ابزارهای گوگل برای کسب و کارهای آنلاین

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 11 دقیقه دیدگاهها

ابزار گوگل

امروزه بسیاری از افراد کسب و کار خود را به صورت آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند و تصمیم دارند از این طریق فعالیت خود را ادامه دهند؛ اما مسلما چنین موضوعی برای این که به موفقیت ختم شود، نیازمند توجه به برخی از موارد است.

برای مثال یکی از این راه‌ها را می‌توان استفاده از ابزارهای آنلاین در نظر گرفت. البته نکته اینجاست که به طور حتم هیچ یک از افرادی که به تازگی در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده‌اند، از چنین موضوعی اطلاعات دقیق و کاملی ندارند و در ابتدای راه نمی‌دانند که باید چه کاری را انجام دهند و کدام یک از ابزارها را انتخاب کنند.

باید متذکر شد که ابزارهای گوناگونی برای چنین هدفی وجود دارند، اما باید این موضوع را در نظر بگیریم که اکثر این ابزارها برای کسب و کارهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند و برای استفاده از آن‌ها باید هزینه مشخصی پرداخت شود.

از همین جهت انتخاب یک سری ابزار که در عین حال رایگان و کاربردی باشند، کار سختی به نظر می‌رسد؛ بنابراین از همین جهت ما تصمیم گرفتیم مقاله را در رابطه با این موضوع برای شما آماده کنیم از همین جهت در ادامه هشت ابزار آنلاین کاربرد که مورد توجه بسیاری از افراد و کسب و کارها قرار گرفتند را نام خواهیم برد و در رابطه با هر یک اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

البته لازم است که بدانید این ابزارها که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم، دارای بخش رایگان هستند؛ اما بسیاری از قابلیت‌های آن‌ها با پرداخت پول و هزینه فعال می‌شود و اگر شما تصمیم به استفاده موثرتر دارید باید هزینه‌ای را در این جهت بپردازید.

Answer The Public

answer the public

ابزار Answer The Public را می‌توان یک ابزار کاملا رایگان در نظر گرفت که این روزها به عنوان یک ابزار کارآمد برای استراتژی‌هایی که به بازاریابی محتوا مربوط می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حال شاید برای شما سوال پیش آید که این ابزار چه خدماتی را به شما ارائه می‌دهد؟ در پاسخ باید گفت شما می‌توانید با استفاده از این ابزار سوالات، موضوعات، تاپیک ها و نتایجی که با کلمه کلیدی انتخابی شما مرتبط هستند را پیدا کنید.

پس از آن که به چنین مواردی دست پیدا کردید، باید تلاش کنید تا به آن‌ها رسیدگی کامل نیز داشته باشید.

دقت داشته باشید که هر چه بررسی‌های شما در این راستا دقیق‌تر باشد و پاسخ‌هایی که برای آن‌ها پیدا می‌کنید را به خوبی رعایت کنید، موفقیت بیشتری را در این زمینه به دست خواهید آورد.

استفاده دیگری که شما می‌توانید از این ابزار داشته باشید، برای زمانی است که برای مثال شما هیچ ایده‌ای برای بازاریابی آنلاین خود ندارید و نمی‌دانید که چه کاری را باید انجام دهید. در این زمان شما می‌توانید از این ابزار استفاده کنید و عناوین به‌روز که کاربران به آن‌ها تمایل دارند را بیابید.

بدون شک چنین موضوعی سبب می‌شود که شما بهترین و ناب‌ترین ایده‌ها را در بازاریابی مربوط به کسب و کار خود به کار ببرید. همچنین باید متذکر شد که اگر اطلاعات مفید و کاربردی را در این راستا به دست آورید، موتورهای جستجوی گوگل نیز کسب و کار شما را در لیست نتایج با ارزش قرار می‌دهند که چنین موضوعی می‌تواند سبب رونق کسب و کار شما شود.

اکنون که شما با ویژگی و کاربردهای این ابزار آشنا شدید، به احتمال زیاد برایتان سوال پیش آید که چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که کار با این ابزار بسیار راحت خواهد بود و از همین جهت شما باید در ابتدا وارد سایت AnswerThePublic.com شوید.

سپس از طریق فیلد اول که برای شما در نظر گرفته شده، یعنی روبه‌رو قسمت Get Questions، کلمه کلیدی انتخابی خود را وارد کنید پس از وارد کردن کلمه کلیدی بر روی دکمه اینتر بزنید. پس از انجام چنین مواردی، نتایجی به شما نشان داده خواهد شد که باید گفت این نتایج به‌روزترین ایده‌هایی هستند که در رابطه با کلمه‌ی کلیدی انتخابی وجود دارند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

SiteLiner

site liner

دومین ابزاری که تصمیم داریم به شما معرفی کنیم، SiteLiner است. باید متذکر شد که این ابزار همانند ابزاری چون ScremingFrog (در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت) یک ابزار آنلاین و قابل دسترس برای همه کاربران است که تمرکز اصلی خود را بر روی آنالیز محتوا و مطالب منتشر شده در سایت‌ها قرار داده و شما می‌توانید با استفاده از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به چنین هدفی دست یابید.

اگر یادتان باشد در ابتدای مقاله گفتیم که ابزارها در حالت کلی رایگان هستند؛ اما برای استفاده پیشرفته‌تر از آن‌ها باید هزینه مشخصی را پرداخت شود. این ابزار دقیقا چنین شرایطی دارد، به طوری که نسخه رایگان آن برای کسب و کارهای کوچک و تازه تاسیس شده مناسب به نظر می‌رسد؛

ولی برای افرادی که در حال مدیریت یک کسب و کار حرفه‌ای هستند، مناسب نخواهد بود و بهتر است این افراد از نسخه پولی SiteLiner استفاده کنند تا قابلیت‌های بیشتری در اختیارشان قرار گیرد.

اکنون امکان دارد برای شما سوال پیش آید که از طریق این ابزار به چه اطلاعاتی دست پیدا خواهید کرد؟ باید متذکر شد که شما باید در ابتدا آدرس سایت خود را در بخش تعیین شده برای جستجو وارد کنید تا سپس اطلاعات لازم را به دست آورید. در ادامه این دسته از اطلاعات را برای شما ذکر خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید.

 • لینک‌های داخلی (Internal Links)
 • لینک‌های خارجی (External Links)
 • صفحات دارای کش (Cached Pages)
 • صفحاتی که از آن‌ها استفاده ندارید یا حذف شده‌اند. (Skipped Pages)
 • لینک‌هایی که خراب شده‌اند و دیگر امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد. (Broken Links)
 • صفحات و محتوایی که به صورت تکراری در سایت قرار دارند. (Duplicate content)
 • دامنه‌هایی که به دامنه اصلی مرتبط هستند. (Related Domains)
 • نقشه سایت XML
 • نرخ میزان متن نسبت به کدهای صفحه (Text-to-HTML Ratio)
 • دیگر محتوا و مطالب عادی که در سایت دیده می‌شود. (Common Content)

دقت داشته باشید که تمامی موارد از جمله اطلاعاتی به حساب می‌آیند که شما می‌توانید از طریق سرچ سایتتان در ابزار SiteLiner به آن‌ها دست پیدا کنید.

Screaming Frog

screaming frog

اگر به دنبال یک ابزار از ساده و در عین حال کارآمد هستید، ما به شما Screaming Frog را پیشنهاد می‌دهیم. توجه داشته باشید که این ابزار چند منظوره است و شما می‌توانید به سادگی با آن کار کنید. از جمله اموری که شما می‌توانید با استفاده از این ابزار انجام دهید، می‌توان پی بردن به اشتباهات و اشکالاتی که در وب‌سایت وجود دارد را نام برد.

در رابطه با رایگان و پولی بودن این ابزار نیز باید متذکر شد که شما می‌توانید در ابتدا تا 500 صفحه از وب‌سایت خود را با استفاده از این ابزار آنالیز کنید؛ اما برای تعداد صفحه بیشتر وب‌سایت به نسخه پیشرفته‌تر نیاز دارید که برای دستیابی به نسخه پیشرفته باید هزینه‌ای مجزا و اضافی بپردازید.

همچنین لازم است بدانید با استفاده از این ابزار می‌توانید به اطلاعاتی چون لینک‌های خراب شده، نمایش صفحات و آدرس‌های ریدایرکت شده، مطالب تکراری سایت و آدرس‌های URl که در سایت مشابه هستند و غیره اشاره کرد.

