می‌تواند مقرون به‌صرفه‌ترین کاری باشد که شما می‌توانید برای بازاریابی خود به صورت اصولی انجام دهید.

این نوع بازاریابی منحصربه‌فرد از جمله بازاریابی و تکنیک خاصی است که در آن یعنی مدل ویدیویی آن شما باید خدمات خاصی را در نظر بگیرید و به تبلیغات آن به صورت هدفمند بپردازید. از این خدمات قادر هستید به بهترین شکل ممکن برای هرنوع حوزه کسب و کار آنلاین با هزینه بسیار پایین استفاده کنید.

با شروع و آغاز این تکنولوژی جدید شما می‌توانید محتوای خود را به شکل کاربردی‌تری در اختیار کاربران قرار داده و از خدمات بازاریابی به نحو احسن بهره‌مند شوید.

محتوای شما به صورت ویدیویی با یک ابزار خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چنین با تماشای محتوای بصری کاربر می‌تواند تصمیم‌گیری معقولانه‌تری نسبت به دریافت خدمات شما داشته باشد.

استراتژی‌های خاصی در این بازاریابی وجود دارد که شما باید به آن توجه داشته باشید تا در کوتاه مدت به یک نتیجه پربازده دست پیدا کنید.

ویدئو کوتاه تهیه کنید

شما در بازاریابی ویدئویی اگر سعی کنید کار خود را این گونه آغاز کنید که از ویدیوهای کوتاه استفاده نمایید، این فرایند می‌تواند ای کاربران شما را به صورت وسوسه انگیزتری به خرید محصولات شما ترغیب نماید؛ چرا که ویدئوهای دمو و به قول معروف نمایشی می‌تواند در مورد خدمات شما یک نمای کلی را ارائه دهد.

همچنین، شما اگر از انواع گیف متحرک برای امکانات و قابلیت‌های محصول و برند خود استفاده کنید، جذابیت ویدئویی شما صددرصد چند برابر مشاهده می‌شود و در پایان کار توصیه ما به شما این است که سعی کنید از مشتریان خود و نظرات آن‌ها یک ویدیو تهیه کرده و در موارد انتقادی و پیشنهادی آن‌ها را نیز در ویدئویی خود استفاده کنید.

تمامی این عملکردها را شما در ساخت یک ویدئو برای تبلیغات و بازاریابی می‌توانید مورد توجه و استفاده قرار دهید و قدم به قدم به تولید ویدیو بپردازید، تا بازدهی قابل قبولی را در پایان کار انتظار داشته باشید.

درباره خود صحبت کنید

زمانی که شما بتوانید در بازاریابی ویدئویی راندمان کار خود را بالا ببرید می‌توانید از فیلم‌های طولانی‌تری استفاده کنید. همانپطور که فیلم شما طولانی می‌شود باید نظر مشتریان شما نیز به شکل ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید برای معرفی برند و محصول خود از انیمیشن‌های خاص به سبک وایت برد نیز استفاده کنید؛ چرا که این سبک می‌تواند زیبایی انیمیشن شما را به شکل ویژه مورد توجه قرار دهد.

صحبت درباره خود در ویدیو

البته اگر خلاقیت را چاشنی کار کنید، بهتر است یک مقدمه بسیار کوتاه، مختصر و البته مفید را در مورد شرکت، سازمان و برند خود به عنوان آشنایی کاربر با محصولات در نظر بگیرید؛ این کار کرد باعث می‌شود تا شما قادر باشید در مرحله دوم استفاده از خدمات بازاریابی را به شکل هدفمند‌تری به کار گیرید.

دموی کامل را تولید کنید

اما در پایان کار شما باید یک نمونه نمایشی کامل را ساخته و روانه بازار کنید. می‌توانید برای بازاریابی ویدئویی انتشار ویدیو خود را در فضای خاصی مانند وب سایت قرار دهید.

شما در زمانه ارائه محصول باید عملیات فیلمبرداری و تصویربرداری را به نحو احسن انجام دهید، تا بتوانید با یک کیفیت عالی در فرمت‌های قابل قبول در فضای مجازی آن را منتشر نمایید. نکاتی که شما در تبلیغات ویدیویی باید به آن توجه کنید این است که برای وسوسه و ترغیب مشتری همیشه محصول خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید.

همچنین از عبارت خاصی مانند اعتبار رایگان دریافت کنید، تخفیفات ویژه در انتظار شماست و بسیاری از این عناوین برای ترغیب هرچه بیشتر مشتری غافل نشوید.

اگر قادر باشید حتی با افرادی که در این کار با شما همکاری داشته‌اند و همچنین جزء افراد سرشناس و موفق هستند صحبت کنید، به راحتی این اختیار را دارید که نظر کاربران خود را به نوع خدمات اینچنینی به راحتی جلب کنید.

خلاقیت را در بازاریابی ویدئویی فراموش نکنید

شما هنگامی‌که به ساخت ویدیو می‌پردازید می‌توانید از سرویس‌های خاص و کاربردی استفاده کنید. این سرویس‌ها می‌تواند پخش مطالب ویدیو شما را بسیار زیباتر و جذاب‌تر از آنچه که هست به نمایش بگذارد. سرویس‌هایی مانند لایو فیس بوک، توییتر و اینستاگرام جزء جذابتری‌ ها به حساب می‌آید.

حتی برای قدردانی از مشتریان که نسبت به دریافت محصولات شما همیشه وفاداری خود را ثابت کرده‌اند می‌توانید از سرویس‌های دیگر مانند اسکایپ نیز استفاده کنید.

موارد گفته شده در بازاریابی ویدئویی جزء شگردها و تکنیک‌های خاصی است که شما به هیچ عنوان نباید از آن غافل شوید و سعی کنید یک گفت‌وگوی زنده را همیشه با کارشناسی مجرب در نظر بگیرید و ویدیو آن را در راستای خدمات خود ارائه دهد.

بدین ترتیب حتی در محل کار و نحوه تولید محصولات نیز اگر ویدئویی با کیفیت را تولید کنید، می‌توانید با اطمینان خاطر به خرید مشتری کمک کنید.

بسیار دیده شده است که برخی از افراد با فروشندگان خودرو نیز ارتباط دارند تا به واسطه آن قادر باشند به سوالات مشتریان خود در کمترین زمان ممکن پاسخ قابل قبولی را ارائه دهند. به این دلیل است که کاربر در این شرایط متوجه می‌شود که برند مورد نظر به نحوه استفاده و همچنین دغدغه خاطر ذهن مشتریان خود توجه ویژه نشان می‌دهد.

از مشتریان خود کمک بگیرید

ویدیو مارکتینگ

شما اگر از مهارت‌های ارتباطی به راحتی کمک بگیرید قادر هستید که چگونگی استفاده از خدمات بازاریابی ویدئویی را شناسایی کنید؛ چرا که در تکنیک‌های کلیدی این بازاریابی شما می‌توانید در بسیاری از شرایط از کاربران خود را دعوت کنید که در یک ساعت مشخص به گفتگوی زنده محصولات شما توجه داشته باشند و فضاهایی مانند فیس‌بوک می‌تواند این خدمات را برای شما بسیار آسانتر نمایش دهد.

شما اگر از مسابقات گوناگون استفاده کنید از مشتریان خود باید بخواهید که تجربه خود را در مورد استفاده از محصول بیان کنند و این چنین محصول مورد نظر شما می‌تواند یک داستان خاص را برای شما به نمایش بگذارد.

این نوع بازاریابی جزء بازاریابی‌های فوق‌العاده موثر و وسوسه‌انگیزی است که می‌تواند خدماتی فوق‌العاده‌ای را به شما عزیزان ارائه دهد.

البته نباید مشتریان را با دغدغه‌های فکری خاصی برای ارائه فیلم و عکس روبه‌رو کنید؛ در حالی که شما با استفاده از وسایل بسیار ساده از آن‌ها بخواهید که چنانچه تمایل دارند به استفاده از محصول اشاره کنند و مزیت‌هایی که به خاطر استفاده از آن به دست آورده‌اند را بیان نمایند.

زمانی‌که محصولات خود را با فروش بالایی مشاهده می‌کنید و یا حتی برای تبلیغ و رساندن محصول به یک فروش فوق‌العاده نباید قدردانی و تشکر را به هیچ عنوان از فرهنگ لغت خود حذف کنید.

به این دلیل که امروزه شما در بازاریابی ویدئویی می‌توانید با استفاده از ویدیوهای کوتاه به صورت خلاقانه از عملکرد مشتریان خود تشکر کرده و همچنین به واسطه قدردانی از وفاداری مشتریان تخفیفات ویژه‌ای را به آن‌ها پیشنهاد کنید. صددرصد تصاویر نسبت به  کلمات قدرت بیشتری دارد تا قادر باشد نیت شما را به راحتی به نمایش بگذارد.

به هیچ وجه فراموش نکنید که موتورهای جست‌وجوگر گوگل به شدت طرفدار بازاریابی به صرفه ویدئویی هستند. به همین دلیل است که شما می‌توانید از این گزینه به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

با یک استراتژی خاص محتوای مورد نظر خود را در ویدیو به شکلی کاملا جذاب و خلاقانه به نمایش بگذارید. یوتیوب و حتی فیسبوک و بسیاری از وب سایت‌های و فضاهای مجازی دیگر می‌تواند برای این نوع بازاریابی فوق‌العاده مهم و کاربردی باشد.

سخن پایانی

شما با استفاده از بازاریابی ویدئویی برای محصول، برند و شرکت خود اعتماد قابل توجهی را به وجود می‌آورید. به همین دلیل است، که شما باید به کیفیت محتوای ویدیویی خود بیشتر از هر چیزی توجه کنید.

اگر جذابیت خدمات خود را در کمترین زمان ممکن در ویدیو به نمایش بگذارید، این چنین به حرفه و مهارت خود نیز اشاره واضحی داشته‌ا‌ید. در این کار سعی کنید از محتوای کسل کننده به هیچ وجه استفاده نکنید.

امروزه این نوع بازاریابی جزء بازاریابی‌های قوی محسوب می‌شود که شما باید فاکتورها و استراتژی‌های خاصی را برای ارائه خدمات اینچنینی در نظر بگیرید.

اگر تلاش کنید در انتشار ویدیوی مورد نظر خود را بهینه سازی کنید صددرصد از طرف سئو فروشگاه اینترنتی و همچنین مشتریان امتیاز ویژه را دریافت می‌کنید و همیشه باید محصولات جدید و خاصی را برای عرضه در نظر بگیرید.

قطعا این چنین شما حرف‌های زیادی به صورت حرفه‌ای در کار خود خواهید داشت و به صورت ثابت در کسب و کار خود شناخته می‎شوید. عمدتا در هنگام تلاش برای جذب افراد در ویدئوی به ثبت رسیده باید سعی کنید مشتری را مجاب به خرید نکنید، بلکه درمورد مزایا، نحوه استفاده از محصولات خود به حالت داستان گونه مطالب خاصی را عنوان کنید.

نوع مطالب، تصاویر و کیفیت ویدئو هر کدام می‌تواند به بهترین شکل ممکن به کیفیت و حرفه‌ای بودن کار شما اشاره کند. چنانچه شما تجربه خاصی در این نوع بازاریابی دارید از تجربه خود با ما سخن بگویید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره