آموزش کلاب هاوس

تیم محتوای ویترین
زمان مطالعه : 13 دقیقه دیدگاهها

آموزش کلاب هاوس

به احتمال زیاد این روزها کلمه کلاب هاوس (Clubhouse) بارها در شبکه‌های اجتماعی به گوش‌تان خورده است و کنجکاو شده‌اید که این فضا چیست و چگونه کار می‌کند؟ باید متذکر شد کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی مانند دیگر شبکه‌ها به حساب می‌آید که به‌تازگی مورد استفاده افراد قرار گرفته است. این شبکه اجتماعی در مقایسه با دیگر شبکه‌ها تفاوت‌هایی نیز دارد. در ادامه مقاله این شبکه و آموزش لازم برای کار با آن را برایتان توضیح خواهیم داد تا در صورت استفاده از Clubhouse اطلاعات کافی داشته باشید.

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی بر مبنای مکالمه صوتی است. شما می‌توانید به راحتی این نرم‌افزار را روی گوشی خود نصب کنید؛ اما نکته‌ای وجود دارد که باید از آن مطلع باشید و آن این است که برای عضویت در این شبکه، به دعوت‌نامه نیاز دارید یا باید نام خود در لیست انتظار قرار دهید تا امکان استفاده از این نرم‌افزار برایتان فراهم شود.

اگر شما دعوت‌نامه داشته باشید، می‌توانید به راحتی در این برنامه عضو شوید و به بخش Rooms (اتاق‌ها) مراجعه کنید. البته دقت داشته باشید که امکان ساخت یک اتاق جدید با میزبانی خودتان را نیز دارید که می‌توانید از همان بخش اقدام کنید. این موضوع دقیقا همان چیزی است که کلاب هاوس را از دیگر شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند.

انحصار پذیری اولین موضوعی است که باید از کلاب هاوس بدانید. تا به حال شبکه‌های اجتماعی که از آن‌ها استفاده کردیم، از کاربران بسیاری برخوردار بوده‌اند و هر فردی می‌توانسته در آن‌ها عضویت بگیرد؛ اما Clubhouse این موضوع را تغییر داد و خود را به عنوان یک نقطه داغ و جذاب به دیگر شبکه‌ها معرفی کرد. البته باید متذکر شد که محدودیت‌های مربوط به دعوت‌نامه و شرایط متفاوت برای عضویت در این شبکه در محبوبیت و معروفیت کلاب هاوس بی تاثیر نبوده است.

کلاب هاوس به صورت اختصاصی برای iOS

اولین بار که نام شبکه اجتماعی کلاب هاوس شنیده شد، آن را برای سیستم‌عامل iOS می‌دانستند؛ یعنی امن و با کیفیت‌ترین نسخه باید از اپ استور دانلود و نصب شود؛ اما این‌چنین نبود و پس از مدت زمانی، کاربران اندروید نیز از این شبکه استفاده کردند. در واقع از نسخه‌های غیررسمی که برای این پلتفرم نوشته شده بود، بهره بردند.

دقت داشته باشید که نسخه‌های غیررسمی این شبکه، توسط توسعه‌دهندگان برنامه‌های موبایل نوشته‌شده‌اند. از همین جهت نمی‌توان گفت امنیت آن به شکل کامل در نظر گرفته شده، اما می‌تواند یک ابزار خوب برای آشنایی با این شبکه باشد. دور از انتظار نیست که این روزها نسخه امنیت دار این شبکه برای اندروید نیز منتشر شود؛ پس می‌توانید از نسخه‌های غیررسمی استفاده کنید تا از این شبکه اطلاعات لازم را به دست آورید.

آیا برای استفاده از کلاب هاوس باید هزینه ‌ای پرداخت شود؟

club house

جواب به این سوال بدون شک منفی خواهد بود؛ یعنی استفاده و کار با Clubhouse در حال حاضر برای کاربران رایگان است. همچنین در زمان استفاده از آن با این موضوع که با پرداخت پول به ویژگی بالاتری دست یابید نیز مواجه نخواهید شد. البته دقت داشته باشید که این شرایط برای اکنون است و از آنجایی که این شبکه در مرحله بتا قرار دارد، نمی‌توان نظر قطعی در رابطه با این موضوع داد.

موضوع دیگری که باید به آن پرداخت، این است که امروزه برخی از افراد با استفاده از این شبکه در حال سودجویی هستند. برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره کرد که برخی از کاربران به افرادی که تمایل به استفاده از این نرم‌افزار دارند، دعوت‌نامه می‌فروشند و هزینه‌ای را برای خود شکل می‌دهند؛ بنابراین باید نتیجه گرفت که کلاب هاوس به شکل کلی رایگان است، اما برخی از افراد از طریق آن در حال سودجویی هستند که باید حواسمان به این موضوع باشد.

استفاده از کلاب هاوس برای کدام دست از افراد است؟

Clubhouse شبکه‌ای به حساب می‌آید که امکان استفاده از آن برای تمام افراد میسر است؛ اما موضوعی که سبب شد این برنامه محبوب و معروف شود، استفاده از آن توسط افراد مشهور بود. به طوری که در سال 2021، زمانی که نسخه بتا کلاب هاوس آمد افرادی چون دریک، جرد لتو، تیفانی هدیش، کریس راک، کوین هارت، اشتون کوچر و … از آن استفاده کردند.

حال شما شرایطی را تصور کنید که می‌توانید در یک اتاق با حضور افرادی که نام برده شد، به مکالمه بپردازید. قطعا چنین موضوعی بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و همین موضوع سبب شد که افراد روی به استفاده از این شبکه بیاورند. افراد دیگری چون بنیان‌گذار ردیت، رایان هوور، بنیان‌گذار Product Hunt، الکسیس اوهانیان و … نیز کم کم به حمایت این شبکه در آمدند و در حال استفاده از Clubhouse هستند.

دقت داشته باشید که در اتاق‌های گوناگون، افراد در حال مکالمه هستند. گاهی اوقات هزاران شنونده در یک اتاق حاضر می‌شوند و در رابطه با یک موضوع به گفت‌وگو می‌پردازند. دقت داشته باشید که شما امکان ورود به اتاق‌ها به صورت تصادفی را دارید؛ بنابراین می‌توانید لحظات شاد و خاطره‌انگیزی را در راستای استفاده از این شبکه تجربه کنید.

نگرانی ‌هایی که در رابطه با کلاب هاوس وجود دارد

زمانی که یک شبکه وارد بازار می‌شود و افراد به استفاده از آن می‌پردازند، نگرانی‌هایی پیش می‌آید. کلاب هاوس نیز از چنین موضوعی مستثنی نیست و در رابطه با آن دو نگرانی وجود دارد. برای مثال نگرانی اول مربوط به خصوصی بودن حریم کاربر و امنیت برنامه می‌شود. بسیاری از کاربران نگران اطلاعات خود هستند و می‌ترسند اطلاعات آن‌ها هک شود. در راستای این موضوع باید گفت Clubhouse در حالت نسخه بتا است و همین موضوع سبب شده که به نسبت دیگر شبکه‌ها در معرض خطر نباشد. همچنین تا به حال هیچ گزارشی در رابطه با مشکل امنیتی به گوش نرسیده است و می‌توان ادعا کرد که این برنامه امنیت بالایی دارد.

مورد دوم مربوط به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای اتاق‌های کلاب هاوس است. شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که کدام از دست از مکالمات مجاز خواهد بود یا چگونه می‌توان از صحبت‌های جنجالی و مشکل ساز دوری کرد که در جواب باید گفت تمام اتاق‌های گفت‌وگو ناظری دارند که این ناظر می‌تواند در صورت وجود مشکل، مکالمه را پرچم گذاری کند یا فردی را که در حال صحبت است، ساکت کند. البته گاهی اوقات ناظر می‌تواند کاربر را از اتاق حذف یا روم را به‌طور کامل کنسل کند.

آیا امکان استفاده از کلاب هاوس برای رایانه وجود دارد؟

کلاب هاوس

خیر. همان‌طور که گفته شد این برنامه تنها برای سیستم‌عامل iOS به صورت امن و مطمئن طراحی شده است و پس از آن نسخه‌های غیررسمی برای اندروید؛ اما هیچ نسخه‌ای از آن وجود ندارد که بتوان گفت مناسب برای رایانه و کامپیوتر است.

Clubhouse زمینه‌ای مناسب برای بازاریابی مشاغل

همان‌طور که می‌دانید، شبکه‌های گوناگونی هستند که شرایطی را فراهم آورده‌اند که صاحبان کسب و کار می‌توانند از طریق آن‌ها بازاریابی محصول خود را انجام دهند. حال کلاب هاوس نیز یکی از شبکه‌هایی به حساب می‌آید که آینده خوبی برای آن به نظر می‌رسد و می‌توان گفت این شبکه به زودی زمینه بازاریابی را برای صاحبان کسب و کار به بهترین شکل فراهم می‌کند. در ادامه برخی از دلایلی که نشان‌دهنده آینده خوب این برنامه است را ذکر می‌کنیم تا از آن‌ها مطلع شوید.

 • شما می‌توانید با استفاده از این شبکه با متخصصانی که خارج از صنعت شما فعالیت دارند ارتباط و تعامل برقرار کنید.
 • در کلاب هاوس تمرکز بیشتر روی مکالمات تاثیرگذار است و دیگر محتوای متنی و تصویری وجود ندارد.
 • شما می‌توانید در این شبکه اتاق‌های مخصوص به خود را ایجاد کنید و در آن‌ها به مکالمه در رابطه با موضوعی که می‌خواهید بپردازید.
 • کاربرانی که در این شبکه عضویت دارند، وفادار هستند و تنها از افرادی دعوت می‌کنند که به آن‌ها مطمئن‌اند.

منظور از Hallway یا تالار ورودی در کلاب هاوس چیست؟

خوراک اصلی در کلاب هاوس Hallway، راهرو یا تالار ورودی نامیده می‌شود. شما می‌توانید در این قسمت اتاق‌های گفت‌وگو که فعال هستند را پیدا کنید و به آن‌ها بپیوندید. حالا اگر شما در اتاق‌های گوناگون عضو شده باشید، در بالای قسمت منوی Hallway، لیستی را مشاهده خواهید کرد که در آن‌ها اتفاقاتی که در اتاق‌ها در حال رخ دادن است ذکر می‌شود. این ویژگی به شما کمک می‌کند که انتخاب برای شما راحت شود.

همچنین در منوی تالار ورودی کلاب هاوس بخش‌هایی قرار گرفته است که شما می‌توانید از طریق آن‌ها اموری چون جست‌وجوی نام یا کلمه کلیدی مورد نظر، دعوت عضو جدید به برنامه، اعلان‌ها و عکس پروفایل خود را مشاهده کنید.

اتاق‌های گفت و گو در کلاب هاوس چگونه اتاق‌ هایی هستند و چگونه می ‌توان از آن‌ ها استفاده کرد؟

بدون شک اتاق‌هایی که در کلاب هاوس دیده می‌شوند، اصلی‌ترین بخش این برنامه به حساب می‌آیند. برای مثال شرایطی را تصور کنید که شما در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستید و زمانی که از راهروها عبور می‌کنید، اتاق‌هایی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از آن‌ها در رابطه با موضوعی در حال بحث هستند.

این شرایط دقیقا همان چیزی است که شما در Clubhouse تجربه خواهید کرد؛ یعنی زمانی که شما در حال بازدید از راهرو یا تالار ورودی کلاب هاوس هستید، با اتاق‌های گوناگون برای گفت و گو روبرو می‌شوید که افراد در آن‌ها در حال مکالمه هستند و شما روی آن اتاق‌ها تعدادی بلندگو که فعال هستند را مشاهده خواهید کرد. دقت داشته باشید که تمامی اتاق‌ها برای شما قابل استفاده خواهند بود و شما می‌توانید به آن‌ها بپیوندید. همچنین شما می‌توانید برای متوجه شدن آنلاین بودن کاربران، در قسمت Hallway صفحه را به سمت چپ بکشید و لیست افراد حاضر و مشغول به گفت‌وگو را مشاهده کنید.

مطلع شدن از زمان برگزاری مربوط به اتاق‌ ها

آموزش استفاده از کلاب هاوس

بسیاری از کاربران به دنبال راهی هستند که از طریق آن از زمان برگزاری روم یا اتاق‌ها مطلع شوند. باید متذکر شد که در نوار بالایی اپلیکیشن، آیکون تقویم قرار دارد که داخل آن جزئیات اتفاق روم‌ها به چشم می‌خورد؛ یعنی شما می‌توانید پیش از برگزاری زمان در نظر گرفته شده برای آن‌ها را ببینید. همچنین می‌توانید با استفاده از آیکون زنگوله که در کنار آن مشاهده می‌کنید، اتاق مورد نظر خود را جزوه اعلان‌هایتان بیاورید تا در زمان مناسب آن را مشاهده کنید و از دست ندهید.

چگونه در اتاق ‌ها گوینده باشیم؟

همان‌طور که گفته شد، در شبکه اجتماعی چون کلاب هاوس که یک شبکه صوتی به حساب می‌آید، افراد می‌توانند در آن نظرات خود را با استفاده از کلمات بیان کنند. حال شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه می‌توان در اتاق‌ها گوینده بود؟ در پاسخ باید گفت که اگر شما تصمیم دارید در بحث‌ها شرکت کنید، باید ابتدا آیکون دست که با عبارت Rise Hand شناخته می‌شود را لمس کنید. با انجام این کار شما به اطلاع مدیر اتاق می‌رسانید که قصد صحبت کردن دارید و در ادامه اگر مدیر درخواست شما را بپذیرد، پیغام پاپ اپ سبز به نمایش در می‌آید و سپس شما باید گزینه Join as speaker را انتخاب و به کاربرانی که روی Stage قرار دارند، بپیوندید و سپس در زمان‌های لازم اظهار نظر کنید.

دقت داشته باشید، وقتی شما به عنوان گوینده انتخاب می‌شوید، آیکون‌های پایین صفحه تغییر می‌کنند و برای شما آیکون میکروفون ظاهر می‌شود که می‌توانید با فعال کردن آن صحبت و در زمان‌هایی که نظری ندارید آن را غیر فعال کنید.

صحنه ‌های برنامه کلاب هاوس چیست و چه استفاده از آن ‌ها می‌ شود؟

زمانی که به اتاق‌های تعیین شده وارد می‌شوید، اولین چیزی که مشاهده خواهید کرد ناظران، مالک اتاق و بلندگوهای سازمان یافته است. به یاد داشته باشید که این بخش را Stage می‌نامند. شما می‌توانید در اتاق‌ها به نوبت صحبت کنید؛ اما دقت داشته باشید که در ردیف اول منطقه‌ای که تحت عبارت Followed by the speakers به نمایش در می‌آید، بلندگوهای فعال را نشان می‌دهد. در واقع این بخش به این منظور است که افراد که نامشان در این بخش دیده می‌شود، قبلا از طریق بلندگوهای خود ارتباط را آغاز کرده‌اند. دیگر افرادی که در ادامه نام آن‌ها را می‌بینید، افرادی به حساب می‌آیند که تنها در حال گوش دادن مکالمه هستند.

از طرف دیگر ممکن است عبارت PTR را در اتاق‌ها بشنوید. دقت داشته باشید که کلاب هوس یک شبکه برای مکالمات صوتی به حساب می‌آید و به همین جهت امکان دارد بسیاری از افراد به اتاق وارد و یا از آن خارج شوند. از همین جهت گاهی اوقات ترتیب افراد به هم می‌خورد؛ بنابراین این عبارت هر چند وقت یکبار گفته می‌شود تا به شما نشان دهد که صفحه خود را رفرش کنید تا ترتیب افراد به درستی تعیین شود.

ساخت پروفایل در کلاب هاوس

یکی دیگر از امکاناتی که در شبکه Clubhouse وجود دارد، ساخت پروفایل است. شما می‌توانید همانند دیگر شبکه‌ها در این شبکه نیز پروفایل مخصوص به خود را بسازید. دقت داشته باشید که ساخت پروفایل در برنامه‌ای چون کلاب هاوس از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که امکان دارد در ادامه بتوانید آدرس پروفایل خود را در رزومه کاری بنویسید. توصیه می‌شود عکسی را برای پروفایل انتخاب کنید که وضوح کامل دارد و تصویر شما را به خوبی نشان می‌دهد.

همچنین باید متذکر شد که این برنامه همانند دیگر شبکه‌ها به شما اجازه می‌دهد که عکس پروفایل را از گالری انتخاب کنید یا با استفاده از دوربین همان لحظه عکس بگیرید و در قسمت پروفایل قرار دهید. در ادامه ساخت پروفایل، می‌توانید برای صفحه خود از بیو نیز استفاده کنید. Clubhouse برای بخش بیو تا 125 کاراکتر که حدود به سه خط اول می‌شود را به طور کامل به کاربران نشان دهید. علاوه بر این موارد امکان بررسی دیگر شرایط مانند تعداد دنبال کننده‌ها و دنبال شوندگان نیز در بخش پروفایل به نمایش در می‌آید.

چگونه می ‌توانیم دعوت‌نامه کلاب هاوس را به دست آوریم؟

کلاب هوس

تا به اینجا با اطلاعات و نکات گوناگون در رابطه با شبکه اجتماعی Clubhouse آشنا شدیم. حال شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه می‌توان دعوت‌نامه لازم را که برای عضویت نیاز است به دست آورد؟ در پاسخ باید گفت ساده‌ترین راه برای دریافت چنین دعوت‌نامه‌ای این است که کاربران فعال برای شما دعوت‌نامه را ارسال کنند؛ اما راه دیگری نیز وجود دارد که در فروشگاه اپل به آن اشاره شده و آن ثبت نام و رزرو نام خود در لیست انتظار است. شما می‌توانید با انجام این کار و پس از گذشت زمانی به برنامه وارد شوید و از امکانات و ویژگی‌های آن استفاده ببرید.

جمع ‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با شبکه اجتماعی Clubhouse در اختیارتان قرار دادیم. اکنون شما می‌دانید که این شبکه چیست؟ چه کاربردی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد. از همین جهت توصیه می‌شود اگر علاقه‌مند به این شبکه هستید برنامه آن را روی گوشی خود نصب و به استفاده از آن بپردازید تا لحظات خوش و مفرحی را تجربه کنید. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما کامل بوده باشد و پاسخ تمام سوال های خود را از طریق مطالعه آن گرفته باشید.

بیشتر بخوانید :


 

برچسب ها :

نظرات

  1. هدف از داشتن فروشگاه آنلاین چیست؟
  2. آیا تا بحال سابقه فروش فضای مجازی داشته اید؟
  3. روش خرید و فروش کالا در فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟
  4. روش های ارسال کالا در فروشگاه به چه صورت است ؟
  5. آیا از تخفیف و کوپن در فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند؟
  6. آیا برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، خودتان کارشناس IT دارید ؟
  7. آیا سابقه فعالیت به عنوان تامین کننده با فروشگاه های اینترنتی دارید؟
  8. آیا نیازی به طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی دارید؟
  9. آیا در فروش فیزیکی مدیریت انبار دارید؟
  10. آیا در سازمان یا شرکت از سیستم های مالی استفاده می کنید؟
  11. بعد از راه اندازی فروشگاه نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند؟
  12. نکات حائز اهمیت که در فروشگاه اینترنتی برایتان مهم است؟
  لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
  دانلود فایل

   1. عنوان واحد کسب و کار شما
   2. مالکیت کسب و کار
   3. زمینه فعالیت
   4. نوع کسب و کار / ویژگی خاص
   4. چه خدماتی برای کسب و کار خود لازم دارید؟
   بازاریابی آنلاین
   1. در صورت داشتن وب سایت، آدرس آن را بگذارید.
   2. چه مدت از راه اندازی وب سایت شما میگذرد؟
   3. سایت شما با چه سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده است؟
   4. از چه شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده میکنید؟ (آیدی هرکدام را بنویسید).
   تولید محتوا
   1. نیاز تولید محتوای شما چیست؟
   تولید محتوای بصری
   نیاز تولید محتوای بصری شما چیست؟
   تولید محتوای متنی
   نیاز تولید محتوای متنی چیست؟
   برندینگ
   1. نیاز به مشاوره برندینگ دارید؟
   2. نام چند رقبا هم رده کسب و کار خود را بیان کنید؟
   3. هدف برند شما در بازار امروزی چیست؟
   4. موفقیت برند خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
   5. داستان برند شما چیست؟ (اختیاری)
   6. توضیحات تکمیلی خود را جهت کسب و کار خود بیان کنید؟ (اختیاری)
   لطفا فلوچارت گردش کار فروشگاه اینترنتی و ارتباط تامین کنندگان ، انبارها ، کالاها و خریداران با یکدیگر را دانلود کرده و در کادر مورد نظر ترسیم کنید ، سپس upload نمایید.
   دانلود فایل
   پیشنهاد ویژه

    درخواست دمو

     درخواست مشاوره