با این اوصاف و ویژگی‌هایی که در رابطه با Screaming Frog گفته شد، باید گفت که انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. از این جهت اگر شما به دنبال یک ابزار کارآمد و مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این ابزار است.

Portent’s Title Generator

portent

انتخاب یک عنوان مناسب برای یک مطلب، جدای از بحث ایده، یک موضوع مهم و قابل توجه به نظر می‌رسد.

از همین جهت شما باید عنوانی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، نگارش جذاب و خلاقانه‌ای نیز داشته باشند؛ همچنین موارد دیگر اعم از تعداد کلمات مورد استفاده، انتخاب لغات مناسب، توجه به سئو و … نیز در این انتخاب تاثیرگذار هستند؛

بنابراین چنین انتخابی ساده نخواهد بود و امکان خطا برای آن وجود خواهد داشت. از همین جهت باید از ابزار مخصوصی استفاده کرد تا بتوان به این هدف رسید.

ابزار Portent’s Title Generator که به شما معرفی شد، از جمله ابزارهایی به حساب می‌آید که می‌توانید از آن برای رسیدن به چنین هدفی استفاده کنید؛ یعنی شما باید موضوع اصلی مطلب مورد نظر خود را در قالب یک کلمه در قسمتی که برای چنین هدفی در نظر گرفته شده است، وارد کنید.

پس از انجام این کار و گذشت چند ثانیه، ایده‌هایی به شکل جمله در اختیارتان قرار خواهد گرفت. همچنین استفاده از این ابزار به شما در راستای پیدا کردن عنوان‌های مناسب برای مطالب نیز کمک می‌کند؛ از همین جهت شما می‌توانید یک عنوان مناسب را انتخاب یا از یک عنوان الگوبرداری کنید.

Google Keyword Planner

keyword planner

اگر به دنبال یک ابزار و منبع عالی برای کسب و کار خود هستید و می‌خواهید از طریق آن به گسترش حرفه خود بپردازید و مشتری بیشتری جذب کنید، می‌توانید از ابزاری چون Google Keyword Planner استفاده کنید.

این ابزار به نوعی به سیستم تبلیغات گوگل ادوردز (Google AdWords) مربوط می‌شود و به شما این اجازه را می‌دهد که کمپین‌های گوناگونی را در چنین فضایی ایجاد کنید. همچنین با استفاده از ابزار Google Keyword Planner می‌توانید امور دیگری چون تحلیل و بررسی‌های بیشتر، آنالیز کلمات کلیدی و … را نیز انجام دهید.

با توجه به این توضیحات می‌توان گفت استفاده از ابزار نام برده شده می‌تواند شما را در پیدا کردن آمار و ارقام جامع در رابطه با کلمات کلیدی در طول ماه‌های متوالی کمک کند؛ بنابراین شما می‌توانید کلمات کلیدی مناسبی را برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و نسبت به دیگر کلمات بیشتر مورد توجه واقع شده‌اند.

دقت داشته باشید که Keyword Planner به شما کلمات کلیدی را نشان می‌دهد که به میزان و دفعات بیشتری توسط کاربران سرچ شده است. اگر شما بتوانید از این ابزار به طور صحیح استفاده کنید، تاثیر بسزایی را خواهید دید؛

چرا که می‌تواند تبلیغات شما را به شکل یکپارچه دربیاورد و کاری کند که تمرکز شما بر روی یک کلمه کلیدی متمرکز شود؛ بنابراین تبلیغات شما در میلیون‌ها مکان مختلف به نمایش در خواهد آمد.

Keyword.io

keyword io

در بخش قبل در رابطه با ابزاری چون Google Keyword Planner، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم.

اکنون تصمیم داریم به بررسی ابزار دیگری چون Keyword.io بپردازیم. از همین جهت باید متذکر شد که کارکردی شبیه به Keyword Planner دارد. البته تفاوتی میان این دو ابزار نیز دیده می‌شود که این تفاوت را می‌توان تمرکز Keyword.io تنها بر روی کلمات کلیدی در نظر گرفت.

این ابزار که به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است، برای کسب و کارهای کوچک و تازه تاسیس شده مناسب خواهد بود و می‌تواند برای این دسته از کسب و کارها فواید بسیاری را به همراه داشته باشد.

کارکرد این ابزار را می‌توان گونه‌ای در نظر گرفت که شما با استفاده از آن بتوانید کلماتی را انتخاب کنید که ایده‌های خلاقانه داشته باشد و هم از نظر سئو برای موتورهای جستجو مناسب به نظر برسد.

به نوعی باید گفت استفاده از این ابزار، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و کاربردی را برای شما آسان می‌کند و از همین جهت می‌توانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید.

موضوع دیگری که باید در رابطه با آن اطلاعات داشته باشید، این است که Keyword.io دو نسخه رایگان و پولی دارد.

باید متذکر شد که نسخه رایگان این ابزار به شما امکان استفاده از ویژگی‌هایی چون مشاهده کلمات کلیدی رقیب‌ها و … را نمی‌دهد؛ اما با تمام این وجود یک ابزار سودبخش به حساب می‌آید که می‌توانید از آن برای پیشرفت حرفه‌ای سایت خود استفاده کنید.

از طرفی باید گفت که در این ابزار منابع بسیاری مورد استفاده قرار گرفته، اما اصلی‌ترین آن‌ها را می‌توان موتور جستجوی گوگل دانست. در واقع شما می‌توانید با استفاده از ابزار Keyword.io به صورت جداگانه پیشنهاد‌هایی که در موتورهای جستجو پربازدیدترین پیشنهادها به حساب می‌آیند را ببینید.

پس اگر از این ابزار استفاده درست و مناسبی داشته باشید، احتمال جذب مخاطب در تعداد بیشتر و به دنبال آن سودآوری بیشتر نیز فراهم خواهد شد.

Followerwonk

ابزار گوگل برای سایت

ابزار Followerwonk از جمله ابزارهای به حساب می‌آید که توسط وب‌سایت Moz تهیه و تولید شده است. این برنامه در حالت کلی یک برنامه رایگان به حساب می‌آید که برای آن یک نسخه پرو (Pro) را نیز در نظر گرفته‌اند که کاربر می‌تواند از طریق آن استفاده‌ای نامحدود از این ابزار داشته باشد.

باید متذکر شد که ابزاری چون Followerwonk تنها برای شبکه اجتماعی تویتتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طوری که می‌توانید از طریق آن اطلاعات مهمی از فالوورهای خود به دست آورید.

ویژگی دیگری که برای این ابزار در نظر گرفته شده، امکان جستجو در بین بیوگرافی است؛ بنابراین شما می‌توانید از طریق بررسی فالوورها اینفلوئنسرهایی که فعالیت دارند را شناسایی کنید.

البته باید ذکر شود که این ابزار قابلیت‌های بسیار دیگری نیز دارد که شما می‌توانید از طریق آن‌ها در چنین شبکه اجتماعی با افرادی که می‌خواهید ارتباط برقرار کنید.

Pablo by Buffer

Pablo by Buffer یک ابزار رایگان برای شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید که شما می‌توانید از طریق آن به بیش از 600 هزار عکس در دسته‌های گوناگون دسترسی پیدا کنید.

سپس می‌توانید با کمک ابزارهای ویرایش، عکس‌های مورد نظرتان را ویرایش کنید و به یک فرد حرفه‌ای در زمینه ادیت عکس در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شوید.

به نوعی می‌توان گفت Buffer یک ابزار برای اشتراک‌گذاری تصاویر زیبا و خلاقانه در شبکه‌های اجتماعی است که کاربرد موثری دارد.

البته شما می‌توانید از ابزارهای گوناگون دیگر نیز استفاده کنید و بر روی عکس‌های خود متن‌هایی را با اندازه‌های گوناگون، فونت‌های متفاوت و فیلترهای مختلف به وجود آورید. این ابزار می‌تواند برای ویرایش تصاویر شخصی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دقت داشته باشید که کار با این ابزار بسیار راحت و ساده به نظر می‌رسد و از همین جهت نباید نگرانی از این بابت داشته باشید.

جمع ‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله به بررسی چند مورد از ابزارهای ضروری گوگل که هر کسب و کار آنلاین به آن‌ها نیاز دارد، پرداختیم.

البته این موضوع را در نظر بگیرید که تعداد این ابزارها بیشتر از چیزی است که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد. حال شما می‌توانید بررسی‌های لازم را انجام دهید و متناسب با هدف و نیازی که دارید، یکی از ابزارها را انتخاب و استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :


برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره