چگونه ارزش دائمی مشتریان را‌ اندازه گیری کنیم؟

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 8 دقیقه دیدگاهها

ارزش دائمی مشتریان

با توجه به ارزش دائمی مشتریان شما باید به این نکته توجه داشته باشید که همه چیز به نوع سیستم و استراتژی شما مربوط است. این‌گونه مشتریان می‌توانند برای انواع کسب و کارهای شما جایگاه ویژه‌ای داشته باشند.

فروشندگان به خوبی به این موضوع رسیده‌اند که جذب مشتری تا چه حد می‌تواند به کیفیت هرچه بیشتر فروش کمک کند. هر چقدر یک مشتری سابقه طولانی‌تری داشته باشد، قطعا ارزش بالاتری باید داتشه باشد.

صددرصد ارزش واقعی یک مشتری را شما با ارائه خدمات خاص خود می‌توانید ثابت کنید. برای هرنوع کسب‌و‌کاری و بازاریابی افزایش اعتماد مشتریان مسئله مهمی در نظر گرفته می‌شود مدیران و فروشندگان باید به ارزش مشتریان دائم خود پی ببرند.

امروز تمامی بازاریابی‌ها و هزینه‌هایی که در این راستا صورت می‌پذیرد بخاطر افزایش و بالابردن مشتریان است، پس کاملا طبیعی است که باید به هر روشی مشتریان قدیمی را حفظ کرد.

با در نظر گرفتن شاخص این مسئله باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر مشتری چگونه می‌تواند برای کسب و کار و سرمایه شما سود بالایی را به وجود آورد.

به این موضوع توجه داشته باشید که هیچ دلیلی وجود ندارد، تا بعد از یک بار خرید یک مشتری تبدیل به مشتری دائمی شود به همین دلیل، شما باید به محاسبه ارزش طول عمر مشتری توجه کنید و حتی به پولی که مشتری پرداخت می کند، باید توجه داشت باشید که این پول درآمد است و با سود کاملا متفاوت است و در این بین حتی شما باید هزینه‌های خاصی را در بر بگیرید تا بتوانید مشتری خود را در هر شرایطی حفظ کنید؛ چرا که قطع رابطه مشتری با مجموعه شما صددرصد می‌تواند آسیب های خاصی را برای شما به وجود آورد.

حفظ ارزش دائمی مشتریان

برای هرنوع کسب‌وکاری صددرصد شاخص خاصی وجود دارد و ارزش دائمی مشتریان شاخص بسیار مهم است که تمامی فروشندگان و مدیران به خوبی به این شاخصه استانداردپی برده اند.

شما اگر از حفظ مشتریان دائمی خود غافل شوید نمی‌توانید فروش بالایی را به دست آورید و اصولا بالاترین سود شما را رضایت مشتری قدیمی ایجاد می‌کند. شما زمانی‌که مشتریان قدیمی خود را بشناسید، باید خدماتی را به کار ببرید تا قادر باشید،رضایت مشتری قدیمی خود را بدست آورید.

۵۵ درصد فروشندگانی که به سرمایه‌گذاری بر روی خدمات مربوط به رضایت مشتریان پرداخته اند، توانستند به موفقیت قابل قبولی دست پیدا کنند. اما ۲۹ درصد از مجموعه‌هایی که به این موضوع توجهی نداشته‌اند. متاسفانه به خاطر نداشتن مشتریان ناکافی موفقیت را تجربه نکرده و حتی با سقوط وحشتناکی روبرو شده‌اند.

خدمات متنوع را ارائه دهید

شما باید همیشه برای حفظ مشتریان دائم خدمات قابل توجهی ارائه دهید، تا مشتریان بدانند که شما مجموعه‌ای قدر شناس هستید.

صددرصد اینگونه مشتریان برای شما در یک حوزه خاص قرار می‌گیرند و این حس به مشتریان نیز منتقل می‌شود خدماتی مانند ارائه انواع کد تخفیف و یا هدیه‌های مناسبتی می‌تواند بهترین راه برای تشکر و قدردانی و مهمتر از همه حفظ مشتریان قدیمی باشد؛ چراکه وفاداری مشتری کیفیت اصلی یک برند و محصول را بالا می‌برد.

ارزش مشتریان

حتی آن دسته از مشتریانی که با یکبار خرید به سیستم شما دوباره مراجعه می‌کنند را باید بسیار مشتری گرانبهایی در نظر گرفت و هرچه سریع‌تر تبدیل به مشتری دائمی کنید.

شما هر چقدر مشتری کمتری را از دست بدهید، فروش بالاتری را تجربه می‌کنید. با تبلیغ هر کدام از مشتریان برند و محصول شما می‌تواند دایره بازاریابی گسترده‌تری را تجربه کرد.

با توجه به نوع استفاده و خرید مشتری سعی کنید هدفمندی نوع کار و بازاریابی خود را مشخص کنید.شاید نتوان تمامی انتظارات مشتریان را بر آورد.

اما این اختیار را دارید که به واسطه یک برنامه‌ریزی اصولی آن دسته از مشتریانی که خرید بیشتری از مجموعه شما دارند را هدف قرار دهند. بدین ترتیب  با یک استراتژی خاص بابت پولی که خرج می‌کنند شما نیز خدمات متنوع را در اختیار این افراد قرار دهید. با این برنامه صددرصد میزان رضایت مشتریان افزایش پیدا می‌کند.

طبق تحقیقات به عمل آمده هزینه جذب مشتری 5تا 25 برابر بیشتر است. پس شما باید معقولانه عمل کنید و به فکر حفظ مشتریان دائم باشید.

تنها 5 درصد لازم است سرمایه و هزینه را در نظر بگیرید. با حفظ مشتریان فعلی و قدیمی خود قادر هستید، انرژی کمتری را صرف کنید و مهم تر از همه به 25تا 95  درصد سودآوری منابع خود بیندیشید. خدمات خود را تقویت کنید تا بدین ترتیب بتوانید خدمات خود را ارتقاء دهید.

به کیفیت توجه کنید نه کمیت

همیشه به اهمیت اصلی و ماهیت وجودی مشتری توجه کنید.مجموعه شما به کیفیت وجود مشتریان خود میتواند سود خوبی را تجربه کند و این موضوع را نباید از یاد ببرید. آن دسته از مشتریانی که خدمات متنوع تری دارند، سود بالاتری را برای شما ایجاد میکنند.

طبیعت مشتریانی که خدمات بیشتری را دریافت می کنند می توانند در طولانی مدت با شما یک همکاری صمیمانه داشته باشند و به همین دلیل به خدمات خود توجه ویژه داشته باشید.

اما به واسطه سبک سنتی ارزش دائمی مشتریان شما باید بدانید که داده های قبلی و اطلاعاتی که از مشتری در اختیار دارید بسیار مهم است که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. اما در یک سبک پیشین ارزش و اعتبار مشتریان در حالت فعلی بسیار ارزشمند است که شما مشتریان را با ارزش فعلی  آن‌ها می‌شناسید.

به تعداد خرید مشتری توجه کنید

شما باید برای حفظ ارزش دائمی مشتریان و هرکدام از مشتریان ارزش خاصی را باید در نظر بگیرید. ممکن است مشتری با هزینه کم خرید کند. ولی بازهم می‌تواند ارزش بسیار بالایی برای کسب و کار شما داشته باشد و به هیچ عنوان، شما نمی‌توانید بر اساس هزینه ارزش یک مشتری را به نمایش بگذارید. بلکه تعداد خرید‌های مشتری به شما در این زمینه کمک می‌کند.

محاسبه ارزش طول عمر مشتری را شما باید به بازاریابی جاذبه‌ای نیز مربوط بدانید که این نوع بازاریابی را عمدتاً بازاریابی درون گرا هم می‌گویند. به خاطر چرخه خاصی که دارد شما همیشه باید اطلاعاتی را جمع‌آوری کنید و یک تحلیل خاص را در نظر بگیرید.

عمدتا یک مسئله را شما متوجه می‌شوید که طول عمر مشتری برابر است با میانگین زمان و حفظ مشتری ضرب در تعداد تکرار و فروش و ضرب در میانگین ارزش فروش که این فرمول را برای طول عمر مشتری باید در نظر داشته باشید.

شما باید برای جذب مشتری نکات خاصی را در نظر داشته باشید. برخی از مشتریان سود آور هستند و برخی دیگر این گونه نیستند، شما باید تشخیص هر کدام را طبق محاسبات خاصی در نظر بگیرید. برای شما این مسئله باید روشن باشد که  نگهداری مشتری از هزینه و انرژی قابل توجهی بهره می برد؛ چرا که نگهداری مشتری می‌تواند از جذب مشتری مشکل‌ساز تر باشد.

هر مشتری صددرصد یک شخصیت رفتاری خاص دارد که شما به واسطه تنوع محصولات و خدمات خود می توانید با هر کدام طبق یک روش خاص در ارتباط باشید و تعامل خاصی را انتخاب کنید.

مشتریان سازمان

دنیای هر مشتری بدون شک دنیای خاصی است که شما باید در این بین، اهمیت هرکدام را بشناسید تا بتوانید برای حفظ و نگهداری مشتریان دائمی خود از تکنیک ‎های خاصی استفاده کنید.

کسب و کار شما صددرصد به واسطه تنوع مشتریان شما مشخص می‌شود و هر چقدر مشتریان دائمی و وفادار بیشتری داشته باشید، سود و درآمد بالاتری نیز بدست می‌آورید و به خاطر داشته باشید مشتریان نیز می‌توانند به بهترین شکل ممکن به تبلیغات شما کمک کنند که این تبلیغات نقش موثری ایفا میکنند.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با حفظ ارزش دائمی مشتریان روبرو کنیم؛ چرا که برای هر کسب و کاری خصوصا کسب و کارهای در حال رشد توجه به شاخصه حفظ مشتریان دائمی خود می‌تواند مفهومی ارزشمندی داشته باشد.

اما در این مقاله از ویترین سافت توضیح مختصری در مورد فرمول محاسبه ارزش مشتری و همچنین نکاتی که می‌تواند اعتماد مشتریان را افزایش دهد، برای شما ارائه دادیم؛ چرا که تقویت اعتماد مشتریان صد در صد به کیفیت خدمات شما بستگی دارد. خدمات میتواند ارائه محصولات با کیفیت تر با قیمت های ارزان تر، ارائه کد تخفیف و بسیاری از موارد اینچنینی باشد

امروزه بسیاری از کارآفرینان و مدیران به خوبی به این مسئله توجه دارند که تا چه جهت وجود مشتری ثابت می‌تواند برای کسب و کار سود بالایی را به وجود آورد و توصیه ما به شما این است که سعی کنید از استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها و شگردهای خاصی استفاده کنید؛

چرا که ۵۵ درصد مجموعه‌هایی که به هزینه و انرژی برای خدمات منحصر به فرد و برای کسب رضایت مشتری پرداخته‌اند توانسته‌اند با موفقیت قابل قبولی رو به رو شوند  و اگر شما به این مسئله توجهی نداشته باشید.

صددرصد ۲۵ برابر بیشتر از حفظ مشتری فعلی باید برای جذب مشتری جدید صرف کنید، که به هیچ عنوان اینکار اصولی  به حساب نمی‌آید شما با حفظ مشتری فعلی خود ۹۵ درصد سودآوری را به راحتی تجربه می‌کنید.

امروزه همه ما به خوبی به این موضوع آگاه شده‌ایم که یک مشتری تا چه حد می‌تواند برای کسب و کار خصوصا آنلاین مهم و حیاتی باشد و به همین دلیل توجه به مسائلی که به نگهداری مشتری ختم شود جزء مسائل بسیار مهم محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره