۱۷ ابزاری که در بازاریابی محتوایی باید از آن ها استفاده کنید

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 8 دقیقه دیدگاهها

بازاریابی محتوایی

بیشترین چیزی که در مورد هر کسب و کاری اهمیت دارد، بازاریابی در آن کسب و کار است. بازاریابی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از این روش‌ها بازاریابی محتوایی است که امروزه بسیار رایج شده است و از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع با حضور کسب و کارها در فضای آنلاین نیاز به بازاریابی محتوا به شدت احساس می‌شود.

بازاریابی نیز زمانی ارزشمند است که تاثیرگذار باشد. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه یک بازاریابی محتوایی تاثیرگذار داشته باشیم. در حال حاضر برای این کار ابزارهایی به وجود آمده اند که یک تیم تولید محتوا که دانش کافی در این زمینه دارند، می‌توانند از آن‌ها استفاده کرده و بازاریابی خود را بیشتر از پیش تاثیرگذار کنند.

در این مقاله از ویترین سافت قصد داریم این ابزار مهم و پرکاربرد را خدمت شما همراهان عزیز معرفی کنیم، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی یک شاخه از دیجیتال مارکتینگ است که امروزه در دنیای کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد و به وفور از آن استفاده می‌شود. بازاریابی محتوایی یک استراتژی بازاریابی و توسعه کسب و کار است که تمرکز آن روی ایجاد محتوای یکپارچه، مرتبط و ارزشمند است.

هدف این نوع بازاریابی نیز حفظ مخاطبان موجود و جذب مخاطب جدید است. نکاتی و مواردی هستند که در بازاریابی محتوایی مهم هستند و باید حتماً رعایت شوند.

این نکات عبارتند از: محتوا برای چه کسی ایجاد می‌شود و کدام مشکل او را حل می‌کند، در چه فرمتی تولید می‌شود و چگونه به یک محتوای منحصربه‌فرد تبدیل می‌شود و محتوای تولید شده در کجا توزیع می‌شود.

همان‌طور که گفته شد ابزارهایی هستند که به کمک تیم تولید محتوا آمده‌اند تا بتوانند یک بازاریابی محتوایی تاثیرگذار داشته باشند. در ادامه این ابزارها در مراحل مختلف تولید محتوا را معرفی می‌کنیم.

ابزارهای بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا مراحل مختلفی دارد که هر کدام از آن ها ابزار خاص خود را دارند. تولید محتوا، مدیریت تیم، میزبانی محتوا، تولید لید، توزیع محتوا و اندازه‌گیری موفقیت کسب شده در آن از جمله این مراحل هستند. در این بخش ابزارهایی که در بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرند را در دستۀ خاص خود قرار داده و به شما همراهان گرامی معرفی می‌کنیم که تا شما دچار سردرگمی نشوید.

ابزارهای مدیریت محتوا

این ابزار یک نمای کلی از عملکردی که شما در بازاریابی محتوایی داشته اید، ارائه می دهند و به شما کمک می‌کنند که در یک پلتفرم مشخص محتوای خود را ایجاد، بهینه سازی و به طور کلی آن را مدیریت کنید.

1.Wordpress

وردپرس برای بیش از 75 میلیون وب سایت استفاده شده است و اکنون مشهورترین و بهترین سیستم مدیریت محتواست. با این سیستم مدیریت محتوا شما قادر خواهید بود تمام صفحات وب سایت خود را مدیریت کنید.
از مزیت‌های این سیستم مدیریت محتوا این است که حتی افرادی که در زمینه طراحی سایت حرفه‌ای نیستند و دانش چندانی ندارند، می‌توانند با آن کار کنند و وب سایت خود را پشتیبانی کنند. این سیستم هم از بک اند سایت شما و هم از فرانت‌اند آن پشتیبانی می‌کند.

2.HubSpot

سیستم HubSpot سیستمی برجسته و پیشرو در اتوماسیون بازاریابی است که به سازمان ها در اجرا کردن استراتژی های بازاریابی ورودی شان کمک می‌کند. امروزه از این سیستم برای خدمات دیگری مانند فروش، بازاریابی، مدیریت منابع مشتری و خدمات مشتری نیز استفاده می‌شود. با این پلتفرم فرایند بازگشت سرمایه شما از بازاریابی محتوا آسان تر می‌شود.

3.Contently

این پلتفرم بازاریابی محتوا، کارهایی مانند تولید محتوا، برنامه‌ریزی برای آن، انتشار آن و اندازه‌گیری در تلاش های بازاریابی محتوا را برای شما آسان می‌کند. این پلتفرم از انواع محتوا ها مانند محتوای متنی، پادکست و ویدیو پشتیبانی می‌کند اما تمرکز اصلی آن بر روی مقاله نویسی است.

ابزارهای تحقیق بازاریابی محتوایی

محتوایی که تولید می‌شود باید برای مشتریان مفید و جذاب باشد. از این رو این ابزار تحقیق بررسی می‌کنند که آیا محتوای تولید شده ویژگی‌های لازم را داراست یا خیر. این ابزار به شرح زیر هستند:

4.Google Keyword Planner

بزرگ‌ترین و بهترین و سیله ای که به شما کمک می‌کند که موضوعاتی که مخاطبان به آن ها علاقه دارند را پیدا کنید، جستجو کردن است.

این ابزار در همین راستا به وجود آمده است. به عنوان مثال شما با استفاده از این ابزار می‌توانید کلیدواژه های تازه را کشف کنید؛ به این صورت که با وارد کردن کلمه کلیدی موردنظر خود را این ابزار کلمات مشابهی که کابران زیاد آن ها را جستجو کرده اند به شما نمایش می‌دهد.

یا زمانی که پیش بینی می‌کنید کلماتی توسط کاربران جستجو شده اند، می‌توانید با استفاده از این ابزار صحت پیش بینی را خود را بررسی کنید.

5.Buzzsumo

این ابزار یک منبع عالی از ایده‌های محتوایی است که شما را در حفظ و تقویت مسیری که برای مشتریان شما مهم است و باعث جذب آن‌ها می‌شود، کمک می‌کند. طرز کار این ابزار به این صورت است که ناشران و نویسندگان مرتبط با فضای کاری شما و محتوای منتشر شده مرتبط را شناسایی می‌کند و اینفلوئنسرها در زمینه‌های مختلف را شناسایی می‌کند که این موارد کمک بزرگی برای شما هستند.

6.Social Animal

این ابزار برای به‌روزرسانی محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزء بهترین‌ها در زمینه بازاریابی محتواست بازاریابان محتوای زیادی در جهان از آن استفاده می‌کنند.

ابزار نوشتن

ابزار بازاریابی محتوایی

برای نوشتن یک متن درست و بی نقص می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید.

7.Google Docs

این ابزار از ساده ترین ابزارهاست که در پروژه‌های نوشتاری استفاده می‌شود که در آن چند نفر به طور همزمان می‌توانند به ویرایش یک نوشته بپردازند.

8.Grammarly

این ابزار در هنگام نوشتن انواع خطاهای نوشتاری شما را بررسی می کند. این ابزار مانند افزونه ای است که در مرورگر شما نصب می شود و مواردی مانند پست های شبکه های اجتماعی و ایمیل‌های شما را بررسی می‌کند.

ابراز همکاری اعضای تیم

در هر کسب و کاری معمولا یک تیم کار تولید محتوا را انجام می‌دهند که نیاز به همکاری بین اعضای این تیم است. از این رو ابزاری به وجود آمده است که این کار را بسیار آسان کرده است.

9.Monday.com

این ابزار یک ابزار مهم در مدیریت پروژه هاست و به دلیل تنوع در گردش کار، آسان بودن کاربری آن و تبلیغات سرگرم کننده ای که دارد، مورد توجه بازاریابان زیادی قرار گرفته است. این ابزار به شما کمک می‌کند که تولید محتوا و گردش کار را که در سازمان به افراد مختلف سپرده‌اید، سازماندهی کنید.

10.G Suite

 این ابزار در واقع یک مجموعه ابزار است که باعث می‌شوند که شما عملکرد بازاریابی محتوایی بهتری داشته باشید.

ابزار این مجموعه عبارتند از: تقویم که می‌توانید زمان انتشار یک محتوا را پیگیری کنید، برگه‌ها که می‌توانید در آن ها آنالیز تلاش‌ها انجام شده در زمینه مدیریت پروژه و تحلیل‌ها و تجزیه‌ها را ردیابی کنید، درایو که می‌توانید از آن برای ذخیره و به اشتراک گذاشتن تصاویر، اسناد متنی و دارایی‌های رسانه‌ای استفاده کنید و فرم‌ها که می‌توانید با استفاده از آن‌ها از مخاطبان خود نظرسنجی کرده و بازخوردهای آن‌ها را بررسی کنید.

11.Trello

این ابزار مشابه ابزار Monday است که تمرکز آن بیشتر روی مراحل تکمیل پروژه است تا افرادی که آن را تکمیل می‌کنند. طرز کار ترلو به این صورت است که پروژه را به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌کند که به آن‌ها کارت می‌گویند و مدیریت پروژه‌ها با انتقال این کارت‌ها بین مراحل مختلف صورت می‌گیرد.

ابزار بهینه سازی محتوا

بهینه سازی محتوا به منظور میزان جست‌وجو و نرخ کار ورژن در قیف بازاریابی محتوا انجام می‌شود. البته بهینه سازی محتوا می‌تواند هدف‌های دیگری نیز داشته باشد. ابزار مناسب برای این کار به شرح زیر هستند:

12.Yoast

Yoast بهترین ابزار برای بهینه سازی جست‌وجو و سئو فروشگاه اینترنتی است. این ابزار افزونه‌ای در وردپرس است که امکان مشخص کردن داده‌های متای صفحه وب و قسمت‌های قابل اشتراک در رسانه‌های اجتماعی را به شما می‌دهد.

13.ClickFunnles

این ابزار به بازاریابان کمک می کند که صفحات وب سایت را به گونه بسازند که مشتریان آسان‌تر و موثرتر در قیف پیش بروند. با این ابزار می‌توانید کاربران را در تمام مراحل فروش راهنمایی کنید و بررسی کنید که چه مواردی باعث شده‌اند کاربری خریدی انجام ندهد و موانع را برطرف کنید.

14.Trendemon

این ابزار کار اندازه‌گیری تاثیر بازاریابی محتوا بر فروش را انجام می‌دهد و به صورت خودکار موثرترین محتوا را در اختیار کاربران می‌گذارد. این ابزار مطابق با اتوماسیون بازاریابی و نرم افزار CRM سایت شما پیش می‌رود و سفر مشتری در سایت شما را به فرصت‌های فروش و درآمد تبدیل می‌کند.

ابزار تجزیه و تحیلیل بازاریابی محتوایی

آموزش بازاریابی محتوایی

این ابزار تلاش های شما در زمینه بازاریابی محتوایی را پیگیری و ارزیابی می‌کنند.

15.Google Search Console

این ابزار گزارش عملکرد محتوای شما را می دهد و می توانید بفهمید که چه تعداد افراد روی لینک آن کلیک کرده و آن را دیده‌اند. همچنین با کمک آن کی توانید حضور سایت خود در نتایج گوگل را بررسی کرده و عیب‌های آن را برطرف کنید.

16.Mention

Mntion بهترین ابزار در بازار است که به کمک آن می‌توانید بفهمید که نظر مخاطبان در مورد برند شما چیست و در فضای آنلاین چگونه از آن صحبت می‌شود. این ابزار کانال‌های شبکه های اجتماعی و وب سایت‌ها را بررسی می‌کند و هرجا نامی از برند شما برده شده باشد را پیدا کرده و آن را تجزیه و تحلیل می‌کند.

ابزار پیگیری کلیدواژه های بازاریابی محتوایی

تولید محتوا به طور کلی به دلیل داشتن رتبه بهتر در جست‌وجوی برخی عبارات خاص انجام می‌شود تا در نتیجه ترافیک سایت بالا برود. این ابزار مشخص می‌کنند کدام محتوا عملکرد بهتری داشته که در واقع کلیدواژه بهتری در آن به کار رفته است. این ابزار عبارتند از:

17.Mozbar

Mozbar ابزاری رایگان در سئوی وب سایت است که در صفحات نتایج موتور جست‌وجو با ارائه دادن عناصر پیوند میان صفحات سئوی وب سایت شما را بهبود می‌بخشد.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره